Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 03.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема питане за New Djerseyнови  
АвторToшo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 22:02



Чел съм весници и сайтове за работа ,но лесно ли ще си намеря работа там и колко е наемът за студио или малко по-голямо нещо.
Аз живея 8 г в Тенеси ,3 г съм US гражданин,сравнително добър английски,машинен техник съм във фабрика. Писна ми там. Имам ли шанс? Ще оценя каквото и да е инфо.Благодаря.





Тема ????нови [re: Toшo]  
Автор BarovetzUSA (tarikat)
Публикувано19.09.06 22:09



New Jersey?

В отговор на:

сравнително добър английски




съмнявам се.....

Trespassers will be shot.....survivors will be shot again!

Тема Re: ????нови [re: BarovetzUSA]  
АвторToшo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 22:15



имаш основание,извенете случва се и в най-добрине семейства

та нещо по същество?



Тема Тошонови [re: Toшo]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 23:06



Местил съм се много пъти. Първото нещо, което правя е да се абонирам за няколко местни вестника. Там ще видиш наеми, къде да не ходиш и много търсения за работа. Този форум нищо няма конкретно да ти даде.

Така че - на вълка врата му е дебел......ти знаеш защо.

Успех.

По принцип заплащането е по добре тук - MJ, NY, CT отколкото в Тенеси. Но и разходите са по-високи.



Тема Re: питане за New Djerseyнови [re: Toшo]  
Автор | (exit)
Публикувано20.09.06 02:02



Трудно е да се даде каквата и да е обща информация за Ню Джърси. Има и много скъпи и много евтини места за живеене.

Първо разбери къде можеш да си намериш работа. След това реши колко надалеч от работата си искаш да живееш и тогава питай :)



Тема Re: ????нови [re: Toшo]  
Автор BarovetzUSA (tarikat)
Публикувано20.09.06 16:53



[quоte]имаш основание,извенете случва се и в най-добрине семейства




Евалла, пич!
успех с местенето!

Trespassers will be shot.....survivors will be shot again!

Редактирано от BarovetzUSA на 20.09.06 17:29.



Тема Re: питане за New Djerseyнови [re: Toшo]  
АвторJerseyman (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 17:04



E mnogo obstho pisesh NJ ne grad a sthat okolo 8 mln e ti najasno li si kude iskash da idish vij nj.gov . Mалко е suburban istoria. Rabota se namira obstho vzeto zavisi kvo tursish ama inache NJ e skuka kato cjalo ako ne si v Jersey City ili okolo NY kudeto e po skupo suotvetno. Naemite varirat moje da e ot 550 do 800 za studi zavisi kude si. Uspeh vse pak i stho kum jersey si se orientiral?



Тема Re: питане за New Djerseyнови [re: Jerseyman]  
Авторm. (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 06:01



Bila sam v new jersey vav vatreshnata chast. Strashno prenaseleno miasto, kashtiti dosta groznichki i stari i neveroiatno skapi - 400,000 kato nishto zaminavat za nai obiknovena barako-podobna darvena kashta v sreden kvartal. Dosta zabito mi se vidia. Klimata e osobeno nepriaten prez zimata. Abe obshto vzeto, podtriskash shtat, peizaja i arhitekturata vse na film na ujasite mi napomniaha. Ne znam samo s rabotata kak e polojenieto. Ako si reshil da se mestish, pone izberia miasto kadeto shte ti bade po-priaten jivota - niakade sas slanchev klimat, zeleninka, dravcheta, prostranstvvo za dushata, takiva mi ti raboti.



Тема Nestho ne si osvedomenaнови [re: m.]  
АвторJerseyman (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 07:09



E che ima mesta ne sa liceprijatni ne sa. Vij ako ne si semen ne hodi malko e skuka. Klimata prez zimata e otlichen ti ne znam kude si bila ili si minavala prosto. Vij prez ljatoto ne stava visoka vlaga ama vse pak ima plaj. Ne otricham che ima po hubavi sthati. Zа 400 hil mojesh da si kupish kustha sredna v nai hubavite mesta ne znam taja kvo pishe za baraki? Nali vsichki ot NY jivejat v NJ poneje e po evtino i po malko navalica ima. Tui che si napravi smetka za sebe si ama ne si mnogo aktiven mislja che si si dobre tam kudeto si sthom nistho ne si pisal.



Тема Re: питане за New Djerseyнови [re: Toшo]  
Автор Tepминaтop (простакь)
Публикувано22.09.06 08:43



Едно нещо е сигурно, в Израел живеят по-малко евреи отколкото в Ню Джърси. Със сигурност надхжърлят 5 милиона. Заслужава си да се види това - всеки втори човек носи еврейска шапчица, а жените ходят с дебели вълнени чорапи дори и през лятото, високи груби обувки, безформени дочени поли и бомбета като това на Чарли Чаплин. Човек остав с впечатлението, че това не е американски щат май...


Най-добре развит е нортърн Ню Джърси, понеже е предградие на Ню Йорк.
Там са съсредоточени много компании, предимно от малкия и среден бизнес.
Аз не бих разчитал да си намеря добра работа там, по обясними причини.
Виж Ню Йорк е друго нещо....

Divide et Impera!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.