Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:04 22.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Взех му страха!  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 05:06



Днеска, шефът не само, че ми плати курса в Харвард ($2,200), който бях решил да взимам и без малко сам да си го платя сам, ами и обеща от септември натататък, като свърши курса, заплатата ми ще е по-нова тарифа с 5 К повече. Спасява ме само, че не може да намери друг умен програмист да работи за него. Днес пак интервюира някъв украинец с магистратура от САЩ и няколко години опит. Много малко знаеше. Стари, млади идват и се усират. Не мога да си обясня този феномен. Ама както и да е. Излизам сам на диско и барове. Ебе ми се!





Тема Re: Взех му страха!нови [re: pesho]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 05:32



извикай тее на интервю. тя учи ЯВА





Тема Re: Взех му страха!нови [re: pesho]  
Автор Tepминaтop (простакь)
Публикувано10.06.06 05:36



Пешо, ако знаеш и при нас какви галоши идват, предимно индийци, с по хиляда дипломи и са пълни гьонове. Ти ми каза веднъж, че индийците са страшно умни, обаче аз не ти вярвам вече май. Затова пък съм почти сигурен, че тва българите сме страшно умни хора(говоря за тия с дипломите, не за тия със зелените карти).
А сега Пешо, аз съм забелязал, че ти винаги имаш готов отговор за всеки въпрос, та се чудех, как така всички индиййци имат дипломи, а пък са толкова неграмотни? Купуват ли си ги от някъде и ако да, искам да те питам дали мога да си купя диплома за гинеколог например?



Ignore et Impera!!!

Редактирано от Tepминaтop на 10.06.06 05:48.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: haha]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 05:39



Абе и аз я видях тая простотия, ама не ми се включваше, а и отдавна бях забелязал, че каквото тя казва е на обратното.





Тема :(нови [re: pesho]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано10.06.06 05:48



Това е проблемът, 4е тъпите евреи винаги търсят някой по-добър от теб, за да могат да те шантажират, ако не намерят, нейсе увели4авт ти заплатата - и то не заради способностите ти, а за това, 4е просто подлата им идея не се е полу4ила. В Нашата компания е то4но така - само 4е аз определено съм най-големия тарикат, особенно ако ми се полу4и планът 4е ско4а на доста големи пари само след 2 години.



Тема Re: :(нови [re: King]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 06:03



Ами шефът ми е доста умно копеле. Китаец е. Пишката му сигурно е 6 санта, ама е страшно умен. Много ги знае нещата. Има докторат дето го взел само за 3 години от много престижен американски университет и има много години опит. Аз се уча от него. Ама ще дойде и моето време. Него не мога да го изместя, защото е президънт на компанията си, но един ден ще имам собствена корпорациика дето да ми изкарва яки кинти.





Тема Re: Взех му страха!нови [re: Tepминaтop]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 06:12



Има много умни индийци, Терминаторе. Става въпрос по-скоро за първо поколение американски индийци - има доста такива. Но и първо поколение американци и други хора са забелязали, че съсипват. Аз съм се заклел да ги изкарам от бизнес де.





Тема Re: П.С.нови [re: Tepминaтop]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 06:19



Наистина със Зелени Карти идват страшно големи мизерници и те разбирам. Но и баща ми дойде със Зелена Карта, а майка ми чрез него и в общи линии не мога да им се опра все още, а аз не съм кой да е.





Тема Re: Взех му страха!нови [re: Tepминaтop]  
Автор Eйч. (Опозиция)
Публикувано10.06.06 08:38



В грешка си пак термите, 99% от зелените карти са с дипломи, друг е въпроса че не всички се възползват от тях!



Тема define: oreoнови [re: pesho]  
Авторpurist (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 10:17



brown on the outside, white on the inside

но споко, и натуралните индийци са яко прости с изключение на някой друг изрут от ИИТ



Тема Re: Взех му страха!нови [re: pesho]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 11:48



На тебе не ти се било включвало, та тези всичките лайнйяни постинги ти сам ги написа!!! Егаси, мазния лъжец! Позжелавам ти за отмъщение да ти се падне жена като Нирваната!





Тема Re: Взех му страха!нови [re: haha]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 11:58



Ти си гледай твоите бакии,на мене има кой да ми предложи работа като програмистка.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: pesho]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 12:02



Сега разбрахме, защо бяха тези жaлки опити да бъда представена в лоша светлина - за да може пешо да блесне с 'успехите си' след това. Боже, та ти си бил по-евтин отколкото си мислех!



Тема Re: Взех му страха!нови [re: Eйч.]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано10.06.06 13:44



Pri uslovie, che 99% ot bulgarite sa s diplomi, niama kak da ne sa.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Взех му страха!нови [re: pesho]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 14:15



Като ти е толкова добра дипломата по компаютер science, я кажи дали следния integral има граница и каква е тя:

integral от плюс безкрайност до 1 на косинус от хикс делено на хикс на квадрат.

И не е от най-трудните задачи, aма не можеш! Ха-ха!

И по Java ще те питам нещо и пак няма да можеш да ми отговориш!





Тема Re: Взех му страха!нови [re: Eйч.]  
АвторTepминaтop (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 14:59



Авее ейй, пиянде, не ми викай термит, че ше взема да ти вържа мустаците на възел, разбра ли веее....


Едно е да имап диплома и да си тъп като индиец(черните им викат "рашиди фейс"), и съвсем друго е да си най-добрия измежду най-добрите.

Е кво съм седнал да ти отварям окото на теб, изкуфял патриот такъв. Ае наздраве със сутрешната ми бира, че мача започва след половин час...



Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
АвторTepминaтop (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 15:07



Хихихи... е тва просто като го прочетох и паднах по гъз, даже не мога и да повярвам, че си толкова куха, хехехе...
А да, осъзнаваш ли, че около 90% от нас тука, сме математици и можем да те биеме с интеграли от тука до Баден-Баден(повтарям ти го два пъти, та да го запомниш)? Той Пешо е виновен, дето ти се връзва на глупостите.
Я земи се скрий, че ше ми умориш пилците от смях, капиш?





Тема Re: Взех му страха!нови [re: Tepминaтop]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 15:14



Не забелязах да си отговорил на въпроса.
Математици или разносвачи на пици?





Тема Re: :(нови [re: pesho]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано10.06.06 15:57



Умен китаец??? Много странно, тея копелета са ограни4ени по природа, но ина4е са отли4ни имитатори.



Тема ?нови [re: tee]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано10.06.06 15:59



Това ли ти е критерия, някакъв интеграл??? Боже не мога дори да си представя как изглеждаш физи4ески..? Сигурно ще е нещо отвратително.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: Tepминaтop]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано10.06.06 16:01



как ще го гледаш бе термо?



