Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 05.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?  
Автор Eйч. (Опозиция)
Публикувано28.09.05 02:35



Като говоря с някои приятели за това те казват " Чакай да вземем паспортите и ще видим" Взеха паспортите, пак ги питам, а те: " А бе да завършат децата ще видим" Интересно ми е като завършат децата тогава какво ще каже? Оставам с впечатлението че не смеят да си помислят че тук ще им гният кокалите, като че ли хранят някаква малка надежда за нещо, но не се сещам за какво!



Тема Ох, Боже, докога ще се налаганови [re: Eйч.]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 03:17



да се опитвам да вливам ум и разум на такива като теб? Ама пусто сърце милозливо, ще ти отговоря, какво да те правя.

Ние с мъжа ми съвсем сериозно обмисляме да пробваме дали би ни харесало да живеем в България от следващата година. Той естествено се притеснява повече от мен по ред причини - не говори български, не намира България за толкова красива, колкото е тук, където живеем, плаши го липсата на инфраструктура и нивото на услугите, въобще се бои, че това би означавало да си понижим стандарта. Но обсъждаме въпроса и познавайки необятните си дипломатични способности мисля, че ще насоча семейната яхта по желания от мен курс. То не че на мен не ми минават всякакви черни мисли през главата дали аз самата няма да ревна с цяло гърло след някой и друг месец в родината, но така или иначе и двамата сме авантюристи и май ще пробваме.

Айде сега първо мисли, после ми отговаряй, щото аз не съм особено прословута с високи нива на толерантност към тъпите мнения, ОК?!



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Eйч.]  
Автор Б. (член)
Публикувано28.09.05 03:29



Аз пък чакам джакпота от лотарията да стане 500 млн. $, да го спечеля и тогава ЗДРАВЕЙ ЖИВОТ /и само не ми казай че няма да го спечеля, щото няма да ти повярвам: преди 2-3 седмици сънувах че печеля от тотото. Аз по начало имам маса странни сънища, че даже наскоро като сънувах нещо което много исках да се случи на живо и то взе че се случи, та само чакам да се натрупат милиончетата........

Оооо тигре, тигреее
имаш ли париии...



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Eйч.]  
Автор Zagorka (Бира (Студена))
Публикувано28.09.05 03:45



Защо не, ако стандарта на живот, услуги, престъпност станат като тези в САЩ или западна европа, защо да не се върна? Мога да отида където си поискам, и ако БГ стане привлекателна за мен ще се върна.
Аре наздраве



Тема Айде и на теб да помогнанови [re: Б.]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 03:59



Прескочи до RI, NH, или ME и си вземи билети за Power Ball-а, щот' джакпотът там е по-съществен. Ма ти може и вече да го знаеш това де, щот' ми се виждаш оправно момче.



Тема Re: Айде и на теб да помогнанови [re: no_bs]  
Автор Б. (член)
Публикувано28.09.05 04:10



А оправно................колко пъти се губих като се преместих, ама поне това беше добро оправдание като закъснея за час....
А пък факта че за първи път се врътнах на rotary преди месец е истински ice breaker при започване на разговор с непознат човек: Пъъък ако знаеш аз никога не съм се вътрял на ротъри и днес ми беше сефтето..... Ааа така ли и как се чувстваш....

То лесно да отида там, ама ми трябват печелившите числа. Аз дали да не взема да се пробвам като remote viewer, наскоро гледах филм че даже се провеждат курсове за цивилни хора, а не само батковците от CIA, NSA или FBI могат да се възползват от тази услуга.





Тема Re: Ох, Боже, докога ще се налаганови [re: no_bs]  
Автор Eйч. (Опозиция)
Публикувано28.09.05 04:11



С ирония или без все пак конкрете отговор!

Редактирано от Eйч. на 28.09.05 04:15.



Тема Re: Ох, Боже, докога ще се налаганови [re: Eйч.]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 04:13



Уф, пък съм те и наплашила на всичко отгоре. Няма ирония този път, споко. Съвсем сериозно говоря.



Тема Re: Ох, Боже, докога ще се налаганови [re: no_bs]  
Автор Eйч. (Опозиция)
Публикувано28.09.05 04:28



... а и още нещо, това качество за яхтата много го ценя при жените, номйта го нямаше и си загуби мъжа и яхтата!



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Eйч.]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 04:42



Аз съм много ентусиазиран по отношение на работата, която тъкмо започнах. По цял ден уча нови интересни неща и на всичкото отгоре ми плащат добри пари. Освен това тази работа ще ми позволява една 3 седмична лятна ваканция в Бг и една зимна отколко 10 дена.

Последното нещо, което ми е на ъкъла е връщане в България за постоянно.

П.С. В Бг ме кефи много (особено Варна), ама не виждам как ще живея без да работя. А средните заплати за Варна, не е трудно да се проверят, ако случайно забравя.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: pesho]  
Автор noTeH HEgaP (не позна)
Публикувано28.09.05 04:48



аве отде изрови работа с 30 дни отпуска на година в САЩ, аз ако намеря такава веднага турям секира на пхд-то и почвам да бачкам, най-голям зор ми е че тия хора тука въобще не почиват, a аз дося лято не съм пропускал...

