Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 16.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема do Boris (GrandMan) i negovata Kirilitsa  
Авторpistolet (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 17:22



Ne, Niamam "sluchaino namerenie da dobia kirilitsa na sobstvenia si komputar". V "badeste" sasto niamam. I specialno za teb ste prodalza da pisha na latinitsa. Da svikvash malko na besvkusitsa, bes da se gnusish. I ti pikaesh i pardish, nali?I drugo raboti varshish. S tova po- malko balgarin li stavash? Za teb:: opredelenieto na dumata "fonetichno" samo do tova ot dir.bg li opira? i vavedenata kirilista?
ami ako niamshe takava ? proveri kakvo znachi fonetichno, kato nachalno znachenie na dumata- ne e svarzano s klavishite na komputara ti. Nisto niama v tvoia komputar , nito v moia, i balgarinat ne zivee v komputara si, Borise. Tova dali si balgarin, e vapros na sartse. Niakoi balgari ne sa znaeli dori da pishat. A za teb kakvo e balgarin? - nesto poveche ot chovekat kato tsialo li? I zasto pluesh po balgarite, koito ispolsvat 4 i 6? Idi stani uchitel v balgaria, ne pishi tuk na chovek koito zane da pishe. Da, triabva da te uveria- imam perfekten pravopis. Zasegnah temata, zastoto mi napravi vpechatlenie efektat ot elektronnoto pisane- A tova dali az sam"branka sred obstoto more ot negramotnost"- koi znae?- moze i da sam, kazal si go.
za koeto ti blagodaria. drugo niama, balgarino.



Тема Re:нови [re: pistolet]  
АвторБopиc (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 19:37



Кирилицата не е моя, а на всички (и не само) българи...
Не съм плюл по никого (за разлика от доста хора в този форум), включително и по такива ползващи 4 и 6 както им прилегне.
Напълно съм съгласен, че "да си българин е въпрос на сърце", но останалата част от писанията ти няма да я коментирам, защото само демонстрира възпитанието ти.



Тема относно Бориснови [re: pistolet]  
Автор Baмпиp (жаден)
Публикувано04.02.04 19:41



Аз съм почитател на Борис.



Тема Re: do Boris (GrandMan) i negovata Kirilitsaнови [re: pistolet]  
АвторN(otn. Boris) (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 19:51



Pistolet, tozi Boris e anonimen, ne znam koi e Boris i niama znachenie, zashtoto e nepriatna lichnost ako sydia po pisaniata mu. No az poznavah edin Boris, koito s visokomerieto si i po silata na pravata, koito mu biaha da dadeni ot profesionalnoto i obshtestvenoto mu polojenie, uspia da prekasne bezvazvratno karierata na niakoi mnogo gotini hora i po tozi nachin gi napravi bakali v rodinata im, a drugi, koito ne iskaha da stavat bakali v rodinata imigriraha, i stanaha bakali v chujbina. Tozi Boris ot foruma naistina zvuchi kato Boris - nadmennoto laino, koeto poznavah v jivota
Izobshto ne se vryzvai na razni "fonetichni i sintaktichni" nadmenni laina.



Тема Re:нови [re: N(otn. Boris)]  
Автор liss (особен)
Публикувано04.02.04 20:12



Za razlika ot tebe, az ne gadaja. Boris mi e priatel i e svesten chovek.



Тема Re:нови [re: liss]  
АвторN (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 20:15



Sigurno



Тема За да не стават грешкинови [re: pistolet]  
АвторБopиc (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 04:03



(Почти) трогнат съм от личното отношение на форумците към моята скромна личност. За да не стават грешки все пак реших да поясня, че живея в Рочестър, NY, така че хората да могат да се ориентират дали съм този, когото познават. Не съм се регистрирал защото ми се стори доста заплетена процедура, а и какъв е смисъла от регистрации с измислени псевдоними. Все пак в последно време май само аз тук ползвам "Борис", а някой друг "Борко".

Що се отнася до N - никога не съм имал обществено положение (дойдох в САЩ като професионалист), нито някога съм имал желание (или възможности) да спъвам развитието на когото и да било.

Не влизам особено редовно във форума, но забелязвам някаква интересна цикличност в циничните изказвания. Преди няколко месеца сякаш бяха достигнали един максимум (предимно спрямо един човек), после имаше "кампания" за изчистването им (не че някога са изчезвали), а сега отново набират скорост, като даже и аз обирам част от номинациите...



Тема Re: За да не стават...нови [re: Бopиc]  
Автор Baмпиp (жаден)
Публикувано05.02.04 04:06



Не знам за другите, но аз съм ти почитател и без да те познавам лично.



Тема Re: За да не стават грешкинови [re: Бopиc]  
АвторБopko (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 04:29



Аз се подписвам ту акто Борис ту като Борко, щото в бързината е както ми дийде, но за да не стават грешки вече ще пиша само като Борко.



