Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 04.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Убедих се, че САЩ не става за живеене!  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 18:15



Хахаха! Хванахте ли се, а?!

И все пак тази сутрин наистина си мислех, че има нещо гнило в щатската държава, щом ми се налага да употребя десет думи, за да си поръчам кафе:

Large Turbo Hot French Vanilla with Milk and Two Splenda!

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: no_bs]  
Автор BarovetzUSA (tarikat)
Публикувано29.06.06 18:24



...you forgot " And stir it just twice".....



Trespassers will be shot.....survivors will be shot again!

Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 18:35



Be i na men mi se vidja ranichko za April 1

, ama si vikam "moje pak nejno velichestvo da e popadnala na njakoe grahovo zrantzE i da i se e natartilo nejnoto dupE."



Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 18:38



Ооо, мадам! Как е вашата аризонска душа тези дни?



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Тц....нови [re: BarovetzUSA]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 18:40



Shaken, not stirred.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re: Тц....нови [re: no_bs]  
Автор BarovetzUSA (tarikat)
Публикувано29.06.06 18:47



хехе...говорим за кафе, а не за мартини......я се опитай да си шейкнеш кафето...



Trespassers will be shot.....survivors will be shot again!

Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: no_bs]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано29.06.06 18:53



ще ми се да мисля, че съм толерантен човек

, ама тия с дъъъъъъългите поръчки са бая дразнещи понякога. бавят опашката и вдигат врява като им пропуснат една от десетте подробности (което е доста вероятно да стане, да си го кажем право).



Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 18:54



Not too bad, not too bad.

3 dni bez prjak boss ot dnes, Jet Blue ste pochva non-stop red-eye to NY naesen (tova sa si pochti tzeli 3 dni v NYC na obiknoven long weekend, a sigurno i po-dobri vazmojnosti za Europe), tozi weekend ste hodim da probvame heavenly bed v edin resort, kojto gi prodava. And I'm betting against all odds that the Fed is not gonna raise the rate today! How's that for optimism?! Ste se razbere sled 2 1/2 chasa. Hmm, s moja kasmet sigurno ste ja hike-nat s .5. Obache mojata conspirativna dusha njakak si mi poshepva, che njama da ja pipnat...

Ta znachi samo ni balamosva Vashe Velichestvo?! Nikakvi grahcheta ne sa narushili spokojnija Vi beauty sleep.



Тема Kato stana duma za mnogo sastavkiнови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 19:01



Vchera trjabvashe da pravja science research on genetic engineering, ta imam sabrani dosta links. Ti se interesuvash ot tezi nesta. Ako iskash da ti gi pusna. Kakto i predi sam kazvala, trjabva gladni da stoim... Ne e chudo, che debeleem, a che oste sme jivi...

Dobre che nie sme izrasli kato dobre trenirani sotzialisticheski hlebarki.



Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: Gia]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 19:18



Наесен ще я смъкнат пак (ща трябва човек да си поиграе с калкулатора и рефинанс офертите) мамицата им мръсна много я дигнаха, плащам въздуха да им го....

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re:нови [re: Gia]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 19:21



Как ще стоим гладни бе Джи?

Аз миналата седмица от сряда до петък 3 паунда наддадох и после от петък до понеделник още 0.8 паунда, вчера пък бях свалил 0.2 от понеделник. Сега този уикенд ББКю-та ще се подуем като слонове :-)))

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: Dilithium]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 19:28



Mmm, za sajalenie bolshinstvoto ot prognozite ne sa takiva. Povecheto ochakvat another hike in Aug, a za dnes ima daje savsem chernogledi, ochakvasti .5. No pak imashe good growth report dnes za 1st quarter. Nesto mi pisna da si nabljudavam topjastite se investitzii naposledak.



Imash namerenie da kupuvash jiliste li? Nie minalata godina se pobarkahme s pobesnelija izkustveno pazar tuk, no pone hvanahme 5% rate. E, s 15-years fixed i points, no dobre, che ulovihme pone tozi vlak, stoto v momenta kastite hem sa si skapi, hem interest rate e high, no pak dal Gospod izbor. I koito imat zor za prodavane smakvat tzenata. Dano se okopitjat nestata in the long run, che moje da se ozabim kupuvajki ja at the top of the market.

Abe, mnogo se razglezi narodat. Istoricheski poglednato, nikak ne sa visoki lihvite, no pak inflatzijata istoricheski poglednato mi se struva bezobrazna.



Тема Re:нови [re: Dilithium]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 19:36



Ami spored tija izsledvanija, edva li ne trjabva da ne pipame nikakva hrana.

Ne che az se vslushvam mnogo v takiva preduprejdenija, no kogato vse pak vidish, che tzjaloto proizvodstvo na Kraft ne e za jadene...

Male, da ti se oplacha kakva calorichna bomba kupih ot Costco... Ne sam vijdala takova chudo! Moje da ti e interesno. Nali i ti kato majat mi imash protivopolojni tzeli. Ta znachi kupuvam az edni pita chips. Vikam si... obicham pita, pishe s golemi bukvi "no cholesterol", i hich ne poglednah caloriite. Vjarno maznichki sa, no koj da ochakva chak takav koshmar. Ta hapvam si gi tzjala sedmitza i se chudja zasto zapochvam da se chuvstvam kato slonitza, a uj ne jam mnogo. Kato gi poglednah... 160 cals/HAPKATA!!! 5 parchentza chips imat poveche calorii otkolkoto tzjal 100 gr chocolate!!! Basi i chudoto!



Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: Gia]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 19:49



Виж си на лични.

Казах плащам въздуха (действително го правя). Под въздуха разбирай по-вискока лихва отколокото преди 2 години например, сега пак вземах нелоша спрямо средната за момента.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re:нови [re: Gia]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 19:53



Абе калориите не играят толкова роля.
Важното е да бухаш зоб. Калориите лесно се горят, аз само да седя пак ги горя, а ако съм на такива температури като при вас трябва да си утроя дневният интейк.

Аз си вземах протеин със съдържание на една скууп:
54г протеин
3 грама креатин
2 грама Л-Глутамин

по около 4 скуупа пия на ден с мляко с витамин Д (от най масленото) или с вода.

Яка промяна мога да ти кажа.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: KakMapa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 20:06



Е, то това пак не е от най-дългите. Я си представи някоя кака, която към това ще поиска и препечен бейгъл от пълнозърнест хляб с нискомаслено топено сирене.....



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 20:07



You lost me here..... К'во общо имат лихвите с леглото, което ще пробвате?????

