Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:54 02.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Anmeldung в GEZ. Рискове? Как да подходя?  
Автор BAKERSTREET (непознат)
Публикувано27.01.09 12:17



Здравейте!

Интересува ме, както си пратя (онлайн или по пощата) попълнения формуляр в GEZ, какво следва след това? Аз мисля да им пиша че имам телевизор и радио от 1-2 седмици . Пращат ли ти след това ново писмо да пишеш дали си на кабел, сателит и дали е за цялото общежитие и т.н.? Изобщо какво трябва да имам предвид и да внимавам, за да не се окажа прецаканият накрая? Аз все пак телевизора и радиото ги имам доооста отдавна, а на актуалния ми адрес съм от 3-4 години:-) Но желанието да се легали3ирам е налице:-)

Мерси предварително за инфото!





Тема тях май не ги интересува дали имаш SATнови [re: BAKERSTREET]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано28.01.09 23:20



или някаква кабелна. Плащаш телевиzора и радиото, а кабелната е отделно, това е друга услуга. Сателита също е отделно. Това е твоя работа как ще прехващаш сигналите.

п.п. Абе някой чил ли е какво ще правят с моб.телефони и компютрите. Преди се говореше,че щели да въвеждат някакви такси.... ами какво ще правим с ония малките радио_та със слушалките

Баси, аz имам и едно плюшено мече_радио, подариха го на дъщеря ми и тя слуша на черно

by himbeer

Тема Re: Anmeldung в GEZ. Рискове? Как да подходя?нови [re: BAKERSTREET]  
Автор iskam_yahta (минаващ)
Публикувано29.01.09 14:42



Такси за това, че имаш телевизор и радио ли са GEZ?



Тема По добре недейнови [re: BAKERSTREET]  
Автор GTT ()
Публикувано29.01.09 16:02



Не ти трябва да се легализираш. После само ядове ще береш. Тези са като хиени, само гледат как да те одерат. Най малкото могат да те прецакат и да те накарат да си платиш всички неплатени вноски.

Аз като видя писмо от тях го изхвърлям веднага в кофата за боклук. Нищо не могат да ти направят. От време на време пращат по някой безработен чичка, който е на Provision и му дават процент от разкритията. В такъв случай не го пускаш да влезе и готово. Само внимавай, понеже ползват трикове. За да ти претърсят жилището им трябва Durchsuchungsbefehl, което посмъртно никой съдия няма да издаде за подобна глупост.



Тема да не по4нат да ровят 3а времто на3аднови [re: himbeer]  
Автор BAKERSTREET (непознат)
Публикувано29.01.09 23:12



ина4е 3а другото ми е все тая. А3 съм и3карал доста години, бе3 да плащам все пак, така 4е толкова не съм се прецакал досега





Тема Re: Anmeldung в GEZ. Рискове? Как да подходя?нови [re: iskam_yahta]  
Автор BAKERSTREET (непознат)
Публикувано29.01.09 23:13



според мен да





Тема Re: По добре недейнови [re: GTT]  
Автор BAKERSTREET (непознат)
Публикувано29.01.09 23:17



А3 писмо не съм полу4вал скоро. А когато е трябвало съм им отговарял писмено, 4е нямам нищо или пък и3общо не съм им отговарял



А и с какво основание ще ме накрат да си платя ВСИ4КИ вноски? След като А3 ка3вам, 4е от две седмици имам и радио и ТВ, а не те да са ме хванали? По тая логика никой не може да им каже, 4е по4ва да гледа ТВ и си има телеви3ор, след като от две години живее на определен адрес примерно. Ако някой 3нае, да каже такъв слу4ай.



Тема Ето 3 варианта за изборнови [re: BAKERSTREET]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано30.01.09 20:10



Виж с'я пич, давай го по easy going.

Има 3 варианта:

1. Плащаш си месечно за всички уреди и ти е спокойно около врата, преставш да си задаваш въпроси от сорта на "Ами, ако..."

2. Регистрираш само 1 радио.
Ако искаш да ти е спокойно с ГЕЦ, си регистрирай само радиото - по 8-9 евро на месец, и по-рядко те тормозят с писма.

3. Нищо не регистрираш и не плащаш.
Много хора нищо не регистрират, дори си плащат месечно за кабелна тв, а не плащат на ГЕЦ - едното няма нищо общо с другото. ГЕЦ е такса само за държавната ТВ - АРД, ЦДФ, Трета и тн. (В най-тежкия случай, ако те хванат по нкакаыв си начин, напр. по сигнал, (знам случай за един бивш сысед, студент по медицина, от партера на стария ни адрес, дето го хванаха и трябваше да доплаща, та партер е тыпо), то никой не може да докаже от кога имаш тв, казваш, че го имаш от два дни, нямаш касова бележка и ти е подарък от приятел, дето е напуснал страната и живее на друго място, без да му знаеш адреса.) Но и имаш право да не ги пускаш в къщи.

Та така... избирай от трите и keep cool!!



Редактирано от Nirvana_2 на 30.01.09 20:15.



Тема Re: Anmeldung в GEZ. Рискове? Как да подходя?нови [re: BAKERSTREET]  
Автор _Jess_ (Jess5)
Публикувано21.02.09 22:55



Пишеш си каквото искаш във формуляра - те са щастливи, че си се регистрирал изобщо и не те питат повече.
Един приятел така го хванаха, че не плаща, и то защото имал фирма, а на фирмата се води автомобил, а той имал радио в колата (то коя ли няма) и заради радиото трябваше да плаща, но не му взеха такси за минало време.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.