Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:12 19.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Колко смотани са немците  
Автор eeea (непознат)
Публикувано07.05.11 18:19



Искам да разкажа моите преживявания, за да не отидат и други при идиотите, при които бях аз. Бях в Германия за 2 седмици. Заминах за болногледач. Първо от агенцията, с която заминах се показа пълни лайняри. Уж нищо не вземали от теб, уж си на трудов договор – чувай х... Майката на момчето, което гледах, не била искала да има договор и затова 1-я месец на половин заплата. И човек си казва – ми аз като отида тя може и да се съгласи да съм на договор и да взема цяла заплата още първия месец. От елит консулт, или както още се наричат елит 5, лъжат. Не вземат своя пай от семейството, а от теб.
Сега за идиотите, при които попаднах. Майката се казва Бетина Гланц. Болният син се казва Себастиан. Живеят в Ронебург. Момчето е с психоза. Но тя явно е наследствена. Тия идиоти, родителите на момчето ми казаха още 1-я ден, че трябвало да пикая като жена в техния дом. И сега изтръпвам като си спомня. Естествено гледах само да не забравя капака вдигнат, че да не разберат. Веднъж, докато съм в тоалетната, оня идиот бащата отваря вратата и ме пита какво правя. Беше очвевадно, че си бършех гъ...а. После на закуската ми казва, че и това трябвало седнал да правя. Баси идиотите и чудото. Много ясно, че няма да ставам жена за да угаждам на идиоти.
Сега за кухнята. Слагат едно като малко балатумче пред теб и на него да слагаш чиния, чаша, хляб, прибори. Но за чашата няма място и всеки път тая крокозъбелка майката правеше на ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ, че има 2 капки вода на масата – там, където е била чашата – под нея. Нещо съвсем нормално. Питам я какъв е проблема – ще избърша тия 2 капки, но тя е идиот – крещи, сякаш си се изпикал на масата. Казах й, че не мога да ям половината им манджи, понеже не съм свикнал с тях и са ми странни. Но не – всеки път проблем. Какво му имало на соса – аз ям, но тая ми ти мърша ми напълнила една голяма купа с някакъв гаден сос, все едно, че ми е сипала компот. И вижда, че ям но не мога да го изям целия, но „какво му има на соса?”. С момчето лично аз проблем нямах – но тия идиоти не гледаха, че върша повече от добре това, за което съм дошъл. Това момче не било ставало само от легнало или седнало положение от 1 година най-малко. Аз като бях там – с мен на 2 пъти стана съвсем само. Иначе да го закараш до тоалетна си е цяло изкуство. То може да се движи – ма нали е идиотче – за всяко нещо трябва по няколко пъти да го подканваш и чакаш да му дойде кефа. Като не му дойде – пак чакаш. Не е лесно, но аз с момчето проблеми нямах. Последния ми ден там – тая мърша грозна за пореден път ме пита какво му имало на соса. Е беше ми писнало и не си направих труда да я удостя с отговор. Малко след това ми каза: „Събирай си бягажа”. Никакъв проблем за мен. Само чаках тя да го каже, за да мога да си искам парите до момента. И събрах си аз багажа и оня мухльо мъжът й ми казва, че жена му гледала кога имало автобус за Франкфурт. И да съм си хванел автобуса и да ме няма. Казах: „Работил съм половин месец и очаквам половин заплата”. Не било нормално да съм искал пари, ми сервира смотльото. „Моля!” „Ще ми платиш билета и заработеното” му казах. Трябвало да говори с жена си. Повторих му го, че плаща и си тръгвам чак тогава. Та след това чак оня смотльо извади колата и ме закара до летището даде ми половин заплата и каза, че не му дреме кога чак има самолет за БГ. Не че не бях разбрал, че не му пука – иначе щеше да изчака да си купя билет по Интернет и тогава да ме закара. Та да спомена какъв им бе интернета – мобилен – за 3 дни не може да се свали един филм. И тоз цървул ти казва, че не можеш да държиш лаптопа си включен, щото бил плащал 120 евро ток на месец. Смяяяях. С моя и без моя лаптоп пак ще си плаща еднаква сума, но он е идиот и не разбира... На летището киснах 25 часа. Имаше полет след 50 мин, но нямах достатъно пари за него. И чаках до следващия ден. Там като разказах на хората от Цюрих нещо си – единственото място с безплатен интернет на цялото летище – момчето чак се хвана за главата при какви идиоти съм бил.