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема the joke of the day!нови [re: Dilithium]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 20:08



а ако съм на такива температури като при вас трябва да си утроя дневният интейк.

Che koj sedi na tija temperaturi, be, bratko?!

Prez ljatoto e naj-studeno navsjakade. Ne mojesh da me nakarash da vljaza v kino. Razlikata v temperaturata e 40-50'. I si oblechen s ogled da si pokajesh nosa i navan vse pak.



Тема Re:нови [re: Gia]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано29.06.06 20:09



хаха, джия, не мога да повярвам, че се връзваш на такива елементарни хватки- мислех, че само при американците вървят.

за улеснение ще ти кажа, че щом е чипс (освен тортията, може би), е кофти за задника. т'ва че пише лоу-фат, без колестерол ит.н. е за успокоение на съвестта на ящните хорица. ма както не ти тежи на съвестта, така ти натежава на д-то.



Тема Re: Kato stana duma za mnogo sastavkiнови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 20:09



Френски сирена, органични месца и зеленчуци от местните ферми му е майката.

И как може да купуваш нещо, на което пише, че е с нисък или никакъв холестерол, ми кажи? Това в превод трябва да се чете директно "джънк фууд"....

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 20:11



Aaa, nisto. Sabrala sam gi na edno.

Prouchvam matresses i heavenly bed na Westin (tuk La Paloma) imat mnogo dobra reputatzija. Naskoro nauchih, che gi i prodavat. Te sa si pak Simmons (t.e. na po-choveshka tzena), no custom-made.



Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 20:12



Хахаха! КакМарче, в една и съща минута сме казали на Джия горе-долу едно и също нещо!

П.П. Аз в момента обядвам краставици с екстра шарп чедър. Адски вкусно!

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 20:14



Аз съм фен на Stearns & Foster.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re: the joke of the day!нови [re: Gia]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 20:16



То и аз седя на климатик, не е като да седя без климатик.
Ама ти не може да си на климатик 100% о т времет, дори да отидеш на паркинга до колата те ти 5 мин. През това време тялото ти се бори с шока от рязката смяна на условията, те ти горенето на калорите само от това, че организмът ти се адаптира.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re:нови [re: no_bs]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано29.06.06 20:17



ся ако бях принцеса като теб

, щях да кажа, че great minds think alike, ама май просто ще го отдам на прекалената очевАдност на твърдението.
видях какво си писала за бостън. ами още не съм решила къде ще ходя. ако спечели бостън, ще дрънкам.



Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 20:23



В отговор на:

ся ако бях принцеса като теб




У всяка жена дреме по една спяща красавица! Някои даже похъркват!

Пратих ти имейл за връзка на бележки, ако реши да ни удостоиш с честта на присъствието си.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 20:25



Abe, az si obicham pita.

"No cholesterol" ne igraeshe koj znae kakva rolja v reshenieto.



Тема Re:нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 20:29



И ти обичаш "пита", но явно и тя те обича, щом се застоява по теб, а?



Ох, много съм хай, не ме свърта вече, още само три дни и идват моите гости. След третия ден гостуване дали пък ще броя дните докато стане време да си ходят?

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 20:31



V okolnostta kato che li njama takiva. V Scottsdale ima dva magazina s legaltzata na British & Swedish royalties, no chak za tjah maj ne mi se davat pari, nezavisimo che prekarvame 1/3 ot jivota si v krevata.

V sluhaja e super, che ste go probvame s nostuvka.



Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 20:33



Хм, тук ги има в почти всеки по-свястен магазин за легла май. Тези, които ще гледате, колко струват в кинг сайз вариант, ако не е нетактично да попитам?

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re:нови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 20:35



След третия ден гостуване дали пък ще броя дните докато стане време да си ходят?

Tova moga da ti go garantiram s tzelija si optimism!





Тема Re:нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 20:41



Ох, дано да грешиш. В интерес на истината, при това идване на Нели например стана обратното - чак не ми се искаше да си заминава.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: no_bs]  
Авторgracia (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 20:46







Тема Re:нови [re: Gia]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано29.06.06 21:06



баси, вече щом и с 'пита' те привличат да набиваш чипс, положението е тежко.

да му мислят питаджиите де. :)



Тема Re:нови [re: no_bs]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано29.06.06 21:11



сигурна съм, че си помислила за всякакви дребно подробности като допълнителки кърпи, чаршафи, ала-бала, но гледай докато все още имаш време да мислиш, да измъдриш някво резервно и лежерно самостоятелно занимание/забавление за гостите, ако/когато ти поомръзне да ги развеждаш.





Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 21:15



Що? Питите не са лоши?

Чикън фахита пита, стир фрай пита мммммммм Ай ем ловинг дем!!!!





==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re:нови [re: Dilithium]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано29.06.06 21:16



питата е супер. аз ям пита вместо хляб, всъщност.
ставаше въпрос за чипс с пита.



Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 21:25



Mnogo sa si 'arni sha znaish!

Da ne se lepjaha tolkoz losho... Veche 2 dni se opitvam pak da jazdja magareto, che go bjah poizostavila i vratat mi se e olabil, a i gazo mi e porasnal. Kato che li ne bjaha dostatachni pina coladite ot pochivkata, ami i taja pita trjabvashe da mi dojde do gazo!

Njakakva firma v San Diego gi pravi. Poglednah site-a im da vidja kakvo drugo pravjat, no assortimentat e mnogo ogranichen - svejda se samo do old-world osvinvane na chovechestvoto.



Тема Shit!нови [re: Dilithium]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 21:29



WASHINGTON (AP) -- The Federal Reserve on Thursday raised a key interest rate for the 17th consecutive time and signaled that further rate hikes may still be needed to fight inflation.



Ama kade sam tragnala i az da projavjavam optimism... kato tzjal jivot nisto osven snimki ne sam projavjala (taka e prikazkata; i tova ne sam projavjavala), kakto kazvashe Partzalev, Bog da go prosti.



Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 21:29



Да, не съм направил явно добре RTFA(Р)-то.

Чипс + пита и на мен не ми изглежда вкусно, но по отделно бих ги ял, е ако съм гладен и в комбинация бих ги ял, но ми изглежда много сухо като храна, аз обичам да ми е сочно.


Всъшност има чипсове които не харесвам - тези правени от царевица(Фруто Лей, Тоститос), а не от картофи.
Все пак ям от царевичните диппинг шелс, като греба обилно гуакамоле и салса с тях.
НО пред чипс и мазни френч фрайз винаги бих хапнал френч фрайз, има едн ресторанче наблизо дето ги пържат картофите с обелките, много са вкусни.
Обичам и Читос (екстра крънчи, екстра чиизи).