Dont forget ur roots-becoz black, white, brown or pakistani-we all come from de same place-de punani


Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: noTeH HEgaP]  
Автор Eйч. (Опозиция)
Публикувано28.09.05 05:10



стани като мене селфемпоеили нещо субконтрактор и ще можеш да си пускаш колкото искаш отпуска, само че не платена!
дори взех да си мисля дали да не си пусна една коледна отпуска , че в б-я е купонжийско по време.

ПП верно бе ти откъде я изртови тая отпуска 30дена, то 30г. да работиш пак неможеш я взе другаде



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Eйч.]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 05:16



Времето на мислене за мен отмина. Откакто открих този форум и изчетох всичките horor stories, вероятноста да се върна обратно в БГ стана нула. Не ме привлича с нищо. Напротив, адски е нахално да те считат и задължават да си БГ гражданин (дори на Gia в американския и паспорт написали EГН-а), без да имаш желание за това.

Събирам се отвреме на време с приятели от БГ - пращам им билети and we have good time. Напротив, вместо на изток вече строя и инвестирам бъдещето си на запад.

Между друго Ейч, защо питаш дали някой......? Нещо да те тормози?



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: noTeH HEgaP]  
Автор zzfe (минаващ)
Публикувано28.09.05 05:25



Има, има.
Аз съм с 25 а с персоналните стават 35. Не че съм се скъсал да ги ползвам, но това си е мой проблем. Всичко зависи къде и колко време работиш.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Eric]  
Автор Eйч. (Опозиция)
Публикувано28.09.05 05:34



По начина на зададения въпрос ми звучи че се учудваш дали може да има някой завърнал се ли? Да има, лично ги познавам някои от тях.
А това е нещо като анкета за моя лична консумация, вече съм анкетирал всички които познавам, сега искам да разширя кръга!



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: zzfe]  
Автор noTeH HEgaP (не позна)
Публикувано28.09.05 05:34



къде ги намирате тия ве?? братчеда му скъсаха задника в един инвестмънт банк и ся се прехвърли на "спокойна работица" където кове по 50 часа седмично с годишен отпуск 10 дни, тука са някви работохолици-маниаци, искам и аз нещо като тебе с пешо

Dont forget ur roots-becoz black, white, brown or pakistani-we all come from de same place-de punani


Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Eйч.]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 05:45



Измисляш си. Аз казвам това което искам да кажа.

И за какво ти тази анкета?



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Eric]  
Автор Eйч. (Опозиция)
Публикувано28.09.05 06:10



какво си измислям, не разбрах нещо?
А анкетата както казах е за моя консумация, искам да разбера какви са нагласите на Б-на в Америка относно завръщане, защото и аз съм в това число, да не би пък да излеза аз единствения!Няма да я побликувам никъде, и я провеждам от как съм тука и постоянно я актуализирам.



Тема Виж с'я...нови [re: Eйч.]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано28.09.05 07:32



.....кокалите може и да не се оставят да гният - може и да се пръснат на прах из океана например...ама не там е проблемът.

Мен от България си ме е страх и самата мисъл за връщане, та дори и за една отпуска, ми е свързана с horror представи (без да съм от ония "перачите", дет се крият) ...по-скоро мога да си представя да ида да живея на друго място, нещо съвсем ново по формулата : опознай света за да го обикнеш...



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: pesho]  
Авторпypиcт (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 07:43



ма ти да не си почнал да работиш на някакво истинско място случайно? ай шалом



Тема Re: Да помислимнови [re: Nirvana]  
Автор Baмпиp (кръвожаден)
Публикувано28.09.05 08:10



Може и проблем да се окаже, кой знае...
Аз, например, бях записал в завещанието си да разпръснат праха ми в ливадата пред родната ми къща. Равна ливада, осеяна с цветя и уханни билки.
Неземно кътче в Балкана.
Обаче, незнайно как и кога, родата решила да продаде фамилната собственост за 2-3000 лева на някакви предприемачи, които ЩЕЛИ да строят фабрика.
Ама, представете си, родната ми къща е вдън гори тилилейски, най-близките ми комшии са на 3 километра. Земята евтина, къщата необитаема, без ток и вода - не струва пари. Какви ти фабрики ще строят, я познайте!



Тема Re: Да помислимнови [re: Baмпиp]  
Авторпypиcт (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 09:27



как какви, яко мет лабс мофо ;-)



Тема Re: misleh kogato izlizah ot BGнови [re: Eйч.]  
Автор 2454 (devstvenik)
Публикувано28.09.05 11:07



Pisha samo za sebe si: trwgvaiki ot Bg ,opredeleno misleh da se vwrna.
Sega, sled mnogo lichni obstoqtelstva, ne mislq, no ne izliuchvam i tazi vwzmojnost.
Izvod: edno e da se misli, drugo e swdbata ti.Makar che mislite do golqma stepen opredelqt hoda na swdbata.
Fakt:kogato sme v Bwlgariq, samo sled 20 dni zapochvame da pravim sravneniq,koito ti idvat spontanno. I tezi sravneniq ne sa v polza na zavrwshtaneto.



Тема Re: Ох, Боже, докога ще се налаганови [re: no_bs]  
Авторkpизa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 13:14



защо така, не се ли оправи вече?



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Eйч.]  
Автор artur* (!)
Публикувано28.09.05 13:23



Защо?Има ли причина за прибиране?...Ако трябва да цитирам един журналист:

"Повечето българи живеят в България по три причини:от любопитство,от мързел или от незнание на чужди езици."




Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: noTeH HEgaP]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано28.09.05 14:00



Ъ, просто в сферата на финансите така се бачка.

