Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:21 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема DO IVANFL  
Авторoktomvri* (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 18:50



zdravei =predpolagam 4e edinstneo ti moej6 da mi dade6 palna i obstoina informacia otnosno na4inite,vazmojnostite..i nai ve4e kak da se stane..imam rpedvid slednoto-az sam v Usa-moi blizak prietel iska da doide tuk-eventualvo kato variant e rabotna viza-vaprosat v mometa e kak az moga da mu namera rabota tuk e ot tuk da mu pratat "pokana"za rabota...namam idea..
az v kluba 4etoh i namerih nqkoi be6e dal dosta saitova za rabota-predgeld dosta oba4e -ne sa.."uda4ni"da go kaza...i ob6to vzeto ne znam kakvo moje da se napravi...kade moga az tuk da nemara podhodq6to ne6to!i eventualno toi ot tam...firma ne6to?namam idea...!a otnosno firmi v bg koito predlagat rabota tuk -golama 4ast ot tqh ...prosto vsemat parite na horata...i nakrai ni6to-esteveno ne goovora-za obsolutno vsi4ki...predpolagm 4e ima.."normalni":)
mnogo blagodara za otdelenoto vreme...i blagodara sa6to eventulano za otgovora!



Тема Re: DO IVANFLнови [re: oktomvri*]  
Автор US Taxpayer (GCH)
Публикувано31.10.02 20:31



Kakuv e po profesia tozi tvoi priatel, dai malko poveche info.



Тема Re:нови [re: oktomvri*]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 21:17



ti shtom si mislil za rabotna viza znachi veche si mislil i za visitorska visa i si reshil che ne stava. Rabotnata visa e malko po slozhno ot "pokana" P8rvo choveka triava da ima vische obrazivanie inache rabotna visa niama. Sled tova kompanijata triava da reshi da go naeme I da pu dade job offer. V toia job offer triava da sa posocheni zaplatata i siakvo drugi neshta po rabotata. taia dokumentatzija zaedno s negovite diplomi i drugi dokazatelstva za profesionalna kvalifikatzija se prashtat v mestnija department of labor tam k8deto zhiveesh. toia department of labor razglezhda job offera i proveriava da ne bi da mu se plashta po nisko otkolkoto e preobladavashtata zaplata i da podbiva pazara na rabotna r6ka. Ako tam sichko kazhat che e nared ti prashtata odgovor. toia odgovor se prashta na INS za da ti dade INS approval na "petition"a. Ako i tova mine na red ti dava INS edno listche hartija na koeto pishe che na dadenija chovek se razreshava da raboti za dadenija rabotodatel i s tova listche ot konsulstvoto se zema rabotnata visa. Ne znam tocho kolko struva sega toia tzelija process ama mai ne e evtino. na sichko odgore rabotodatelia e dlk8zhen da kupi samoleten bilet na rabotnika ako do s6krati. V6obshte burokratzija s koiato malko kompanii iskat da se zanimavat. tvoia prijatel mozhe da doide i kato student no togava triava da hodi na uchilishte i da si go plashta.



Тема Re: DO IVANFLнови [re: US Taxpayer]  
Авторoktomvri* (Нерегистриран)
Публикувано01.11.02 01:11



blagodarq - naistina mngo blagodara!za otgovra- oba4e - da tikaja - ne ne znam kakvo to4no e vizitarska viza- kak se dava?ili izob6to s dve dumi ne znam za kakvo stav duma ~do kolkot do universite eventulano ...qvno i tozi variant moje da se probva ako ni6ot drugo ne stane......!ujas adskatabirokracia,po otno6enie na kupi6tata dokumetideto si mi gi pisal,ko6mar...!
edne4e-toi sega zavar6va industrialen menidjmant-bakalavar stava duma!4udi se ob6to vseto kak da izleze nqkade...da poraboti eventulano...problema e 4e da re4em.....az ne znam kakvo moje da se napravi po vaprosa...i zatova trasa i drugi mneneia....
ako nqkoi ima idea...mersi predvaritelno = eventulano pari za bileta,toi 6te si gi poeme..:))
4ao za sega....



Тема Re: DO IVANFLнови [re: oktomvri*]  
Авторami (Нерегистриран)
Публикувано01.11.02 14:31



ako sega zavarshva togava da vzeme da zapishe edmo Masters of Business Administration v njakoi universitet i da mu dadat stipendija. posle shte moje i rabota da si nameri.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.