Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема как си отговаряте на въпроса Защо останах тук?нови  
АвторAnny (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 02:10



Знам, че много хора искат Зелена карта, знам, че има и много нелегални тук... Не искам да си мислите, че аз съм едно разглезено момиченце, и аз толкова исках да имам зелена карта и сега като вече я имам се чудя защо ли толкова се натисках... Аз съм на 23, имам диплома за бакалавър по социология ( на което всички тука викат АААА, само на 23 и имаш диплома), и общо взето се чудя защо беше цялата офанзива, и още по-криво ми става, като се замисля, че сега мойте приятели в БГ се стягат за море, с пържени картофки, прохладни нощи и купони. Мъжът ми (американец) отбеляза колко хубава страна била Бг, и особено факта, че хората ходели по улиците. А аз седя тук и се чудя какво да правя, трябва сега заради него да откажа работа, която ми харесва, защото ще се местим. А вие какво правите по въпроса с работата? Не ми се работи нискоквалифициран труд тук и мисля да се запиша за магистър, ако някой има опит моля да сподели дали си струва. А също как мислите, дали си струва да се захвана със собствен бизнес, някой пробвал ли се е? Страх ме е, защото от високо се пада на дълбоко... Абе в много объркано лошо настроение съм, ще се радвам ако някой ми каже в какво е намерил смисъла да стои тук, защото сигурно има смисъл, ама ми се губи някъде...



Тема Re: как си отговаряте на въпроса Защо останах тук?нови [re: Anny]  
Автор Gia ()
Публикувано17.06.05 02:13



Po tezi vaprosi poseti archivite. Ne hodim na shrink vseki den. Umoritelno e.

Patriotism is the virtue of the vicious.
-Oscar Wilde


Тема Re: как си отговаряте на въпроса Защо останах тук?нови [re: Anny]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано17.06.05 02:17



Това ми напомня, че навремето, през първата си година тук, когато минавах през доста тежък процес на адаптация, се чувствах малко виновна - толкова хора искат да дойдат тук и не могат, а аз никога не бях искала, а ми се случи. Както и да е, това е само лирично отклонение, но за да мога дори да направя опит да ти отговоря на въпроса, ще се наложи да те попитам хич ли пък няма море, прохладни нощи и купони за теб и тук? Иначе болшинството хора, които отиват в колеж след гимназия и не пропускат някоя и друга година, имат диплома за бакалавър дори и на по 21. Не разбрах това защо се смята за необичайно? Та дай малко повече инфо, преди да убедя подозрителния си патрициански нос, че това не е партенка (сори, може би ароматът от съседната тема също има принос, но това е положението).



Тема Re: как си отговаряте на въпроса Защо останах тук?нови [re: Anny]  
Автор чepи ()
Публикувано17.06.05 02:43



отговорът на този въпрос е уникален за всеки и моят отговор с нищо не може да ти помогне. аз имам едни разбирания за живота, мечти, цели, стремежи, желания и т.н ти имаш други. с други думи, мотивацията е строго индивидулана и рецепти няма. аз също съм минала през период на лутане и мога само да те уверя, че един ден ще знаеш какво (и защо го) искаш и как (и къде) да го постигнеш. успех!



Тема Re: как си отговаряте на въпроса Защо останах тук?нови [re: Anny]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 02:48



Аз съм на 34 години и ми остава още една година докато взема бакалавъра по природознание. Скъсах си гъза от работа докато стигна дотук.

И аз недоумявам как си успяла да вземеш бакалавър и то само 4-5 години след завършване на гимназия. Трябва да си някъв гении по социология и от преди да си си ги знаела нещата.





Тема Re: как си отговаряте...нови [re: Anny]  
Автор Baмпиp (кръвожаден)
Публикувано17.06.05 03:50



Много рано си се оженила, Анче.
Да не вземе да ти атрофира оная работа...



Тема Re: как си отговаряте на въпроса Защо останах тук?нови [re: Anny]  
Автор OxoБoxo ()
Публикувано17.06.05 04:29



Ако ти не виждаш смисъл няма кой да ти го посочи. Ходи където ти изнася и не съжалявай за нищо



Тема Re: как си отговаряте на въпроса Защо останах тук?нови [re: Anny]  
АвторГъцko (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 04:56



Останах тук, за да съм по-близо до Gia...



Тема Re: как си отговаряте на въпроса Защо останах тук?нови [re: Anny]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 05:15



Ебаси простотиите си ги наредила тука.



Тема Re: 2нови [re: Anny]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 05:19



Днес само простотии май измислихме.

И аз понякога започвам да си задавам разни тъпи самосъжелителни въпроси, които са просто безобразно глупави и просто не ми подхождат. Ако и мен ме хванеш някой път така, не забравяй да ми се присмееш.

Спомням си бях пуснал една много глупава тема подобна на твоята. Голямо хленчене му дръпнах - как не досрамя незнам.

А иначе конкретно, ако се чудиш какво да направиш...и не се сещащ, аз ще те светна. Отиди си до България за лятото. Там става купон по морето.

Напоследък аз се чувствам перфектно. Не знам от кво тва, ама съм много на кеф.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.