Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 24.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема dali?нови  
АвторKristina (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 21:33



Zdraveite, Iskam da vi pomolia za suvet. Az single, v kusnite 20, zaplatata mi e okolo 30 K godishno, kreditnata mi istoria e ok... moga da dam za down payment okolo 10K. Chudia se dali da si kupia apartament zashtoto mi omruzna da plashtam naem i da se mestia vsiaka godina. 1 BR shte e super.

Molia vi daite mi suvet kakvo triabva da napravia i dali vuobshte da go pravia... i kolko vreme otnema tzialata prozedura?
Blagodaria.



Тема Re: dali?нови [re: Kristina]  
АвторRealtor - not (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 02:56



Zavisi v koi grad si, kolko shte sedish itn.
Po princip si struva..osobanno s segashnite low interest rates....i ako niama da se omajvash skoro zashtoto togava moje da se naloji da se mestish.
Ima oshte mnogo factori kato job stbility itn...



Тема Re: dali?нови [re: Kristina]  
Автор Ancheto ()
Публикувано22.11.02 03:07



razbira se che si kupi
1. nqma da plastash naem, a ste si izplastash sobstveniqt dom, razlikata mejdu plastaniqta za naem i sobstven apartament sa dosta minimalni.
2. cenite na kystite se pokachvat vsqka godina, a pyk ti ste si plastash vse edin i systi payment. ako si pod naem kato se kachva naema ste trqbva da plastash po-visok naema vsqka godina.
3. lihvata na zaema za apartamenta se schita za razhod i e taz deductible.
4. Kato plastash naem nisto ne ostava za teb, kato plastash zaem za kysta, kystata si ostava za teb.
za down payment obiknoveno se ostavq 10% a moje ponqkoga i 5% samo.
procedurata e lesna. namirash si apartament(tyrseneto obiknovenno e dosta dosadno). v mnogo ot vestnicite ima reklami za prodajba na apartamenti, a mojesh da se svyrjesh i s nqkoq agenciq za nedvijimo imustestvo. kato si namerish nesto koeto ti haresva mojesh da poiskash realestate company da te svyrjat s nqkoq firma koqto otpuska zaemi, a moje i ti sama da si otidesh v nqkoq banka i da si poiskash zaem. obiknovenno pankite davat zaem pri po-izgodni usloviq, ako imash dobyr kredit e dobre da applyvash v nqkoq banka.

p.s. ako ti e mnogo tova koeto plastash za apartament, mojesh da si vzemesh i sykvartirantka, koqto da ti dava naem...

Редактирано от Ancheto на 22.11.02 03:09.



Тема Re: dali?нови [re: Kristina]  
АвторKiril (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 23:10



Nedei se zarobva.



Тема Re: dali?нови [re: Ancheto]  
Авторtptpt (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 23:25



Ako si seriozna

1. tryabva ti preapproval za zaem - okolo $300 zavisi ot shtata. Tsenite varirat za tova tryabva da se ogledash mnogo vnimatelno za kompaniya. Miislya che vaji za okolo mesets. Sled tova pak plashtash za preapproval.

2. Sled tova tryabva da namerish banka ili kompaniya za zaem. Lock-vash zaema za interesa na denya. Imash mislya okolo mesets za pokupka.

3. Budi izkluchitelno vnimatelna s kompaniyata ot koyato vzimash pari. Interesite v obshti linii sa sushtite. Razlikata e v charge-ovete. Mogat da varira do nyakolko hilyadi dolara v zavisimost ot zaema. Po nyakoga izliza po-dobre da plashtash malko po-golyam lihven protsent i da imash po-malki charges.

4. Kato ya svurshish tazi rabota eto te na pazara. Ne se zasilvai osobeno na 1br apartament. Po-trudno se prodava, osven ako ne iskash po-kusno da go zadurjish za investment.

5. Namirash si real estate agent(obiknoveno nyakoy, koyto ti haresva, razbirash
se s tyah i da ne e osobeno zaet) da ti tursi apartament. Ostavi toya merak s vestnitsite. Vinagi se pazarish za tsenata na jilishteto, nishto che e seller's market.
Zadavash hilyadi vuprosi. Ne se pritesnyavai ot nishto. Tva im e rabotata da ti otgovaryat.

