Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 31.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ееее, приятел...нови [re: c23O]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано06.11.03 10:38



...и в този клуб се намерихме с теб!
Абе виж сега, ти нали знаеш аз какво искам от живота, много добре даже: искам да се занимавам с това което ми харесва, да си дам всичките пари за street racing...което означава че нямам кой знае какви изисквания...разбираш ли ме?
Не искам там заради парите, все пак и тук мога да се оправя, програмистче съм, скоро си завършвам информатика...но не искам!!!!!!!!! Не ми се занимава с това, не ме влече просто, много е кофти да се занимаваш с това което не ти харесва!



Тема Значи от всичко което ме...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано06.11.03 10:42



...съветвате разбрах едно: като дойда в САЩ, тогава да му мисля!
Правилно ли съм разбрал?

Ако да, бихте ли ми казали, с колко пари трябва да дойда, защото като гледам, това преминаване от статус на статус не е без пари, а и примерно септември-октомври казвате в колеж да се запиша, което са доста пари?



Тема Re: Ееее, приятел...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано06.11.03 11:07



ami ako ideiata ti e da doidesh tuk i da stanesh street racer, hmmm, tuk ne e sasem kato na Fast and the Furious. ne che niama takiva nezakonni sastezania, no samo ste si tarsish beliata, za takiva nesta i v zatvor moje da te pratiat tuk. pak i ste ti trabvat mnogo pari za takova udovostvie, imam vpredvid mnogo. a inache ako ideiata ti e postepenno da si namerish rabota s koli(mehanik naprimer), ne e losha, i e osastestvima, problema e che tova e profesia koiato niama da ti osiguri rabotna viza, prosto stoto ne se iziskva vishe obrazovanie, pak za rabotna viza edno ot usloviata e da e pozicia za vishist(tuk stava vapros za v badeste). sasto taka ne ochakvai da ti padat pari ot nebeto, obiknoveno razhodite sa po golemi ot dohodite(to kade li ne e taka), i da ti dam primer, az v momenta dalja pari na stoinost godishnia mi dohod x 2(inache kazano izpolzvam privilegiata kredit )
a po drugia ti vapros, ta znachi kat stane septemvri, oktomvri, ste triabva seriozno da se oglejdash za uchiliste, taka che eventualno da pochnesh zimnia semestar(ot ianuari). drug variant e da izchakash do drugata esen, no tova bi oznachavalo che ste triabva da si odaljish turisticheskata viza oste vednaj za 6 meseca, koeto e dosta riskovano dali ste ti ia prodaljat. poprincip za studenska viza, triabva da si gotov sas sichki dokumenti niakolko meseca predi pochvaneto na semestara, ste triabva da gi prouchish raznite srokove. ako si dobre s angliiskia, ste triabva da vzemesh TOEFL, no ako ne si tolkoz dobre, ste ti preporacham da se zapishesh da uchish angliiski(ESL klasove, t.e. English as a Second Language), niakoi koleji davat i za tova studenska viza, pak i taka ste ti e po-lesno da se prisposobish tuk.
a i edna dobavka, kato doidesh, ste ti triabva 100% da si vzemesh kola, prosto i do magazina da otidesh ti triabva. ta ne ti preporachvam da si vzimash Mercedes na staro za parva kola, struva maikata i bastata za remonti. ste ti dam za primer, smiana na maslo: v Mercedes=$90, v Toyota=$20

Редактирано от c23O на 06.11.03 11:10.



Тема Абе замислил съм се аз...нови [re: c23O]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано06.11.03 11:35



...да си взема там една Е55АМГ новата! хахахахахахаха
Не бе, човече, ясно ми е че е кофти първите 1-2 години, ама да те питам: като е толкова зле, и разходите са по-големи...как караш С230 а?



