Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 07.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема хехе и въдицата ще вземанови [re: XlNG]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.03.10 12:17



Само за гумените ботуши се колебая, много са тежки, затова ще взема само водни обувки



Сега да доразкажа за оная лИбоФ...жената-българка не разбира немски и писмата на човека обикалят 5-6 човека за да бъдат коментирани

Разбрах, че човека го знае, а и разговорите с него са конферентни, пак по същата причина. Доколкото разбрах, всички си мислят, че човека е безкрайно влюбен в нея.

Аз погледнах писмата по диагонал, мнението ми (и го казах), че той й е предначертал ролята и далеч не е така влюбен. Мисля че дори е раздразнен, защото цялата история е едностранна. Той води връзката, а тя нищо не прави за нея. Не разбира и не се опитва да учи езика, той знае още 2, единият от които е руски. Инициативата от нейна страна е нулева.


Този мъж е от източна Германия, от някакво село, в най-ужасната провинция, за която се сещам. Една жена и то негерманка, няма абсолютно никаква перспектива там и най-вероятно ще има проблеми с това, хората да я приемат.

Мъжът гледа само собствените си интереси, които пасват с една "тъп орех" жена, т.е. да седи вкъщи и да му ражда деца.(защото има малък бизнес и къща без наследници) Тази дори не е такъв тип, тя си пада по партита и всичко към това.


Ако искате мъж в Германия, научете езика (ще се разбирате и с околните) или имайте поне общ език, който 2мата да разбирате, ако ще да е български, английски или руски

Другото, валидно за всеки мъж, където и да е, имайте поне малко съпричастност.


by himbeer

Тема Re: хехе и въдицата ще вземанови [re: himbeer]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано08.03.10 00:10



Еб*ти мрачната преспектива...

И то със "шайзе нойе бундеслендер"! Вместо да и направите "сечено",което е за нейно добро... макар и да не го осъзнае веднага!Тая тъпата кифла к'ва се явява там? Без език... работи ли?Как се издържа? Много странно...

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: хехе и въдицата ще вземанови [re: himbeer]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано09.03.10 18:01



Аз не се наемам да коментирам каквото и да било, само два примера.
Бивш мои шеф се пенсионира на 63, разведе се и се ожени за тайландка на 23. Изписа я по каталог. Отначало говориха английски, междувременно немски. Имат дете. Тя си стои у дома, домакинства, той плаща сметките. И двамата доволни, семейството на момата благодарно, гледат го като паша кога са там.
Мой съученик, българин, капитан на кораб, си доведе жена от Сингапур. Бившата беше българка. Дъвка го години без да похване работа, че нямало подходяща длъжност за нейната квалификация.
Та думата ми е: у нашенско кат закършат едни ръце, кат са завайка махлата… Отиде ни момата, изостави си професурата в Охфорд заради някакъв си мискинин от село… Ми да си стои дома и да чака кариера в Холивуд! А дотогава азиатките ще пробият и на българския пазар! Ний и домати взехме да внасяма по същите причини!



Тема XING,нови [re: XlNG]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано09.03.10 20:55



Тук става дума кой как ще се "види" в ситуацята.

Тази жена ходи на партита, работи по ресторанти и е в цетъра на завихрилата се цамба-рамба. Не е тип жена - домакиня. Да не говорим,че не е учила професия, няма желание да учи.


by himbeer

Тема Мхммнови [re: ZainGadol]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано09.03.10 21:03



Мъжът на моята приятелка, която й превежда, забрани тя да превежда. (Те имат особени междусъпружески отношения

)

А момата идва от време на време да работи в Германия (в малки ресторантчета, помагала в кухнята). Честно да ти кажа, не мога да схвана идеята й, да се хване с какъвто и да е германец.

А и ми казаха, че тя не го харесала от снимката. Като й се обадил, тя само отегчено казвала "да да да" и не давала никаква обратна връзка, даже не разбирала какво й се говори. Няма хобита, не споделя неговите, само се интересувала дали той може да готви....