Аз в социалните услуги имах 2 седмици годишно, плюс 12 лични дни на година.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Eйч.]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано28.09.05 14:08



Ами аз в момента съм си в България, майка ми е болна. Мисля, че само заради родителите си се връщам. Като се стабилизират нещата, имам намерение да си вървя към САЩ. Там имам приятели, без които не ща да живея. Имам достъп до качествено образование и трудът ми се цени. Няма да забогатея, но няма и да гладувам (което ми е в кърпа вързано, ако остана в България). Абе за мен нещата са решени.

Вчера бях в софийска болница. Ужасно смърдеше. Спомних си лечението в американска болница. Сори, аз съм глезла.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Aминa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 15:05



Уф, това е момент, който много ни плаши - медицинското обслужване, ако не дай Боже се наложи.



Тема Анкетата....нови [re: Eйч.]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 15:12



Правейки тази своя анкета, може би е добре да имаш предвид едно - дали хората, които анкетираш имат реален избор дали да живеят в България или Америка. Не става дума просто човек да си вдигне шапката (в която и да е от двете посоки), а за това какъв живот ще има на всяко от тези места. На мен ми се струва, че ти си разговарял предимно с хора, дошли тук я нелегално, я със зелени карти, които някак са се позакрепили и свързват двата края и за които връщането би означавало мизерия.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: noTeH HEgaP]  
Автор BarovetzUSA (tarikat)
Публикувано28.09.05 15:58



има, Негро, и аз съм така - 3 седмици отпуска + 5 уоркинг дейс ас пърсънъл..

Trespasser will be shot....survivors will be shot again!


Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: BarovetzUSA]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 16:05



Има наистина. Аз от следващата година имам 22 работни дни на година. Да не говорим, че най-редовно си вземаме по един ден тук-там без никой да ни го приспада от отпуската. Тази година дотук съм била в отпуск 5 седмици и смятам да почивам още до края на годината.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: noTeH HEgaP]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано28.09.05 16:08



Hehe ... shto ne doidesh da pravish PhD v EU togava. Tuk obiknoveno ni se subirat sredno po 30 dni rabota ... na godina.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Eйч.]  
Автор Tepминaтop (bannat)
Публикувано28.09.05 16:13



Ами Нье, нища да съ връщам. Е ще прескачам да се виждам с роднини и приятели, ама постоянно завръщане - забрави, не и у тоя живот...



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Eйч.]  
АвторRila (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 16:54



Не. Не смятам да се връщам.



Тема Homesickнови [re: Rila]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 16:58



Ahkmed the Arab came to the United States from the Middle East, and he was only here a few months when he became very ill.

He went to doctor after doctor, but none of them could help him.

Finally, he went to an Arab doctor who said, "Take dees bocket, go into de odder room, poop in de bocket, pee on de poop, and den put your head down over de bocket and breathe in de fumes for ten minutes."

Ahkmed took the bucket, went into the other room, pooped in the bucket, peed on the poop, bent over and breathed in the fumes for ten minutes.

Coming back to the doctor he said, "It worked. I feel terrific! What was wrong with me?"

The doctor said, "You were homesick."



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: pesho]  
АвторGONE (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 17:01



eeee pesho stiga bre. ne stiga che ewreite ti dadaha poweche pari otkolkoto im iskashe ami i 30 dena otpuska.
e towa triabwa da e sledwashtoto chudo na sweta.



Тема само един пример:нови [re: Eйч.]  
Автор чepи (заета)
Публикувано28.09.05 17:38



познавам хора, които решиха да се върнат миналото лято и си взеха еднопосочни билети в началото на юни. в началото на септември си взеха други еднопосочни билети за тук. това лято пак си отидоха завинаги и след няколко седмици отново се връщат.



Тема това се вика доФтор!нови [re: Eric]  
Автор чepи (заета)
Публикувано28.09.05 17:39



хахахаха



Тема Re: само един пример:нови [re: чepи]  
Автор BarovetzUSA (tarikat)
Публикувано28.09.05 17:40



хехехехе...черешката, аз си мислех, че познавам лузъри, обаче ти изби рибата с тия твои познати.....

Trespasser will be shot....survivors will be shot again!


Тема леко офф топикнови [re: no_bs]  
Автор чepи (заета)
Публикувано28.09.05 17:42



предполагам, че си спомняш когато разказвах на Приятеля на Азия за нашите приятели авантюристи, тайландка и американец, които решиха да живеят в Тайланд? след по-малко от година вече са категорични, че тук им е мястото. с нетърпение ги чакаме да се върнат!



Тема Re: само един пример:нови [re: BarovetzUSA]  
Автор чepи (заета)
Публикувано28.09.05 17:46



не са лузъри, споко. според мен са съвсем сериозни, след като си строят къща в България. просто изглежда още не е дошъл най-подходящия момент за тях да останат там.



Тема Re: леко офф топикнови [re: чepи]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 17:51



Уф, да ти кажа честно, макар че всяка индивидуална ситуация е различна и мненията в клуба никога не са имали решаваща тежест за мен, все пак се замислям като чета тук. Още повече, че едно местене в България в нашия случай е свързано с доста сериозни логистични упражнения и като знам на моменти как не съм сигурна дали искам да го направя, се чудя дали не е по-разумно да приложа принципа "if it ain't broken, don't fix it".



