Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:45 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема нашенка от селонови  
АвторГyнa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 20:13



то ясно, че фсичките българи, особено в чужбина, сме с най-големите ..., най-отворените, най-умните, пък за красивите слаби, но кръшни българки изобщо нема да започвам да отварям дума!

за кво иде реч - некой от вас ще си признае ли некой гаф свършен по чуждите земи?

аз например кат дойдох тук работих в един ресторант и 2 месеца след започването, за коледа, раздадоха на персонала по една кошница пълна с лакомства. отварям я вкъщи и гледам едно хубаво триъгълно парче кашкавал - без много да му мисля забърквам яйце и брашно, овалвам кашкавала в сместа и го хвърлям в тигана... некой друг да се е опитвал да прави кашкавал пане с ПАРМЕЗАН?





Тема Re: нашенка от селонови [re: Гyнa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано31.08.06 20:20



И к'во, пармезанът се разтече, така ли?

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re: нашенка от селонови [re: no_bs]  
АвторГyнa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 20:38



не бе, пармезанът не мръднА! ма той в европа е доста твърд, поне сравнено с квото ми пробутваха за пармезан в щатите.

идеята беше, ако некой се чувства така смел да сподели нелепи/глупави ситуации, в които е изпадал в чужбина, нещо кат faux pas както му викат хората.



Тема Re: нашенка от селонови [re: Гyнa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано31.08.06 22:03



Егати, ти ако това наричаш нелепа ситуация, значи си мноу деликатна, бря! На първо четене се сещам само за една смешна ситуация, понеже ми се е случвала повече от веднъж. Нямам страх от вода, но не мога да скоча във вода, дори и когато не е много високо. Мисля, че ме е страх да не ми влезе вода в носа при рязкото потапяне. Та един ден съм застанала на ръба на палубата и събирам смелост, но пусто като няма нищо за събиране! Шубе ме е и това си е. А около мен морските вълци гледат сеир и се цепят "C'mon, girl! You can do it!" Ма не помогна и агитката. Седнах си кат' ино дубро дите на ръба и се оттласнах и цамбурнах и така.... Насмалко да ми излезе име на бъзла, но компенсирам с това, че не ме е шубе да ме качват на мачтата.



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: нашенка от селонови [re: no_bs]  
Автор Baмпиp (кръвожаден)
Публикувано31.08.06 22:23



Първият си сериозен гаф направих, когато не оставих бакшиш на фризьорката. Беше страшна мацка, ставаше и за фризьор, и за всичко...
Срам! Не ми хрумна, че изобщо се оставя.



Тема Re: нашенка от селонови [re: Baмпиp]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано31.08.06 22:27



Уф, на мен това веднъж ми се случи на масаж. Имах подарък за един час масаж, т.е. не трябваше да плащам и въобще не съобразих, че нямам кеш у себе си и ми беше много кофти, защото знаех, че трябва да оставя, а нямах.



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: нашенка от селонови [re: no_bs]  
АвторГyнa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 23:04



е, деликатна съм си, нъл съм най-видната мома на село!



най-нелепото беше, че докат развъртах пането хазяйката англичанка беше в кухнята и аз й обяснявах надъхано и надълго какъв страхотен български специалитет готвя! тя жената ме гледаше в недоумение и спомена нещо за deep fried camеmbert, ма в ония години къв camеmbert, кво gruye - гуна знаеше само балкански и витоша!

ей ся докат тичах в парка ми дойде на ума, че човек рядко ще се усети, че е faux pas-нал на момента, нали го е направил именно щот не е наясно с местните нрави. пък местните поне тука рядко те карат да са чувстваш неудобно, вижливи са ората.

за скачането - тоз проблем го нямам, ма знам, че ше ме е страх да направя презокеанско пътуване с лодка. миналата година бях в антига точно след некво ногу голямо състезание с лодки и един от групата ни се уреди да се върне в англия кат член на екипажа на една на най-големите лодки - бре, останалите го удариха на ярко зелена завист, ама таз тръпка е completely lost on me, шубето е голем страх както казват у наше село




Тема Re: нашенка от селонови [re: Гyнa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано31.08.06 23:07



Баси, как ме караш да се напъвам да се сещам и за други, по-пикантни по възможност. Ще намеря все някоя.

И кво, хареса ли ти Антиг(у)а? Знам, знам, че поне 50% от хората смятат, че у-то не бива да се произнася, но аз съм дребнава.



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: нашенка от селонови [re: no_bs]  
АвторГyнa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 23:26



по нашенско му викат антига, в българия ме поправят и казват антигуа, ама аз кат живях там за мен карибите вобще не са били в слънчевата система даже



много ми харесА, по-точно следните неща: хората, природата, похода в джунглата до един страхотен плаж, до който може да се стигне само през там или по вода, пинаколадата, секвите видове водни и инакови животни дет ги нема у наше село, разходките из острова (наехме 4х4 за няколко дена и доста пообиколихме), пак пинаколадата, невероятната гледка от ресторанта на хотела, един от най-вкусните обяди през живота ми в един италиански ресторант/галериа дет си правеха собствена биволска моцарела, оле тез пинаколади! едно от най-интересните и хубави пътувания. баси, тамън са сетих за един гаф и ся с таз антига го забраих



Тема Re: нашенка от селонови [re: Гyнa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано31.08.06 23:30



Ако се веснеш утре, ще обсъдим Антигата. Щото за днеска съм чао.



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.