Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 03.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Свободен "безжичен" интернетнови  
Автор malkia (stanev)
Публикувано24.10.04 23:00



Даде вайрелесс, както казват братушките

Пише в

че кметът на Сан Франциско ще пуска свободен wireless интернет за всеки - .

Кой от вас си точи интернета така? Аз откатко спряхме телевизияата и кабелния, пробвах на iBook-а си да се свържа с некъв съседки, или бизнес wireless account - и сега от три месеца го ползвам. Явно някой е забравил да си сложи парола, и не знае че го точа.

При това средно 230кбайта/с.



Тема Re: Свободен "безжичен" интернетнови [re: malkia]  
Автор чepи (виножадна)
Публикувано25.10.04 00:19



аз съм така от 2 години и половина. само че точа след покана от комшията, с който живеехме в една кооперация. по-миналото лято се преместихме една кооперация по-надолу по улицата и се опасявахме, че може да ни пресъхне безплатния нет, но за щастие бачкаше. миналата зима и той се премести няколко кооперации по-нагоре по улицата и пак се зачудихме какво ще правим, ако няма нет, но след 1-2 седмично прекъсване, отново се включихме към него. гадното е, че не знаеш кога ще има или няма да има нет. забелязала съм също, че при лоши метеорологични условия връзката рязко се влошава, а по някога изчезва и я няма с дни, но за без пари - толкова

in vino veritas


Тема Re: Свободен "безжичен" интернетнови [re: чepи]  
Автор Joe Black (root)
Публикувано25.10.04 00:41



Докато има системни администратори, които си "разбират от работата", ще има и потребители като вас двамата. То не е луд този, който яде баницата, нали го знаете това нещо

---
FOR SALE : Parachute. Used once. Never Opened. Slightly Stained.


Тема Re: Свободен "безжичен" интернетнови [re: Joe Black]  
Автор чepи (виножадна)
Публикувано25.10.04 00:46



май не четеш много внимателно комшията сам ни предложи да използваме неговия wireless internet и ние нямаме нищо против да го правим. не става дума за кражба

а при теб как е положението с баницата?

in vino veritas


Тема Re: Свободен "безжичен" интернетнови [re: Joe Black]  
Авторcлoнa (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 00:49



И как го правите този финт бе хора?
С безжичен модем ли, що ли?
Дайте инфо.
Ние също ползваме без пари ама май само за Сиатъл ария.
И не е 1-во к-во ама си е free




Тема Re: Свободен "безжичен" интернетнови [re: чepи]  
Автор Joe Black (root)
Публикувано25.10.04 00:56



чери, извинявам се. Не съм обърнал достатъчно внимание. Просто видях, че малкия ползва на аванта и без да искам съм сложил и теб в този общ знаменател, което е грешка. Надявам се да приемеш искрените ми извинения.

При мен положението с баницата е такова, че гледам да съм сит всеки ден, без шефа ми да разбере, че ям повече от него на закуска

---
FOR SALE : Parachute. Used once. Never Opened. Slightly Stained.


Тема Re: Свободен "безжичен" интернетнови [re: Joe Black]  
Автор чepи (виножадна)
Публикувано25.10.04 01:11



np

умната с похапването, за да не се превърне в преяждане

in vino veritas


Тема Re: Свободен "безжичен" интернетнови [re: cлoнa]  
Автор malkia (stanev)
Публикувано25.10.04 01:44



Ами с wireless карта, скоро ще излиза и нов стандард - WiMax който ... ще опъва до 50км! безжична връзка.

Когато си купих iBook-а си взех i AirPort (за "разпръскване" на интернета) и прашах свободно на съседите си (ако желаеха). По-късно му сложих парола, за да вида как се прави, и след това се скарахме със съквартирантките и спряхме и интернет и телевизия, и тъй като се чудех дали да си пусна интернет или не - реших да видя как е да точиш от съседите.

Изглежда проблема е във софтуера. Казват например че новия Service Pack 2 на Windows XP-то те предпуреждава ако си оставил wireless модема си без парола. Техния модем например се казва... NETGEAR - т.е. дори не са се погрижили да сменят името което идва по подразбиране (предполагам модела е на Netgear).

Това говори че народа масово не е образован (както аз бях за първите 3-4 месеца докато ползвах моя) и лесно може да се злоупотреби (както аз злоупотребявам със съседите). От друга страна може и да е бизнес който свободно си пуска мрежата... Въпреки че до нас няма ни кафе, ни чудо (малко по-нагоре са).



Тема Малък,нови [re: malkia]  
Автор Floridian (gkt)
Публикувано25.10.04 02:18



аз съм с Netgear и със Service Pack 2. Oбаче не ме е питало за парола на Нетгиър-а? Трябва ли наистина или само си чувал, че така трябва? И още - ако по някаква причина остана без Интернет заради тъпите кабелджии, забелязвам, че wireless-чето тръгва и намира някакви измислени връзки, като ме предупреждава, че използването им е на моя отговорност- т.е. тръгва и лови вероятно накой съседски провайдър. Мога ли да се накича с вируси от такова използване? Макар че ме съмнява да хвана нещо де. И последен въпрос - леко да не паднеш, че е тъп - ти под Netgear modem какво разбираш- модем наистина или router?

Na kriva raketa kosmosa i kriv

Редактирано от Floridian на 25.10.04 02:21.



Тема Re: Свободен "безжичен" интернетнови [re: Joe Black]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано25.10.04 03:45



Безжичния-безплатен нет в USA не е "аванта", а нещо напълно нормално. Напълно естествено е когато фирмата има голям капацитет и не желае да си усложнява живота с пароли за служителите да пусне wireless да монтира wireless карти и всичко да си става автоматично и безжично. Това че някой наблизо също може да го ползва го знаят всички, но не ги притеснява защото капацитета на връзката обикновенно надвишава този на всички wireless компютри във фирмената мрежа. Не само че не са недоволни, но на хората им е приятно че капацитета не отива на вятъра, а още някой може да се възползва. Това съм го виждал в няколко фирми, предполагам че почти навсякъде е така.
Не знам нужно ли е да споменавам за Интернет кафетата, безбройните магазини предоставящи безплатен wireless и т.н. Тука Интернета е почти безплатен и не виждам какво някой тръгнали да се възмущават на "авантаджиите". Това с безплатния нет не са го открили българите и го ползват всички, които могат. Що трябва да се дават $30-$40, когато могат и да не се дават? Тоя въпрос си задава всеки и когато могат да не се дават, просто не се дават. Така е в Америка и какво ги човърка някой това не мога да си обясня!

Редактирано от hopeless2 на 25.10.04 03:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.