Тема Re: леко офф топикнови [re: no_bs]  
Автор чepи (заета)
Публикувано28.09.05 17:53



това е велик принцип! ние непрекъснато го прилагаме в работата и работи безотказно!



Тема Re: само един пример:нови [re: чepи]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 17:58



Аз имам доста аналогичен пример с мое близко семейство в Монреал. И определено не са лузъри.



Тема друг пример:нови [re: no_bs]  
Автор чepи (заета)
Публикувано28.09.05 18:01



а има и успешен пример на местене на друго семейсто: един българин, женен за американка с 2 деца, родени тук се преместиха преди повече от 2 години, без тя да знае български. доколкото знам им е добре там.



Тема Ъхъм....нови [re: чepи]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 18:03



На моята везнишка природа тези примери й идват като на кола гориво и като се заклатят онези ми ти страни на кантара .....

Редактирано от no_bs на 28.09.05 18:04.



Тема Pesho - offнови [re: pesho]  
Автор Gia ()
Публикувано28.09.05 18:22



Bravo, Peshe! Chestito! Da ti varvi kato po voda!



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: no_bs]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано28.09.05 19:44



Кажи защо искаш да се връщаш?

Има неща, които с пари ще избегнеш. Например, за прегледи да ходиш в частна болница с регламентирани цени. Но за по-сложни неща винаги има опастност да те пратят в държавна болница.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Aминa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 20:19



Дори и с неограничено количество пари не бих могла да имам в България нивото на медицинско обслужване, което имам тук, но да кажем, че това е умерен компромис, тъй като никой от нас няма съществуващи здравословни проблеми (чукам на дърво). Както и да е.

Защо искам да се върна ли? Аз дори не бих го формулирала точно като "искам". Просто смятам, че би било интересно да поживеем в България за известно време и да попътуваме из Европа и понеже на този етап това е що-годе финансово осъществимо, тази мисъл ме блазни. Просто докато живея в САЩ, ще трябва винаги да работя и да предприемам само кратки пътувания, при това винаги разкъсвайки се в опит за баланс между това да прекарваме време с близките ми и това да посещаваме нови места по света. Ако живеем в България, няма да се налага да работим (макар че е възможно да го правим).

Другото предимство на подобен ход (макар и не задължително основна причина за решението ни) е, че ще мога да бъда по-близо до родителите си, брат си и племенниците, както и до някои мои приятели.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: no_bs]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано28.09.05 20:49



Звучи ми като добра идея. Ей така, за една година примерно. Голяма почивка, отделяш време на семейството, кръстосвате България и Европа, занимавате се с интересни, но не задължително доходни неща. Ако нямате големи нужди, не само задравословни, смятам, че добре ще си прекарате.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Aминa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 21:05



Ох, и на мен на хартия ми звучи като добра идея, но с г-н no_bs ни се редуват пристъпите на cold feet към начинанието..... Най-вече поради логистиката както казах - къщата тук ще трябва или да се даде под наем или да се затвори (сериозно главоболие си е, не можеш просто така да зарежеш къща, двор и да ги оставиш на произвола на съдбата една година), поне едната кола да се продаде, имаме два котака, които няма как да не вземем с нас, а като си помисля да ги помъкна със самолет към България и ми става зле, а мъжът ми направо се хваща за главата..... В България ще трябва да се намери място за живеене, да се купува кола/и.

Въобще той като ми занапомня за всички дреболии и щуротии, които ще трябва да вземем под внимание и направо ми се вгорчава сладката мечта за крайния етап, а именно как седим двамката и блажено похапваме палачинки с кестенов крем в онова романтично бистро до Трокадеро....

И после ще ми разправят, че мъжете били result oriented, a жените - process oriented. Вятър и мъгла!



Тема Въпросът енови [re: Eйч.]  
АвторCтaнчo (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 21:11



Въпросът е "Защо да се връщам?".
Единственото положение, при което нормално живеещ човек в САЩ може да се върне, е на стари години, ако пенсията не позволява сносен живот в САЩ.
Ходя в БГ през 10-годишни интервали. Преди няколко месеца отидох за 2 седмици. Беше толкова подтискащо, че платих допълнително билет до Амстердам един ден преди нормалното връщане. Мислех, че там ще ми се оправи настроението. За съжаление в Амстердам бях повече подтиснат, отколкото в София. Останах изненадан, че не съм само аз след като прочетох какво пише канадския крал.



Тема Re: Ох, Боже, докога ще се налаганови [re: no_bs]  
Авторsilvi (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 21:24



Имате ли деца?



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: no_bs]  
АвторEЛEOHOP (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 21:34



Ако целта са палачинките със кестенов крем само, не си заслужава.
Аз също правя подобни планове като твойте, с мъж американец и деца, но съм още много далеч от осъществяване.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: no_bs]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано28.09.05 21:35



Като че ли къщата е най-големият проблем. Успех пожелавам. Жилище лесно ще намерите, кола също, а и с котките не е чак такъв проблем. Внасянето им обратно може да е сложно.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: EЛEOHOP]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 21:39



Е, аз написах по-горе каква е евентуалната цел. Пaлачинките с кестенов крем или по-скоро локацията на консумацията им е само символ.

Да знаеш, че като наближи времето за осъществяване става най-страшно. Докато само си мечтаеш, е много приятно. Особено на мен самото съзнание, че имам реалната възможност да избирам къде да живея, ми дава страхотен piece of mind, но ето че като наближи времето да вземаме решение и взе да става по-напечено....



