Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 28.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как мога да остана в САЩ?нови  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано05.11.03 10:02



Здравейте, за пръв път пиша тук, и извинявайте за въпроса, сигурно всеки го е задавал, но живо ме интересува, а никой не познавам, който да може да ми обясни точно как стоят нещата....
Та нещата при мен са така: студент 2-ра година съм, догодина през лятото дай Боже идвам на бригада да поработя там...но всичките ми приятели, които сега се върнаха, казаха че ако отидат пак, никога няма да се върнат...та обмислям вариант ако отида, да остана там...
И така, ако може да ми обясните, има ли такава възможност въобще, или това са глупости и легенди?
Мерси много предварително!!!



Тема Re: Как мога да остана в САЩ?нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор XAH_KPYM (непознат)
Публикувано05.11.03 11:02



Vajnoto e da imash poznat tuka koito da ti podade raka....ako nqmash moje i s glavata napred ama stava po trudno...

Brigadata e zaebi oste v na4aloto ili pak postoi malko da se oshashavish , no trqbva da tarsish po dobre platena rabota i to dokato imash razreshitelno da ba4kash ..posle kato se namestish nqkade e malko veroqtno da te pipat ta dori i da si na viza koqto ne ti dava prava na rabota....Ot rabotna minavash na turisti4eska i posle na u4eni4eska viza (tuka trqbva da vkarvash 3000-4000$ na godina v nai shibanoto i evtino daskalo, moje i v po dobro ako mojesh da si go pozvolish)

Ako si namerish rabotodatel koito da ti izkara rabotna viza....

Drugia variant e da ostanesh nelegalen .....

Puskai i za zelena karta ...moje da ocelish nesto prez tova vreme ....
ne e lesno da znaesh



Тема ОК, казваш да зарежа...нови [re: XAH_KPYM]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано05.11.03 12:02



...бригадата още в началото, което е нормално де, да видя как стоят нещата, не да си губя времето...но това все пак означава да напусна работата, която те ми предлагат, а това означава че няма да изкарвам пари, а освен това няма ли ако напусна просто ей така, някой да репортира за мен?
Другото което ме интересува, ок, напускам бригадата, имам ако не се лъжа 6 или 4 месеца работна виза...намирам си да кажем (което ме съмнява де) някаква работа, минават тези 6 месеца, и какво правя, къде и как става това преминаване от една виза на друга?



Тема Re: ОК, казваш да зарежа...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор XAH_KPYM (непознат)
Публикувано05.11.03 12:27



Da ti kaja 4estno az ne sam 4oveka s koito trqbva da govorish ..prosto imam nqkoi poznati koito sa minali po tozi pat koito ti opisah.

Tva za reportuvaneto mai ne go pravqt ama moje i da zavisi ot shefa ti na rabotnoto mqsto. Nqkoi hora lajat 4e speshno se vrastat v BG i te gi puskat pak posle ostavat ..nqkoi prosto vdigat galabite ...ama 4esno ne znam kak stava i kakvi sa posledstviata. Mnogo ot rano se trevoji6 oba4e za tezi nesta, vzemi vizata za tuka parvo.....


Obajdash se na advokat/ka - 100-300$ tq ti opravq dokumentite za vizata i gi podava za teb.

Neka hora koito li4no sa go napravili da dadat malko akal...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от XAH_KPYM на 05.11.03 12:27.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от XAH_KPYM на 05.11.03 12:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от XAH_KPYM на 05.11.03 12:29.



Тема Re: ОК, казваш да зарежа...нови [re: XAH_KPYM]  
АвторKaлин72 (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 19:35



Да не се коси момчето, стига да има НАИСТИНА желание да остане в тая смотана държава, да е способен да се оправя сам с трудностите тук, да не иска прекалено много от живота....ще се справи:)))
Подаването на документи за удължение на виза/смяна на статуса е най-елементарното нещо, което се прави за 5 минути и струва $140 4ек за Имигрейшъна....никви адвокати не ти трябват....
Но, както и ХанКрум спомена, айде първо земи визата и ела, па после кат попиташ пак, ще ти дадем съвети съобразно обстановката тук:)))
А, и никой не те търси, кат си останал тук, споко:))) Стига да не напраиш некоя голяма глупост де



Тема Re: Плевеееееееен .............нови [re: Kaлин72]  
Автор Kykepa (Козирог!)
Публикувано05.11.03 20:59



Калине,

Владо Бенца доколкото имам инфо. е от Плевен(Дъге),
т.е. още един от нашия Град Герой !!!

Дано да дойде мом4ето, 4е като гледам плевен4ани сме доста в 4икаго и предградията ! Аз ли4но се запознах за един месец с около 3-4 съграждани, а с теб скоро ще се видим, надявам се!

Georgi Penkov-Bulgarska nadejda!!!



Тема Re: Как мога да остана в САЩ?нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Kykepa (Козирог!)
Публикувано06.11.03 03:58



Az v momenta sym trygnal po pytq, kojto opisa Han_Krum!

Pone taka si mislq!?!

Georgi Penkov-Bulgarska nadejda!!!



Тема Re: ОК, казваш да зарежа...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано06.11.03 08:32



Vlado, Vlado i tvoita ne e lesna . ta az do kolkoto znam ima dva vida studenski rabotni vizi, ne znam po kvo se poznavat, no pri ednata te(rabotodatelite) ti darjat niakvi dokumenti, i ako reshish da gi napusnesh, mogat da te precakat, ta triabva nesto da gi izlajesh. pri drugata, prosto si digash bagaja i tragvash, ne mogat nisto da ti napraviat, ti imash rabotna viza s koiato mojesh na siakade da kandidastvash. ta kakto XAH_KPYM ti kazva, namirash niakva snosna rabota i si ostavash tam za vinagi. kat pochnesh te ste vidiat che vizata skoro ste ti izteche, no ti im kaji che v momenta si v proces na udaljenie i che niama nikav problem, sti im ia pokajesh kat ia vzemesh, i taka ste si ostane, edva li niakoi ste se seti niakoga da ti ia iska. imam poznat koito ia kara taka veche 4 godini. ta pone mesec predi da ti izteche rabotnata viza, podavash dokumenti za turisticheska viza. sled tova pochvash da si tarsish uchiliste koeto da ti usiguri studentska viza, i pochvash zdravo da im cakash seki semestar za da imash pravo na statut. tak ste vrazvash uchene s rabota samo ti si znaesh, no ste ti triabvat i dvete za da mojesh da stoish tuk zakonno(e rabotata ste e nazakonno, no na nikoi ne mu puka do kolkoto si plastash taksite). ta ima edin problem, predi vreme chuh che veche ne moje da se prehvarshiash ot viza na viza(po tochno kazano ot statut na statut, kogato si veche tuk, niama da ti davat viza, ami statut) tuk ot statite, s drugi dumi, moje da te nakarat da se varnesh v BG za da minesh ot turisticheska viza na studenska, koeto e preebano, ta ako niakoi znae za takiva promeni dali sa verni da svirka.
btw, ne ti obestavam che ste ti haresa tuk, ne e za seki, no edinsvenia nachin da se razbere tova e kato doidesh, na prikazki nisto ne se razbira



Тема Re: Плевеееееееен .............нови [re: Kykepa]  
АвторKukera (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 08:44



Объркал съм ли4ицето на заглавието на предния си постинг за плевен4аните исках да е този , а НЕ този !!!

Много сори за грешката!



Тема Ха Ха... [re: Kukera]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано06.11.03 10:33



...пич страшен си!
А иначе съм от Плевен наистина, мамата им на Чикагци, ако дойда там, ше ги изселим, даге!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.