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 21:35



И това съм им измислила - аз и без друго няма да съм в наличност през цялото време, нямам толкова отпуска за хабене

. Слава Богу, плажът е на 10 минути, а те всичко обичат да ходят на плаж, а и мъжът ми е приготвил рибарските такъми за брат ми.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Shit!нови [re: Gia]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 21:35



Е кво да се прави. Няма да се дигнат цените на имотите ни кой знае колко, но няма да е завинаги тази лихва. Аз предричам есента да падне, но дори и да не падне сега след 4-5 години сигурно ще падне. Да му мислят тези който са взели АРМ заемче или заемче дето плаща само лихвите през 2004 или когато беше бума с покупките, сега няма да се повтори скоро.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема PSнови [re: Gia]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 21:36



No izglejda poveche hora sa se strahuvali ot .5 i tazi novina im e dobra. It's funny to see how the market just jumped up right after the release.





Тема Re: Shit!нови [re: Dilithium]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 21:39



Да му мислят тези който са взели АРМ заемче или заемче дето плаща само лихвите през 2004 или когато беше бума с покупките, сега няма да се повтори скоро.

Ooo, s tija polojenieto pochva da stava strashno! Ne znam s koj akal gi vzema narodat... Vjarno, che v njakoi chasti na stranata tzenite stanaha ujasni i vseki iska dom, no tova si e jivo samoubijstvo.



Тема Re: Shit!нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 21:43



Мдам, тогава имаше много таквиа истории, нали ние тогава сменихме къщата. Но си ни беше ясно, че от такива упражнения (APM или по-малко от 20% даун и пр) са акробатики за луди хора. И въобще смисълът на това да си house poor винаги ми е убягвал, макар че имам пример за такива дори сред близки приятели.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re: Shit!нови [re: Gia]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 21:53



Ами не е самоубиство, мислили са, че ще спечелят пари.
Естествено медии и големи играчи раздуваха това нарочно за да стане достояние на всички.
Дядо ти обаче нали е тъмен балкански обект не би се вързал на подобна кукичка.
Може да си сигурна, че ако има в нещо далавера никой няма да тръби никъде че има далавера в това нещо. Спомни си и за истерията с долара 1996-1997 стигна 3000 лв и после пак падна на 1500лв. Цялто нещо от 1500 до 3000 и обратно до 1500 стана за две седмици последните абдали се преебаха смениха си последните пари в долари после като падна долара отново загубиха.
Повярвай никой няма да бие тупана ако в дадено нещо има далавера. Същото се наблюдава и тук но по много префинен начин и в много по голям мащаб. Видя се коя година бяха най-много продажби и се насити пазара
при което се решава, че трябва да се вдигне лихвата, за да валят пари.
Иначе идеята на хорицата с АРМ-а е че си мислят че могат да правят пари като тарикатите след като за 5 години цената се удвоява, а с АРМ-а плащат по-малко пари.
Клегата ми например който си купил къща преди седем години в момента къщата му си удвои цената.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re: Shit!нови [re: Gia]  
Автор BarovetzUSA (tarikat)
Публикувано29.06.06 21:54



не виждам проблема с АРМ - рефинасираш и готово...

Trespassers will be shot.....survivors will be shot again!


Тема Re: Shit!нови [re: BarovetzUSA]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 21:57



Ми хубаво, иди рефинансирай на процентите от 2004. Good luck!



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Shit!нови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 21:57



Napravo ne moga da si predstavja kak horata si raztjagat i poslednata stotinka za mortgage (dori i da ne e ot tija nenormalnite). Ami posle s poddrajkata i nepredvidenite razhodi kakvo ste pravish?!

И въобще смисълът на това да си house poor винаги ми е убягвал, макар че имам пример за такива дори сред близки приятели.

Moje bi njakoi go pravjat gledajki na kastata kato na investment ili forced savings... a to si e edna bezdanna jama. E, ako si kupil v podhodjasto vreme v podhodjast rajon, ima rezon. Abe, i az ste kaja, che tuj chudo home ownership sa go izmislili evreite za sobstvenoto si obogatjavane!

Poveche si bie na home slavery. Vseki kupuva poveche otkolkoto ima realno nujda (dori i da njama takiva nujdi... stoto posle trjabva da se prodade), vsichko tova vleche ogromni razhodi sled sebe si. Get into more debt, people! We love it! Looking back, shegata ni da si stoim v apartamentcheto pod naem vsastnost steshe da bade naj-madroto finansovo reshenie s ogled po-skoro prekratjavane na trudovija protzes i po-spokojni starini...



Тема РЕфинансираш, но лихвата се е вдигналанови [re: BarovetzUSA]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 21:57



А и ще имаш отново клозинг кост разноснки, така че добре трябва да си поиграеш с калкулатора, за да не се набуташ. Може би има сметка в рефинансиране аколихвата падне с 2% например, но пак зависи каква част вече си изплатил от имота.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Нъл знаишнови [re: Gia]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 22:00



Нъл знаиш за шегата по еврейски "ЗАЕМЧЕ-НАЕМЧЕ"


Дмек връзват те, нямаш ли кинти да го платиш ин фул може да си сигурна че си се прецакала.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re: Shit!нови [re: no_bs]  
Автор BarovetzUSA (tarikat)
Публикувано29.06.06 22:02



не става, щото не съм си купувал къща 2004..



Trespassers will be shot.....survivors will be shot again!

Тема Re: Shit!нови [re: Dilithium]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 22:02



Повярвай никой няма да бие тупана ако в дадено нещо има далавера.

Absoljutno! Sasto kato da pochnesh da kupuvash stocks, funds, etc. sled kato se raztrabjat iz presata. Mojata conspirativna dusha vchera popadna na edna statija kak sa se razprodavali v neverojatni mastabi airline & insurance stocks right before 9/11... Taka narechenoto "shorting", koeto nashijat viden expert Eric ni preporachvashe.

Just follow the money:





Тема Re: Shit!нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 22:04



В отговор на:

Napravo ne moga da si predstavja kak horata si raztjagat i poslednata stotinka za mortgage (dori i da ne e ot tija nenormalnite). Ami posle s poddrajkata i nepredvidenite razhodi kakvo ste pravish?!




Именно, и после си скъсват задниците да робуват на тази ипотека и дори най-елементарни удоволствия се превръщат в лукс - да трябва да внимаваш какво пазаруваш за храна например е най-гадния вариант. Егати, това е по-скоро да инвестираш в собственото си нещастие.