Тема 100%нови [re: Eйч.]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано10.06.06 16:02



От зелените карти , които познавам са без дипломи, но какво от това, някои от тях изкарват пове4е пари от тези с дипломите.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано10.06.06 16:03



що така реагираш че утре няма с кой да си говориш в клуба?



Тема Работа :нови [re: tee]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано10.06.06 16:06



Аз също мога да ти предложа нещо, но зависи как изглеждаш.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: sofianka]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 16:29



По инерция, от вчера ми е останало, от препирните, но вече ми минава.



Тема Re: Работа :нови [re: King]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 16:31



Когато предлагаш нещо на някого, първо го попитай дали той има нужда от него.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: sofianka]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 16:40



Аз преставам да пиша за известно време във форума, за да се поразсеят страстите. Весело лято на всички!





Тема :))нови [re: tee]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано10.06.06 16:44



Аз не ти предлагам, а казах, 4е мога да ти предложа, което беше и индиректния въпрос дали имаш нужда, но явно не си толкова интелигентна за да го разбереш, а оттам и аз нямам нужда от глупава жена, и тук ги има в изобилие!



Тема Re: define: oreoнови [re: purist]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 17:25



Това по подобие на banana ли?



Тема Re: Взех му страха!нови [re: sofianka]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 18:27



Тези, които сипят обиди, не са ми непременно интересни събеседници.Ти би ли си говорила с някой който преди това те е обиждал? Нещо не разбирам. Значи да търпим обиди само и само да има някой, с който да си говорим. Освен това единствения , който сипеше обиди е пешо, забелязвасе от времената, когато е писал. А сега се кефи, че така е изманипулирал всички. Ей, значи, някой като ми излезе с едно такова наивно изречение и ми става ясно, защо българите са на това дередже.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано10.06.06 18:32



това би трябвала да го усещаш, че става излишно напрежение като отговаряш на всеки постинг, особено като се касаят глупости. хората усещат че се връзваш и постингите стават все повече , като лавина. после не теми, ако не се спреш ти да отговаряш може и целия клуб да се засипе някоя вечер.
обобщения за всички българи не мога да коментирам.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: sofianka]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 18:48



Тука си права, не е необходимо да се отговaря на всяка провокация. Интересно как човек е готов да изгуби ценно време, за да защити един ник.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: sofianka]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 18:56



Цялата работа тръгна оттам, че пешо си помисли че съм била искала да му се подиграя , че му била малка пишката. Очевидно просто си е търсил повод за да си излее помiята.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: sofianka]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 19:00



Ти ако тогава се беше защитила както аз сега , когато си постна снимките от екскурзията и ти викаха Андрешко, сега нямаше така да ме нападнат.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано10.06.06 19:12



за да си пуснеш снимките се изисква малко непукизъм. а логиката е ако съм искала да се защитавам не бих пуснала снимки. ти не знам обаче дали би ги усетила тези неща, щом ми го казваш.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: sofianka]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 19:17



Е, не се връзвай! Майтап, бе, Уили!





Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано10.06.06 19:23



аз направих малко напън да съм сериозна. ма няма повече





Тема Re: define: oreoнови [re: l]  
Авторпypиcт (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 00:32



а за още по-тежкия случай наречен pencil чувал ли си?





Тема Re: define: oreoнови [re: пypиcт]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 01:08



Не съм, само за banana бях чувал, защото имах един колега азиатец, който декларира че е такъв (и обясни и синонима ABC :)



Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
АвторTepминaтop (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 02:42



Да ти реша интеграла ли? Става, но само ако ми се помолиш много вежливо, иначе забрави.


Аз съм чистач на кенефи, но пък завърших на 25. Ти си на 29 и си във втори курс още. Това говори ли ти нещо?



Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 04:21



Нещо си се объркала. Имаш си други фенове. Ти мен не ме интересуваш. Аз даже нямам нищо против да си ходиш с немци. Аз искам да си хвана за гадже американка и без това. ОК



Тема Re: Ама, Терминаторе!нови [re: Tepминaтop]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 04:34



Аз въобще не съм и се връзвал за нищо, нито съм писал с анонимни никове. Тя изперка нещо. И аз не разбрах кво стана



Баси, за какво аз да съм виновен дето тее уент банана.



Тема Тоя боклук?нови [re: pesho]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано11.06.06 04:37



Ходи с немци в САЩ??? 4е къде ги намира бе???





Тема Re: Тоя боклук?нови [re: King]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 06:15



Не бе, тя е студентка в Германия. Терминаторът вика, че била във втори курс, а е на 29. Била голям специалист по интегрално смятане отвъд океана, ама нещо ми се обиди напоследък, щото си помисли, че аз говоря зад гърба и, че не разбира нищо от висша математика. Искала среща на Бора Бора (казвам 2 пъти - ясно защо) да се срещнем хед ту хед на интегрално смятане и Ява (съседен остров).





Тема Re: Тоя боклук?нови [re: pesho]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано11.06.06 07:00



Брато, еби и мамата на тая...



Тема Re: Тоя боклук?нови [re: King]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 07:16



Въобще не ми е на ъкъла.

Абе един съученик от Стара Загора дето тъкмо завърши магистратура в Западна Европа си бил намерил работа в HP за 2250 лева на месец (било 1,600 лева чисто). Това е донякъде слух, но има добър шанс да е истина. Брей заплатите в София наистина се вдигнали много май бе. Не ми е ясно как живее човек с 1600 лева в София, ама ми се струват добри кинти за БГ.



Тема Re: Тоя боклук?нови [re: pesho]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано11.06.06 07:51



Лъже, такава заплата няма в БГ



Тема Re: Тоя боклук?нови [re: King]  
АвторRal (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 08:53



Възможно е . Вуйчо ми взима 5000 лв за работа(C++), която свършва за 40 дни - контракт . Има и професионалисти с възможности и качества Имам и приятелче от детските ми години, което работи зъботехника и плаща заплати на 3 наети от него зъботехника от по 700 лева.





Тема Не зная,нови [re: Ral]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано11.06.06 08:58



Загубил съм връзка, за най -високото което съм 4увал е депутат - един колега от университета 1300 лв.



Тема Re: Не зная,нови [re: King]  
АвторRal (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 09:17



Зная, че доказани архитекти и адвокати също са доволни от доходите си





Тема Re: Не зная,нови [re: Ral]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано11.06.06 09:23



те тези навсякъде са добре, 4ервите да ги ядат мръсни кръвопийци !! Нож за тях в мозъка и на прасетата после !!!





Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
Автор noTeHHEgaP (Нарцистичен Гъз)
Публикувано11.06.06 13:51



интегралът ясно е с граница, но твойто малоумие май няма граници, толкоз санд-ин-дъ-пуси не съм виждал скоро, блондина не шкуркова ли редовно ебати - я разчепкй вълната офлайн малко да излееш тая енергия другаде, кукло



кир по вратО е стилът ми,братО.
идем из Пловдив,мама ви мръсна,
моята цел е гъзо да ви пръсна

Тема Re: Взех му страха!нови [re: pesho]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 14:28



Разбира се , че ти си ги писал. Да не мислиш , че са толкова много хората , които четата и пишат тук анонимно. Хората живеят в реалния свят, пешо, не във виртуалния.
Иначе аз приятел си имам, ти гледай себе си.