Тема Забравих да допълнянови [re: Бopиc]  
АвторБopko (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 04:53



Не и се хващай на пистолетката. Тя е тъпа като кифла с мармалад.



Тема Re: do Boris (GrandMan) i negovata Kirilitsaнови [re: pistolet]  
Авторблekи (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 04:59



Не познавам Борис, но не виждам нищо грандоманско в изказването му. Ако видиш контекста сигурно ще разбереш какво е имал предвид. Някой е публикувал стихотворение в стил "о неразумний юроде , поради что се срамиш да се наричаш българин" ,а в същото време използва 4 и 6-ци вместо добре познатите ни букви от българската азбука. Смешно се получава някак си и забележката на Борис беше уместна. По същия начин ме разсмиваха и тениските с надпис "Proud to be Bulgarian".

Използването на кирилица и доброто владеене на български език не са най-важното условие ,за да се чувстваме българи , но ако не помагат то поне не вредят. Когато пиша не се унасям в сантиментален патриотизъм, но обичам да използвам езика , по начина по който съм го изучавал. Изобщо писането на правилен български е като навиците за лична хигиена- ако ги има човек се чувства добре дори и да е заради собственото му самоуважение. Ако ги няма- сигурно не му пука особено , но се забелязва. Същото важи и за английския.



Тема Re: За да не стават грешкинови [re: Бopиc]  
Автор Jenie__ (*)
Публикувано05.02.04 05:17



Борис е страхотен човек, познавам го от един друг форум, и е много отзивчив и помага на хората. Освен това знае много неща и с мненията си е помогнал на много хора. Борко, благодаря за кирилицата и бг хъб



Тема Re: do Boris (GrandMan) i negovata Kirilitsaнови [re: блekи]  
Авторatl (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 05:38



ostavete pistoleta -ima problem neka si pogovori.
sichki sme doshli profesionalisti mai



Тема Re: do Boris (GrandMan) i negovata Kirilitsaнови [re: блekи]  
Авторpistolet (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 05:53



ti mai si uchitelka po balgarski, ako iskash da mi davash chastni urotsi- ai po higiena moze, ste ti ostavia telefon.



Тема Re: do Boris (GrandMan) i negovata Kirilitsaнови [re: блekи]  
Авторpistolet (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 05:57



'posting" -a mi be nasochen kam iskazvaneto mu otpraveno lichno kam men(priakor:pistolet)
ina4e sega mi se stuva che ispolsvaneto na 4 e zabavno
6te po4na i az
drugo ne mi ostava
povecheto balgari sa ovtse, zalko, zalko, zalko(naprimer tvoeto BLEKI ime- kakvo balgarsko ima v nego!!!!!, ili idva ot bleesta ovtsa- ?)



Тема Re: hehehe...нови [re: блekи]  
АвторTerminator (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 06:21



Ama вие не само дрънкате глупости ами си и вярвате, че сте най-образованите - също като евреите които пък вярват, че са най-умните, хахаха....
Може и глупости да говорим, обаче трябва да изглеждаме образовани и умни.
Що не взмете да се гръмнете всичките.Ако бяхте наистина образовани, щяхте да знаете, че няма такива неща като електронен правопис.Не и за чат или пък e-mail.Виж ако пишеш уърд документс, тогава ще ти се наложи да покажеш доста култура по въпроса, а тук целта е да се пести време при писане и съответно да се чете лесно и бързо.За това и има някои предложения по въпроса, които във никой случай не са правописни правила.
Ето за какво говорим:

4 = ch - бг.
6 = sh - бг.
O:-) = Angel
~:o = baby
%-( = Confused
:-) = happy
:-D = laughing
:/} = not funny
:-( = sad
:-@ = screaming
:-s = what?!
UOK = are you ok?
BBL = be back later
FYI = for your information
GR8 = great
ISS = I'm so sure
OIC - Oh, I see
TTUL = talk to you later

E това са някои от правилата които американците използуват при чатене,
но това ще е много трудно за вас образованите, защото се изисква гъвкаво и асоциативно мислене.Yaaameee?



Тема Re: hehehe...нови [re: Terminator]  
Авторблekи (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 06:29



Ю килд дъ фиш. Май още не може да ми простиш , че те поправих за броя на болните от СПИН в една предна тема. Спокойно бе , човек, нищо лично. А гръмването ще го отложа за неопределено време. Аз не ти се меся в живота ако обичаш не се меси и ти в моя.
Аргумента , че имало електронен правопис и нормален правопис не го приемам докрай. Вярно, че има неща които правят общуването тук по-лесно и по-приятно. Но в края на краищата стигаме до ве4нозеленото разграни4ение между грамотните и неграмотните хора/ 4-ките ги поставих умишлено ако чувството за хумор ти изневерява/. Хайде тейквъй кер и по-леко.