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: no_bs]  
Авторeлeoнop (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 21:50



Извинявай, не бях прочела доводите ти по-горе. Мойте горе-долу са същите, но малко поусложнена ситуациа с две малки деца под 3 год. Мъжът ми има и що-годе доходен бизнес тука, който ще трябва да се продаде наред с къщата евентуално. И после всичко трябва да почваме отмначало - и тук и там, е само с малко повече капитал. Периода и аз го мисля 1-2 години, децата на научат булгарски, да са близо до близки хора, а пък ние да попътуваме.
Работата в БГ би била проблем за моя - не е корпоративния тип, да го вземат в някой филиал.
Ще видим, мечтите ми са сладки поне.



Тема Мен ми се мотае една еретичнанови [re: eлeoнop]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 21:54



мисъл в главата понякога да го цаним моя мил за един психоаналитик в България, ама пусто не говори езика. Ама може пък на определена категория българи така даже да им хареса повече - демек имаме си чистокръвен американски психоаналтик, ехей, кой като нас!



Тема Re: Мен ми се мотае една еретичнанови [re: no_bs]  
Авторeleonor (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 22:01



Не е въобще лоша идеята ти. Особено ако ще е само парт тайм, английскоговорящи има достатъчно.



Тема Re: Ако мъжа ти е пенсионернови [re: no_bs]  
Авторпeнcиятa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 22:05



не е неосъществимо. Иначе не виждам как може да си остави бизнеса за 1год. ще пропадне.



Тема Re: Мен ми се мотае една еретичнанови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано28.09.05 22:11



I az si mislja, che moje veche da ima dostatachno izkukurigali expats. Kato se ima predvid kakvi sa povecheto, obache... malko e riskovan businessat... stoto kojto znae mnogo, posle go gramvat...

Imam po-dobra idea! Che i ezikat ne problem!

Pet psychologist!!!

I BG se e nafrashkala s gadini vsjakakvi. Mamite i tatkovtzite im snobi sam sigurna, che ste sa poveche ot stastlivi da gi nauchat na dobri obnoski i blago povedenie v ton s novata frizura na Puffy.



Тема Re: Мен ми се мотае една еретичнанови [re: Gia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 22:24



А, не е задължително да анализира изкукуригали expats. Може да помага на изкукуригалите им дечица да се adjust-ват в новия environment.



Тема Re: Мен ми се мотае една еретичнанови [re: no_bs]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано28.09.05 22:26



Или да помага на чужденци! Или да бачка я в Американския колеж, я в Ам. университет.



Тема Re: Мен ми се мотае една еретичнанови [re: no_bs]  
Автор Gia ()
Публикувано28.09.05 22:27



I tova ne e losha idea, no gadinkenata mi se struva po-dobra - bigger client base si mislja az.



Тема Re: Мен ми се мотае една еретичнанови [re: Aминa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 22:31



Той редовно се бъзика, че иска да работи във визовия отдел на американското посолство в България.



Тема Re: Мен ми се мотае една еретичнанови [re: no_bs]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано28.09.05 22:39



Май е прекалено образован за таз длъжност.



Тема Re: Мен ми се мотае една еретичнанови [re: Aминa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.09.05 22:41



Пък и съвсем ще затрие демографския баланс на родината, щото най-вероятно на всички готини мацки ще дава визи без проблем.



Тема Re: Мен ми се мотае една еретичнанови [re: no_bs]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано28.09.05 23:05



Ами май и това е критерий! Познавах една, която учеше за изпита, с който те допускат до такава работа. Имаше избор мезхду раздавач на визи и посетител на американски затворници в чужди затвори. Явно така се издига човек в държавния департамент.



Тема Да ти отговоря.нови [re: Aминa]  
Автор Eйч. (Опозиция)
Публикувано29.09.05 04:24



Анкетеата съя провеждам предимно в раьона където живея, а тук % на нелегалните клони към нула, и повечето са предимно семейни и със зелени карти, затова и дадох примера" да завършат децата ще видим", какви са дошле тук всякакви от всички краища на Б-я, като повечето са специалисти, също и много още посредством чата от всички краища на щатите. Обикновенно нелегалните не мислят за връщане, щото после няма връщане.
изглежда никой не си дава смедка че колкото по-дълго стоиш по-трудно е става връщането!



Тема Re: Pesho - offнови [re: Gia]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано29.09.05 06:43



Мерси. За пръв път толкова да се кефя да правя нещо. Направо нямам търпение да почина малко и пак да отида на работа.
Само се притеснявам, че нещо ще се прецака.
Ама ще гледам да не го допускам.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: GONE]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано29.09.05 06:46



Абе де да ги знам. Тия евреи май не са такива скръндзи каквито трябва да бъдат. Май голямата отпуска е, защото те самите обичат да си взимат по 3 седмици ваканция до Израел.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: пypиcт]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано29.09.05 06:51



да бе. няма повече вестници да продавам на улицата, няма да разнасям пица, няма да работя охрана, няма да съм портиер. ей само чинии не мих в тая Америка, а уж всички чинии миели.



Тема Re: Да ти отговоря.нови [re: Eйч.]  
Авторcмeдka (Нерегистриран)
Публикувано29.09.05 09:53



ОК няма да се връщаме. успокой се и лягай да спиш



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Eйч.]  
Автор azazazazaz (член)
Публикувано29.09.05 11:07



Аз ще се върна когато си осигуря постоянен месечен доход от поне 1K лв на член от семейството без да ми се налага да работя.

