Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:57 27.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Amerika ni e promenila shteme ili neshtemeнови  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано21.12.03 02:43



Vinagi kogato sa me pitali i v razlichni situacij sym kazvala , che Amerika ne me e promenila i gram. Da ama ne . Naposledyk poradi redica nepriatni stechenia na obstoiatelstvata mi se nalaga da urejdam razni raboti ot tuka i govoria s rodnini i blizki i ne dotam po cial den. Ej Bogu, ne moga da razbera, kakva e tazi neadekvatnost , kakva e tazi negativnost, kakva e tazi omraza?? Reshava se problem i vmesto dva se praviat deset razgovora ot koito na mene nervite mi otivat na kino. Zashtoto vmesto da reshavame kakvo da napravim po vuprosa se komentira koi kakvo e napravil, zashto go e napravil, da sum se obadila da go pitam zashto go e napravil, puk vtoro miasto otgovariat, tezi pyk kazaha taka i taka pyk napraviha onaka. I na semplite mi repliki " be hora dajte da ne komentirame koj kvo kazal , a da reshime kakvo da se pravi" nikoi ne obrushta vnimanie. Vurtime se v edin omagiosan telefonen krug i s izvinenie mislia che govoria s idioti. Pitam" kak e choveka , kak izglejda" i Poluchavam v otgovor "otidoh napravih edin kvo si posle otidoh edi kyude si, be pak pitam sorry tova ne me interesuva, [pitah kak e choveka, no pak i pak vseki e tolkova selfcentered i tolkova koncentriran v otricatelnite kachestva na drugite , che pochva da mi se izbistria zashto kuca biznesa v BG, zashto kucat semejnite vzajmotnoshenia, zashto nishto na nikude na vurvi, i si davam smetka che sum se promenila, drastichno v smisul polojitelen no taka che da mi e trudno da ponasiam tozi bezoobazen bylgarski stil na obshtuvane reshavane na problemi i prochie i prochie drebni neshtica, no maj i ne tolkova drebni......



Тема Re: Amerika ni e promenila shteme ili neshtemeнови [re: sofianka]  
Автор Gia ((former njakoj))
Публикувано21.12.03 02:56



I v tova otnoshenie ne si sama. Ako tova moje da bade njakakvo uspokoenie... Neadekvatni reaktzii nabljudavam dori v roditelite si... kakvo ostava za ostanalite... Then again... te verojatno misljat sastoto. Vsichko e tolkova subektivno. Razlichno mislene + razlichen nachin na jivot = culture clash



Тема Re: Amerika ni e promenila shteme ili neshtemeнови [re: sofianka]  
АвторShefa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 02:56



Prava si mnogo si prava. I az mnogo mrazq takiva usukvanici i prikazki na vqtyra. Koi go interesuva koi kakvo bil napravil zasto go e napravil, t.n. Az sym sviknal kato po amerikanski - za da reshim problema trqbva da napravim 1, 2 ,3 - ti praish 1, az praq 2, toi pravi 3, tova e, nqma kakvo da se dyrlim.

Eto edin sluchai koito stana na skoro. Poneje ste se vrystam v BG i poznatite mi tam iskat da napravim nesto za nova godina. Reshihme da se syberem na edna vila poneje ste bydem mnogo hora i moq poznat trqbvashe da nameri vilata i kolko hora da pokanim za da znaem vseki kolko ste plati i koi kakvo ste donese. Az tezi nesta ot US ne moga da gi svyrsha i toi kaza - dobre she potyrsq. Edna sedmica po-kysno go pitam ko stana s vilata toi - ama na vila li ste bydem? Ama to kyde taq vila? Ama kolko ste struva, sqkash ne sme govorili nisto do sega. Vikam mu - e nali se razbrahme be, nali govorihme da proverish.... toi - a da she proverq az ama ne znam kolko hora i kolko she sruva. Vikam mu - ami te she ti kajat, napryi i spisyk na horata da si napravim smetkata. Ok, razbrahme se, 2 sedmici po-kysno go pitam: kakvo stana kakvo nameri - ami to ne znam, nqma mnogo hora, pyk i ne znam kolko ste struva. Az pishman stanah i mu kazah - abe dobre she vidim kvo ste napraim i go zaebah. Ama to s nerazbrani hora kat se razpraqsh...



Тема Re: Amerika ni e promenila shteme ili neshtemeнови [re: Gia]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано21.12.03 03:10



naj-tejkia sluchaj sa mi naj -blizkite. loshoto e che stava duma za vajn neshta a nasreshta takava neadekvatnost , che losho mi stava..... tova zadylbochavane v negativnoto... do boleznost, abe kak ne razbraha che na jikoi ne pomaga.
dneska v rabotata , napravih gaf. schupih kliuch v edin sejf s vajni medikamenti, doidoha manageri, CEO, sluchaja se citira 5 pyti po telefon-->ima schupen kluch v klichalkata na sejfa, kakvo da se napravi i kak. edin ne zadade vuprosa ma koj kak zashto i prochie. a se biiah izpirshitla ot pritesnnie.