Тема Re: Взех му страха!нови [re: pesho]  
Авторz67 (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 14:50



Vervam ti za poslednoto

Abe vie starozagorci,verno ste mnogo eblivi.Tuk imame edna,kogato q vidqt mestnite,kazvat "Kleopatra pristiga",po-u4tivo,de.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: noTeHHEgaP]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 15:06



Не, отговора е, че не съществува граница.





Тема ???нови [re: z67]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано11.06.06 16:19



Къде ве??





Тема Re: Тоя боклук?нови [re: King]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 17:50



Друг съученик работи за много по-малка американска фирма и взима към 950 лева чисто. Не виждам защо в HP да не може да се взимат 1,600 заплата чисто. Тук става въпрос за току що завършил магистратура, а не специалист / човек със сериозни знания. Но в България може да има голям недостиг на кадри и някой завършил магистратура в Германия да го броят за напреднал.

Примерите на Ral не казват много за това как вървят заплатите, освен на зъботехниците - 700 лева. Ако е вярно показва, че не всички в София взимат добри заплати, дори и да имат добри професии.



Тема Re: Тоя боклук?нови [re: pesho]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано11.06.06 18:00



Въобще не е невъзможно. Имам познати, които изкарват над 2,000 на месец.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re: Взех му страха!нови [re: z67]  
Авторhi (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 18:08



Tova da ne e pesho maika mu?



Тема Re: Тоя боклук?нови [re: no_bs]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано11.06.06 18:35



заплата или бизнес?

Защото максималната заплата в БГ има ГРАНИца мисля.



Тема Re: Тоя боклук?нови [re: King]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 18:42



King, ти пък за къде се стягаш, за такaвa заплата диплома се иска.



Тема Re: Тоя боклук?нови [re: King]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано11.06.06 19:12



Заплата. Има и много по-големи от споменатата сума.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re: Взех му страха!нови [re: hi]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 19:30



Точно той е - Pesho - великият програмист, дето са му платили курса и не могат да намерят по-таферен от него и постоянно му се ебе.

Истинските програмисти:

изкарват повече от Пешо, без да ходят на курсове, от България, ебат каквото си искат и т.н. ...

Pesho, ти си жалка история, ве брат!



Тема Re: Тоя боклук?нови [re: tee]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано11.06.06 19:31



Имам мастърс по Икономика и 1 година стаж в Голяма Европейска Корпорация, където мога да кандидатствам за работа след 01.01.2007



Тема Re: Тоя боклук?нови [re: no_bs]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано11.06.06 19:33



Докажи го. Аз мисля,4е най-високите заплати са тези на депутатите и се ограни4ават до 1300 лв. Но това беше преди 4 години все пак, нищо 4удно да има някакво развитие, все пак интересно ще ми е да ме убедиш.



Тема Ай стига глупости, моля !!нови [re: Пeшo]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано11.06.06 19:35



Съквартирантът ми работи в Просист София, една от най-глемите и взема 4исто 700-800лв, защо приказвате с гъза си не мога да разбера, това Бай Ганьо оба4е е ебати лъжливата и завислива твар



Тема Re: Взех му страха!нови [re: Пeшo]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 19:43



Мога да ти размажа главата само с шамари и на всички в мизерната компанийка, в която работиш. Майка ти може да я познавам. Една много гнусна пачавра, пумияр мръсен.





Тема Re: Взех му страха!нови [re: hi]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 19:46



10 мангала да ебат майка ти в някой български кинеф дано!





Тема Re: Тоя боклук?нови [re: King]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 19:52



Може би щях да ти дам някой друг полезен съвет, заshтото съм работила в чужди фирми в София , но ти имаш така типичния български навик да се изплюваш в лицето на този, който ти подава ръка. Не мисля , че имаш необходимите soft skills, king. Потърси някой мазихост за съвет.





Тема Re: Тоя боклук?нови [re: King]  
Авторпocвeтeн (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 20:16



биеската каза че преди да дойде в САЩ е изкарвала заплата в порядъка 1800-2000 в БГ. т.е. преди 6-7 години.



Тема Прекалено си глупаванови [re: tee]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано11.06.06 20:28



За да се опитваш да ме определяш, аз съм сложен като вселената за теб и охлювския ти мозък едва ли някога ще може да обхване една милионна 4аст от моя гений!



Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 21:17



integral от плюс безкрайност до 1 на косинус от хикс делено на хикс на квадрат

Това горе е някво двусмислие. Даже едно условие не можеш да зададеш правилно, а с мен се мъчиш да се сравняваш.





Тема Re: Ай стига глупости, моля !!нови [re: King]  
АвторEммa (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 21:20



то аз взимам толкова за една нисичка позиция ,
иначе имам колеги с по една специализация в англия, примерно, дето взимат по 1500 без никакъв стаж ...
иначе шефовете взимат по 3000-4000 хиляди ( моя шеф толкова взима - 3000 )

а дъ биг бос ( розовичък бритиш ) взима няколко стотин хиляди ...евро ..
е , той има завидно СВ , де



Тема Бейби,нови [re: Eммa]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано11.06.06 21:54



Говорим за България, отпуши си уши4ките малко, то и аз вземам 3 000$ ама не съм в БГ



Тема Re: Бейби,нови [re: King]  
АвторEммa (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 22:01



ами аз съм в софия :), затова ти отговарям ...

но 700-800 лева не ми стигат за нищо , де , някъде 1500лв. ще са ми добре , само за мен ...





Тема Re: Бейби,нови [re: Eммa]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано11.06.06 22:03



зная, казвали са ми някой колеги, трудно е, но дай боже да се оправите скоро, наемите много се вдигнали в столицата, аз едно време плащах 25 лв за общежитие, а сега една гарсониера може би е 100 лв.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
Авторpoten negar (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 22:11



razhodyasht li e integrala be, milo?

ya se fokusirai varhu drygi oblasti 4e ma razsmq



Тема Re: Бейби,нови [re: King]  
Авторeммa (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 22:35



200 лв е една сносничка гарсониерка ( в софия ) ...ти отдавна не си идвал тук явно
аз наем не плащам и пак не ми стигат , но цените тук са като на запад ( почти ) така чеееее



Тема Re: Тоя боклук?нови [re: tee]  
АвторXaнc (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 22:43



Майне либе. Их не познава тебе в такава светлина. Варум срамиш кръста за храброст и железния орел, завещани от мои славни деди





Тема Re: Тоя боклук?нови [re: King]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано12.06.06 06:55



Максималната заплата няма граница.
България не е Северна Корея.