Който сърчи файндва


Тема Re: Да ти отговоря.нови [re: Eйч.]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано29.09.05 12:58



Аз не виждам защо връщането трябва да е цел. Почти не познавам хора, спечелили от лотарията, но всички други приятели имигранти просто са започнали живота си на ново в САЩ

Може би за да не ги мислят за родоотстъпници и т.н., някои хора казват, че искат да се върнат.



Тема Съкън,нови [re: no_bs]  
Автор King (ветеран)
Публикувано29.09.05 13:10



Доведеш ли го че те набие и че си избега след 1 месец, :))), тогава ще требе да се обаждаш на мене



Тема Така си е, по дяволите...нови [re: Cтaнчo]  
Автор King (ветеран)
Публикувано29.09.05 13:13



... но аз съм само на 8 часа от америка, мазните хамбургери , безплатния кетчуп (тук чарджат 35 цента за пакетче в Макдо), от простите и ебливи рускини, от евтиния бензин, от незаменимите по удобство американски коли и какво ли още не...
обичам го този континент !!!



Тема Re: Така си е, по дяволите...нови [re: King]  
Автор Eйч. (Опозиция)
Публикувано30.09.05 05:29



A бе ти нали щеше да откриваш пицария в Ямбол, отказа ли се?



Тема Az bih se wyrnal w bg, no...нови [re: azazazazaz]  
АвторDrug USA (Нерегистриран)
Публикувано30.09.05 17:38



no si otrqzoh pytq na zad, prodadoh si apartamenta wyw Warna, zagubih si dobrata rabota, we`e neshte moga da se wyrna, ili da namerq druga podobna.
Za Apartamenta ne e golqm problem moga da si kupq now, no s rabotata e trudno. Ako si namerq nqkoq rabota za okolo 500lv. bi se wyrnal zawinagi
I tuk pe`elq dobre, no tuk e typo



Тема Re: Az bih...нови [re: Drug USA]  
Автор Baмпиp (кръвожаден)
Публикувано01.10.05 03:38



Колкото да загинеш от глад с 500 лева.
И физически и духовен...



Тема Re: Az bih...нови [re: Baмпиp]  
Авторpurist (Нерегистриран)
Публикувано01.10.05 05:00



не бе той ще е духовно сит от това че е обърнал гръб на гнилия капитализъм и се е върнал в татковината



Тема Re: Az bih se wyrnal w bg, no...нови [re: Drug USA]  
Авторзaвъpнaл ce (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 10:10



момчета, явно вие сте много добре устроени в америка щом така върло и защитавате интересите,добре радвайте се на хубавата си работа, на джипа и голямата къща, но знаете ли какъв процент сте от българите в америка? Според мои груби сметки около 0.5% В българия м/у 10-15% живеят много добре,а може и по-добре от някои вас!
Аз преди да дойда в САЩ имах малко заведение, като заминах го оставих на приятел да го върти. Тази година на пролет се прибрах в Б-я ЗА ВИНАГИ след като си взех паспорта, вложих малко средства постегнах и поразширих кафето и работата тръгна, изкарвам 700 - 1000лв. и съм много доволен, стигат ми, на море ходих, на ски се готвя да ходя, гаджета, приятели, изобщо живота е далеч по-хубав за мен тука. догодина смятам още малко да го разширя и имам още някои идеи и смятам че бизнеса ще върви на по-добре.
Имам един приятел който с който почти заедно се прибрахме, и той ще започва някакъв бизнес и ще си стои в Б-я... тадумата ми е не си мислете че който е отишъл не се върнал!
аз а оня отворко, гроздето си е кисело, не е високо!



Тема Re: Az bih se wyrnal w bg, no...нови [re: зaвъpнaл ce]  
Автор night_blue_bird (прозорлив)
Публикувано02.10.05 10:54



Това е за неквалифицирани.Добър IT специалист, лекар, финансист и т.н. предпочита работа по специалността. Успех на теб в ресторантьорския бизнес, за всяка работа си има хора.

Нищо не става случайно, но вярвам в чудеса


Тема Re: Az bih se wyrnal w bg, no...нови [re: night_blue_bird]  
Автор dma (irq)
Публикувано02.10.05 11:00



Ако си добър IT специалист и в България ще си намериш работа и то много добре заплатена имайки предвид стандарта. Обаче, ако си много тясно специализиран, то тогава може и да няма хляб. Но така де, всеки си решава. Аз утре бих се върнала в България, ако бях сама.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Az bih se wyrnal w bg, no...нови [re: зaвъpнaл ce]  
Автор Murphy ® (оптимист)
Публикувано02.10.05 14:26



700 - 1000лв - на ден, на седмица или на месец

If anything can go wrong, it will go wrong!


Тема Re: Az bih se wyrnal w bg, no...нови [re: dma]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано02.10.05 16:10



С 1000 евро на месец можеш да живееш прилично, да имаш кола и да ядеш и да плащаш сметки, но не можеш да си купиш жилище. Жилищата в София например почват от 25 000 евро, сам направи сметка колко време ще изплащаш жилище заедно с оскъпяването, ако теглиш заем от банка.