Тема Re: Amerika ni e promenila shteme ili neshtemeнови [re: Shefa]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано21.12.03 03:16



Az ne moga da rqazbera sushtoto, ne iskat li da se konsentrirat vurhi zadachata i rezultata koito triabva da se poluchi ili prosto im pravi udovlstvie da s zanimavat s glupostite . I drugo se pitam, kak ne sum usetila koga sym go poela tezi kachesva, koga e sprialo da me zanimava vsichko tova,. Zashtoto az sys sigurnst biah sushtatai razbira se kusah nervi zdravo?



Тема Re: Amerika ni e promenila shteme ili neshtemeнови [re: sofianka]  
Авторpistolet (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 03:33



znaesh li ..i az taka
no opitai se naistina da razberesh kolko struva kolla pod naem v sofia- tova primerno biah pomolila sestra mi da proveri predi vreme- i minaha mesetsi - tia ne beshe proverila
znaesh li- to niama otgovor prosto- obadih se sama- to biaha edno obiasnenia, edni vaprosi, ta kolko hora ste ia karat, to chusdentsi li, balgari li, to..
ama...

to i v us ako se obadish na 50% ot bisnesite ste ti tsitirat edni tseni, pak posle ste plastash drugi

no e machitelno naistina da pitash bliskite si;kakvo stana s edi kakvo si- i ili da ti kazvat ;ne pitai; ili da ti obiasniavat 5 chasa che opravia nima
ami i da niam- iskam da chuia- kakvo tochno stava-da ne bi pak da ima opravia "tuk", bes da ia opravime parvo?

no ste si priznaia: niakoga i az smiatah amerikantsite za Bogati Hora..

obache razlikata sppored men e v tova- che balgarskite ni Blizkikazvat;ok, ste go napravime, ste proverime, ala bala
dokato amerikanetsa napravo ti kazva: Da Ili Ne



Тема Re: Amerika ni e promenila shteme ili neshtemeнови [re: sofianka]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 03:37



tova interesna tema i ia izchetoh.

tuk v US vremeto e pari. moje ot tam da se polucha razlika.

vseki chas, koito pochivam moga da robuvam za overtime, a pari mi triabvat (naposleduk gonia kum 70 chasa na sedmica)...i ot tam moje bi i malko po praktichno mislene naposleduk.

drugoto e, che az v Bg biah gimnazist, a v US stanah injener (ama rabotia niakva tupotia sega)...i ot tam sushto mi idva da podhodia po-injenerno na neshtata predpolagam (purvo da se napravi tova, posle onova)

a i sushto se zapoznah s priateli, koito se spraviaha mnogo metodichno s problemi ot jivota i moite priateli v Bg ne biaha tochno takiva...makar che pak si biaha verni boini drugari

znachi az sum se promenil, no ne znam dali e ot tova, che US e US ili ot ot raznite mu drugi faktori deto gi spomenah...

drug e vuprosa, che sigurno shte e kef da otida v BG za izvestno vreme i da prestana da mislia kak da reshavam raznite mu problemi...zashtoto na koi mu puka v kraina smetka za razni gluposti

vse pak vajni sa liubovta, tekilata i plajovete liatno vreme...



Тема Re: Amerika ni e promenila shteme ili neshtemeнови [re: pesho]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано21.12.03 04:10



i zashto mislish che tezi neshta sa svurzani s injenernia ti podhod. az sym tolkova skarana s injinernite principi i mehanikata. no mi e iasno kat bial den-popila sum nov nachin na mislene, koito pesti nervite mi , ulesniava jivota mi tuk, no me pravi vse po razlichna ot onezi hora tam. i az kato, koj kaza liatoto biagam po plajovete che v sofia tolkova se ochudvam che..... oshte malko i shte stana filosof.



Тема Re: Amerika ni e promenila shteme ili neshtemeнови [re: sofianka]  
Авторatl (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 05:28



ti si se promenila
chupish kluch idva CEOvajna persona si
foruma prilicha na tova koeto opisvash kato tvoi razgovori.
ti si mislish che si prava- a aborigenite v bg



Тема Re: Amerika ni e promenila shteme ili neshteme [re: sofianka]  
Автор Kykepa (Козирог!)
Публикувано21.12.03 10:50



нАИСТИНА СИ ПРАВА!

Не си се променила споко!

Просто да кажем си запо4нала да мислиш по рационално и експедитивно.

Това се дължи на разли4ния на4ин на живот - разли4но мислене!

Не съди хората и не съжалявай хората в БГ, защото ще стане по-лошо и за теб и за тях и нишо НЯМА да се промени!

Искам да кажа на теб и на хората, които 4етат и пишат тук, 4е:

Една от най-лошите и пагубни за БЪЛГАРИТЕ(за нас) страни е тяхната способност винаги да гледат и обсъждат околните и да се сравняват с тях!!
Ако се отървем от този лош навик превърнал се в на4ин на мислене предвиждам по-добро бъдеще за вси4ки БЪЛГАРИ!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.