Тема Re: do Boris (GrandMan) i negovata Kirilitsaнови [re: pistolet]  
Авторблekи (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 06:38



Хайде сИга 6ъсъ Убиждаме ли? Блеки изобщо не е овче ами кучешко име. Всеки трети горд помияр носи името блеки по приблизителната статистика докладвана ми от Зогби, Галъп, Калъч и Злъч.
По същата логика пистолет е изконно българско име, ама то не е и има чешки произход. Ако имаш нещо по съществено от лични нападки заповядай. Ако не, беше ми приятно да побъбрим.

П.П - Използвай каквото желаеш в правописа си, 6-ците не ме притесняват. Изобщо, прави каквото искаш, животът и правописът са си твои. Аз си казвам мнението, твоя работа си е дали ще се съгласиш с него.



Тема Re: hehehe...нови [re: блekи]  
АвторTerminator (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 06:40



Ti maj si se obyrkal priqtel, ne te poznavam i ne znam za kakvo govorish, no se nadqvam iskrenno pone ti da znaesh kakvo tochno si napisal po kakyv povod...



Тема Re: hehehe...нови [re: Terminator]  
Авторблekи (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 06:53



Признавам грешката си. Преди няколко дни имаше тема пусната от ЕxTerminator , в която се говореше за СПИН и други приятни неща. Аз го поправих за броя на болните от СПИН по света. Сега установих ,че ти не екстерминираш , а само терминираш. Моите искрени извинения. Посипвам си главата с пепел, 4-ки и 6-ци. На останалата част от от първоначалното си мнение държа и ще я защитавам със зъби и нокти присъщи на всички мои колеги от Белия Бим-Черното Ухо до Белия Зъб.



Тема Re: hehehe...нови [re: блekи]  
АвторTerminator (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 07:09



E kak da ti obqsnq sega, za da me razbere6 po-lesno.Nqma pravila za pisane ili pravopis v internet kakto ti mu kazva6, sledovatelno nqma i pravopisni greshki.
Edno vreme, kogato si svyrzval kompiutrite edinstveno s kompoti, ne e imalo kirilica i horata sa bili prinudeni da pishat na latinica.Spazvaneto na gramaticheskite pravila ne e bilo lesno, makar i ne nevyzmojno.Ima ekvivalentna tablica na latinica koqto otgovarq na kirilicata, no e mnogo tejka za polzuvane a i ne vsichki q znaqt.Eto togava horata re6ili da premahnat pravilata za da stane po lesno ob6tuvaneto i da se gubi po malko vreme pri pisane.Capishi?



Тема Re: hehehe...нови [re: Terminator]  
Авторблekи (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 07:17



Благодаря ти. От теб получих просветление. В теб са си дали среща духовете на Христос, Буда и Кики-Мики ( понеже няма правила в Интернет братята Кирил и Методий ще ги наричаме Кики-Мики за по-удобно/. Така че щом накрая на постинга си ме питаш по еврейскому ,а ще ти отговоря по турскому: анадък.



Тема Re: За да не стават грешкинови [re: Бopиc]  
АвторN(priatno mi e) (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 07:23



Izviniavai, Borise and welcome in the club!
Az sym N(v skobki) i ot vreme na vreme se "izhojdam" po niakoi vyprosi v dira.
Nishto lichno niamam kym nikoi, samo izbivam "kompleksi" v klubcheto ni.
Are, kupon da stava, makar i virtualen



Тема Re: hehehe...нови [re: Terminator]  
Авторatl (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 08:12



a ti kade beshe po vremeto na kompotite?
borise(boris) eto ti chovek- razbira ot computri i ot
balgarski.



Тема Re: hehehe...нови [re: Terminator]  
Автор Yank1911 (непознат)
Публикувано05.02.04 21:45



If you are to use the Latin alphabet, just type your postings in English. We are all Bulgarians in America and suppose to speak the language. Aren't we? Do you believe in melting pot?



Тема Re: hehehe...нови [re: Yank1911]  
Автор Pistol (непознат)
Публикувано05.02.04 21:54



i will join you

sold out


Тема Re: hehehe...нови [re: блekи]  
АвторTerminator (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 00:39



Dimmelo me amoi...hehehe
Наистина не знам защо ти обръщам внимание.Говориш толкова несвързано и несмислено, че човек може да си помисли, че си глупав като плодова торта, хехехе.Каква е връзката между Спасителя, някакъв си прекосяващ мангал и солунските братя?Аз съм на бате Арни по малкия брат и съм железен....Comprende caliverga?
Не всички чужди думи са еврейски, интересно ми е обаче как си си взел виза за Турция....