Искам внимателно и НЕЖНО да обясня на имащите илюзии да не си мислят, че тук жилище и бизнес се купува за нищо. Ако имате капитали и сериозни намерения, ще се вкарате както навсякъде другаде по света, но това не е безплатно и ви уверявам, че доход от 1000 евро месечно ще ви даде само приятен, но небогат живот.


Богатите тук живеят с над 5000 евро на МЕСЕЦ / НА ЧОВЕК!

Частно училище за отрочето почва от 500 евро на месец. Само таксите, отделно издръжката на отрочето. Кола/коли, жилище, сметки, жена, ядене, данъци, надхвърля няколко хиляди евро за нормален и цивилизован живот.


Който има уши, да слуша.



Тема Re: Az bih se wyrnal w bg, no...нови [re: Roxana]  
Автор Please Disturb (Do you dare?)
Публикувано02.10.05 17:22



Навсякъде по света заем от банка (за жилище) се изплаща между 10 и 30 години.



Тема Re: Az bih se wyrnal w bg, no...нови [re: Please Disturb]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано02.10.05 18:58



Сега приеми, че имаш "високия" доход от 1000 евро на месец и пресметни заедно с оскъпяването от 12% годишно колко години ще изплащаш обикновено, а не луксозно жилище от примерно 50 000 евро, например двустаен, прилично обзаведен, в приличен квартал?

Не забравяй да извадиш разноските си за живот, които са не по-малко от 500 лв/човек/месец, ако живееш абсолютно скромно без изобщо никакви излишества.



Тема Re: Az bih se wyrnal w bg, no...нови [re: Please Disturb]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано02.10.05 19:01



Забравих да спомена, в България даже министрите от кабинета нямат гаранция, че ще останат на длъжността си даже 3 години.....камо ли обикновените хора.


Това в случай, че си въобразиш, че 30 години ще имаш постоянни доходи всеки месец по 1000 евро непрекъснато и задължително.


Тук не знаеш на другия ден какво ще ядеш, камо ли за 30 години напред да теглиш заем. Не че банките ще ти отпуснат де...или ако отпуснат, ще ипотекираш вече притежаван от теб имот, 100% съм сигурна!



Тема Re: Az bih se wyrnal w bg, no...нови [re: Roxana]  
Автор Tepминaтop (bannat)
Публикувано02.10.05 19:15



Хей Рокси, не се нерви душа. Те хорицата са си селянчета и 1000лв на месец им се виждат страшно много пари. Аз обаче съм софиянец и знам за какво говориш.
Между другото 1000 евро са 2000лв, а в БГ-то са с левове, нали така? Това еуточнение е много важно, за да не изпадаме в заблуди. Напълно съм съгласен, че ако живееш нормален живот в София, заплатата от 1000евро ще ти бъде крайно недостатаъчна. Е ше имаш евтини китайски дрехи, раздрънкан 12 годишен Голф, свински пържоли за вечеря, пещерска гроздова, кабелна телевизия и тва е. Е някой ако би се върнал за тази си мечта в БГ-то, аз не бих
А да, преди четири години,когато работех запоследно в София, заплатата ми беше 400$, нечувано високаза моята професия. Въпреки това я зарязах без да ми мигне окото, защото идвах в хамериката, хехехе

Само да спомена, осигоряваха ме на 150 лева тогава, сега как е?

Редактирано от Tepминaтop на 02.10.05 19:18.



Тема Re: Az bih se wyrnal w bg, no...нови [re: Roxana]  
Автор Please Disturb (Do you dare?)
Публикувано02.10.05 19:17



Отдавна не живея в БГ, та сметките нещо ми се губят, но никъде по света няма доживотна сугурност за работата. Ако я загубиш, продаваш къщата и това е. Виждала съм много такива случаи. Ами аз какво да кажа, заема по къщата е около 200 000 евро,
а за колата
застраховките
ежедневните разходи
и прочие и прочие...

Ако някой можеше да ми даде гаранция, че ще продължа да мога да си плащам задълженията, цена нямаше да има. Да, ама не ...такива гаранции никой не дава. Това е живота, за съжаление, живот на заем...



Тема Re: Az bih se wyrnal w bg, no...нови [re: Tepминaтop]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано02.10.05 19:26



Ми аз не се нервя, ама прочетох такива глупости по-нагоре, че ми дожаля за наивниците.

Знам за селяните. Идват тук, ошеметени, че изобщо има какво да ядат. После откриват източниците....и се почва нещо страшно, кога е видело едно селянче проститутка жива или такси да го вози до вкъщи.

Няма компоти, има заведения, в които обаче се влиза с пари...бе знаеме го ние тоя колапс паричен ...

Осигуряват на около 180 минимум, може и на повече, ако кажеш, че си доплащаш ти самия. Само компании с чуждо участие осигуряват на целия ти бруто доход, но защото счетоводството минава по банков път и няма как да се скрие онова с данъците.

Ако си при бг работодател, забрави, че съществува Кодекс на труда. Рано или късно ще опреш до това, никой не е женен за работата си....

Сега някой има ли калкулатор да каже как се изплаща средно голямо и изобщо не луксозно жилище от 50 000 евро с бг доходи, да приемем, че са 1000 евро/месец?
На 12% минимум годишна лихва, даже ви давам преференциални условия. Че има и 15%, вий кфо знайте!



Тема Re: Az bih se wyrnal w bg, no...нови [re: Please Disturb]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано02.10.05 19:28



Как се продава жилище, при стгнирал пазар, при ниска платежоспособност, ако нещо се прецакаш? Ще го подариш на оня, който може умишлено да те е бутнал, за да ти вземе жилището, което ще му излезе на символична цена, а чели ли сте колко хора изреваха от такива неща?

