Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:49 02.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Проблем на приятел.нови [re: Bozo]  
Автор VanDerGraaf (съзерцател)
Публикувано12.12.03 22:35



Здравей Бозо. Благодаря ти за мнението и съвета. Не смятам , че съм извършил крещящо нарушение на нормите на българския език с употребата на думата "комплициран". Макар и чуждица тя е възприета в българския език и се употребява в ежедневната и професионалната реч. Би могъл да го провериш в речника на чуждите думи в българския език и в тълковния речник на българския език.
Бих искал само да споделя , че изчистването на чуждиците не би било по силите и на най-заклетия езиков пурист ( ето още една чуждица). Тъй като не желая да влизам в излишни спорове няма да правя анализ на употребата от твоя страна на думи като DNA (ДНК на български) и кахъря ( турцизъм ,но отдавна възприет в разговорната ни реч).

Мисля , че Безсънна е поставила сериозен проблем и заради това се постарах да и отговоря в подходяща форма. Издръжката не се заплаща само заради бащинството на детето. Тя е необходима и за да се осигури на майката възможност да го отглежда. Не ми се впуска в обобщения , но споделям мнението на повечето хора , че човекът трябва да си намери адвокати в две различни области: имиграционно и семейно право. Това ще му осигури възможност да огледа проблемите от различни гледни точки и да вземе възможно най-доброто решение за себе си.



Тема ebati iznenadataнови [re: Бeзcъннa]  
Авторbaj Lubo (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 01:02



>>човекът беше в БГ за месец, а когато се върна, се оказа, че жена му е родила.

Еба ти изненандата -- как стана тая работа за един месец само?



Тема Re: A ,stiga ste se chudiliнови [re: Suvet]  
Автор Бeзcъннa (кихотица)
Публикувано13.12.03 11:31



Човекът разнася пици и паркира коли, колко пари очакваш да има?! Е, няма начин да не се напъне малко, като опре ножа до кокала, но не вярвам, че има достатъчно. $2000 отделени спомена като беше тук и толкова. Не го виждам като плащач. А и си е страшничко - казваш примерно истината и цялата истина на някой адвокат, а той по някоя точка от закона е длъжен да докладва на имиграционните за такива случаи. М? Как да иде ей така? Или няма страшно, как мислиш?



- - - -
Мърфи е късметлия. Марко Тотев - това е Класика!


Тема Re: Проблем на приятел.нови [re: VanDerGraaf]  
Автор Бeзcъннa (кихотица)
Публикувано13.12.03 11:47



Здравей. Благодаря. Как ми се иска понякога да виждам някакси кой къде минава да чете, ей! Така все някой ще ме изненада.

На въпроса - как го виждам аз отношението на съпругата. Трябвали са й 10-15 хиляди и се е навила да се омъжи за някакъв непознат. Оттам нататък тоя непознат не я интересува. Тя си живее с гаджето, заедно, ражда си му дете, записва си го на негово име, както си е редът, а съпруг за нея не съществува. Трябваше може би по-рано да се досетим накъде отиват нещата, след като тя отказа няколко екскурзии, които приятелят ни беше уредил за двамата, нали събира човекът доказателства за семеен живот... Просто не знам редно ли е да се съветва за каквото и да било сега. На негово място бих се развела моментално, за да не си отрежа пътя окончателно. Тоест бих изиграла етюда на добронамереният, но прецакан мъж - оженил се нормално, със симпатия (ай да не казвам любов), а сега (с детето) се оказал излъган, унижен и иска да се разведе. Така ми се струва, че няма да му лепнат забрана завинаги да влиза в страната и би му останал шанс да опита отново. Ох, не знам. Дадоха ми сайта на някакъв адвокат по имиграционни въпроси, трябва да се говори довечера или утре (зависи как нашият човек е на работа) и да видим...

Много ме доядя на това момиче, много. Млада е, изглежда симпатично създание, можеше да почака с детето. Но явно всеки си има интереси някакви.



- - - -
Мърфи е късметлия. Марко Тотев - това е Класика!