Планината е извор на прогресивни идеи!


Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
АвторJohny Bravo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 17:39



Тее доста тъпа путаранка си като гледам

И по Джава нищо не можеш да питаш защото това че фон Клинкерхофен ти е изпял синтаксиса на лекциите и си решила 2-3 задачки за деветокласници не значи че знаеш Джава. А да и да не забравиш да напомниш на Грубер че се изговаря "Джава" а не Ява. Чакаме с нетърпение да дадеш въпросче по "Ява" за да видим кое е висш пилотаж в Дажавата според една изрусена провинциална путка у Швабско



Тема Re: Взех му страха!нови [re: Johny Bravo]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 18:05



No time for losers! - както се пее в една песен на Queen.





Тема Re: Ай стига глупости, моля !!нови [re: King]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 19:31



Кралю, дори да има още Бай Ганьовци, те работят в Просист София за мърлявите 700 - 800 лева и живеят малко по-добре от теб. Аз, обаче, говоря за хората с мозък, които са самостоятелни, като моя съквартирант и изкарват по 3000 евро на месец, от компютърчето в къщи. И забележи - с легален софтуер. Не мога да не отбележа, че няколко щатски университета си купиха от неговите джаджи.
Мммда, дааа, хората в България изкарват парички, ходят да вечерят в Италия или на кафе в Гърция, или на бийрфест в Германия, докато Pesho облагородява расата над нечии дебел, пъпчив, латиноамерикански гъз. И то само, ако има късмет!



Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
АвторJohny Bravo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 19:41



Яяяя, яяяя , их коммеееее ду махст дас фантастиш


Само ако беше и толкова фантастиш по "Ява" Аре кажи кво ше отпечата следното без да го компилираш обаче:


public class Patka {
protected String bullseye = "Tee e tapa patka";

protected String selska() {
return "Tee e tapa selianka";
}

public static void main(String[] args) {
Patka p = new Putka();
System.out.println(p.bullseye);
System.out.println(p.selska());
}

}

class Putka extends Patka {
protected String bullseye = "Tee e tapa putka";

protected String selska() {
return "Tee e tapa putaranka";
}
}



и после обясни зашо така



Тема Peshe,нови [re: pesho]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 19:42



крайно време е да спреш да лъскаш бастуна, брато!
Тази агресия и тези твои комплекси...и тези приказки...



Тема Re: Взех му страха!нови [re: Johny Bravo]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 20:03



Отивай да си мериш пишката с твоите пъпчиви, комплексирани приятелчета. И само междудругото, c такива елементарни програми не се занимавам, а с Java за комерсилани приложения, нещо за което твойят мозък е твърде плитък!





Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
АвторJohny Bravo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 21:12



Хммм значи Джавата за "комерсилани" приложения е някаква различна от тази по-горе

Да ти кажа щом такава елементарна задача не можеш да решиш значи и приложенията ти ще бъдат "комерсилани" а не комерсиални Я по-добре се концентрирай да духаш на Ханс пък остави Ябата на хора дето могат



Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
Автор noTeHHEgaP (Нарцистичен Гъз)
Публикувано12.06.06 21:49



ти ако беше такова светило в ДЖавата, нямаше да разпитваш наляво-надясно из нета за работни оферти в САЩ. излепила си някъв интеграл и се опита да ни смаеш, а стана ясно че не си наясно кви ги плещиш. отде се извъди толкоз устата, преди седмица си беше една хрисима, скромна програмистка дето си знаеше мястото?



кир по вратО е стилът ми,братО.
идем из Пловдив,мама ви мръсна,
моята цел е гъзо да ви пръсна

Тема Re: Взех му страха!нови [re: noTeHHEgaP]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 22:29



Не работни места, а работно място. Интересувах се просто ей-така за информация, ако някой ме пита да му кажа.



Тема Re: Взех му страха!нови [re: Johny Bravo]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 22:31



От този постинг стана ясно, че нищо не разбираш от Java. Моля те, не ме занимавай повече с глупостите си!



Тема Еби си мамата брато !!нови [re: Пeшo]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано12.06.06 22:34



Не ми се заяжда с анонимници. Прост си като гъз и в същото време искаш да минеш за компетентен. 3000 евро дори и тук в Канада ги вземат малко програмисти, кво остава за аборигени живеещи в панели, за които 20 лв на ден е супер пара.
То4ка, пове4е не се говори за това, ако искаш да простееш, простей, но не ме забърквай.



Тема Re: Тоя боклук?нови [re: balgarin]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано12.06.06 22:43



Нима??? не знаех ако е така - бг Е ПО ЗЛЕ от корея в момента



Тема Re: Взех му страха!нови [re: tee]  
АвторJohny Bravo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 22:46



И как стана ясно че не разбирам бе путаранче ? Хайде първо реши на батко задачката - ако искаш на моята "проста" Джава, ако искаш на твоята сложна и "комерсилана" и тогава се обяснявай. Дееба и недоклатените второкурснички дето мислят че програмирането е лесно колкото духането. Айде отваряй Гугъл и търси ква е разликата между J2SE и J2EE и що си решила че J2EE като се използва повече в "комерсилани" приложения това не е Джава или е някаква по-висша Джава ?
Хинт: Пробвай да усетиш разликите между език за програмиране, библиотеки, фреймуърк.



Тема Re: Бейби,нови [re: eммa]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано12.06.06 22:47



това е безумие, аз тук плащам 250$ за 2 стаи, което е същото като гарсониера.



Тема Re: Бейби,нови [re: King]  
АвторJohny Bravo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 22:59



Стига лъга и ти бе имам приятели в Монреал наем 250$ за 2 стаи значи нечовешка мизерия ! Или наема е повече или живееш по-зле и от хаитянско рефюджи... освен ако това всъщност не е апартамент 3 спални за 500$ който делиш с някого. Обаче пак е на ръба на мизерията





Тема Re: Тоя боклук?нови [re: pesho]  
Автор HeДoДяЛKo ()
Публикувано12.06.06 23:00



Абе един съученик от Стара Загора дето тъкмо завърши магистратура в Западна Европа си бил намерил работа в HP за 2250 лева на месец (било 1,600 лева чисто). Това е донякъде слух, но има добър шанс да е истина. Брей заплатите в София наистина се вдигнали много май бе. Не ми е ясно как живее човек с 1600 лева в София, ама ми се струват добри кинти за БГ.

Пешо, аз след месец и половина започвам нова работа на 1250лв/месец чисто с евентуално повишение след 3-ия месец. Бачкам на други две места и по инвивидуални проекти - едното е lessno.com, а второто е консултанстка компания, с което мисля че ще си докарам едно 2500лв/месец чисто. Така че тези заплати са си напълно реални - още миналата година ти го казах, но тогава реши че моите приятели ме лъжат за заплатите си.