Тема Re: Значи от всичко което ме...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Kaлин72 (непознат )
Публикувано06.11.03 17:12



Е, градски.....кво да ти кажа....много пари и късмет ще ти трябват тук. За да преминеш от J1 виза, с каквато ще дойдеш, към F1( студентска) ще ти трябват да покажеш по банкова сметка към $8000. Това е само за пред имиграционните власти. Парите можеш да ги вземеш назаем от приятел например....След това, за самото учене ти трябват от $2000 до $5000 на година....това са си много пари, при положение, че трябва и да посещаваш училището, и да работиш....помисли, има ли смисъл....а и визата се сменя всяка година. По-добрия вариант е да си смениш статуса на турист..там минаваш само със $140. Но пък най-много да имаш две удължения за по 6 месеца....после ще мислиш какво да правиш.....Другото е да се бракуваш, ама не ти го препоръчвам, щот си е нож с две остриета и често е голямото набутване и преебване....
Аз си идвам в България началото на декември, може да се видим в Плевен за по бира/ракия/уиски и да ти обясня някои неща за тук и по-специално за студенските бригади:))



Тема Re: Абе замислил съм се аз...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано06.11.03 21:33



abe ti mani tashaka, no sega imam poznat koito si porachva E55MG, no problema e che triabva da chaka do proleta da mu go dokarat, ta ste vidia dali moga da go izlaja da go probvam
inache za moito, to si e na bankata vse oste, sled niakoia druga godina ste e moe . inache parvite mi koli biaha 95 Dodge Neon(palen bokluk), 89 Mazda MX-6(super mashina, no me odariha, pak i beshe na 160K mili), i sled tova 93 Audi 90(i tova si beshe super kolica, no remontite mi izlizaha prez nosa, pak i stana na 115K mili, ta reshih da mina na nova kola)



Тема Re: Значи от всичко което ме...нови [re: Kaлин72]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано06.11.03 21:40



cifrite det si predstavil mi se struvat dosta niski. znam che ima razni koleji iz Chicago det sa i tolkoz evtini, no ne sam siguren za kvi cifri sa. inache pri nas mestnia kolej ti iska da predstavish niakade mejdu 15-20K v bankova smetka predi da se zapishesh(parite ne triabva da sa tvoi, primerno vashte ili niakoi poznat gi ima, triabva da ti izkarat dokument v koito se kazva kolko pari imat v bankata, kato v sastoto vreme ti stavat i garanti, parite vinagi mogat da se vzemat na zaem i da se izvadi dokumenta ot bankata i na drugia den da se varnat, nikoi ne proveriava), semestar izliza kam $3500-4000(t.e. $7-8K na godina+moje da te nakarat da platish medicinska zastrahovka kam tiah, koiato moje da e do $1000 na godina). a studenstkata viza ne se podnoviava siaka godina, zavisi ot miastoto v koeto ste uchish, no ako kandidastvash za kolesh, ste ti dadat 2 godishna viza, ako e universitet, ste e 4 ili 5, zavisi ot programata na universiteta. poprincip ne e problem da se udaljava studenskata viza(da rechem che si ima 2 godishna v kolej, i iskash da se prehvarlish v universitet i ti tirabvat oste 2 godini), problema e che triabva na nova da se praviat sichki dokumenti, kakto i da se pokajat parite ot bankata za goliamata suma.



Тема Re: Как мога да остана в САЩ?нови [re: Kykepa]  
АвторAifeliin (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 02:22



i do kade si stignal :))



Тема Re: Значи от всичко което ме...нови [re: c23O]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 02:38



Калин не знае и той какво иска. Скапана му била държавата!
Че кой му е виновен, че живее в разнебитените квартали на Чикаго.
Само да не вземе да заблуди момчето с прокомунистическите си възгледи.
Кажи му, Калинчо, че е по-добре да си седи там в Плевен, даже и към Левски може да отскочи за по-гот.



Тема Re: Как мога да остана в САЩ?нови [re: Aifeliin]  
АвторMocтpaтa (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 02:40



Стигнал е до втория завой и се чуди дали да кара напред или леко да кривне "волана".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.