Тема Re: hehehe...нови [re: Terminator]  
Авторблekи (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 01:14



Много мъка има по този свят. Поради преждеописаната причина извлечена от Йовковото творчество няма да се ядосвам и да ти обяснявам каквото , и да било.
Обиждай, не ти се сърдя. Явно в училище си наблягал предимно на щангите, а не на останалите предмети. Там е можело да научиш полезните уроци за иронията и сарказма. Хайде със здраве.



Тема Re: hehehe...нови [re: блekи]  
АвторTerminator (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 01:32



Да наблягах на щангите, защото останалите предмети бяха заети - това халки, висилка, трапец, кон, греда - забрави да се вредиш.
Е гледаи сега, ние и културата обичаме, обаче обичаме и създърма, и бахур...
И образованието го обичаме ама и бахура...а пък това изкуството колко го обичаме, и бахура ... а да и телевизията обичаме, и разбира се и бахура, и сладолед обичаме също....
Не съм те обиждал, просто казах, че говориш несвързано и не мога да разбера
за какво става въпрос.Колкото до сарказъма, каквото почукало такова се обадило....



Тема Re: hehehe...нови [re: Terminator]  
Авторблekи (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 02:28



Ето ти сам си отговори макар и с цената на малка логическа грешка. Това , че не може да ме разбереш съвсем не значи , че говоря несвързано. Ти си прецени сам какво е значението на тази логическа грешка за теб лично. Явно говорим на различни езици, макар че пишем на български. Сигурно е заради разликата между училищни предмети и спортни уреди. Явно в твоя случай са били заети уредите, а не предметите. Виждаш ли колко голяма полза може да има от изучаването на български език? С това смятам разговора ни за приключен. Тук съм ,за да се забавлявам , а не да се ядосвам.



Тема Re: hehehe...нови [re: Terminator]  
АвторYank1911 (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 06:02



You are a perfect example: Do not touch the shit, it will spill all over.



Тема Re: hehehe...нови [re: блekи]  
АвторTerminator (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 07:51



Позволи ми да ти кажа, че все още не си научил българския както трябва.
Аз съм неграмотен простак и стоя на много по- ниско интелектуално ниво от теб, но пък знам кога да слагам запетайки и кога не.Това за теб очевидно е голяма тайна.Не правя също и семантични грешки, които при теб са в изобилие.Не е лошо все пак и да четеш отвреме навреме какво пишеш.Вярно е, че само глупаците се учат от собствените си грешки, но пък някои хора нямат друг избор....



Тема Re: hehehe...нови [re: Terminator]  
Авторблekи (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 08:15



Яд ли долавям? Или преминаваш през катарзиса на себепознанието? Каквото и да е ще те оставя да го изживееш сам. Безразличието е най-малкото нещо на което съм способен, но единственото което заслужаваш. Съжалявам, имах добро желание за приятен и добронамерен майтапчиийски разговор, но не се получи. Всичко хубаво ти желая и не си прави да ми отговаряш защото няма смисъл.



Тема Re: hehehe...нови [re: Terminator]  
Авторatl (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 04:08



ti opredeleno si sabiran s lajichka po charshafite
mix



Тема Re: Never try ...нови [re: atl]  
АвторYank1911 (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 05:00



"Never try to teach a pig to sing -- it wastes your time and annoys the pig"

Mark Twain



Тема Re: Never try ...нови [re: Yank1911]  
Авторpistol (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 06:18



never try to teach a yank to fart- he knows better than you
mark twains mother



Тема Re: Never try ...нови [re: Terminator]  
Авторпиcтoл (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 19:58



of course they are they' ve always 've been
cheers(if u got it)



Тема Re: Never try ...нови [re: пиcтoл]  
АвторTerminator (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 21:44



What are U talking about?Of course I have, Johnnie lives here.Cheers son and
don't give it up!!!


It's another empty bottle
and another empty bed.
I'm too young to realize
and I'm too old now to cry,
when the woman let me down.

One of these
I'm gonna change my evil ways...
AC/DC



And those red necks say that pigs hate singing, hehehe...obviously they've never heard about me....
TTUL Pistol...



Тема Re: hehehe...нови [re: блekи]  
АвторTerminator (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 23:19



За какво безразличие говориш бе човеко?Е сега вече съм напълно сигурен, че съм гей, хехехе....Щом започнаха и уличните кучета да ми налитат, ясно е за какво става въпрос....Ама не всички бодибилдари са гейове бе, братле, е аз все си мислех, че съм лезбийка....



Тема Re: Losersнови [re: Terminator]  
АвторYank (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 05:48



Losers

Living well is the best revenge.

Capish?



Тема Re: Losersнови [re: Yank]  
АвторTerminator (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 23:11



Better happy young loser than grumpy old big shot....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.