Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:21 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Kajete kvo da pravja?нови  
АвторH1B holder (Нерегистриран)
Публикувано02.04.02 20:35



Imam H1B validna do kraja na 2002 - sega sum v BG. Kum prednata firma nemam angajimenti. Imam oste 9 meseca validnost na vizata i mi se iska da namerija njakoj da ja prehvurli za nov mandat - ma tuka ot BG e jasno che njama da stane.

Njakoj moje li da me posuvetva dali da se urna kum USA pak (toja put za moja smetka) - i v taja kriza v software sectora imam li shans da namerja kraen klient da mi prehvurli vizata (vse na posrednici popadam) - az sum v application software (MCSD ot 2000 god.)

Blagodarja vi predvaritelno!




Тема Re: Kajete kvo da pravja?нови [re: H1B holder]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано02.04.02 20:43



Kato cheli pochvat da se poopraviat neshtata ,no vse oshte si e typotia.
Ima obache i firmi koito prehvyrliat vizi veche. Biah na edno izlojenie v San Jose predi 5 dni, vsichki puskat veche novi produkti sega ili mnogo skoro koeto si e priznak che pochvat pak da se zavyrtat neshtata. ama moje bi oshte pone 5-6 meseca shte e typo /po tova deto prikazvat kolegi che 6 meseca sled kraia na krizata pochvali da naemat normalno kompaniite/.



Тема Re: Kajete kvo da pravja?нови [re: Gogo]  
АвторThe autor (Нерегистриран)
Публикувано02.04.02 20:49



Mi az i zatova si se pribrah v BGto - osven tova chakam za Canadata edna dulga procedura deto me iztormozi ot chakane... - To deto se vika H1B za 2 sedmici se prehvurlja - ta i az zatova ucha novi raboti v BGto - ma ne se izkarvat kinti i e tupo ot druga strana .... Blagodarja ti za precenkata!



Тема Re: Kajete kvo da pravja?нови [re: The autor]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано02.04.02 23:21



Az ne sym mnogo orientir no chuvam ot tuk ot tam po neshto :-))), a zashto v BG niama li rabota za programisti, az se nadiavam da ima pone skoro gledam ima obiavi kak se dvijat zaplatite



Тема Re: Kajete kvo da pravja?нови [re: Gogo]  
АвторThe author (Нерегистриран)
Публикувано02.04.02 23:33



Mi zavisi - az sum bachkal i za 700 USD chisti - ima hora deto i nad 1000 gi dokarvat - ma pazara e svit i kakto za BG vsichko s vruzki i dalaveri - inache za robski pozicii ot po 300 do 800 DM kolko iskash - ma az ne se prodavam na tova nivo (inache pred dobrite vremena predi 2 god. sa mi predlagali i 2300 USD na mesec ... te i sega gi ima tuka v bransha ma sa nekolko hora v Sofija i njama dinamika na pazara)... mojesh da mi pishesh na privatebg@iname.com ...



Тема Re: Kajete kvo da pravja?нови [re: H1B holder]  
Автор oracle9 (непознат )
Публикувано03.04.02 07:23



Spored men sektora si e oste v recesia, ama kazwat cge stial da se oprawi prez wtorata polowina na godinata( znae li chowek ). Ako mojesh da doidesh s nikoia firma ( dori i posrednik, dokolkoto znam ima i bulgarski takiwa ) ste po-dobre , zastoto da si nameris rabota ot tuk e po-lesno otkolkoto ot BG. Poemash obache i po-goliam risk che moje i nosto da ne stane i da si izgorish s parite za idvane. Za drugite chasti na IT ne znam , za bazi danni kazvat che se namira rabota ( Nai veche Oracle, SQL Server i DB2 ), ama ne e kato predi. Ako si navit da chakash poveche wreme ( do kraia na Mai ( kraiat sn 2Q za ikonomikata ), bi trabvalo da e iasno do togava ne kuge vurviat nestata, Ama kato gledam vchera finasovite rezultati PeopleSoft, CommerceOne i dosta drugi si e umrelo oste. Abe s dwe dumi akto ti se poema po-goliam risk probvai sega, ako ne izchakai 2-3 meseca.
Uspeh



Тема Re: Kajete kvo da pravja?нови [re: oracle9]  
АвторThe author (Нерегистриран)
Публикувано03.04.02 07:38



Blagodarja ti Oracle9 - naj-verojatno ste posledvam tvoja a i na drugi kolegi savet da izchakam do kraja na letoto - pishi na privatebg@iname.com - az sum v MS oblastta a sega ucha UML i moje bi ste pochna malko Oracle (gledam che tesnata specializacija e veche istorija...) ta ne e losho da si poddurjame kontakti kato kolegi - az imam prijatel v San Diego no toj e v embedded sectora ...



Тема Re: Kajete kvo da pravja?нови [re: The author]  
Автор oracle9 (непознат )
Публикувано03.04.02 08:29



Niamash problem. Az sum v bazi danni i J2EE ama ako chuia nesto svurzano s MS tehnologii ( Predpolagam ste e .NET) ste ti pisha.



Тема Re: Kajete kvo da pravja?нови [re: oracle9]  
АвторThe author (Нерегистриран)
Публикувано03.04.02 10:49



Pozna - ma az se durpam oste ot .NET platformata - mnogo ima oste da opravjat budove ot MS i osven tova se opitvat da obvurjat oste poveche klienta s platformata si (kato ni izpolzvat nas kato trojanski kone) - ta MCSD statuta mi e validen za VS60 ma otkazah bezplaten izpit na VB.NET - ste izchakam da vida pazara - iskam malko da diversificiram profila si che nesto mnogo se nabutahme naposledak - samo uchene - a kintite gi pribira B.Gates....



Тема Re: Kajete kvo da pravja?нови [re: H1B holder]  
АвторAlso H1B holder (Нерегистриран)
Публикувано03.04.02 21:10



Не искам да те плаша. Ама се настрой за търсене на работа в БГ.

Сектора, все още е в рецесия.
Да не говорим, че изобщо не е ефективен. Т.е. повечето фирми са още на загуба. И според мен положението ще се влошава още. Докато фирмите станат печеливши/ефективни. Т.е. ще има още намаляване на разходите/съкращения. :-((




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.