Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:19 19.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Kam Borislavнови [re: edin zawrashtash se]  
АвторVagabond (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 17:08



Smile I zavrushtasht se,
Ne iskam tova da e spor I ne iskam nikoi da nalaga mnenie. No za da stane normalna diskusia, neka da si iziasnim poniatiata, s koito boravim.
Smile, vuv "za ograbenite duhovno" stavalo duma za neshta, svurzani s Bg, koito lipsvat na chovek, a ne za hodene na biblioteki – kakto ti mi iziasniavash. Az puk mislia, che niama nikakva vruzka mejdu duhovnoto ograbvane I tova, koeto ni lipsva ot Bg. Tova, koeto ni lipsva, se naricha nostalgia I tia vinagi sushtestvuva – nezavisimo kude se namirash. Ako si v Amerika – nostalgiata e po Rodinata. Ako si u doma, v Bg, nostalgiata e po detstvoto, po mahalata, po priatelite, koito sa zaminali.
Duhovno ograbvane niama– ne go priemam tozi termin e ne sum suglasen s nego. Duhovnostta se razviva – ot semeistvo, Sreda, uchilishte, priateli, profesionalen krug. Duhovnostta e process, koito ne spira, dori sled kato nie si otidem. Chovek moje da bude ogranichavan v duhovnoto si razvitie, moje da bude nasochvan ili voden v pogreshna posoka, no ne moje da bude ograben duhovno. Molia vi, kajete mi koi tochno element na duhovnostta vi ograbiha I kak tochno Vi ia ograbiha.
Kolkoto za bibliotekite – tova beshe malko otklonenie I triabva da prieme samo kato ilustrazia.
I produljavam da ne razbiram zavrushtashtia se za obezlichavaneto. Pak shte kaja, tova, koeto I predi zastupih – vupros na lichen izbor. 12 I poveche chasa rabota na den ne e eksploatazia. Moje I 2 chasa na den da rabotish, no kogato e za niakoi drug, tova e eksploatazia. Viarno e, che s takova rabotno vreme ne e lesno. No ako se chuvstvash robot, vinata e samo tvoia. I nedei da obiasniavash, che sistemata te manipulirala. Ti kato programist sigurno razbirash ot sistemi I strukturi I sigurno znaesh, che edna sistema ne moje I niama svoistvoto da manipulira. Sistemata iziskva – ako si v sustoianie da poddurjash neinoto dinamichno ravnovesie, tia te priema. Ako ne si v sustoianie – tia te othvurlia. No tia ne e otgovorna za teb, kogato ti si vun ot neia. Taka che nedei da obviniavash rabotata si, za tova, koeto ne mojesh da privedesh v red, kogato si vun ot neia. Nito iskam da te obijdam, nito da utejniavam bolkata ti, no tova obezlichavane, za koeto govorish e poslediza ot sobstvenoto ti bezdeistvie izvun rabotnata ti Sreda.
Oshte "po-zlobno" iskam da vuzroptaia I sreshtu dumite ti otnosno "pretopiavaneto". Tova e edna mnogo tunka tema I v ramkite na dve ili tri izrechenia vsiako mnenie shte bude ili dulboko neviarno ili daleche ot realnostite.
Prav si, to sushtestvuva. No si mislia, che pretopeni napulno shte budat edinstveno vnuzite ni. Men nikoi ne moje da me pretopi, dezata mi shte budat samo chastichno. I tova pretopiavane niama nishto obshto s vpisvaneto v tova obshtestvo. Az doidoh tuk na blizo 35 godini. Kakuvto sum bil predi, takuv sum I sega – veche 12 godini v tazi durjava. Zennostite mi ne sa se promenili – niama I kakvo da se promeniat, zashtoto horata, s koito se subiram tuk – ot mnogo nazionalnosti, vkluchitelno I amerikanzi – spodeliat sushtite zennosti. Nikoi ne ochakva ot mene da si smenia identichnostta. Naprotiv, daje mislia, che tia e edno ot neshtata, zaradi koito sum chast ot tova moe malko obshtestvo ( a moje bi I ot po-goliamoto) – zashtoto go pravia po-shareno, po-razlichno. Za men e ochevidno, che horata me priemat (I smeia da tvurdia – uvajavat), za tova, koeto sum. I nikoi nito ochakva,nito iziskva ot mene da stavam amerikanez.