Е, щом жадуваш да стигнеш дотам....аз лично не те спирам!



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Eйч.]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 19:34



Кво става сега бе? Ще се връщаме ли или тук ще стоим? За мен е безразлично -вий каквото решите.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: pesho]  
Авторзaвъpнaл ce (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 17:51



Само да уточня за по-горните. Елетроинженер съм, и съм от софия.
Нито В америка печелих много, нито тука в Б-я толкова колкото ви се иска, но определено тук се чуствам по-добре, имах възможност да избирам и направих своя избор. Не искам да се впускам в спорове а просто взех отношение по темата!
В България е купона!



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: зaвъpнaл ce]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано03.10.05 17:56



А какво е за теб купон?
Думата може да се разбира по много начини, та ми е интересно твоето определение...



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: Nirvana]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано03.10.05 18:00



Виж постинга на Терми от 02.10.05 19:15, там е обяснено много добре какво е купон в контекста на завърнал се.



Тема Re: Някой мисли ли някога да се прибира в Б-я?нови [re: no_bs]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано03.10.05 18:22



Аз дори нямах предвид тая материално-финансова страна (тя може да е и тук и там добре и зле).

Имам чувството обаче, че много в БГ разбират под "прехваления купон" чекенене, тauни любовници, чалги,кака Ивана, Гордaна или тем подобни, седенки пред блокове и кафенета, намигания на мацки, бутания на рушвети насам-натам и прочее.

За мен един "купон" може да не е така изпъстрен, но определено носи по-друг емоционален и качеcTвен заряд...Та зат'ва си и питах...



Тема Re: ВСИЧКО ЗА КУПОНИТЕнови [re: Nirvana]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 03:16



Купонът е един ТАШАК. Абсолютно ненужен ми е. Това е едни тъп преход към ебането, почти винаги завършващ безуспешно.

Не си спомням някой да ми е казвал нещо интересно на някой купон. За какво е цялото това дрънкане? Това изключва приятелите ми, но с тях си прекарвам добре и без да има една дузина напознати наоколо. Алкохолът също го изключвам от сметката, защото алкохолът влиза добре дори и да няма точно купон.

Абе одъртявам. Няма файда от купони и дискотеки. Ако има файда, то тази файда се нарича ебане и не е пряко свързана с купонясването

Това е за купоните от мен.



Тема Re: ВСИЧКО ЗА КУПОНИТЕнови [re: pesho]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано04.10.05 03:24



Пеше, ако си толкова еблив ожени се.
За файдата не си прав. Кой каквото търси, намира. За теб купон ако мине без ебане сигурно не е купон. Ама нали не мислиш че за всички е така.



Тема Re: ВСИЧКО ЗА КУПОНИТЕнови [re: sofianka]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 03:37



Не, не мисля, че е така за жените. Те май са измислили купоните. Така че разглеждам само ползата на разумните мъже от купоните и то предимно неомъжени такива.

Защо му е на един мъж да отиде на дискотека например? Повечето даже не танцуват. Защо отиват и плащат десеторно за алкохол? Почти нищо не се чува. Плюят си в ушите на приятелите. Според мен мъжете са на дискотека заради жените в 90% от случаите.

Някой неща в обществото са просто очевидни, но са толкова приети, че хората даже не се замислят.



Тема Re: ВСИЧКО ЗА КУПОНИТЕнови [re: pesho]  
Автор Eйч. (Опозиция)
Публикувано04.10.05 06:39



Верно че всеки различно ги разбира купоните, но на мен определено американските не ми допадат,..дето на нова година ще гърмят с кола вместо шампанско, дето като се натъпчат и си тръгват, или пък да се случи дори бира да няма, само джусове, НЕ!
Друго си е на някоя механа,че певицата да ми пее на ухото, че да видиш как ми върви ракийката после



Тема Re: ВСИЧКО ЗА КУПОНИТЕнови [re: Eйч.]  
Автор noTeH HEgaP (не позна)
Публикувано04.10.05 08:06



а пък а пък а пък а пък утре, ще ходим с група приятели на парти в макдоналдс, и в менюто ще има ягодов сладолед и клоун поръчан от управата!! ако не стане много късно може и след това да изпием по една диетична кола това в българия има ли го бееее, лигльоооо-о-о-оо? и ние тука в америка можем да се забавляваме диво и фетско пък

обичам шопската салата, мастика ледена да пия, вълните морски да ме галят, и руси мацки покрай мен


Тема Re: ВСИЧКО ЗА КУПОНИТЕнови [re: pesho]  
Автор noTeH HEgaP (не позна)
Публикувано04.10.05 08:10



проблемът е човеко, че ако си поставиш ебането като самоцел, няма начин как да се забавляваш, най-големите удоволствия обикновено се случват спонтанно а ти май нещо си се стегнал?

обичам шопската салата, мастика ледена да пия, вълните морски да ме галят, и руси мацки покрай мен


Тема Re: ВСИЧКО ЗА КУПОНИТЕнови [re: noTeH HEgaP]  
Автор Eйч. (Опозиция)
Публикувано04.10.05 08:16



Имаго!, но без клоуна! А вас защо ви е след като ти си там?


ПП ..и си избърши устата от ягодовия сладоледа!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.