Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:59 26.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Това възможно ли е?нови [re: Baraбoнд]  
Автор Speka (Мутант)
Публикувано18.01.04 01:25



abe ebi im maikata ne tezi selani be! Koito ima akyl da se spasqwa koito nqma, da qde hurkata i tolkoz!

----------------------
je me souviens...


Тема Re: да бе ... направо побеснях като те прочетохнови [re: Kaлин72]  
Авторcмeшko (Нерегистриран)
Публикувано18.01.04 01:32



четейки твоите неща, неволно се сетих за приказка за стълбата. моля, припомнете си я тук.



това, че ти си стигнал до някакво положение, не значи, че там, "долу", не са останали хора.
а може би ти си стартирал в този живот направо от последното стъпало и никога не си виждал другата страна на българия, но тя съществува. същестуват малки градчета, където безработицата гони 70-80%, но тя не е толкова голяма, защото хората са мързеливи. напротив, те са готови да работят и по 16 часа на ден, само да имат работа. и в общия случай от подобни отчаяни хора се възползват "бизнесмени", които за 80 часова работна седмица им дават 100лв заплата. съществуват такива места, човеко. и не са измислица на вестниците.(тук се сещам как една американка, разбрала за заплатите в българия, ме попита "а защо тогава не дойдат да работят тук хората, за по-нормални пари". о, свещена простота, толкова е лесно. но сам ще си отговориш, че е и толкова невъзможно).

признавам, че в известна степен съм съгласен с теб, че живота е такъв, какъвто си го направиш. проблемът в българия е, че избора ти е крайно ограничен. системата се гаври с хората. и в повечето случаи, ако искаш нормален живот, единственият начин да си го осигуриш е по нечестен начин.

отново, прочетете приказка за стълбата.



Тема Re: да бе ... направо побеснях като те прочетохнови [re: Kaлин72]  
Автор Gia ((former njakoj))
Публикувано18.01.04 01:33



Samo bolen mozak moje da reshi, che tova moje da ni kara da se chuvstvame dobre. Kade e logicata? Da ne bi da sme mazohisti? Da ne bi da njama da sam po-po-dovolna, ako roditelite mi imat normalni, dostojni starini, kojto sa zaslujili s truda si i da ne se pritesnjavam i za tjah? Da ne bi da mi dostavja udovolstvie da se lishavam zaradi tova, che Bulgaria e dokarana do proseshka tojaga i proizhodat ste me presledva do grob? Dali ne mi e po-prijatno da si dostavjam poveche udovolstvija i da osigurjavam sobstvenoto si badeste, vmesto da karpja dupkite v BG? Paradirali sme...?! Sto za idiotstina? Predpochitam da ne se nalagashe i vseki da jivee po-dobre, nezavisimo i dostojno.

Na men pak mi e interesno sto za udovolstvie ti dostavja na teb da vikash na chernoto bjalo. Po-bjalo li mislish che stava? Donjakade moga da se saglasja s tezi prikazki "za pred chujdentzi". Ne e nujno da si izkarvame vsichkite kirlivi rizi. No pred nas...



Тема Re: случканови [re: Фac]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано18.01.04 01:37



И даже ги гушкаме с любов, че знаеш ли козинката им как топли....



Тема Re: Mila , hubava Giaнови [re: pistolet]  
Автор Gia ((former njakoj))
Публикувано18.01.04 01:43



Vij tuk ima nesto vjarno. Ako bjah izrasla kato spoiled brat, mojeshe i da ne se spravjam s jivota. Vijdala sam primeri tuk s dechitza, na koito vsichko se e predlagalo tzjal jivot na tepsija, dokato nakraja stavat absoljutno neprigodni da se opravjat s jivota si na vazrast, na kojato otdavna trjabva da go pravjat.

Ne si spomnjam da sam kazvala, che preuspjavam. Uspjavam kolkoto moga, no pone mi e dadena vazmojnost da zadovoljavam naj-nasastnite si nujdi. Ako bjah na tvoe mjasto, naprimer, sega njamashe da dremja v dir-a, a stjah da tarsja rabota. Tam e samo razlikata.



Тема Калине, нека бъдем зрели хоранови [re: Kaлин72]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано18.01.04 01:46



Калине, що за инфантилен отговор? Това ми напомня на начина на мислене на децата в детската градина, дето гледат да се надприказват и едното казва на другото "л...о", а второто бърза да каже "си ти".

Кажи ми без да изпадаш в дефанзивност, честно и откровено - наистина ли мислиш, че аз, Вагабонд, Флоридиън, Джия, Дебора, хайде да не ги изреждам всички, говорим за това как се мъчат толкова много хора в България с цел да се почувстваме по-добре?



Тема Re: Това възможно ли е?нови [re: balgarin]  
Автор Gia ((former njakoj))
Публикувано18.01.04 01:57



Kakto veche ti kaza no_bs, ni naj-malko ne me interesuvat dannite na macro nivo. Interesuva me kakvo stava na micro nivo! Zastoto dokato micro nivoto e takova, njama da ostanat hora, koito da dojivejat macro nivoto ti!

Пари от чужбина - статистиката е много неточна,но между 0.5 и 1 млрд$

A otkade idvat? Padat ot nebeto? Vseki ot nas se lishava ot nesto, zastoto ne moje da ostavi blizkite si da umirat. Ta taka se i pozamazvat malko problemite.



Тема Re: Калине...нови [re: no_bs]  
Автор Baмпиp (жаден)
Публикувано18.01.04 02:06



Ентусиазмът и оптимистичният подход са хубави пориви.
Но когато на предприемчивата птичка й пречупят крилцата най-безцеремонно, едва тогава може да осъзнае за какво наистина иде реч в Родината.
Че нали затова всички сме се махнали от там.



Тема Re: да бе ... направо побеснях като те прочетохнови [re: cмeшko]  
Автор Kaлин72 ()
Публикувано18.01.04 04:08



Хората са си виновни за положението, поне по-голяма част от тях.....не обвинявам тези, които нямат образование!!!



Тема Re: Това възможно ли е?нови [re: Gia]  
Автор balgarin (poznat)
Публикувано18.01.04 05:02



Джия,


единствената причина да се намеся в темата е,че всички нападнаха Калин и го анатемосаха набързо.

Крайностите винаги трябва да се избягват.
Защото 90% от хората в България живеят много по-добре от 70% от света.

В България почти всеки има собствено жилище.
По този показател сме едни от първите в света.
Е верно,колата не ни е 2003г.произведена,а 1987г.
Нищо страшно.
Върши същата работа.Само дето малко по-често се разваля.
90% от хората в България като отворят хладилника си имат поне нещо каквото да ядат.
70% от населението в света няма или изпитва СИЛНИ затруднения да си набави.
В България хората имат право да работят за себе си ,имат право да избират информацията си,имат право да казват свободно мнението си,имат право да избират дали да останат в БГ или не.

На ринга излезли Доброто и Злото.
Хората заложили за Злото.
То победило.
Хората спечелили.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.