Тема Re: Тоя боклук?нови [re: HeДoДяЛKo]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано12.06.06 23:10



И мен редовно ме обвиняват, че лъжа, когато споменавам такива заплати. А истината е, че много чужди фирми в България се убедиха, че за жълти стотинки няма да намерят хора, които да им носят резултатите, които им трябват. С трици маймуни не се ловя вече дори и в България.



=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Имаш хуй в миризливия ГЪЗ !!нови [re: Johny Bravo]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано12.06.06 23:12



Друго немаш.





Тема Даа,нови [re: no_bs]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано12.06.06 23:14



И аз запо4нах да вярвам ве4е, даже си мисля 4е България е много по напреднала страна от канада и САЩ, така си е, нема кво да го крием, тук сме ебати нещастниците къде живеем





Тема А тебе те шляпат зулуски куровенови [re: King]  
АвторJohny Bravo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 23:16



Ма много сте отворени вие там в мароканското гето





Тема Ами разликата...нови [re: Johny Bravo]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано12.06.06 23:22



Когато кура ми е в устата ти и в гъза ти каква е???

i]4е от устата ще излезе още по мръсен ![






Тема Re: Ами разликата...нови [re: King]  
АвторJohny Bravo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 23:54



Ама само за гей изпълнения плямпаш бе Кинг нямам напротив да си фантазираш каквото искаш, даже нямам и против да си гей ама думата беше за квартирите по 250$ не за мокрите ти сънища





Тема ти не са обяснявай много -нови [re: HeДoДяЛKo]  
Автор noTeHHEgaP (Нарцистичен Гъз)
Публикувано13.06.06 01:45



то пари да се правят е лесно

, ама трудно се гради състав... я по-хубуу да са концентрираш на стартовата ти единадесеторка щото такъв побой нанасям в лигата - нЕма кой да се опре, пък и да взема да ти послушам яловия коментар за чехите и да си махна росицки от състава - ясно си е, на финансист вяра нямай
така както вървят нещата, имам няколко безплатни напитки в клуба на мишо шамара като мина край варна следващия път, за твоя сметка

кир по вратО е стилът ми,братО.
идем из Пловдив,мама ви мръсна,
моята цел е гъзо да ви пръсна

Тема ти не лъжеш,нови [re: no_bs]  
Авторxexe (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 03:04



само че като говориш трябва да ти се смята % истина, горе-долу 30%.
та твоята "1800 заплата" май 540 лв излиза което пак е доста за булшит-работа





Тема Re: Тоя боклук?нови [re: no_bs]  
Автор Tepминaтop (простакь)
Публикувано13.06.06 05:15



А хубуу, а сега ми кажете защо ченгето Иенсен каза в доклада си, че 70% от икономиката на България е сива, тоест за кви заплати говорите въобще. Още нещо да го питам Недодялко - абе брато, ти доскоро беше в хамериката и сигурно все още таиш пресни спомени, та да те питам - сещаш ли се, че 2500 лева заплата на месец е колкото една седмична заплата( и то не висока) в хамериката, при това цените на някои неща в БГ са много по-високи - храна, електроника, битова техника, компютри, електричество, отопление, бензин(аййй, за бензин нема да говориме), НОЙ. Я успокойте топката и се огледайте наоколо, не дрънкайте врели-некипели. В БГ е тотална мизерия, безработица,
корупция и беззаконие. Всичкотот друго е уишфул тинкинг.



Ignore et Impera!!!

Редактирано от Tepминaтop на 13.06.06 05:24.



Тема Re: Тоя боклук?нови [re: Tepминaтop]  
Авторнe e тaka (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 07:27



Я виж тука -



някаква за 4 години си купила у софето апартамент в Лозенец и спортна кола.Ама щото е умна и се занимава с БИЗНЕС - рекламна агенция.А ти като си прост и глупав, бачкай в САЩ като луд.



Тема Re: ти не са обяснявай много -нови [re: noTeHHEgaP]  
Автор HeДoДяЛKo ()
Публикувано13.06.06 08:09



Бе кой те е карал да ме слушаш? Явно съм спечелил уважението ти, обаче.

Хубаво, имаш едно черпене от мене. Сега да видя като не те послушам за французите какво ще стане.

Ама хамериканците не заслужаваха да паднат с толкова, признай сега. Аз само първото полувреме гледах, понеже ни спряха тока за един час , но на полувремето стояха равностойно въпреки че завърши 0:2.

С Мишо Шамара бяхме на едно парти преди около месец. От гимнастички интересуваш ли се?



Тема Re: Тоя боклук?нови [re: Tepминaтop]  
Автор HeДoДяЛKo ()
Публикувано13.06.06 08:28



Само казах каква ми е заплатата, не съм правил сравнения БГ vs. САЩ, къде живота е по-евтин, къде е по-добре и т.н.

Да, заплатите в Щатите са по-високи - това е сигурно. И все пак ако сметнеш 2500 лева на седмица чиста заплата в Щатите прави над 120,000 долара брутна годишна заплата, което не е съвсем реалистично за човек на 25 с бакалавърска степен.



П.С. 70% сива икономика не го вярвам - имаш ли линк?



Тема Re: НЕДОДЯЛКОнови [re: HeДoДяЛKo]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 14:05



Тук си прав, а аз не съм бил. Явно има добри заплати в България и то не са малко. 1250 лева за Варна ми се струват доста добре за начинаещ. Значи в България пари все пак има и хората наистина не живеят зле, а купонът там си е факт. Може и да се прецаквам доста сериозно...като знам какво би било във Варна след работа и през уикендите. Не ми се искаше да е вярно, но наистина така било явно. Ама карай да върви.





Тема Re: адаш,нови [re: Пeшo]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 14:13



Крайно време е да наеба майка ти - знам! Но ме е гнус, копеле. Разбери ме и мен. Майка ти си е гнусна.



Тема Re: ти не са обяснявай много -нови [re: HeДoДяЛKo]  
Автор noTeHHEgaP (Нарцистичен Гъз)
Публикувано13.06.06 16:51



taka po-dobre stana, 4e da se zapazi intrigata. s tvoite francuzi nisto nqma da napravish - toi trezeguet nqma i da vleze v igra zavaliqta, a pensionera zidane e out sled 30-tata minuta.


to i nie bqhme "ravnostoini" na shvedite pri 0:5. USA si bqha razbiti totalno, po vsi4ki paragrafi i tva e.
ina4e, za parti sas shamara sam navit. az vednaz se zasqkoh vav filibeto v paparazzi s nashta plovdivska zvezda Vanko1, predi da go okosharqt. i toi beshe nasabral edin kup gimnasti4ki okolo nego. te mai zatva go i okoshariha, beshe prekalil s gimnasti4kite

кир по вратО е стилът ми,братО.
идем из Пловдив,мама ви мръсна,
моята цел е гъзо да ви пръсна

Тема Re: Тоя боклук?нови [re: Tepминaтop]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано13.06.06 21:17



В отговор на:

А хубуу, а сега ми кажете защо ченгето Иенсен каза в доклада си, че 70% от икономиката на България е сива, тоест за кви заплати говорите въобще.




