Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 02.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема обърната работанови  
Автор чepи ()
Публикувано13.10.05 05:27



днес открих, че американците имат обратна на нашата логика за горивото и изминатия път. досега си мислех, че и тук се смятат литрите на километри, или обърнато в тяхната мерна система: галоните на мили, но то било обратното - мили за галон.

аз си карам по нашенски. наскоро реших да сравня дали има разлика в изминатия път при каране с обикновен бензин и с плъс за мойта Хонда Сивик. за сега имам данните за плъс - 3.55 галона за 100 мили, или по американски - 28 мили за 1 галон. днес шефа се "похвали", че новият му Форд, който смени със стар, карал 17 мили с 1 галон (представям си пък колко "икономичен" е бил старият). тогава за първи път ми направи впечатление, че логиката е обратна. след малко и другите колеги сравняваха разходите на колите по този начин и тогава разбрах, че така се прави по американски. е, пак по-добре късно отколкото никогаш...

и сега се чудя защо е така?! нашата логика е ясна - с колко литра можеш да минеш 100 км примерно, т.е. по-важен е пътя, който ще изминеш, за да стигнеш докъдето трябва. ама тяхната логика хич не я разбирам - колко мили можеш да минеш с 1 галон бензин, т.е. количеството бензин е по-важно?! дали защото са прагматични или материалистични?! дали по-лесно се смята така?! дали защото е важно колко мили можеш да минеш с последния галон в резервоара до следващото село, където може да заредиш бензин? други предположения?!

а вие как мислите за разхода на бензин - по български или по американски?

Редактирано от чepи на 13.10.05 05:30.



Тема Койтонови [re: чepи]  
Автор дoбpaтa фeя (оптимист)
Публикувано13.10.05 05:36



плаща, той да мисли, аз само сипвам Майтап бе, иначе мисля по българския начин.



Тема Re: обърната работанови [re: чepи]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано13.10.05 05:41



1-во поздравление за Хонда-та!
2-ро тук има някаква грешка, според мен:

В отговор на:

днес шефа се "похвали", че новият му Форд, който смени със стар, карал 17 мили с 1 галон (представям си пък колко "икономичен" е бил старият).



Как нояи е заменил със стар?!? Искаш да кажеш, че стария е заменил с нов, който гори 17м/г.
3-то Не знам защо го изличсляват така, може би по същата причина поради, която използват мили вместо километри?!?

Малко се пие в тая държава! Истината, цялата истина или 30% от нея - стари 50!

Тема Re: обърната работанови [re: Kykepa]  
Автор чepи ()
Публикувано13.10.05 05:48



da, прав си - сбърках. егаси обърканата работа стана... исках да кажа, новият Форд, с който смени стария. много ли ми личи, че съм изморена?



Тема Re: обърната работанови [re: чepи]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано13.10.05 05:53



Поразмислих!
Значи може би изчисляват колко мили изминават с един галон, защото тук много се обръща внимание на разтоянията в мили. Примерно аз знам, че работата ми е на 11-12 мили в едната посеока + 12 в другата и щото и аз имам Сивик и гори некъде 27-33 мили на галон се оказва, че ходя до работа с около един галон, но тъй като карам и по други работи зареждам веднъж на 7-8 дена!
Ти на колко дена зареждаш догоре?

Малко се пие в тая държава! Истината, цялата истина или 30% от нея - стари 50!


Тема Re: обърната работанови [re: чepи]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано13.10.05 06:08



е това требе да suv, камион или поне crown victoria



Тема Re: обърната работанови [re: чepи]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 06:12



Az mislia che ima logika v tiahnoto izchsliavane ili po tochno te taka presmiatat kolko e razhoda na gorivo za saotvetnia model avtomobil!



Тема Re: обърната работанови [re: Kykepa]  
Автор чepи ()
Публикувано13.10.05 06:14



не, не мисля, че това е основната причина. сугурно има някакво простичко обяснение, но не го знам кво е... все още...

и на мен работата ми е 11 мили в едната посока. но аз често се прибирам и за обяд + това-онова след работа, та минимално ми се събират по 50 мили на ден. догоре зареждам веднъж на 5-6 дена напоследък.



Тема Re: обърната работанови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор чepи ()
Публикувано13.10.05 06:15



тц, обикновен Ford Taurus



Тема Re: обърната работанови [re: :-)]  
Автор чepи ()
Публикувано13.10.05 06:16



това звучи логично! а ти защо не пишеш с ника си тунайт?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.