Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:02 28.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Тема Malak, dano go prochetesh predi ponedelnika.нови  
Автор hasp (promit mozak)
Публикувано01.03.04 03:43



Malak,
S risk da narusha dobria ton na foruma ti kazvam nai- seriozno:

Ne govori s Human Resources, te sa da zashtitavat kompaniata ot raboteshtite v neia. Zatova im plashtat, zatova gi ima. Vsiakakva komunikacia s tiah e vredna. Poiavish li se v polezrenieto im, si "troublemaker". Sled tova e vapros na vreme da te razkarat. Tova e kato refleks, instinkt, procedure, kucheto na Pavlov. Niama Game Developement, niama Grocery Store, pravilata na igrata sa edni.

Sled kato v tvoiata tema ne se nameri niakoi da ti go kaje, predpolagam povecheto ot pisheshtite v kluba rabotiat v dosta "international" sreda. Pitai koito i da e ot mestnite i toi shte ti kaje che si lud. Amerikancite znaiat dosta dobre kakvo oznachava HR. Povdiga im se ot tiah i se strahuvat. Ima zashto.

hasp



Тема Re: Malak, dano go prochetesh predi ponedelnika.нови [re: hasp]  
Автор malkia (stanev)
Публикувано01.03.04 03:56



Ще чакам да ми подпишат договора за още една година и след това ще говоря с тях. Така или иначе ми е писнало много или малко от работата.



Тема Re: Malak, dano go prochetesh predi ponedelnika.нови [re: malkia]  
Авторблekи (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 04:26



Разбирам че ти е писнало, но hasp е прав. HR ите общо взето са гадняри, хайде да не употребявам по-български сравнения. Дори и с подписан договор може да имаш проблем тъй като компаниите обикновено си оставят вратички и пишат че имат правото да те освободят във всеки един момент за щяло и нещяло. Гъвкава политика по отношение на трудовите договори го наричат. Те даже са си много горди, че в Франция и Германия изтича сума и време докато те уволнят, а тук може да натопят лесно и да те изхвърлят. Вярно е , че в CA ще си по-добре защитен ,но си прочети внимателно договора .Ако бях на твое място първо щях да питам адвокат за това как да си прибера парите и как да се пазя от мръсни трикове. Защото мръсни трикове ще има: най-малкото може да те натопят пред следващия ти работодател не дай си боже да ти скроят някаква гадост след която да ти кажат , че нямаш право на парите с които са те лъгали. А бе ти си знаеш, но първо събери информация и после действай.Не им давай предварително информация преди да си си опекъл работата и да знаеш какво те чака.



Тема Re: Malak, dano go prochetesh predi ponedelnika.нови [re: блekи]  
Автор malkia (stanev)
Публикувано01.03.04 04:29



Товази и събирам, и питам тука.



Тема Re: Malak, dano go prochetesh predi ponedelnika. [re: malkia]  
Авторблekи (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 04:45



Честно казано за Калифорния не знам много за овъртайма. Даже се и съмнявам че тук ще има професионална представа. Като се замисля HR на твоята компания може да се опитва да те изнуди ( деликатно) заради визата ти. Ако нямаш зелена карта може да те притиснат по тази линия. А бе не искам да давам много акъл, но ми хрумна че може преди да говориш с HR да спретнеш един чек лист с всички проблеми ,които може да ти създадат: визи, следваща работа, в какво могат да те обвинят ( класиката в жанра - да те обвинят че си злоупотребявал ако са те реимбърсвали за нещо) и така. И най-важното: какво ти имаш срещу тях.



Тема Re: Malak, dano go prochetesh predi ponedelnika.нови [re: malkia]  
АвторG (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 08:07



Edinstvenoto viarno ot tova koeto hasp ti kazva e che HR igrae v otbora na kompaniata. Ako zavedesh delo (az bih napravil tova, pri polojenie che sum podpisal nov dogovor s dobur severance package, pri polojenie che niamam vizovi problemi i pri polojenie che ne sa iztekli tri godini ot momenta v koito bih bil imal pravo na niakakvo obezshtetenie) HR-a sushto e na pangara shtoto ne si e svurshil rabotata.
Ako ne si edinstvenia s podoben problem i ako naznachenieto ti ne e stanalo ot niakoi head hunter, a sa ti napravili offer ili direct hire, i pri polojenie che gornite uslovia sa nalitze spokoino mojesh da obsudish vuprosa s HR-a. Te shte napraviat vsichko vuzmojno da reshat vuprosa, inache goriat pod siankata.

Hubavo bi bilo da obsudish vuprosa s kolegi, a inache dosta advokati biha ti se zaradvali, shtoto pechelish po tochki.



Тема Re: Malak, dano go prochetesh predi ponedelnika.нови [re: G]  
Автор hasp (promit mozak)
Публикувано02.03.04 01:09



Tozi biser,"... ako naznachenieto ti ne e stanalo ot niakoi head hunter,..." kak moja da go sastavish?

Malkia e rabotil "dobrovolno" za da moje proektite po koito e rabotil da meet-vat deadline. Sredniat exempt v USA raboti okolo 55 chasa sedmichno, nishto novo pod slanceto, nishto izkluchitelno. Povecheto ne sa rabotoholici ili drapashti nagore po korporativnata stalbica, rabotiat izvanredno za da ne si zagubiat rabotata.
HR ne opredeliat, a provejdat politikata na kompaniata, te ne opredeliat specifichnite klauzi v dogovora, te ne sa strana ot nego (kompaniata e). Malkia ne moje da "gi postavia na pangara". Te ne sa third party, ne sa freelance , ne sa "bushoni".

Moe lichno mnenie e, che ne e dobra ideia Malkia da rezgovaria s kolegi po tozi vapros.



Тема Re: Malak, dano go prochetesh predi ponedelnika.нови [re: hasp]  
Авторatl (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 02:05



prav si
moje cheloto da ti e na ainshtain no akcenta ti bil
takav onova taka, neharesvash futbol i taka
kolegite i te imat srodni problemi



Тема Re: Malak, dano go prochetesh predi ponedelnika.нови [re: hasp]  
Автор Bvlgari (bvlgari)
Публикувано02.03.04 06:13



Right on, съвсем точно... Малък, посъветваха те добре...

Esse quam videri ignotum per ignotius in aeternum.
Bvlgari


Тема Re: mnenieto na Hasp za HR e ABsolutнови [re: hasp]  
Автор Pistol (минаващ)
Публикувано02.03.04 21:38



no viarno, HR sa vrag na employees

sold out



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.