Абе трябва да има баланс между "след х години" и "сега". Не може да се живее и само с мисълта за бъдещето. Мъжът ми се сеща понякога да каже, че ако бяхме останали в предишната си къща, вече щеше да е изплатена (беше купена преди 8 години на смешна за онези времена цена). Обаче като го парирам с въпроса къде му е било по-приятно и комфортно да живее - в предишната или в новата къща, нещата си идват на мястото.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: РЕфинансираш, но лихвата се е вдигналанови [re: Dilithium]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 22:06



I az tova takmo stjah da kaja - today's rates + closing costs = went the horse into the river.



Тема Re: РЕфинансираш, но лихвата се е вдигналанови [re: Dilithium]  
Автор BarovetzUSA (tarikat)
Публикувано29.06.06 22:07



и това го има....но има и оферти за рефинансиране с опция "но клозинг кост", обаче гаранция има уловка...не съм се заглеждал задълбочено....

Trespassers will be shot.....survivors will be shot again!


Тема Re: Трябва да ти разкажа някой ден за....нови [re: Gia]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 22:10



Историята на моя клозинг, риъл истейт агента ми, ми каза, че в инсторията на рийл естейта такова нещо не се е случвало.


Още се спотайвам с наострени уши, защото става дума за пари и то не в мой ущърб
Но продавачите си имаха адвокати да са гледали, а и вече всичко е подписано.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Уловката** предпогам е ...нови [re: BarovetzUSA]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 22:13



Първите три месеца 1.99АРП афтър дат реглюлар рейтс апплай.
Като регюлар рейт може и да са куррент рейт + куотърче или половинка от процента.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re: Трябва да ти разкажа някой ден за....нови [re: Dilithium]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 22:13



Taka e - kjorav karti ne igraj!



Ajde nadvij si marzela, che mi stana ljubopitno.



Тема Re: Трябва да ти разкажа някой ден за....нови [re: Gia]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 22:19



Мързи ме да разказвам, но общо взето става дума за кинти, горе долу си изкарах за един плазма или лцд ТВ. Нпаравиха грешка страната на продавача и аз платих по-малко пари.
Не става дума за парите които ти връщат при клозинга или рийл естейта за реклама.
Става дума за официални пари който аз трябваше да платя, но не платих ама те като си бяха вземали един креслив полскоговорящ хадвокат аз не съм им виновен нали



==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re: Трябва да ти разкажа някой ден за....нови [re: Dilithium]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 22:23



Az razbrah i parvijat pat kakav e rezultatat, no njakak si ne moga da si predstavja kak e stanalo... IL e ot tija states s real estate attorneys?!

Chela sam po knijki za tjah, no po nashite kraista njama takiva istorii. Samo agents.



Тема Виж на личнинови [re: Gia]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 22:32



Обяснил съм ти

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: no_bs]  
АвторAлпиниcт (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 22:41



В отговор на:

Хахаха! Хванахте ли се, а?!

И все пак тази сутрин наистина си мислех, че има нещо гнило в щатската държава, щом ми се налага да употребя десет думи, за да си поръчам кафе:




Хванахме се. Други пък са изперкали от скука без дърдорене 1 седмица и се чудят как да спретнат седянка



Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: no_bs]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано29.06.06 22:44



ох колко е забавно в тоз клуб, мухлясахте тук.
хайде поздрави от някъде край едно море, където купона тече





Тема Альпинистка моя, скалолазка моя.....нови [re: Aлпиниcт]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 22:48



Е и? Нали не ти се зловиди, че сме решили да подърдорим в работно време.



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: sofianka]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 22:50



Уау! Сигурно е супер купон - в 11 вечерта в някой интернет клуб на Черноморието..... Не мога да си представя по-вълнуваща почивка. Позеленях!



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: sofianka]  
Автор BarovetzUSA (tarikat)
Публикувано29.06.06 22:51



а така, софче, печи д-то, после искаме снимки...

Trespassers will be shot.....survivors will be shot again!


Тема Re: Альпинистка моя, скалолазка моя.....нови [re: no_bs]  
АвторAлпиниcт (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 22:53



късам се от яд и злоба





Тема Към Еверест....нови [re: Aлпиниcт]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 22:55



Не разбрах това пък откъде дойде.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re: Към Еверест....нови [re: no_bs]  
АвторAлпиниcт (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 22:57



Да не мислиш, че аз разбирам

..карай, седянка да върви време да минава



Тема Напред и нагоренови [re: Aлпиниcт]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 22:59



Именно.



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re:нови [re: no_bs]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано29.06.06 23:02



идеална си.

брат ти ако знае какво посрещане му готвиш...



Тема Re: Напред и нагоренови [re: no_bs]  
АвторAлпиниcт (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 23:04



Според мене звуча напрегнато, и се вмъквам без положителен принос в дискусията. Чудя се дали не съм се сдухал и не се нуждая от въздух





Тема Шъ съ опраимнови [re: Aлпиниcт]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 23:11



Не се автосугестирай така де.



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Напред и нагоренови [re: Aлпиниcт]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 23:16



Nujdaesh se!





Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 23:17



Знае той, знае, тази седмица всеки ден дърдорим по телефона поне по 2 пъти. Но и на работа ще го впрегна - тази година купонът за 4-ти е у нас и двамата с мъжа ми ще са ин чардж на грила.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re:нови [re: no_bs]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано29.06.06 23:20



е т'ва вече е традиционно българско посрещане- каниш си гости и ги впрягаш на работа да оправдаят престоя и прехраната си- класика в жанра.





Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 23:23



В отговор на:


каниш си гости и ги впрягаш на работа




Кажи го това на моя шурей, на който дори и кола му дадох :-)))

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re:нови [re: Dilithium]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано29.06.06 23:26



ти си се американизирал, бре!





Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано29.06.06 23:30



Въпрос на гледна точка - класически пример в жанра е Том Сойер и боядисването на оградата. Все пак за мъжете занимавката с грила си е по-скоро забавление (останки от праисторически времена). Иначе брат ми го заплашвам, че докато са тук, ще спра чистачките и ще възложа тази дейност на него, но той не ми се връзва уви......



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re:нови [re: no_bs]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано29.06.06 23:34



е, на тва само малката ти принцеса би се вързала. ;)



Тема Амчи в хамериката съм !!!нови [re: KakMapa]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано29.06.06 23:38



Амчи в хамериката съм !!! Как искаш да не се хамериканизирам мари како???



