Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 29.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема evtin kurier do BGнови  
Авторeasy rider (Нерегистриран)
Публикувано30.03.02 18:06



Ima li njakoj ideja za po-evtin kurier do BG ot US? DHL iskat $70, a FedEx - $95...
US Post imat edna opcija Global Express Mail (EMS) za 17 kinta, no ne znam dokolko e nadezhdna. Thanks predvaritelno.



Тема Re: evtin kurier do BGнови [re: easy rider]  
АвторZend (Нерегистриран)
Публикувано30.03.02 18:26



Polzvah FedEx predi niakolko meseca i sujaliavam - te ne poemat otgovornost SLED bulgarskata mitnica. Taka mi be zaiaveno tuk, kogato razbrah, che pismoto mi e bilo otvariano i edna drebolia (za 7$) - otkradnata.
Ako s DHL ili InTime e sushtoto (izrichno triabva da pitash!) - izbirai nai-evtinoto.
*Razbira se, ako niamash chovek, kopito da ti go zanese v B-a lichno.



Тема Re: evtin kurier do BGнови [re: easy rider]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано30.03.02 19:54



Ние използваме Global Express Mail (EMS). До сега нямаме случай де не е пристигнало писмо или пакет. Проблемът е в отварянето на пакетите. На митница София от 2 години са отваряни два пакета и то в присъствието на получателя . Не така стои въпроса на митница Лом.
След София отиващите за Лом се отварят ВСЕКИ ПЪТ и се РОВИ във всичко намиращо се в кутията! На мен лично ми омръзна от наглостта на служителите на въпросната митница, но нищо не може да се направи - те винаги си намират оправдание. Дори по времето на антракса когато всичко живо го беше страх да си отвори писмо от Щатите, те ровеха в колета и разрязваха лични писма. Отделно, че след проверката задържаха колето с по още минимум 5 дни.
Подчертавам, че това е за МИТНИЦА ЛОМ (за пратките на които им предстои да минат през тази митница)



Тема Re: evtin kurier do BGнови [re: easy rider]  
АвторSnezhy (Нерегистриран)
Публикувано30.03.02 23:14



Hey,zdraveite!Az sum ot Bg,no vse pak bih iskala da popitam neshto kato govorite za kurieri.Dnes izpratih po obiknovenata poshta na BG Kulet-podaruk za priatel v New York.Obache mnogo se pritesniavam dali shte go polychi.Neznam kolko e nadejdna tazi nasha poshta v Bulgaria.Vie slychaino da ste imali experience s neia?
Mersi predvaritelno.



Тема Re: evtin kurier do BGнови [re: Snezhy]  
Авторeasy rider (Нерегистриран)
Публикувано30.03.02 23:32



Paketi ot BG pristigat bez problem, az poluchavam sravnitelno redovno njakoi neshta. Problemut e obratnata posoka:)



Тема Re:нови [re: easy rider]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано31.03.02 02:16



И двете дядо попе, и двете
Проблем са и двете посоки.



Тема Re: evtin kurier do BGнови [re: Debora]  
АвторChoko (Нерегистриран)
Публикувано31.03.02 06:16



A Debora moje li da se znae predvaritelno prez koq mitnica 6te mine paketa.Primerno po raion(grad)za kadeto go izpra6ta6 ili ima drug princip.Blagodarq.



Тема Re: evtin kurier do BGнови [re: Choko]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано31.03.02 08:25



Трябва да е по райони. Аз знам освен за Софийската , Ломската и Благоевградската митници(понеже по тези съм търсила наши пратки).
За Благоевградската не са ни отваряли нищо (да чукам на дърво).
Имахме случай да спрат още на Софийската митница и да искат да се ходи при тях за да го отворят в присъствието на получатиля. Ако искаш ще ти дам телефона който е в офиса им в митницата да провериш коя е следващата спирка на пратката.
Преди даваха справка по телефона срещу номер и дата на изпращане на пратката - вече не искат да го правят, но ако се помолиш учтиво става.



Тема Re: evtin kurier do BGнови [re: easy rider]  
Автор buto (непознат)
Публикувано31.03.02 12:27



az puk neznam niakoj da poema garancia sled balgarska mintica...
dosega sam prashtala do 5-6 kilograma s USPS express. pristiga na 5-tia den. do Plovdiv. vrata do vrata.

Ot Bulgaria polzvah edin kurier kojto beshe mnogo po-evtin ot UPS. kazva se Aramex. vizh www.aramex.com



Тема Re: [re: buto]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано31.03.02 17:36



С EMS когато не е спряно на митница пристигат за същото време, но за много по-малко пари.(събота пуснато в Ню Йорк - четвъртък при получателя) В градовете в които имат куриерски бюра си носи на ръка в дома. Колкото до гаранцията би трябвало някой да я поема - нали са с номера тези пратки и се описват на всяка спирка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.