Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 01.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема СТУДЕНТСТВО В САЩнови  
Авторcтyдeнт (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 16:18



Искам да попитам ако има студенти в САЩ за съвети, за това как и в кой университет да се пробвам. Аз съм завършил тази година Нов Български Университет с "Мн. Добър 4.88", бях миналата година на бригада в САЩ в Ню Джърси, отделно съм бил и още 6 щата и горе долу се справям с Англ. език.


Та въпросът ми е ако може да ми препоръчате някой евтин унивесритет в САЩ, в който да продължа за магистър или пък да почна от начало, но да успявам да си го плащам. Ако някой от вас е студент в САЩ нека ми сподели колко струва, какво се изисква и ако може да ми препоръча начини или посредници!



Тема Re: СТУДЕНТСТВО В САЩнови [re: cтyдeнт]  
Автор OxoБoxo ()
Публикувано29.04.05 20:12



Хубаво ще бъде да уточниш понятието "евтин". Не съм студент но мога да ти предложа университета в който работя. Мисля че 1 семестър излиза около $16 000 което не е много в сравнение с други места а програмата е акредитирана пък и университета е измежду първите 300. Сигурен съм че има магистърски програми. Аз самия ще почвам догодина MBA ей така за спорта защото я идва почти безплатна за работещи в уни-то.
http://www.iup.edu



Тема Re: СТУДЕНТСТВО В САЩнови [re: OxoБoxo]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано29.04.05 21:58



Аз съм чувал и за 8 грандс / год. университети ама повече инфо не мога да дам!





Stara Zagora, the 5-th biggest Bulgarian city

Тема Re: СТУДЕНТСТВО В САЩнови [re: cтyдeнт]  
Авторnqma (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 02:01



az u4a tuka: www.uta.edu - izliza mi $1500 na semester sled stipendia a kvartirite sa okolo $300 na mesec. bez stipendiq izliza kum $5000-$6000 na semester mislq. Az u4a Software Engineering a te imat edna ot nai dobrite programi za CSE v USA. 4uval sum 4e i za business sa mnogo dobri. ako iskash otna4alo da po4vash, preporu4vam da probvash v nqkoi junior college- kato naprimer www.kilgore.edu ili www.tyler.cc.tx.us/ kudeto e mnooogo evtino -okolo $1000 na semester, i posle mozhesh da se transferirash v university i da kandidatstvash za stipendiq. shte ti priznaqt si4ki klasove deto si zel v junior college i nqma da ima nuzhda da gi zimash nanovo v university, puk i izliza mnogo po lesno taka



Тема Utah! [re: nqma]  
Автор noTeH HEgaP (не позна)
Публикувано30.04.05 08:18



как върви далаверата в Юта, пускат ли мормонките?

"Aaaah, the clitoris. Nature's Rubik's cube..." (Family Guy)


Тема Re: СТУДЕНТСТВО В САЩнови [re: cтyдeнт]  
Автор noTeH HEgaP (не позна)
Публикувано30.04.05 08:24



намери в интернет някой community college, такива има много и те приемат веднага стига да им платиш, пък и не струват повече от 2-3К на семестър. най-трудно е да убедиш онези в посолството че идваш в комюнити колидж с образователна цел, понеже те не пасат трева все пак...
иначе тези колежчета са само за трамплин нагоре, оттам първата година да се прехвърлиш в нормален университет щото диплома от community college тука има стойност колкото сертификат за средно образование от прогимназията в Пирдоп

"Aaaah, the clitoris. Nature's Rubik's cube..." (Family Guy)


Тема Re: СТУДЕНТСТВО В САЩнови [re: OxoБoxo]  
Авторcтyдeнт (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 11:06



А дали ще ме вземат след бакалавър? И дали ще е по-скъпа тази опция? Друго което ме интересува е дали е труден Тойфела и САТ, които предполагам че искат?



Какво ниво Англ. ми трябва с две думи? Средно?



Тема защо в САЩ???нови [re: cтyдeнт]  
Автормarиcтъp (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 16:43



Защо точно в САЩ искаш да учиш? Има по-добри и по-евтини възможности в Европа, аз примерно ако трябваше да плащам никога не бих дощъл в САЩ освен ако не бях приет в университ от ранга на Принстън, МИТ или Станфорд.

След като си завършил бакалавър в България не си губи времето да почващ отначало само и само, за да си в САЩ. По-непретенциозните магистърски програми не са толкова скъпи. Ще завършиш за около две години и най-важното няма да се налага да се занимаваш с хлапаци на около 18-19 години, които нямат идея защо са в колеж - да пият бира до припадък и да играят компютърни игри или да научат нещо и евентуално да си намерят след това добра работа. Тоест едва ли ще е полезно за професионалното ти израстване да загубиш няколко години в "адаптация" към американския начин на живот. Ползата от друга бакалавърска степен според мен ще е много по-малка от магистратура. Търси си магистратура било то в Европа или САЩ, но не се подлъгвай по лъскави обещания за блестяща кариера след завършено образование във второ-разряден щатски университет.

Успех.

П.С. Важна е и специалността, която търсиш, защото е различно



Тема Re: защо в САЩ???нови [re: мarиcтъp]  
Авторcтyдeнт (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 16:53



Аз съм вече бакалавър, т.е. питам дали за около 2 години е възможно да стана магистър в САЩ за не чак толкова много пари! Ако е за 7-8 хил. долара годишно ме урежда!



Тема Re: защо в САЩ???нови [re: cтyдeнт]  
АвторБaй Г. (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 17:23



Нов Български Университет, 4.88 , какви са тия университети дето са се пръкнали. Във всяко село-университет..
Има из Ню Джърсито един университет Принстън му викат, търсят хора точно като тебе.

Аре сериозно, изкарай високи резултати на тестовете, от това зависи много къв финансов пакет ще получиш. Иначе дипломите от НБУ и това че си бил на бригада почти за нищо не могат да ти послужат. Тестовете, момче, тестовете. Ако се удряш по гърдите и викаш "Булгар, булгар" никого няма да трогнеш тука.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.