==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re: Shit!нови [re: Gia]  
АвторN(plashtam spokoistvie) (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 23:39



Znachi, da t9 kaja zashto si kupih kashta linaloto miato


Ami zaradi KRAJBI ot apartamenta mi pod naem i zaradi
blaskane po vratata mi s stalba.
Ave, eedin huligam neshto si beshe narochil, moiata vrata i blaskashe po ndeia
s stalba osvaena v koridora na bloka ot maistorite.
osvem tova redovno pred bloka ni, koito beshe s 15 vhoda na niakolko dena spirashe policeiska kola, zashtoto ili niakoe semeistvio se izpotrepvaha edin drug
ili imaha informacia za dilari, jiveshti v eedin ot vhodovete na bloka ni - okolo 15 vhoda imashe nashia blok, ave predstavi si panelka- mnoho_vhodka bulgarski stil,
no nashata besHe darvanelka - trietajka- 15 vhodkAizchervqvam se]
Ne moga da ti opisha tiochno kakvi strtahove izjiviah v tazi sgrada V UJ dobar kvartal. Otkradnaha mi godejnia prasten tam.
Ne iskam daje ds si spomniam za jivota mi pod naem........................
Kupih kasta linaloto miato i si plashtam za spokoistvieto.
Tva e



Тема Kak' Marche,нови [re: KakMapa]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 23:40



Az ne bih ti preporachala posestenie u no_bs's.

Vednaj se kaneh da hodja. Dobre, che gospodinat lichno predvaritelno mi razjasni, che ste ste rina snjag.



Тема Re: Kak' Marche,нови [re: Gia]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано29.06.06 23:43



а ти.. въх, да не се преуморя физически, а?





Тема Re: Shit!нови [re: N(plashtam spokoistv]  
Автор Gia ()
Публикувано29.06.06 23:44



Ti kade se gubish, be, dushata?!

Da ne si se razrabotila?



Тема Re: Shit!нови [re: Gia]  
АвторN(mostaaa) (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 00:06



Ne, ue, kak shga raboti moia mislost,
na mosta biah, na mostaa,
na caca i bira


Taka de, na most abiah - vsiak treta vecher,
na mosta. Ko da ti kaja,
celiot plaj e u kaveneta, aha-aha za plajuvashtite mai niam da ima mesto do godina
cdo amina na pliaja.
eh, a prwez 1990 imashe samom edno kafene na PLaja - florata mu vikaha
i beshe edin balon sam0, plaja BESHE ZA glarusite



Тема Re: Shit!нови [re: N(mostaaa)]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 00:09



Da, be, tragedija e veche. Ne mojesh da vidish moreto, nito da go pomirishesh...



Az hodih minalata godina. Njamashe vreme da pogledna Sunnyto, no sprjahme na Zlatnite za malko. Prosto se zadushavash.



Тема Re: Shit!нови [re: Gia]  
АвторN(mani, mani) (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 00:13



Stritelsrttvo po ......... Penio Penev


Neka vechno tuk da ostane postroenoto tuk ot men




Тема Re: Shit!нови [re: Gia]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 00:14



А защо да не вземат например ARM 7/1 или 5/1? Статистиката показва, че рядко някой живее повече от 7 години в една къща.



Тема Re: Shit!нови [re: l]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 01:20



Tezi sa po-razlichni. I az sam gi obmisljala. Nie govorehme za 1- to 3-year ARMs, interest-only, i prochie moderni divotii.

A i statisticata si e statistica, no chesto vremennite nesta stavat naj-postojanni.





Тема Sega se roveh v stari e-mailiнови [re: Dilithium]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 01:39



I namerih podhodjasta za temata kartinka:







Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 15:13



То тя пък не знам кой вятър го довя този заблуден ген, но е много работливичка, особено като за принцеса. Пу да не му е уроки на дитето.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re: Kak' Marche,нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 15:16



Хайде, хайде, не заблуждавай как Марчето с тези дезинформации. Теб те стресна по-скоро факта, че домът ни е зона, свободна от тютюнев дим, а как Марчето това няма да я уплаши.



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re:нови [re: no_bs]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано30.06.06 16:18



може би не генът е заблуден, а вие, хехе. една практика, която въведох още в детството и досега работи безотказно е: създаваш добро впечатление на работлив(а), сериозен/а, съвестен/а и после slack-ваш off. трябва да си много убедителен в началото обаче.





Тема Re: Kak' Marche,нови [re: no_bs]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано30.06.06 16:20



това май ще се превърне в тема за лошите навици на джия... пита-чипс, цигари.. какво следва?





Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 16:38



Ооо, да! Аз пък си мислех, че този метод аз съм го изобретила!

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re: Kak' Marche,нови [re: KakMapa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 16:41



Мииии.... Като сме почнали да я обадя пък. Освен това ме заплашваше, че ще си направи якичка от котарака ми!



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Kak' Marche,нови [re: no_bs]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано30.06.06 16:48



Джиелла ДеВил с цигарето. :))



Тема Re: Kak' Marche,нови [re: KakMapa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 17:03



Мдам, клетото опашато се беше травмирало направо. Мислех да го запиша на курсове за самоотбрана. И да му взема противогаз.



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Shit!нови [re: Dilithium]  
Автор BobyB (пристрастен)
Публикувано30.06.06 17:11



Известна е историята с един голям инвеститор на Уолстрийт (Бенджамин Греъм ли беше?) - някъде през 1929 година (малко преди големия крах на борсата) той се спира при момче на улицата да му излъска обувките. Докато му лъска обувките, момчето ни в клин ни в ръкав почнало да му обяснява колко изгодни били станали акциите, как всички говорели за това, как растяли всеки ден, и как и той си купил. Като свършил, нашия човек му благодарил, платил си, прибрал се в офиса и още същия ден разпродал всички акции.


Обратното също е много поучително. Когато обществото масово е в депресия, цените падат, инфлацията галопира е моментът дори обикновени хора разполагащи с малко твърда валута или друг актив да накупят реални активи като имоти например на абсолютно подценени нива.

Аз лично 1997-ма бях твърде млад и неопитен а и нямах никакъв капитал, но един приятел тогава е разполагал с десетина хиляди долара, от скорошна продажба на имот - бели пари за черни дни? В този момент е искал да си ги държи като резерв, поддавайки се на общата паника. Въпреки това е гледал за примерна инвестиция на малка част от тях - например триетажна къща с двор в Железница - продавана тогава за 1000 долара. Парцелите около София и морето са били продавани още по-евтино, за който се сети да рискува... Отказал се защото му се сторило рисковано. Същата къща сега е поне 100 000 евро, което идва да покаже от днешна гледна точка колко абсурдно е било да смяташ че това е "рискова" инвестиция. Казвам това да покажа колко голяма е силата на обществените нагласи върху отделния човек. Големите момчета затова са големи, защото не следват стадото.

