Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:18 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Za Do Kolenko:)))нови [re: Kyp Дo Koлeнko]  
АвторFlorida Girl (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 17:50



E dobre de, az sam izumena ot prostotiata na taia patka, obache ne vidiah edno konstruktivno predlojenie- kakvo she pravim s taia idiotka i kak tochno she i zatvorim ustata...Mislite li che tia taka prosto si pishe, bez da e predvidila podobni rekazii ot strana na bulgari???Sigurno ima zdrav grub v lizeto na obkrujenieto si, znam li...Samo kato ia vidish na snimkata i da ti se dodraifa, mamina dusha zlatna, parveniu ot klasa...kakto i da e...ta- kakvo pravim po vaprosa, Kur? :))))))))))))))) E ne moja li da si izmislish drugo ime, haresva li ti da se obrushtat kum tebe na Kur , be chovek??:))))))))))))))))))))



Тема има много истина в тази книганови [re: Florida Girl]  
АвторЧOЛИ Д. ЧOЛAKOB (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 19:57



има много истина в книгата на тази жена! Слава богу че САЩ са демократична страна и вашите мизерни опити за цензура няма да успеят да умълчат истината.



Тема Spoko!!нови [re: ЧOЛИ Д. ЧOЛAKOB]  
АвторKilmister (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 20:17



Ne se pritesnjavaite...nikoi njama da dade 35$,taka che vsichko shte potane!! Gore glavite!



Тема Да се поучим от Иран..нови [re: Kyp Дo Koлeнko]  
Автор бaй Любo (#!/usr/bin/ksh)
Публикувано20.12.02 20:43



.. и да я осъдим на смърт като Салман Ружди, а книгата да изгорим на ливадата на айовския университет.

А пропо, колцина от изказалите мнение по-горе са чели самата книга?

И още нещо -- Георги Константинов ли се казваше този дето го убиха с "българския чадър" в Лондон? Причината беше много подобна на обсъжданата тук -- публикация на нелицеприятна за България книга.

Редактирано от бaй Любo на 20.12.02 22:07.



Тема Re: Да се поучим от Иран..нови [re: бaй Любo]  
АвторDunlop (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 21:12



А, точно щях да питам това и ето, че бай Любо ме изпреварил. Та колко от изразяващите искрено възмущение са я чели? Защото нещо започна да ми намирисва на вузмутените писма от трудови колективи от недалечното бъдеще. На мен лично ми стана интересно, та може и да погледна в библиотеката...



Тема Re: има много истина в тази книганови [re: ЧOЛИ Д. ЧOЛAKOB]  
Авторwow (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 21:38



za pyrvi pyt vijdam toq chovek da napishe neshto po kratko ot 20 stranici; super!
a kakva istina ima gospodine obiqsnete zashtoto povecheto ot nas naisitina ne sa cheli knigata prosto sme vyzmuteni kato za nachalo ot snimkata na pyrvata korica.



Тема Oshipanata devica...нови [re: Kyp Дo Koлeнko]  
Автор motkasht se (минаващ)
Публикувано20.12.02 22:04



Biah obeshtal da ne otgovariam na temite ti, ama tazi e po-specialna.
Znachi, ne sum chel knigata, shte proveria dali ia ima v tukashnite biblioteki.
Koricata me kefi! I ne mislia che ako se razhodish iz milata rodina niama da gi vidish sushtite kartinki.
Zashto si mislite che samo za vekovnata istoria triabva da se spomenava? Kakvo e nastoiashteto?
Druga mi e bolkata obache. Doshli ste tuk hora umni, obrazovani, Entelegentni, vse vurhove na choveshkata evolucia. Obache da ste chuli za neshto narecheno "svoboda na slovoto"? Sigurno ste go chuli, ama ne se e prihvanalo v suvurshennite vi umove! Dai sega da i zatvorim ustata na taia kuchka, dai da ia osudim, dai da pokajem na sveta che sme vuzmuteni.
Noramalnia, civilizovan otgovor na neinoto tvorenie bi bil edna kniga, napisana ot avtorski kolektiv "Kur & Pu..a", v koiato da se opisva velichavata istoria i minalo na velikata niakoga BG. E, moje nakraia , v zakluchenieto da se spomene che v momenta ima vremenni trudnosti, no ima programa za ovladiavaneto im i pravitelstvena komisia sledi za izpulnenieto i.
Iskaite sudebno reshenie, dano pone togava neshtata se opraviat!
P.S. Ama ne triabva li purvo USA da zavladeiat BG, che tia da moje da vliza v urisdikciata na suda tuk? Shtoto i da ima sudebno reshenie tuk, tam pak shte si e sushtoto kato na knigata...
Eh, mechti, mechti...




Тема USA da zavladeiat BG...нови [re: motkasht se]  
Автор бaй Любo (#!/usr/bin/ksh)
Публикувано20.12.02 22:23



Майтапа настрана, но 90-година имаше едни дето си правеха на ташаклийска политическа партия "Булгарски път към Америка" (as opposed на "Български път към Европа" -- имаше и такава партия). Та програмата им за действие беше:

1. Обявяваме война на САЩ
2. САЩ ни завладява
3. Всички проблеми са решени




Тема Dvama misliat po-dobre ot edin!нови [re: бaй Любo]  
Автор motkasht se (минаващ)
Публикувано20.12.02 22:39



Kak na men ne mi doide na uma edno takova briliantno reshenie! Razbira se! Suzdavame edno suzakliatie, tuk pone pishtovi bol, i kato se poiavi niakoi takuv mrusnik, deto srami imeto na Rodinata - trepem go kato kuche i posle go hvurliame v ezeroto na aligatorite!
Toava e naistina dostoino reshenie na problemite!
Shte mi pluiat te Tatkovinata! Ama-ha!



Тема Re: Oshipanata devica...нови [re: motkasht se]  
Автор Kyp Дo Koлeнko (Кур Български)
Публикувано20.12.02 22:41



Възмутен съм от последните отговори на "нашите" сънародници. Май на повечето от тях им липсва агресивността на Българина или просто ситуацията в САЩ ги е унифицирала. Такова безочие, нямам думи..

Ако не сте забелязали на първата страница пише БЪЛГАРИЯ а книгата е от
поредицата КУЛТУРИТЕ НА СВЕТА . Е ако вие се смятате за цигани то дръпвам
всеки мой аргумент обратно но ...аз съм Българин и последно когато проверих
малцинствата бяха някакъв малък процент. Ако заглавието беше нещо за
ромските проблеми - ОК, нямаше да захвана тази тема но ...

Как мислиш щеше да е реакцията на американците ако бяха изкарали книга
за културата на САЩ с някои надрусан, мръсен черен негър който спи на улицата в Харлем като фотомодел на първа страница. Само не ми говорете за
свобода на словото, демокрация и други глупости защото съвсем сте се
самозабравили - книгата ще бъде спряна а авторката уволнена от работа.
Подготвят се писма до Софийският , нашите вестници дори до Националната
телевизия. Нека цяла България научи...

И моткащ се аз като се върна във Варна не виждам подобни сцени като от корицата - някой тук да не би да е живял в Столипиново ?

Голям камък хвърли, голяма дума не казвай че голям Български ще те...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.