Аз не съм квалифицирала цвета на икономиката, а въпросните заплати са факт. Баси, напоследък наистина много напрегнат народа из клуба. Де го чукаш, де се пука......

Гледам НеДоДяЛКо ти е отговорил вече на железните аргументи.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!

Тема Re: Тоя боклук?нови [re: Tepминaтop]  
Автор noTeHHEgaP (Нарцистичен Гъз)
Публикувано13.06.06 21:28



термостате, успокой са малко че прегря ве



кир по вратО е стилът ми,братО.
идем из Пловдив,мама ви мръсна,
моята цел е гъзо да ви пръсна

Тема Re: Колективен отговор и до триматанови [re: noTeHHEgaP]  
Автор Tepминaтop (простакь)
Публикувано14.06.06 01:28



Тези обяви са от днес, гр София. Обърнете внимание на желаните заплати. Кандидатите все още търсят работа:



ID: 363
Търси работа като Финанси, счетоводство, банки в гр.София.
Университет - магистър, стаж 7 г., Пълен работен ден,
при минимална заплата 650 лв.
ID: 6019
Търси работа като Финанси, счетоводство, банки в гр.София.
Университет - магистър, стаж 0 г., Пълен работен ден,
при минимална заплата 350 лв.
ID: 8671
Търси работа като Финанси, счетоводство, банки в гр.София.
Колеж, стаж 20 г., Пълен работен ден,
при минимална заплата 600 лв.
ID: 11745
Търси работа като Финанси, счетоводство, банки в гр.София.
Университет - бакалавър, стаж 20 г., Пълен работен ден,
при минимална заплата 850 лв.
ID: 11748
Търси работа като Финанси, счетоводство, банки в гр.София.
Университет - магистър, стаж 0 г., Пълен работен ден,
при минимална заплата 400 лв.
ID: 11815
Търси работа като Финанси, счетоводство, банки в гр.София.
Университет - магистър, стаж 2 г., Пълен работен ден,
при минимална заплата 450 лв.
ID: 11944
Търси работа като Финанси, счетоводство, банки в гр.София.
Университет - магистър, стаж 11 г., Непълен работен ден,
при минимална заплата 800 лв.


До Недодялко - няма нужда да ти давам връзка, всички знаем, че 99% от работниците в частни фирми се водят на минимална заплата. Така работодателя не плаща осигуровки, а работника не плаща данъци.


Това, Недодялко е сива икономика или поне един от вариянтите и. За сенчест, нелегален и престъпен бизнес и дума няма да отваряме, защото в БГ няма такъв, нали така.
А да, в хамериката също може да се работи на повече от едно място, украинката например вече втори месец работи за NBA. Надявам се поне билети за баскетбол да уреди.
До но_бс - легални заплати от по 2500 лева в БГ, на които се плащат осигуровки и данъци, ми се виждат меко казано абсолютно невъзможни. Дори и собственниците на фирми в БГ се водят на минимална заплата, не виждам за какво се заблуждаваме.
Не изключвам възможността някои чужди фирми да плащат такива заплати на работниците си, но това са изключително редки случаи, за които се носят легенди.
До негрото - Аз съм куул, маа мен, но ми се вижда изключително странно явлението да теглиш заем, за да си купиш ЖеСиЕм и едновременно с това да разправяш че си фрашкан с мангизи, йоаамсеин нигга?

Ignore et Impera!!!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tepминaтop на 14.06.06 01:30.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tepминaтop на 14.06.06 01:31.



Тема Re: Колективен отговор и до триматанови [re: Tepминaтop]  
Автор noTeHHEgaP (Нарцистичен Гъз)
Публикувано14.06.06 01:58



щурчо, аз тука в сащ не познавам някой който да има жи-си-йем без да е на кредит. "ит'с а фрий моторола, уит туо иър контракт." фрий, май асс. не че българия е разцъфтяла ама твойте представи са от времето на васил илиев и крушата. приземи са малко, метеорите



кир по вратО е стилът ми,братО.
идем из Пловдив,мама ви мръсна,
моята цел е гъзо да ви пръсна

Тема Re: Ами разликата...нови [re: Johny Bravo]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано14.06.06 04:05



толкоз плащам да умра ако лъжа ей майка ти шийба!!! друго - от 5 месеца не съм плащал нищо, още искаш ли?? намери някой дето да живее без пари в даун таун монтреал и ела ми се обади !! аз съм единствения





Тема Еби си путката майна ве простак !!нови [re: нe e тaka]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано14.06.06 04:17



Тъп си като кура ми да ти еба мамицата!!!





Тема Брато,нови [re: HeДoДяЛKo]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано14.06.06 04:18



Не знаех 4е си такъв песимист !





Тема Брато,нови [re: pesho]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано14.06.06 04:25



В събота и неделя във Варна можеш да купиш траш с парите си, нищо друго, ако толкова искаш иди за 2 седмици в Мексико, наеби курви дето българките само могат да ме4таят да са хубави колкото тях и се прибери, аз така ще постъпя това лято, ще документирам вси4ко с камера, да не кажат после , 4е лъжа.
В БГ има мутри - могат да ти разбият главата за един поглед на криво - БГ са варвари още - аз например където и да ида и месните бжабаити запо4ват да търсят как да се сбият с мен, само защото съм едър и висок, не дай си боже да съм по потник - аз нямам нужа от този булшет, тук в Канада никой не му пука дали си 2 метра или 3, иу как се обли4аш, тук си свооден за неща, за които в БГ си роб !!!!



Тема Брато, ю аре насиринг 'ем...нови [re: Tepминaтop]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано14.06.06 04:39



Тенкс !!!



Редактирано от King на 14.06.06 04:40.



Тема ???нови [re: noTeHHEgaP]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано14.06.06 04:44



Това като сравнение?>?? Не си в 4ас пак за кво говорят хората??

Средният българин тегли кредит за да си купи телефон, да, от гъзария, Нокия 8801 е 1700 лв + ддс в М-тел, тук трува 250$ с 2 години контракт.
Пресметни вси4ки страни4ни фактори и ми кажи кое е отка4ено и кое нормално?

Редактирано от King на 14.06.06 04:44.



Тема Това е родната ти майка, с куровете...нови [re: Johny Bravo]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано14.06.06 04:47



Отворена е дъртата и путка, когато има негър наблизо, много проста сентенция:)))





Тема Re: Кинге,нови [re: King]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 05:23



Прав си. Това лято никва България. Ще видим за следващото. Наистина в България даже не си струва да се ходи на почивка. Абсолютна варварщина и голяма мизерия. Наистина се убедих, че там бих взимал около 1000 лева заплата, но това не прави България по-малко мизерна. Да не говорим, че аз взимам $5,000 на месец, а съм съвсем в началото на кариерата си и е почти невъзможно да не си увелича заплатата с 50% до няколко години. 1,000 лева!!!

