Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 21.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Помогнетенови  
Автор Amilia (Harry Potter)
Публикувано10.06.05 10:51



много ви моля мили клубари помогнете ми
какво може да се посети за една седмица в Ню Йорк. Ако може да ми препоръчате ресторанти, заведения, барове, музеи, хотели, каквото си струва да се посети, ако може с адресите.
Всякаква полезна информация е добре дошла

помогнете ми

Law makes everyone equal, but justice goes for the highest bidder


Тема Re: Помогнетенови [re: Amilia]  
Автор Amilia (Harry Potter)
Публикувано10.06.05 15:07



да не би да спите още
няма ли кой да ми помогне и да ме светне

Law makes everyone equal, but justice goes for the highest bidder


Тема Re: Помогнетенови [re: Amilia]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано10.06.05 15:24



Хехе, ти явно още не си научила какъв е режима на клуба. Раничко е още. Аз май съм най-ранобудната, всъщност и Терми обикновено е на линия по това време, но напоследък изчезна.

Не мога да говоря от личен опит, но ето списък на някои от нещата, които аз бих посетила в NYC:

Metropolitan Museum of Art
MOMA
The Guggenheim
Cloisters

Central Park
Brooklyn Bridge
Ellis Island
Empire State Building
Rockefeller Center
Radio City Music Hall
Times Square
Statue of Liberty
Greenwich Village

Saks Fifth Avenue


Редактирано от no_bs на 10.06.05 15:27.



Тема Re: Помогнетенови [re: Amilia]  
Автор чepи ()
Публикувано10.06.05 15:33



добро утро! и да искам не мога да ти помогна с препоръки, но искам да ти пожелая приятно изкарване в моя любим град! да го поздравиш специално от мен и да му кажеш, че един ден ще дойда да се видим!

ще следя с интерес препоръките в темата, за да мога и аз да си избера какво да разгледам. Нирванката вече ми препоръча да го видя от въртолет и смятам да го направя.

надявам се като се върнеш да споделиш впечатления. кога заминаваш?

Редактирано от чepи на 10.06.05 15:34.



Тема Re: Помогнетенови [re: no_bs]  
Автор Amilia (Harry Potter)
Публикувано10.06.05 15:35



да де
ама аз съм европейско чудо
затва
а ми трябва информацията
много съм нетърпелива

Law makes everyone equal, but justice goes for the highest bidder


Тема MAMA TI DA EBA CHTURA PUTKA !нови [re: Amilia]  
АвторEKZEKUTORA (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 16:13



Ti si palna otkachalka ! Znachi otivash ot Evropa da vidish v New York restorantite , zavideniata i barovete mu.........i posle drugoto ! DA TI GO NAPRASKAM V USTATA KRIVI ! Moje li da si tolkova ne informirana be nenormalnice .......pishesh postinga si v 04 ch sutrinta i zashto nikoi ne ti otgovara KANIA TE KATO TE PUSNAT (PONEJE SI TAPA) I DOIDESH V NY da doidesh v kashti i mi naduesh svirkata -tia e kato trompet !
........13



Тема Re: MAMA TI DA EBA CHTURA PUTKA !нови [re: EKZEKUTORA]  
Автор Amilia (Harry Potter)
Публикувано10.06.05 16:25



такива свежи мнения са добре дошли
не е твоя работа аккво ще правя в Ню Йорк
търся информация и питам
но все пак благодаря за отделеното време

Law makes everyone equal, but justice goes for the highest bidder


Тема Re: Помогнетенови [re: Amilia]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 17:59



Вземи един тур в Харлем. Ще видиш страхотни къщи и исторя. Неделя е най добре защото ще видиш госпел. В един от туровете има обяд с джаз в Котън Клъб. Спусни се с кола на West Highway (George Washincton Bridge to Battery Park) навръщане от Клоистерс. Страхотна гледка. Има турове с едни червени автобуси на 2 етажа. Можеш да слизаш и се качваш цял ден из целия град. Ако минаваш по 49 и 5, може да се видим и да пием по едно питие. Не пропускай мазето на Trump Tower (58-57). Има хубав бар.

Върви по 5 авеню от 58 до Вашингтон Парк (на 34 е Empire State Building). Върни се по Мадисон Авеню и се спри в къщата на J.P. Morgan (36 and Madison).

Ако се въртиш и Сентрал Парк излез около 70-та улица и виж Фрик Колекшон. Гугенхиайм не си заслужава. Отблъскващ е.

Иди на Columbus Circle (на няколко преки от Lincoln Center - операта). Скоро го направиха. В мазето сервират страхотни сандвичи.

Ако е топло влизай в магазини или public buildings да се разхладиш.

Ако обичаш джаз има много места с дринкс (чденето им е кофти) Bird Land for example (in a tribute to Charlie Parker).

Мини по Broadway от 90-те do Time Square. От Broadway завий на ляво по 76 (на края до Централ Парк е Dacota Building - там на вратата е убит John Lenon. Малко по нататак е Strawberry Filed.

На 34 и Broadway в градинката можеш да си вземеш ефтин билет (50% off) за Broadway show for the day.

Enjoy The Big apple



Тема Re: Помогнетенови [re: Amilia]  
Автор Gia ()
Публикувано10.06.05 19:07











Misleh, che imam moj sobstven travelogue, no namerih samo za Chicago.

Prijatna razhodka!

Patriotism is the virtue of the vicious.
-Oscar Wilde

Тема Second Ave Restaurantsнови [re: Amilia]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 19:57



Забравих да спомена купоните на 2 авеню между 53 и 49 улици. Ресторанитете и баровете са толкова препълнени от young professionals че се купонясва по тротоарите. Особено четвъртък и петък (тогава плащат). Същото е и New York Sea Port. Там купонжийте са от Wall Street Area.

The East Village is mote or less the same. Но там има повече боклуци.

Интересно за посещение място е New York Stock Exchange.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.