Uspeh!



Тема Re: dali?нови [re: Ancheto]  
АвторKaлин72 (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 23:31



Ти знаеш ли колко е разликата от това да плащаш наем и да изплащаш заем???Понякога стига до 2 пъти повече в полза на заема...И изобщо не е добра идея да се купува жилище в САЩ с по-малко от 2/3 даунпеймънт от цената му!!!
Такси, лихви, асестменти...поинтересувай се в твоя район колко и какви данъци се плащат върху собствеността, помисли си , че за да вземеш нещо на добра цена( ниска цена= нещо не е редно, иска много голям ремонт, лош район...) трябва да идеш на майната си, с извинение, да живееш...
Просто иди и изкарай един курс за брокер на недвижимо имущество, и ще се убедиш каква лъжа и измама е!!



Тема mdaaaaaaaaaaaaaaaнови [re: Kaлин72]  
Автор malkia ()
Публикувано22.11.02 23:52



Просто иди и изкарай един курс за брокер на недвижимо имущество, и ще се убедиш каква лъжа и измама е!!

Ebi mu mecha.... Han Asparuh da beshe izkaral edin takuv kurs kogato pristignal w Bulgaria - sega njamashe da ima nuzhda da go izkarwame - zashtoto shteshe da ni bude w genite

Ebi mu mecha kazal Han Asparuh, i zabil kopieto w zemjata



Тема Re: mdaaaaaaaaaaaaaaaнови [re: malkia]  
АвторKaлин72 (Нерегистриран)
Публикувано23.11.02 00:11



Е кво са, така си е, поне ще научи нещо полезно момичето:))



Тема Re: dali?нови [re: Kristina]  
АвторГинka oт Гинци (Нерегистриран)
Публикувано23.11.02 08:19



Купуването на жилище е инвестиция. Ако имаш стабилна работа, би трябвало да се замислиш за покупка.
Наемането на жилище има своите предимства по отношение на това, че не се грижиш за ремонтите му, данъците му и т.н., но пък от друга страна парите, които плащаш за наем все едно ги губиш. Ако си купиш жилище, тогава пък ще трябва да плащаш за ремонтите и данъците му, но пък след време ще си бъде твое. Бих те посъветвала да не купуваш апартамент. Причината е, че се плащат accociasion fees, които (зависи къде живееш) са около 150 долара на месец. Това е за поддръжката на общите помещения, тревните площи около блока и т.н. Това ще ти е разход допълнително към моргиджа. Къщата е най-доброто разрешение, имаш пълна самостоятелност, но пък поддръжката пада изцяло на твоите ръце, например рязането на тревата всяка седмица и чистенето около къщата, както и риненето на сняга пред гаража зимно време (ако живееш в снежен щат). Независимо, че си сама, би било по-добре да си купиш жилище поне с две спални (макар че три с две бани са стандарта), защото по-малките жилища много по-трудно се препродават ако се наложи.
Реши, кое ще бъде най-добрия вариант за теб и се свържи с real estate broker, най-добре е да се поинтересуваш за такъв от познати (поне американците са винаги готови да ти помогнат с инфо), защото личната препоръка е най-добрата реклама. Сега лихвените проценти са най-ниските от няколко десетилетия насам и е изгодно да се купува, макар че цените не са от най-изгодните. Ако имаш 20% downpayment е най-добре, но с добър кредит винаги могат да ти намерят заем и при по-малка първоначална вноска.
Е, пожелавам ти успех в начинанието!



Тема Re: dali?нови [re: Kristina]  
Авторanonimen (Нерегистриран)
Публикувано23.11.02 14:16



Po-dobre e kashta. Vinagi sled vreme stoinostta i shte bade po-visoka ot apartamenta. Mojesh da namerish evtin condominium te se prodavat obzavedeni. No nai-dobre e da govorish s nyakoi v Real Estate office




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.