Тема Re: Vagabondskiнови [re: edin zawrashtash se]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 18:13



"I oshte kak niama da se obezli4ish ... 4e ako ti ne se pretopish i ot balgarin ne stanesh americanec , prosto ti ne mojesh da se wpishesh w towa obshtestwo i shte se 4uwstwash neshtasten . Taka 4e ti triabwa da zagubish dosega imanata ot teb identi4nost i triabwa da stanesh amerikacec. "
Rangele, tuk ima neshto, keto ne razbiram. Nikoi ne te kara da stavash amerikanec otvqtre. Spazvaneto na zakoni i normi e tova, koeto se iziskva ot teb. Tova, koeto e vqtre v teb e bqlgarsko i nikoi nikoga ne moje da go promeni. Az sqm si chist bqlgarin otvqtre, no otvqn niama razlika mejdu men i kolegite v profesionalno ili socialno polojenie. Horata me priemat mnogo dobre kato "smesitsa" na evropeiski/BG i amerikaniziran harakter. Tova, koeto naistina triabva da zagubish v USA e zavist, kritikuvane (BG manier), da se opitvash da prekarvash horata, inat i neuvajenie kam okolnite. Ako zagubish tezi (predimno BG) cherti, togava niama da imash nikakvi problemi i shte bqdesh priet navsiakade.



Тема Prav siнови [re: edin zawrashtash se]  
АвторSabonis (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 18:44



Spodeliam napulno mnenieto ti. I as sum programist, umoren ot sistemata.
Ako iskash pishi na
anon-6367090@craigslist.org





Тема Re: Kam Borislavнови [re: Vagabond]  
Авторsmile (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 19:00



Tui kato izpolzvah samo terminite 'materialno' s 'duhovno', nostalgiata ia prichislih kum duhovnoto. NIamah nikakvo namerenie da vlizam v zadulbocheni analizi kakvo e 'duhovno', po prostata prichina che vuprosa e 'kakva e cenata na zaminavaneto'!!! Izobshto ne mislia da vodia poveche taia diskusia, za sujalenie mnogo hora tuk priemat vsiaka duma tvarde ednostranno bez da se opitvat da hvanat istinskia smisal na postinga. Da ne govorim za tia koito imat seriozni problemi s pridarjane kum postavenata tema!



Тема Re: Kam Borislavнови [re: smile]  
АвторVagabond (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 19:31



Draga Smile,

Eto kakvo si napisala:

"Cenata? - mnogo visoka!
Tova koeto poluchavash e materialno, no otkum duhovno se chuvstvash pochti ograben (vseki v razlichna stepen).. Vsichko ti lipsva, kato zapochnesh s blizkite i priatelite i stignesh do ezika i obichaite. Tova ne se lekuva... Koito ima izbor - da ne tragva..."

Koeto e neveren sbor ot verni danni – suvetut na zrelia chovek shte bude "Koito ima izbor, da si napravi dobre smetkata…"
Izborut e otgovornost, ako niakomu jivotut e oburkan, zashtoto e vzel reshenie po silata na prishtiavkata, ili v kofti nastroenie, ili prosto zashtoto "mu e pisnalo", da si nosi posledstviata I da misli kak da se opravi, a ne da obviniava vsichko I vsichki okolo nego.