Не е преувеличение да се каже, че ако някой авантюрист беше извадил тогава някакви си 10 000 или 100 000 долара, днес щеше да е милионер, практически без риск. Сигурно е имало и такива, макар и малко.

Редактирано от BobyB на 30.06.06 17:17.



Тема Re: Kak' Marche,нови [re: no_bs]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано30.06.06 17:19



майтап, майтап, ама бива ли така да я одумваме на любимия й ден от седмицата. ;)) а жената искаше съвсем добронамерено да ме предупреди..


on another note, днес в офиса май ще уволняват една. вчера най-накрая гледах

(готин :) и там се казва, че петък бил най-подходящият ден за уволнения. дали има нещо верно, как мислиш?



Тема Re: Kak' Marche,нови [re: KakMapa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 17:28



Тъкмо ще й дадем материал за четене сладко-сладко в любимия й ден.



При нас няма много уволнения (чукам на дърво), така че не съм установила pattern. Знам само, че в нашия офис петък си е ден на майстора дори повече, отколкото в България.

Ох, имам нужда от още кафе...... Снощи, вдъхновена от едно списание, творих гурме чудеса - charred tomatoes with mint olive oil. Страшно вървяха с прошуто, моцарела и сливова ракия. Сега ме наболява канчето......

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Kak' Marche,нови [re: no_bs]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано30.06.06 17:45



не съм запозната с понятието 'ден на майстора'. с бездействие ли е свързано? :)
аз хич не си падам гастроном, така че не мога да оценя по достойнство творенеито ти, но пък мога да оценя ентусиазма ти от това, че си се занимавала с нещо, което ти доставя удоволствие.


не съм пила кафе от един месец и се чувствам страхотно добре. дано да продължи!



Тема Oh, sladuranki!нови [re: KakMapa]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 18:00



Rano-rano ste zaobsajdali moite sins & vicious ways.

Kak' Marche, nemaj grija! Nasporil Gospod!



Тема Re: Kak' Marche,нови [re: KakMapa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 18:32



Тц, тц, тц, не си гастроном, кафето си спряла, скоро ще ти поникне нимба, мари как Марче!



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Oh, sladuranki!нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 18:38



Така става като хвърлиш камък .... пред моя снегорин.



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Shit!нови [re: Gia]  
Автор | (exit)
Публикувано30.06.06 18:43



Явно книгата, която четох като купувахме нашата къща е била остаряла и там не пишеше за такива модерни инструменти :)

Вярно, че е, че временните неща обикновено са най-постоянни, но понякога стават и още по-временни :) Като си купувахме къщата взехме 7/1 ARM с идеята, че след 5-6 години ще купуваме нова. Е, наложи се да я продадем след 2 години :)



Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: no_bs]  
АвторKaфe (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 18:48



Скъпа,

щом си пиеш калори4ното кафенце с две спленди, май наистина не ти се живее в тая държава. Гор4иво ти е нещо, а?

Вие тука се 4удите какви щуротии да пишете само и само да се котирате като най-остроумни.

Не ти ли омръзна да се правиш на клоун......

К'ъв и бил проблема на тая.

Земи си иди до БГ-то, да та пиеш сносно кафе с малко калории.

Аре, бегай....



Тема Re: Убедих се, че САЩ не става за живеене!нови [re: Kaфe]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 18:53



В отговор на:

щом си пиеш калори4ното кафенце с две спленди, май наистина не ти се живее в тая държава. Гор4иво ти е нещо, а?




Тази мощна дедукция разобличи и най-тайните кътчета на изстрадалата ми душа...... Отивам да си посипя русите коси със Стевия и да стена приглушено в някой ъгъл. О, клетата аз.......

Бегам.....

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Oh, sladuranki!нови [re: Gia]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано30.06.06 18:54



GTBOS





Тема Re: Shit!нови [re: |]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 18:56



Prodajba sled 2 godini si e riskovavana rabota, osobeno kato se ima predvid bezobraznoto zaplastane na agentite

, no po usmivkata ti sadja, che vremeto e bilo podhodjasto.



Тема Re: Oh, sladuranki!нови [re: KakMapa]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 19:00



Ej, tuj mladoto pokolenie go marzi da pishe, ta trjabvashe da hodja sama da si razgadavam sakrastenieto.

Nali ne hodja po chatove... izostanala sam.



Тема Re: Kak' Marche,нови [re: no_bs]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано30.06.06 19:01



еми, требе некъв баланс да има в клуба. ;)
сериозно, имах предвид, че не се впечатлявам много от храна, което за съжаление не значи, че ям здравословно.





Тема Re: Oh, sladuranki!нови [re: Gia]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано30.06.06 19:02



и аз не ходя. просто помислих, че ще те мързи да четеш целия израз.





Тема Re: Shit!нови [re: Gia]  
Автор | (exit)
Публикувано30.06.06 19:07



Според съпругата ми (която движи финансите вкъщи :) не сме изгубили, но не сме и спечелили, така че мога да се усмихвам. Чудехме се дали да не продаваме, а да даваме под наем, но от 2000 мили е трудно да си landlord...



Тема Re: Shit!нови [re: |]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 19:14



Tova pone e dostatachno. V povecheto sluchai (pri normalen pazar) ima goljama verojatnost da si na zaguba.

Inache razumno ste postapili i stom ste break-nali even, vsichko si e OK. Ne si e rabota da darjish kasta na majnata si. Majat mi ja darja negovata poveche ot godina taka, naj-veche poradi nerealistichna tzena, a i pazarat tam beshe skapan. Pain in the a**.

Oh, dobre che sme jenite da mislim zaradi vas...

Sto ne moje pone edna malka chast ot mozatzite vi da se allocira za practicheski misli...



Тема Re: Oh, sladuranki!нови [re: KakMapa]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 19:16



Maleee, kakvo vpechatlenie sam sazdala...

I az trjabva da hodja da si posipvam glavata s pepel.



Тема Re:нови [re: Gia]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано30.06.06 19:17



Така си е Джи, добре че сте жените, какво сме виновни ние, че мислим само за ваджайнас?



==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re:нови [re: Dilithium]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 19:29



Malko umoritelno ide da se misli za vsichko ostanalo.

Ima maje, koito misljat i za tezi nesta, no te pak imat drugi nedostatatzi, koito ne ponasjam. Everyhing is a package deal. No win-win situation...

