Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 26.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Н-че, тук наистина малконови [re: no_bs]  
Автор noTeH HEgaP (не позна)
Публикувано16.12.04 21:55



аре сичко убаво само не ми дрънкайте за САЩ + липса на престъпност щото в четвъртък глупости не ми се слушат
Вчера кисна пред нас и в съседнтата къща има един дърт дядка, дето винаги кисне на люлеещ се стол и кротко наблюдава трафика по улицата. Та вчера го гледам са суети, и преди да си седне на стола потъва в къщата и след 5 мин излиза с някво мощно чифте дебила, сяда на стола, бърка в джоба, вади амуниции и зарежда 2-3 пъти, щрака със затвора там и си слага пушката на колената и се обляга назад спокойно и продължава да си зяпа улицата. Ми ако някой ден му избие чивията и отсреля нещо, тоя е на 90+ години? Тва свободно притежание на оръжие от всякви ненормалници в България поне го няма, ако ми говориш за кокошкарски тип престъпност дето някой мангал ше се пробва да ти свие портмонето в автобуса да, най много да му теглиш един шамар ако го гепиш но тва е нищо в сравнение с тука, и не няма значение къде живееш, аз преди бях в едно село в мидуеста и там стана убийство, селския идиот дето ся ше го изпуржат на стола след година-две си имал законен пищов, па как да не гръмне някой?

Небрежно свиркам си с уста
и яхта карам край брега
далеч от светска суета,
с потна биричка в ръка


Тема Too bad, so sadнови [re: noTeH HEgaP]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано16.12.04 22:17



В моя град престъпността е виртуално несъществуваща. В този случай никак не ми пречи да гледам на нещата от собствената си камбанария. За мен е важно, че мога да си тичкам из горичките от ранна пролет до късна есен без да ме е шубе, че някой ще ме нападне, че някой идиот като ме види ще даде нарочно газ и ще профучи я на сантиметър от мен, я през мен. И през това време къщата ми да е отключена, за да не ми тежат ключове из джобовете. И че като ида на плаж, мога да си оставя возилото отворено, за да се проветрява и да се запилея на няколко мили от него да събирам миди без да ме е страх, че ако въобще го намеря като се върна, ще е обезкостено. Това е положението.



Тема има и друг момент с тичането!нови [re: no_bs]  
Автор kate_ (crazy)
Публикувано16.12.04 22:35



Тука като тичаш, единствените, които ти бибип-кат са професионалните шофьори, което дава възможност пък да подбираш маршрута си и да ги избягваш.

Я се пробвай в БГ да тичаш.... В София излизат до кръста от колите и бълват простотии... (ако преди това не те е подгонило някое куче!)

====
Dodge this.


Тема Re: Too bad, so sadнови [re: no_bs]  
Автор noTeH HEgaP (не позна)
Публикувано16.12.04 22:36



глей ся, евала на градчето ти, но ако обобщаваш индуктивно за САЩ от частното към общото си в голямо заблуждение. Сигурно в София има по-голяма престъпност от твоя град. И аз ако тръгна да търся из България ще ти намеря спокойни местенца и пущинаци кадето да се зацелиш и да си в мир и любов с заобикалящия те свят. В селото на баба ми в родопите веднъж една крава беше влязла в нашта градина и стъпкала цветя. После собствениците на кравата години наред(!) ни връчваха тонове компоти, сладка и домашни суджуци в знак на извинение, и все още се чувстват задължени до гроб. мисля че най-голямата престъпност в селото ако мъжете дето са останали по нова година се понапият в кръчмата и повишат глас, тогава бабите ги одумват до февруари. Чисто е като сълза. Що ми сравняваш твоя град със София, а не с някое такова селце? Сравни София с Вашингтон да видим

Небрежно свиркам си с уста
и яхта карам край брега
далеч от светска суета,
с потна биричка в ръка


Тема Re: Too bad, so sadнови [re: noTeH HEgaP]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано16.12.04 22:58



Не, обощения не правя никога.

И сравнението не беше между моя град и София, а между моя град, който си е типичен suburb с околностите на София - ако щеш Бояна, ако щеш Драгалевци или каквото ти дойде наум, т.е. сравнявам suburb със suburb, какъв е проблема?

Мога само да кажа, че къщата на баба ми и дядо ми на село, в която не живее никой за съжаление, не са откраднали сигурно само тухлите, а може вече и тях да са отнесли. В родния ми град майка ми ми разказваше онзи ден, че на някакви съседи, в чиято къща сега никой не живее, са откраднали вече и дограмата. Та тая идилия с кравите и нивите отдавна е само спомен, потни ми приятелю.



Тема Re: на тебе ..нови [re: no_bs]  
АвторFas (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 23:15



зачий.. ти е да си купуваш къща в тази клоака София. Смогът отдавна е обхванал "баровските" околовръстни квартали. Климатът и въздухът в София са си жив_bs...!!!



Тема Re: има и друг момент с тичането!нови [re: kate_]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано16.12.04 23:26



О, за това пък дори не ми се говори. Първите си плахи опити в джогинга започнах в София точно преди да дойда тук и дори и в Борисовата градина посред бял ден не се чувствах напълно спокойна да тичам. Много неприятна история. Тук съм си избрала маршрут, по който за половин час я минат 5-6 коли, я не. За подвиквания и подобни простотии е ясно, че и дума не може да става.



Тема Re: просто искамнови [re: тъжeн]  
АвторCCC (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 23:37



E, tova e super ! Ima6 pone 4uvstvo za humor , no kakvo pravi6 za da promeni6 situaciata?



Тема Re: на тебе .. [re: Fas]  
Автор noTeH HEgaP (не позна)
Публикувано17.12.04 05:14



ела в ЛА да видиш кво е смог бе

Небрежно свиркам си с уста
и яхта карам край брега
далеч от светска суета,
с потна биричка в ръка


Тема Re: Too bad, so sad [re: no_bs]  
Автор noTeH HEgaP (не позна)
Публикувано17.12.04 05:21



аз може и да не съм споменал в предишния ми пост, но пак ше повторя че да, в България може и да се краде повече на кокошкарски принцип както сама каза да ти ошушкат ромите дървата за огрев на село или нещо такова, ама няма голяма вероятност някой откачалник да влезе в местната кръчма с калашник и да отсреля сума ти народ... или някъв снайперист да се упражнява по живи мишени по улицата... мангалите могат да се опитат да ми свият компотите от терасата на село но надали ше нахлуят в нас с шмайзери докато спя. тва си е реална опасност в САЩ колкото и да се правиш на ударена, пожелавам ти късмет да не ти се случва в твоето спокойно градче но не си затваряй лицемерно очите пред факта че тук престъпността е има съвсем други измерения с тва свободно разпространение на пищови, направо сте смешни с тия сравнения с българия в тва отношение

Небрежно свиркам си с уста
и яхта карам край брега
далеч от светска суета,
с потна биричка в ръка



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.