Тема Bore, ne im vervay na t.n.patriotiнови [re: Borislav]  
Авторkompetent (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 19:36



Spomni si za "...patriot e du6a dava..."
Ne vqrvam na tezi deto pi6at 4e sa ostanali da opravqt Bxlgariq (Na4elo s Orela-le6oqd). Za edin po4ten 4ovek, jivotxt v BG moje da predloji samo KORAV KOMAT- nay mnogo da ocelee6. Za da sxdeystva6 na ob6testveni procesi trqbva drugo bitie, ne mizerno. A ako ima6 v BG prili4en dohod, zna4i si 99% miskin ! Samo prestxpnici i mafioti (o6te po-prestxpnici) mogat da imat pari u nas pri tazi danx4na sistema i protekcionistki pazar.
Dxlboko uvajenie kxm strada6tite, ostanali za da oceleqt, da si izhranqt decata ili da gledat bolnite si roditeli ! Tezi oba4e deto paradirat 4e opravqt NRB-to, (a e vidno kakxv e rezultata), sa 4ista proba mo6ennici !
Plyuyte gi !
Tezi deto sxs zor vadqt pari kato imigranti, o4evidno bez mafiotski vrxzki, i pra6tat na gladuva6tite u nas sa za dxlboko uvajenie !
Za sxjalenie 4ast ot na6ite sredstva se prisvoqvat ot t.n."upravnici", zaeli navsqkxde v BG klyu4ovi postove i smu4e6ti narodna krxv !
Da znaqt 4e nie, prokudenite, vnimatelno gi sledim i vsi4ko si zapisvame !



Тема Re: G-n Sabonisovнови [re: Sabonis]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 20:17



"I as sum programist, umoren ot sistemata"
Kartinkata veche mi e iasna:
Prokletite amerikanci otidoha v BG, izvadiha pistolet i nasila te dokaraha v USA da rabotish kato vol za udovolstvieto i zabogatiavaneto na gadnite kapitalisti.
Sega ti, nevinnata dusha, se blqskash po 12 chasa na den za 5 dolara na chas cherna programistka rabota. Ochite ti otivat na kino, krqsta se shvashta, prqstite boliat. Ne moje da se vqrnesh obratno, zashtoto pasporta ti e vzet i ima ohrana pred sgradata kadeto rabotish i jilishteto kadeto jiveesh. Razbiram te napqlno. Tazi strana e edin eksploatatorski zatvor, v koito kato te dokarat, izlizane niama.




Тема I naj-dobre napravenata smetkaнови [re: Vagabond]  
АвторVovata (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 20:19



chesto se okazva bez krychmarja...

Zhivotyt e pylen s variabili, koeto pravi vsjako, i naj-dobre premisleno reshenie, ujazvimo i v krajna smetka ne po-dobro ot frivolno, impulsivno vzeto takova...

Ako imah kristalno kylbo, vsichko bi bilo nared, no na - njamam...

Vovata



Тема сбиротък (за Борислав, Vagabond Sabonis i коренитенови [re: Vagabond]  
АвторБaй Любo (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 20:28



Вагабонд, ти си гласа на разума и умереността. Продължавай все така.

Бориславе, в постингите ти има много неща с който охотно бих се съгласил. Мисля че ще бъдеш по-убедителен ако не наричаш събеседниците си "Рангеле" -- е, не като да го напсуваш директно но все пак. Между другото правя тая забележка именно щото в тая тема постингите са горе долу умерени -- слава богу не са се включили някои словоохотливи писатели в сравнение с чийто език хамалския изглежда като дипломатическо послание.

А за "завръщащия се към корените си" (не можа ли да си избереш нещо по-кратко -- счупих си пръстите да го изпиша) и Сабонис мисля да открия една нова тема "Йеремиадите на програмистите", щото и аз се броя за такъв. Надявам се да се включите.



Тема Re: I naj-dobre napravenata smetkaнови [re: Vovata]  
АвторVagabond (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 20:29



Prav si Vova,
no samo doniakude. Tova, koeto kazvash e predi vsichko literatura. V relnia jivot se vzemat realni reshenia. Dali da uchish i kakvo, kude da jiveesh i kak (kogato imash izbor, razbira se), kakvo da rabotish, s kogo da se subirash - ima bazovi reshenia, koito triabva da se vzemat ovreme i na sveja glava. I vseki gi pravi spored sobstvenite si razbirania, zennosti, navizi, vuzpitanie i t.n.
Variablite ne sa nishto drugo, osven opredelni obstoiatelstva, koito iziskvat ot nas da vzemem niakakvo reshenie - toest, da napravim izbor.
Posle si nosim posledizite ot tozi izbor i se bluskame v sledvashtite variabli...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.