Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:31 19.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Каква е цената...?  
Автор[red]MopckиOpeл[/red] (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 09:38



Тук искам да питам вас дето изказваре мнение тук в това табло. Въпрооса ми е следният: "Каква е цената, която се плаща?". За себе си знам каква би била тя, или поне имам някаква представа. Интересно ми е да чуя другите. Питам и защото твърде много се говори за теми заобикалящи тази, но никога за нея. Всеки дава акъли, хваща се за думи, изказва едностранчиви мнения, не изслушва... Да изброявам ли нататък? Изобщо - държите се като българи. Ваша воля! Това което искам е да чуя малките истини какво печели и какво губи човек заминал извън страната. И ако не е много нагло от моя страна искам да знам същото за този който остава. За последното също не се говори.

Отделно от всичко имам едно послание към двата типа българи изказващи мнение тук.
На българите в България - Не завиждайте! Грозно е. И не е въпрос на принадлежност към някаква група или възглед, а просто въпрос на достойнство.
На българите в Америка - Както вие сте имали причини и сили да заминете, така други са намерили сили и причини да останат. Уважавайте тези, които са останали!
Към всички - Не е важно дали си тук или там!



С уважение ваш : Морски Орел

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

П.П. И за да не стане някакво недоразумение - Аз съм това което съм. Българин. И това е най-важното. Гореспоменатите послания не целят да обидят някой а са апел към всички за малко повече достойнство в собствените ни очи и не задължава никой да се съобразява и него.

П.П. Надявам се някой да се престраши и да каже каква е цента ....



Тема Re: Каква е цената...?нови [re: [red]MopckиOpeл[/red]  
АвторVagabond (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 20:50



Zdrasti Morski!
Vuprosut ti e prekrasen i faktut, che tolkoz dulgo vreme nikoi ne lepva nikakuv otgovor e mnogoznachitelen.
No puk i vuprosut niama ednoznachen otgovor. Za vseki edin ot nas toi e razlichen. Predpolagam, che zenata e suizmerima s tova, koeto si zagubil. I pak - vseki e zagubil neshto razlichno. Ili po-skoro - to e edno i sushto, no vseki ot nas go prejiviava i izjiviava po razlichen nachin.
A i nezavisimo kude se namirash i kakvo pravish, vse "plashtash" niakakva zena - neshto gubish, neshto pechelish
Otgovorut na podoben vupros e izkluchitelno individualen. A puk da se tursiat obobshtenia ot niakolko otgovora, shte bude podvejdashto i zablujdavashto.



Тема Re: Каква е цената...?нови [re: Vagabond]  
АвторMopckи Opeл (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 22:54



Е! Поне един да драсне нещо по темата, макар и не съвсем по нея. Благодаря.

Инак да поясня:
Въпроса го зададох за да чуя ИМЕННО тези субективни мнения. Хубаво ще е за тези, които искат да отидат да си опитат късмета извън страната, да знаят каква би могла да бъде цената. Както и за тези които искат да се върнат след дълго впеме какво ще им струва да останат. И ДРУГОТО (което ме касае мене лично) хубаво е да се знае защо има такива които остават твърдо във България и как плащат за това. Последното е с цел да се изясни, че не е задължително да си в България защото си нямал възможност да отидеш извън нея. (последното много се тиражира)

Надявам се да не остана само с твоя отговор.

Ваш : Морски Орел



Тема Re: Каква е цената...?нови [re: Mopckи Opeл]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 23:22



Orele,
niastina niama edno mnenie, razni hora i razni sudbi. Ti li zaminavash?



Тема Re: Каква е цената...?нови [re: Vagabond]  
Авторdobra poznata (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 01:34



az lichno plashtam cenata na suznatelnata bolka che lishavam bliskite mi v Bulgaria, vuzrastni i obichashti me ot moeto prisustvie i pomosht........ jestoka bolka e , samo tia e no mi stiga!!!!!! uspokoiava me samo misulta che ima karmichni neshta i tova che az sum v USA, a te sa tam bez mene e triabvalo da byde taka



Тема Re: Каква е цената...?нови [re: dobra poznata]  
АвторKanadka (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 04:24



I az ostavih roditelite si v Bulgaria sami,da me misliat i az tiah.Mnogo mi e savestno za tova,doidoh v Kanada s nadejdata za edno novo nachalo.Chakahme tseli 3 godini za legalni vizi da badem landed emigranti,uj imaha nujda ot hora s vishe obrasovanie,a ot kakto sme doshli vsichki me savetvat da kria tova che imam vishe obr.Moiata tsena e vecher kato si liagam pred ochite mi da sa razplakanite ochi na maika mi,bashta mi i baba mi ,nima e malko...