И 200!!!

Струват ми се добри пари за Варна де и сигурно се живее готино, ама е късно за мен. Пък и искам 4-5 деца. Кви са тия 1,000 лева. Бира ли ще си купувам? I'm a lost cause...



Тема Re: Колективен отговор и до триматанови [re: Tepминaтop]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 12:47



Az sushto vzemah 1600 lv. na mesec dokato prevezjdah edin proekt na edna nemska firma. Svobodnite profesii, advokati, prevodachi, arhitekti, vzimat dazje i poweche ot 1600, kogato privlichat klienti.

Specialisti banki i finansi po pravilo ne vzemat visoki zaplati. Pazarut e zaljat s takiva specialisti, zashtoto vseki iska da se namurda na toplo mestence v njakoja banka. Otvoriha se bezbrojni kolezji i universiteti, plateni do edin, po sepcialnost Biznes administraciq i Finansov management, koito se otvoriha ne zadrugo , a za da se vzemat parite na zjelaeshtia da se prosveti bulgarin. Brat mi e vuv finansite i vzema zaplata okolo 1000 lv. No toj e izklju4enie, imashe opit i soft skills.

Kompjuturnite specialisti rabotiat za dobri pari. Sestra mi vzemashe i v naj-goliamata kriza mnogo dobri pari. Pazara na kompjuturni specialisti ne mozje taka lesno da se zalee, zashtoto:
a.) sledvaneto e trudno (ne vazji za Bulgariq);
b.) ako ti lipsvat znania, si prosto ayt. Prosto tozi pazar poradi kompleksnata sushtnostta na izvurshvanata rabota sam otsjava izlishnite konkurenti. Sushtoto bi vazjalo za edin surdechen hirurg, ako mu lipsva opit i znanja ima pravo na samo edna greshka;

Prosto iskam da ti kazja , 4e gledash v greshnata grafa. Na svobodnite profesii zaplatite mogat da dostignat i do stotici hiljadi leva na mesec. Ne se sheguvam.



Тема Re: Колективен отговор и до триматанови [re: tee]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 14:10



Ina4e sum suglasna s Terminatora za tova , 4e stokite sa po-skupi otkolkoto v Germanja. Elektronikata osobenno. Tuka mozjesh i za 220 leva da si kypish hladilnik, a v Bulgariq trjabva da broish kum 450 lv. Ili puk mebelite: naotvorili butici za mebeli ot mnogo skupi italianski dizajneri, a ne vzemat da vnesat edna IKEA. Prosto bulgarskiq turgovec vse oshte ne e dorasul do idejata , 4e ot masite se pe4eli dobre, a ne ot edinicite. Vkaral edin stol za 1000 lv. i shte chaka 3 godini dokato se nameri njakoja mutra da go kupi.



Тема Re: Колективен отговор и до триматанови [re: Tepминaтop]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано14.06.06 16:18



Терми, това, че на теб такива заплати ти се виждат невъзможни, може да се дължи на много причини. Аз не твърдя, че такива заплати се срещат под път и над път, но ги има. Има възможност и да се изкарат с честен труд - провери колко може да изкара един зъболекар в България да речем. Има и много други примери. Имам познат, който вече от доста години се занимава с medical sales и прави над 3,000 на месец (а в някои месеци и доста повече). Знам приблизително колко получаваха някои от шефовете на българските клонове на международни рекламни агенции в България и поне в тази, в която аз съм работила, нямаше никакви кокошкарски истории като осигуряване на минимална работна заплата. Същата е ситуацията и с хора на високи нива в чуждите фирми като цяло - говоря за Кока-Кола, Карлсберг, одиторските фирми. Имам позната, чиято стартова заплата в ING (след като завърши MBA в CEU) беше $1,000 на месец и това беше през далечната 1998.

Ти май наистина живееш с представите за България отпреди десетина години.

Иначе съм съгласна, че там дори и такива пари не могат да ти осигурят кой знае какъв стандарт, както и че цените на много стоки и услуги са по-високи отколкото са тук.

=========
I Didn't Climb to the Top of the Food Chain to Be a Vegetarian!


Тема Re: Колективен отговор и до триматанови [re: tee]  
Авторz8754 (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 16:58



Ne mojah da se zdarja,da ne ti otgovorq.Verno e,po-evtini sa,ima dosta firmi,koito proizvejdat evtino i ka4estveno,super,no ne mi govori za IKEA

,ne i IKEA,pari da mi davat ne im kupuvam boklucite.
Za Balgariq nqma da komentiram,neznam na kakvo otgore 6ibat takiva stra6ni ceni,na men mi davat vsqka godina ili dve godini(po izbor) moderni mobilni telefoni BEZPLATNO ot operatora kojto si izbrah,a v bg sa6tite sa zlatni,ako izob6to sa gi pusnali vse o6te tam.I razgovorite mi sa po-evtini.A v zona do tri kilometra ot dadena to4ka po izbor(naprimer dadoh adresa si),razgovorite sa bezplatni s to4kata ili izklu4itelno niski s drugi telefoni ot tozi diapazon.I doma6nite telefoni gi razdavat bezplatno ot po6tata v de,no az si kupih edin Philips,poneje mnogo mi dopadna dizajna.I za tehnikata - bqla i vsqkakva ima kakvo da se spodeli v sa6tiq duh,no da ne razta4am temata.



Тема Re: Колективен отговор и до триматанови [re: z8754]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 17:10



Zashto IKEA, da e zle? Za studenti i hora s po-niski dohodi( kakto masata bulgari, si e dosta dobre). Estestveno, 4e vseki shte iska da si kupi skupa dizajnerska mebel i estestveno, 4e tja e po-krasiva i s po-dobra obrabotka na materialite, no ne vseki mozje. Dori i tuka v Germanjq sa malko horata , koito mogat da si ja pozvoljat. Prosto IKEA e optimalna za hora s po-niski dohodi i predlaga mnogo powe4e yjut i ydobstvo, otkolkoto bulgarskiq pazar za mebeli predlaga na bulgarskiq potrebitel na podobni niski ceni. Znaesh li, 4e sobstvenika na IKEA e naj-bogatia 4ovek na sveta?



Тема лапайнови [re: King]  
АвторJohny Bravo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 17:38



Лапай здраво пишката на мароканеца и още 5 месеца няма да плащаш, хахаха





Тема Re: Колективен отговор и до триматанови [re: tee]  
АвторJohny Bravo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 17:42



Да та еба в заспалата путка най-богатия човек на света е Бил Гейтс ма краво и то години подред

На второ място е Уорън Бъфет а пък шведчето от ИКЕА е някъде на пето-шесто място.