Тема Re: Проблем на приятел.нови [re: sofianka]  
Автор Бeзcъннa (кихотица)
Публикувано13.12.03 11:51



Ти май не разбра какво съм казала. Човекът е българин и се ожени за американка, за да може да остане законно в Щатите чрез този брак. И какви ги говориш за детето? Той не иска дете! Да му плаща образование, застраховки и не знам още какво?! Не му трябва въобще да го осиновява. Именно съществуването на дете му е основен проблем в момента.



- - - -
Мърфи е късметлия. Марко Тотев - това е Класика!


Тема Re: Проблем на приятел.нови [re: Bozo]  
Автор Бeзcъннa (кихотица)
Публикувано13.12.03 11:56



А фактът, че детето е родено в брак нима няма значение по отношение на задълженията на съпруга за евентуална бъдеща издръжка? Детето е записано на името на истинския си баща, тестовете не са притеснителни, защото съпругът, тоест нашият човек, никога не е докосвал девойката.



- - - -
Мърфи е късметлия. Марко Тотев - това е Класика!


Тема Re: ebati iznenadataнови [re: baj Lubo]  
Автор Бeзcъннa (кихотица)
Публикувано13.12.03 12:02



Заяждай се ти, заяждай се! Да не мислиш, че той е ходил през ден през два да я проверява къде е и какво ги върши?! Казах, че НЕ живеят заедно и нищо чак пък толкоз учудващо не виждам. Изречението уточнява повече кога сме разбрали, отколкото как се износват и раждат деца. Ако ти можеш да си позволиш да летиш от щат в щат всяка седмица ей така за удоволствие, чудесно. Пък при нашия човек, видиш ли, не е така.



- - - -
Мърфи е късметлия. Марко Тотев - това е Класика!


Тема Re: Проблем на приятел.нови [re: Anichka]  
Автор Бeзcъннa (кихотица)
Публикувано13.12.03 12:03



Здравей. Какво е това, което цитираш за справка?



- - - -
Мърфи е късметлия. Марко Тотев - това е Класика!


Тема А днес вече си мисля,нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Бeзcъннa (кихотица)
Публикувано13.12.03 12:08



че положението е обречено. Като написах на заядлицата (това не е обида!:-))), че са в различни щати двамата т.н. съпрузи... Ами то е елементарно да се проследи как той плаща наем в Чикаго, а тя пазарува в Сан Диего, примерно, не помня къде живееше точно. Нали всичко се купува с кредитни карти. Те надали са били през тая година и нещо (откакто са женени) даже за два месеца в един и същи град.



- - - -
Мърфи е късметлия. Марко Тотев - това е Класика!


Тема Проблемът е в резултат на гяволък [re: Бeзcъннa]  
Автор Oптимиcт (Стар познат)
Публикувано13.12.03 12:20



Има една приказка, която гласи, че всеки гяволък се заплаща. Ако има още гяволъци, ще има и още заплащания. Не само в пари. Изхабен живот е също заплащане.
Вместо да те е яд на младото момиче, трябва да те яд на твоят познат. Ако можеше да й влезнеш в положението, нямаше да те яд толкова много. Каква е нейната алтернатива? Да премята хамбургери за нищо пари на час? Голяма част от американците не са виждали $10,000 на куп през целият си живот. Знаеш ли какво съблазнение е? Не че момичето никога вече няма да премята хамбургери. Тя знае че това я чака ако не успее да се "уреди" с някой глупак. Тя има един единствен чип с който да изиграе тоя живот - голата си путка! Ще върти нещата, ще ги суче и на твоят приятел ще му струва все повече и повече. Не забравяй, ако той си наеме адвокат, законната му жена също ще си вземе адвокат. И понеже няма лични доходи, твоят познат ще трябва да се напъва да плаща и нейният адвокат (така е по закон). И с професията дето има, ще изплаща адвокатски услуги в следващите 10-15 години, без да остава нещо за него.
Според мен, неговото оставане в САЩ е безсмислено. Никога нищо хубаво няма да му се случи. Докато все още има някакви пари останали, да си купува билет и да се връща, щото ако чака още и пари за билет няма да има. Какъвто е случаят с десетки хиляди българи.
Хубавото в случая е, че нещата тепърва ще се случват и ще се разбере кой е бил прав и кой не.

Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.