Просто не разбирам какво иска тази жена.

Току виж, каката с тази тема се оказала от този вид.


by himbeer

Тема Re: Мхммнови [re: himbeer]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано10.03.10 09:48



Ясно... "идеята" е такава:"Лупа ми се нещо Русо даже и да е метла"...

Та и тя... само германец да е... Ама в тоя вариянт офертата е куца! Отсвирвай я тая и въобще не се занимавай. Там няма ли освен "малки ресторантчета" и някое скромно "пуфче"? Там по би се класирала...

["How much do you want for all of them?" ]

Тема хехенови [re: ZainGadol]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано10.03.10 10:07



Аз не я познавам, познавам само преводачката й, която май не схваща какво става

Но и честно да призная 2те тикат по много сходен начин

А нашата героиня май е решила на става "еманципиран паразит"

А този германец се оказал много вчас, след като е пуснал обява за запознанство сред обявите за работа


by himbeer

Тема Хехехехе,нови [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано10.03.10 21:49



"А този германец се оказал много вчас, след като е пуснал обява за запознанство сред обявите за работа"

Обявил е вакантна позиция направо



Ай да му се невиди и битовата прост.. така де




Тема Re: XING,нови [re: himbeer]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано11.03.10 19:39



на моя приятелка майка и така, отиде да гледа две баби, ама реши че иска да остане там, та взе един възрастне господин, уж пари имал, уж не знам си кво, е сега хем ходи да работи, хем го гледа, той е възрастен все пак....та се нареди идеално....ама кат си дойде тук и ле ле мале, направо Германка е станала



Господи като прибра грешните, защо не прибра и смешните!?

Тема Мда, в събота видях нещо подобнонови [re: !!Фakличka!!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано17.03.10 10:34



Не знам дали си чела темата, преди няколко седмици трябваше да помогна едно българско дете да бъде записано в нормално училище.



Oтиваме с говорителя на родителите за цялото училище (той е и човек от приятелския ми кръг) на адреса, даден от директорката на училището. Всички знаехме че има вариант да видим ужасни неща.

Отиваме на диско-милята, намираме адреса, голяма, висока сграда, тип блок/общежитие с много пощенски кутии и звънци. Видях поне 4 български фамилии.

Качваме се горе, миризмата щеше да ме умътрви. Дълъг коридор, миришещ на стар килим, с много врати от 2те страни. По вратите залепени сърца и цветя, на някои имаше имена като "Ивона". Моя приятел звъня на 2 врати, никой не отвори.

После звънна на 3та и отвори леко облечена тъмнокоса мургава жена, приличаше на албанка или подобно. Той я пита за жената с фамилията й. Тя веднага каза, че не я познава. После извика една полякиня или подобна, груба жена, но много красива и пак леко облечена. Моят приятел не знаеше как да подхване разговор, те бяха дръпнати и агресивни, а той питаше сравнително праволинейно...

После аз дадох на русата хубава жена да се разбере, че нищо не искаме от тях и казах че сме от училището и сме там заради малкото момче, което трябва да бъде записано там. Тя започна да говори с мен. Помисли че става дума за някаква друга с бебе Аз й казах, че детето е на около 9 години. Тя ми каза къде да звънна, но никой не отвори.

След това излязохме и моят приятел каза, че има и вариант тя и децата да не живеят там, а само да са регистрирани, а да живеят на място, непригодно за живеене. Но и 2та варианта са ужасни.

Макар че и 2мата знаехме какво бихме могли да видим, бяхме много шокирани. После разказах на жена му, защото той беше онемял от гняв (точно в този момент).


Сега си представи как тази жена с 2те деца разказва:

-че живее в Германия - да
-че малкото дете ходи в (интеграционно) училище - да

И случаят на майката на твоята приятелка е подобен, тъжни истории


by himbeer


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.