Тема Re: Каква е цената...?нови [re: Kanadka]  
Авторdruga kanadka (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 05:49



Tova vse edno az sam go pisala.Ako znae6 kak me raztroi.Ne minava den bez da gi vijdam tia raboti.Eh kakva bolka e samo......



Тема Re: Каква е цената...?нови [re: druga kanadka]  
АвторSerioznata (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 06:57



I na men mi e nai - machno za roditelite mi , sestra mi i maja i i za priatelite mi ! A sasto taka i za xorata s koito rabotex i biaxme tolkova dobar kolektiv ! No ...



Тема Re: Каква е цената...?нови [re: [red]MopckиOpeл[/red]  
Авторedin zawrashtash se kam koreni (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 09:39



Cenata e wisoka , tai -kato tuk mnogo 4esto izpadash tai da se kaje w bezteglownost i poniakoga moje da se obezli4ish. 4esto - osobeno w na4aloto si mnogo samoten , niama priateli , rodnini . Socialnite kontakti sa dosta po-ograni4eni- shtoto wseki e zaet i raboti mnogo . Struwa mi se 4e 4oweshkite wzaimotnoshenia sa postaweni na zaden plan . I mnogo 4esto si kato robot - rabota , spane , rabota. Ei towa e cenata na towa da jiweesh w razwito industrialno obshtestwo - stawash burmi4ka ot goliamata mashina i e mnogo lesno da se obezli4ish. Pone towa e moe li4no mnenie . I nai we4e tuk si 4ujdenec i malko ili mnogo 4owek ne se 4uwstwa na miastoto si - pone w na4aloto.
Ami towa e edno subektiwno izkazano mnenie. Az mislia 4e triabwa da se warna kam korenite si i da uspeia w nashata situacia .....



Тема Re: Каква е цената...?нови [re: edin zawrashtash se]  
АвторHE3AБPABKO (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 12:08



АЗ СЪМ БЪЛГЪРИН В БЪЛГАРИЯ И ЩЕ СИ ОСТАНА ТАКЪВ.
ХОДИЛ СЪМ НА ДОСТА МЕСТА ПО СВЕТА НО ЗА ПО ДЕСЕТИНА ДНИ И ТАКАВА ЛЮТА НОСТАЛГИЯ МЕ ПОДГОНВА ЗА РОДИНАТА ЧЕ НЕ МОГА ДА Я ОПИША .НЕ МОГА ДА СИ ПРЕДСТАВЯ ЧЕ БИХ СЕ ЛИШИЛ ЗА ПО ДЪЛЪГ ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ ОТ БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛИ ТОВА НАПРАВО ЩЕ МЕ УБИЕ ПСИХИЧЕСКИ.НЕ ЗНАМ ДАЛИ ИМА ПО ГОЛЯМО ЩАСТИЕ ОТ ТОВА ДА СЕ СЪБЕРЕМ ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО В НЕДЕЛЯ И ДА СЕДНЕМ ЗАЕДНО НА МАСАТА ДА ПИЕМ ПО РАКИИКА СЪС САЛАДКА И ДА СЕ ДАРЯВАМЕ С ЛЮБОВ И УВАЖЕНИЕ.МНЕНИЕТО МИ Е ЧЕ ЧОВЕК КАТО ВЛЕЗЕ В ТРЕТАТА ВЪЗРАСТ ЧАК ТОГАВА СИ ПРАВИ РАВНОСМЕТКА КАКВО Е СПЕЧЕЛИЛ И КАКВО Е ЗАГУБИЛ ПРЕЗ ЖИВОТА СИ И МИСЛЯ ЧЕ ПО ХУБАВО ОТ СПЛОТЕНОТО И ЗДРАВО СЕМЕЙСТВО НЯМА.НАДЯВАМ СЕ И СИНОВЕТЕ МИ КАТО ПОРАСТНАТ ДА МИСЛЯТ ТАКА ЗА ДА МОГА ДА ИМ СИ РАДВАМ ДО СЕТНИТЕ СИ ДНИ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.