В цялото село няма нито един магазин. Да не говорим за някакво заведение. В съседното, което е на 1 км също. Та като чуете за Бетина или Себастиан Гланц - да знаете какво ви очаква.

Редактирано от eeea на 07.05.11 18:24.



Тема Re: Колко смотани са немцитенови [re: eeea]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано07.05.11 22:48



Съжалявам за негативните емоции, много неща не са окей, особено случката с летището.


За останалото бих казала че е двустранно. Наистина всичко е въпрос на вкус, но този вкус може да се изкаже по деликатен начин



Другия път ако не ти стигне матте-та на масата, поискай един glasuntersetzer за чашата си. Все пак ако не кажеш, няма кой да ти прочете мислите или да бъде по-бърз от капките по масата.


А ако не ти допада соса, кажи че ти харесва другото и вече си сит, храната е била прекалено много.


Поздрави.



Тема Re: Колко смотани са немцитенови [re: eeea]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано09.05.11 06:30



Ужас!!!

Какви простотии си преживял, човек.



Тема Re: Колко смотани са немцитенови [re: eeea]  
Автор Asen38 (ентусиаст)
Публикувано10.05.11 23:53



Интересно защо не си пишеш името...........

ТЕМА:
"КОЛКО СА СМОТАНИ ГЕРМАНЦИТЕ" -
А ТИ СИ ПРЕКРАСНИЯ? Германия има 80 милиона и всички са .... Не се разбира какво те смущава, да пикаеш седнал или да пръскаш тоалетната? Да не можеш да сервираш едно ядене? Що за гледач си ти?
Как може да обиждаш така хората и да им се присмиваш за болеста им?
Ми като си болногледач, какво очакваш - болните ли да ти сервират?
Има една приказка: както извикаш в гората, така ще си чуеш и ехото! Помисли си зашо те изгониха? Защото не си вършил работата си ... "На крив х..... вълната му пречи"!
Не се сърди - аз не бих чакал половин месец - на третия ден щеше да си вече на път.
И така да излагаш България, пфуй!
Да знаеш, много се изложи и пред тях и пред нас!



Тема Re: Колко смотани са немцитенови [re: Asen38]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано11.05.11 00:04



Моля????????? Малоумнико, нашият сънародник не е роб, че да му нареждат дали да си бърше гъза прав или седнал!!!

Най-големият страх за селяндура - да не се изложи пред чужденците! Ти си един шут!



Тема Re: Колко смотани са немцитенови [re: pesho.konia]  
Автор Asen38 (ентусиаст)
Публикувано12.05.11 09:48



Пешо няма какво да ми се МОЛИШ,
твоя сънародник е отишъл там да РАБОТИ и да му плащат. Тогава не е РОБ, а поръчан работник на който за извършена работа ще му се заплати. Или с друти думи: "като си си дал дупето под наем....." Роб..? Какви са тези гръмки думи?

Сега чети внимателно и се учи: във всяка културна къща /естествено ако няма писоар/ МЪЖА ОРИНИРА СЪЩО СЕДНАЛ защото не се намира във влака или където ти си знаеш и си свикнал. Та това е разликата от къде идваш и къде отиваш!

А за малоумството... на искам да дам насоката.

Най-големият страх за селяндура - да не се изложи пред чужденците! Ти си един шут!

А сега моето мнение по това изявление: Такива хора като си ти, дърпат народа
към простотията. Съжелявам, надявам се че ти е ясно значението на думите които използваш!


За мен тази тема е приключена, защото нямаш нивото за да дискутираме. Живей си спокойно там, за да няма нужда да се уж ИЗЛАГАШ ПРЕД ЧУЖДЕНЦИТЕ! Ха, Ха.

Какво да те правим? Какво си се родило и какво ще стане от теб????
Поздрав и много щастие в живота ти.

Редактирано от Asen38 на 12.05.11 09:51.



Тема Re: Колко смотани са немцитенови [re: Asen38]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано12.05.11 20:56



Само манафите като теб пикаят седнали!!! И още нещо - неграмотен си!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.