Тема Re: Колективен отговор и до триматанови [re: Johny Bravo]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 17:45



Zashto vubshte produlzjavash da govorish kato nikoj tuka ne te brusne za sliva?



Тема защотонови [re: tee]  
АвторJohny Bravo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 18:24



Защото обичам да се ебавам с тъпи путаранки дето се мислят за много умни а всъщност са прости като мотики





Тема Re: защотонови [re: Johny Bravo]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 20:42



Edinstvenata putka maj si ti, nie sme si opleli koshnicata.



Тема Re: защотонови [re: tee]  
АвторJohny Bravo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 22:33



Ако духането на Ханс е твоята кошница честито ударила си шестица от тотото





Тема КУРВО, МАЙКТИшИЙБА !!!нови [re: tee]  
Автор King (стар клубар)
Публикувано15.06.06 02:12



пИшИ на кирилица !!!





Тема Re: НЕДОДЯЛКОнови [re: pesho]  
АвторHeДoДяЛKo (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 06:03



Новата ми работа е в София - местя се след месец и половина. Щеше ми се и Август месец да изкарам във Варна, но работодателя натисна...

Иначе във Варна заплатите са по-ниски от тези в София, но и във Варна се намират добре платени позиции. Днеска даже свързах една колежка с мой познат американец (адвокат по професия) и ако я хареса, заплата й ще бъде най-вероятно поне хиляда лева и отделно процент от оборота. Което е наистина много добре за Варна.



Тема Re: Колективен отговор и до триматанови [re: Tepминaтop]  
Автор HeДoДяЛKo ()
Публикувано15.06.06 07:24



Да, доста хора в частния сектор не са осигурени на пълна заплата, тук се съгласих, въпреки че фирмите, които държат на името си го правят - западни, но също и някои български. Но това не винаги е win-win ситуация и за двете страни. Проблема идва от това че един ден ако искаш да вземеш жилищен или какъвто и да е друг кредит и на документ взимаш 300-400 лева иди обеснявай на хората от банката че всъщност получаваш 1500 лева заплата.



А, иначе, принципно аз не мисля че някога съм твърдял че България е по-добро място за живеене (а също и обратното, че САЩ е по-добро място за живеене). Просто има неща, които каквато и заплата да получаваш България не може да ти ги даде, поне не на този етап - уреденост, пътища без дупки, нормални шофьори, чистота, законност, лелки, които да не ти викат когато искаш да изпълниш някакъв административен ангажиемент и т.н.. Но тези неща постепенно се оправят (даже и при лелките има напредък) и според мен ще продължат да се оправят. В същото време има неща, които България ти дава,а Щатите не могат - старите приятели, барчета, кафенца, купони, по-малко бачкане на работното място (като цяло говоря), мацки по монокини (ако си във Варна ), на плажа може да ходиш с бански без да се съобразяваш в някакви глупави американски социални стереотипи и т.н. Та всеки индивидуално си преценява кое е по-добре за него.

П.С. Цената на електрониката ще падне като влезем в ЕС. И мобилните разговори ще поевтинеят с времето - те и сега са по-евтини отколкото вероятно ти ги помниш, но все още са далеч от нивата в Щатите. Но като приемат дирекцията за премахването на роуминг таксите в Европа и ако най-накрая приемат запазването на телефонен номер при смяна на оператора в България, цените няма да как да не паднат.



Тема Re: Брато,нови [re: King]  
Автор HeДoДяЛKo ()
Публикувано15.06.06 07:25



Е, чак пък песимист?





Тема Re: Колективен отговор и до триматанови [re: HeДoДяЛKo]  
Автор BobyB (пристрастен)
Публикувано15.06.06 12:11



Не си пробвал още да взимаш кредит явно

. Ще откриеш че повечето са доста гъвкави и наясно със ситуацията. Как иначе би изтълкувал абсурдното изискване на ДСК например след вноска да ти остават поне 60 лв месечно от дохода за "живеене". Очевидно негласно се приема че има и други неофициални доходи още в самата оферта. А като отидеш при някой кредитен инспектор, често направо те питат - а колко реално получавате? Въпроса не е дали ще ти дадат кредит, те всички банки станаха като американските и гледат да ти набутат нещо. Въпроса е да се спазариш на колкото се може по-добри условия. Не е ли същото и в Америка? Всички знаем какви кожодерски лихви ти искат в началото при издаване на кредитна карта, и как всеки се стреми чрез различни манипулации и трупане на кредитна история за максимално кратко време да го докара да по-благоприятни условия.



Тема Re: абе вие тамнови [re: pesho]  
Автортц,тц (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 11:36



тотално сте изперкали.Я си гледайте във вашите паници.



Тема Re: абе вие тамнови [re: тц,тц]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 06:07



на теб съм ти казвал вече да мълчиш!



Тема Re: Това е родната ти майка, с куровете...нови [re: King]  
АвторБГ идиoт (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 13:45



Та кое общежитие си ползвал докато си учил в София?

Та сега една евтина квартирка в Монтреал и 3000 долара на месец ти се виждат лукса на живота...
Балканкската кир Кинге НЕ пада от гърба на киртаците с поколения.... А ти блянуваш за нов статут... в Канада... Там си киртак до края на дните си. Естествено само в дир бг можеш да избиваш комплексите си...надайки се, че ще се докараш за играч в очите на българите с 300 лева заплата... Де да знам точно те може и да ти завиждат. Мечтата на всеки киртак от български произход е да е ИГРАЧ от световна величина... в очите на плебса от България.

Отдавна България не е това, което я помниш.... Способните хора в България работят и ИЗКАРВАТ!
Не че съм някакъв бесен родолюбец, но като чета постингите Ви съм много хепи, че съм в България а не някъде си.


Мои приятели от студентските ми години сега са в UK със J40К p.a., както и в USA със $160К p.a. /90К мъжа и 70К жената/ с които поддържам тесни връзки и им гостувам чат пат..... и не бих казал че бих пожелал техния начин на живот пред моя: Аз съм с 18К и жена ми с 25К лева годишно. Определено не съм от заможните хора в България. Даже напротив! Но, отдавна съм надживял тези болни /за мене/ амбиции да съм горната кора на л....то.
Имам и приятели в Монтреал...
Бога ми - моят избор е София.

И това дали си киртак или не няма връзка с мястото където живееш. Има връзка само с главния ти мозък.



Тема Re: винкелнови [re: БГ идиoт]  
Автортъп (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 15:43



Киртак а? Не желаш да си сменим местата, викаш? За Бога ти, предпочиташ София. Знаеш даже за главния мозък и връзката му с киртачеството. Ей ся ще оправим нещата щом е така.

Кингеее, вади инструментите. Тука на един трябва да му разпъваме анала.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.