Disclaimer: Dokato ne sam zabravila. Sega kato prikljuchih s obostenijata, da pripomnja, che sastestvuva i mitichnoto sastestvo MR. NO_BS!!! Pri nego kusuri nikakvi! No na nas, pariite, takiva bojestva ne ni se polagat.



Тема Re:нови [re: Gia]  
Автор | (exit)
Публикувано30.06.06 19:36



> Sega kato prikljuchih s obostenijata, da pripomnja, che sastestvuva i
> mitichnoto sastestvo MR. NO_BS!!! Pri nego kusuri nikakvi! No na nas, pariite,
> takiva bojestva ne ni se polagat.

И слава богу. Изтръпвам при мисълта, че би могло да ми се полага Mr. no_bs, или какъвто и да е друг Mr. ;)



Тема Re:нови [re: |]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 19:40



Hajde sega ne se pravi, che ne razbirash...

Za polovinka stava duma. Ne che njama izkljuchenija , no v tvoja sluchaj priemame, che e jenska.



Тема Re:нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 19:55



Ай ся, не говори така, има си кусури и той. Просто аз не се съсредоточавам върху тях.



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re:нови [re: Gia]  
Автор | (exit)
Публикувано30.06.06 19:55



Идеални половинки се полагат само на идеалните хора. Аз не съм такъв, затова не се оплаквам :)



Тема За съпрузите и тяхното обучениенови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 19:59



Онзи ден си мислех за теб докато четях тази статия. Мисля, че ще ти хареса:

What Shamu Taught Me About a Happy Marriage
By AMY SUTHERLAND
NYT

AS I wash dishes at the kitchen sink, my husband paces behind me, irritated. "Have you seen my keys?" he snarls, then huffs out a loud sigh and stomps from the room with our dog, Dixie, at his heels, anxious over her favorite human's upset.
In the past I would have been right behind Dixie. I would have turned off the faucet and joined the hunt while trying to soothe my husband with bromides like, "Don't worry, they'll turn up." But that only made him angrier, and a simple case of missing keys soon would become a full-blown angst-ridden drama starring the two of us and our poor nervous dog.
Now, I focus on the wet dish in my hands. I don't turn around. I don't say a word. I'm using a technique I learned from a dolphin trainer.
I love my husband. He's well read, adventurous and does a hysterical rendition of a northern Vermont accent that still cracks me up after 12 years of marriage.
But he also tends to be forgetful, and is often tardy and mercurial. He hovers around me in the kitchen asking if I read this or that piece in The New Yorker when I'm trying to concentrate on the simmering pans. He leaves wadded tissues in his wake. He suffers from serious bouts of spousal deafness but never fails to hear me when I mutter to myself on the other side of the house. "What did you say?" he'll shout.
These minor annoyances are not the stuff of separation and divorce, but in sum they began to dull my love for Scott. I wanted — needed — to nudge him a little closer to perfect, to make him into a mate who might annoy me a little less, who wouldn't keep me waiting at restaurants, a mate who would be easier to love.
So, like many wives before me, I ignored a library of advice books and set about improving him. By nagging, of course, which only made his behavior worse: he'd drive faster instead of slower; shave less frequently, not more; and leave his reeking bike garb on the bedroom floor longer than ever.
We went to a counselor to smooth the edges off our marriage. She didn't understand what we were doing there and complimented us repeatedly on how well we communicated. I gave up. I guessed she was right — our union was better than most — and resigned myself to stretches of slow-boil resentment and occasional sarcasm.
Then something magical happened. For a book I was writing about a school for exotic animal trainers, I started commuting from Maine to California, where I spent my days watching students do the seemingly impossible: teaching hyenas to pirouette on command, cougars to offer their paws for a nail clipping, and baboons to skateboard.
I listened, rapt, as professional trainers explained how they taught dolphins to flip and elephants to paint. Eventually it hit me that the same techniques might work on that stubborn but lovable species, the American husband.
The central lesson I learned from exotic animal trainers is that I should reward behavior I like and ignore behavior I don't. After all, you don't get a sea lion to balance a ball on the end of its nose by nagging. The same goes for the American husband.
Back in Maine, I began thanking Scott if he threw one dirty shirt into the hamper. If he threw in two, I'd kiss him. Meanwhile, I would step over any soiled clothes on the floor without one sharp word, though I did sometimes kick them under the bed. But as he basked in my appreciation, the piles became smaller.
I was using what trainers call "approximations," rewarding the small steps toward learning a whole new behavior. You can't expect a baboon to learn to flip on command in one session, just as you can't expect an American husband to begin regularly picking up his dirty socks by praising him once for picking up a single sock. With the baboon you first reward a hop, then a bigger hop, then an even bigger hop. With Scott the husband, I began to praise every small act every time: if he drove just a mile an hour slower, tossed one pair of shorts into the hamper, or was on time for anything.
I also began to analyze my husband the way a trainer considers an exotic animal. Enlightened trainers learn all they can about a species, from anatomy to social structure, to understand how it thinks, what it likes and dislikes, what comes easily to it and what doesn't. For example, an elephant is a herd animal, so it responds to hierarchy. It cannot jump, but can stand on its head. It is a vegetarian.
The exotic animal known as Scott is a loner, but an alpha male. So hierarchy matters, but being in a group doesn't so much. He has the balance of a gymnast, but moves slowly, especially when getting dressed. Skiing comes naturally, but being on time does not. He's an omnivore, and what a trainer would call food-driven.
Once I started thinking this way, I couldn't stop. At the school in California, I'd be scribbling notes on how to walk an emu or have a wolf accept you as a pack member, but I'd be thinking, "I can't wait to try this on Scott."
On a field trip with the students, I listened to a professional trainer describe how he had taught African crested cranes to stop landing on his head and shoulders. He did this by training the leggy birds to land on mats on the ground. This, he explained, is what is called an "incompatible behavior," a simple but brilliant concept.
Rather than teach the cranes to stop landing on him, the trainer taught the birds something else, a behavior that would make the undesirable behavior impossible. The birds couldn't alight on the mats and his head simultaneously.
At home, I came up with incompatible behaviors for Scott to keep him from crowding me while I cooked. To lure him away from the stove, I piled up parsley for him to chop or cheese for him to grate at the other end of the kitchen island. Or I'd set out a bowl of chips and salsa across the room. Soon I'd done it: no more Scott hovering around me while I cooked.
I followed the students to SeaWorld San Diego, where a dolphin trainer introduced me to least reinforcing syndrome (L. R. S.). When a dolphin does something wrong, the trainer doesn't respond in any way. He stands still for a few beats, careful not to look at the dolphin, and then returns to work. The idea is that any response, positive or negative, fuels a behavior. If a behavior provokes no response, it typically dies away.
In the margins of my notes I wrote, "Try on Scott!"
It was only a matter of time before he was again tearing around the house searching for his keys, at which point I said nothing and kept at what I was doing. It took a lot of discipline to maintain my calm, but results were immediate and stunning. His temper fell far shy of its usual pitch and then waned like a fast-moving storm. I felt as if I should throw him a mackerel.
Now he's at it again; I hear him banging a closet door shut, rustling through papers on a chest in the front hall and thumping upstairs. At the sink, I hold steady. Then, sure enough, all goes quiet. A moment later, he walks into the kitchen, keys in hand, and says calmly, "Found them."
Without turning, I call out, "Great, see you later."
Off he goes with our much-calmed pup.
After two years of exotic animal training, my marriage is far smoother, my husband much easier to love. I used to take his faults personally; his dirty clothes on the floor were an affront, a symbol of how he didn't care enough about me. But thinking of my husband as an exotic species gave me the distance I needed to consider our differences more objectively.
I adopted the trainers' motto: "It's never the animal's fault." When my training attempts failed, I didn't blame Scott. Rather, I brainstormed new strategies, thought up more incompatible behaviors and used smaller approximations. I dissected my own behavior, considered how my actions might inadvertently fuel his. I also accepted that some behaviors were too entrenched, too instinctive to train away. You can't stop a badger from digging, and you can't stop my husband from losing his wallet and keys.
PROFESSIONALS talk of animals that understand training so well they eventually use it back on the trainer. My animal did the same. When the training techniques worked so beautifully, I couldn't resist telling my husband what I was up to. He wasn't offended, just amused. As I explained the techniques and terminology, he soaked it up. Far more than I realized.
Last fall, firmly in middle age, I learned that I needed braces. They were not only humiliating, but also excruciating. For weeks my gums, teeth, jaw and sinuses throbbed. I complained frequently and loudly. Scott assured me that I would become used to all the metal in my mouth. I did not.
One morning, as I launched into yet another tirade about how uncomfortable I was, Scott just looked at me blankly. He didn't say a word or acknowledge my rant in any way, not even with a nod.
I quickly ran out of steam and started to walk away. Then I realized what was happening, and I turned and asked, "Are you giving me an L. R. S.?" Silence. "You are, aren't you?"
He finally smiled, but his L. R. S. has already done the trick. He'd begun to train me, the American wife.
Amy Sutherland is the author of "Kicked, Bitten and Scratched: Life and Lessons at the Premier School for Exotic Animal Trainers" (Viking, June 2006). She lives in Boston and in Portland, Me.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re:нови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 20:07



Obiknoveno sarcasm ne ti ubjagva...

Kvo tragna da projavjavash neprivichni kachestva?!



Тема Re: За съпрузите и тяхното обучениенови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 20:08



Mersi. Izglejda ljubopitna, no ste ja cheta po-kasno, che e vreme za fas pauza.



Тема Re:нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 20:10



Ми развивъм съ като личнуст. Нови качества, туй-онуй.



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Kak' Marche,нови [re: KakMapa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 20:12



Искаш да кажеш, че сме се навъдили твърде много чревоугодници и има нужда и от по-възвишени личности ли?



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Kak' Marche,нови [re: no_bs]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано30.06.06 20:41



едно от нещата, които искам да кажа, е, че мноооого ме мързи да готвя.


супер интересна статия, мерси.



Тема Re: Kak' Marche,нови [re: KakMapa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 20:45



А така! Учи се преди да ти е дошло на главата (за статията). Грам превенция струва колко килограм интервенция!



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re:нови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 20:49



Въй, въй, да не поверва чиляк!

Сигурно и на мен сарказмът ми убягва.



Тема Re: За съпрузите и тяхното обучениенови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 20:50



Мамма миа, ти по график ли пушиш?????



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Kak' Marche,нови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 20:51



Be to se mErkaha vazvisheni tuk-tam, ama gi uplashihme i zacheznAha.



Hubavo che mi napomnihte. Stjah da zabravja, che imam statija za chetene.



Тема Re: За съпрузите и тяхното обучениенови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 20:54



Ne si li spomnjash, che suma godini pusheh samo na objad?!

Tova si e napredak. Ne e opredelen grafik, no na gore-dolu 1/2 do objad i 1/2 do kraja na denja.



Тема za chetivoto (che ne mi se tarsi)нови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 21:09



Gotino.

I mnogo vjarno. Stiga da imash olimpijsko spokojstvie i nervi ot korabni vajeta. Po sastestvo ideite sa sastite kato pri Dog/Husband Training 101, za kojto bjah prikazvala predi vreme (beshe glava v edna nastolna kniga za jeni).



Тема Re: za chetivoto (che ne mi se tarsi)нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 21:56



И мен ме изкефи много. Ще си избера една тактика и ще я прилагам, да видим дали ще стане. Морското свинче преди малко ми звънна от плажа.....



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Kak' Marche,нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 21:58



Баси, сетих се за Янчето.... Къде ли маха с красивите си бели ръце......



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: za chetivoto (che ne mi se tarsi)нови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 22:08



V tacticite prosto njama samnenie. Mislja, che imash neobhodimite kachestva i spokojstvie da gi prilagash uspeshno.

Godspeed!

Na plaja svincheto, a... Negovata koja! Ste go kolim za Koleda!



Тема Re: za chetivoto (che ne mi se tarsi)нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 22:17



На плажа...... Ей сега му звъннах да му кажа, че сърцето ми е разбито завинаги (Германия елиминира Аржентина), но сигурно е заспал, защото се включи войс мейла...... Може да е и защото честно и почтено го предупредих, че пиемес-вам.



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: za chetivoto (che ne mi se tarsi)нови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано30.06.06 22:25



сърцето ми е разбито завинаги (Германия елиминира Аржентина),

Mmm, moichkijat ste e stastliv. Mrazi Argentina.

Може да е и защото честно и почтено го предупредих, че пиемес-вам.

Tova si e naj-dobrata politica. A nas sto ne ni predupredi?!

Znachi, planirah si takav hubav Fri i Mon (prekijat mi boss go njama) i toku-sto mi provaliha planovete i sam bjasna! Everybody's f***ing slave!



Тема Re: za chetivoto (che ne mi se tarsi)нови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.06.06 22:30



Аз само проверявам времето за уикенда час по час, защото не съм виждала плаж от две седмици.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема no_bs абортирала от негър !нови [re: no_bs]  
АвторKalin (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 15:00








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.