Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 24.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема лекари в Германия  
Автор brt (непознат )
Публикувано07.12.08 21:53



Здравейте!Пиша Ви от България!Първо сърдечни поздрави от родината на всички медици,които живеят и работят в Германия!Аз също имам такава оферта от колега,който вече няколко години е при вас и се ангажира да ми съдейства за намирането на подходяща работа като лекар.Вълнуват ме няколко въпроса и се надявам да ме посъветвате:
1.Как се приемат бълг.лекари там след влизането ни в ЕС и особено след издънките на правителството с еврофондовете?Има ли подчертано негативно отношение към българите изобщо?
2.Какво ниво на немски език трябва да се владее според европейската рамка-за да бъде човек спокоен в работата и да удовлетвори исканията на работодателя?
3.Има ли тенденция за освобождаване на бълг.медици от работа поради финансовата криза?
Ще бъда много благодарна,ако ми отговорите.
Желая Весели празници на цялата бълг.общност в Германия!!!





Тема ДоФторе...нови [re: brt]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано07.12.08 23:31



Ти към медиците ли се обърна,или питаш по принцип?

["How much do you want for all of them?" ]



Тема ...ъпдейт от Германиянови [re: brt]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано07.12.08 23:44



Привет и на теб! Аз не сым медик, но мога само да ти кажа, че света тука не се вырти около Былгария, с др. думи, 20 %-30% от населението я са чули за спирането на тия еврофондове за Бг-то, я не. Хората тука се вылнуват от сывсем др. нешта в момента, като напр. как да си подсигурят парите в кризата, как да се оправят в нахлуваштата рецесия и безработица и тн. и тн.

Ако владееш езика на ниво "перфектно", няма да имаш проблем с работодателите. Аз лично имам тук само местни лекари, но не сым чувала някой от чуждестранните доктори да не владее езика перфектно. В противен случай това му намалява имиджа на специалист. Приема се донякыде само чудестранния акцент, макар че и това е в някои по-консервативни места причина да се избягва този доктор или той да обслужва само чужденци, които пык от своя страна се чувстват по-разбрани от него.

Български обштества тука няма в тази степен както са по Англия и Америка. Тука былгарите си траят и почти са се асимилирали с местното население. Няма някакви особени бг изяви. А иначе финансовата криза не прощава - нито на немци, нито на чуждеци, жъне наред, няма кво да се заблуждаваме. Но...все пак ти желая успех в помощта , която са ти обештали.

п.с. Подробности не знам за това как важат дипломите и дали има нужда сега от приравнителни изпити, като преди години...





Тема Re: лекари в Германиянови [re: brt]  
Автор toto49 (непознат)
Публикувано08.12.08 11:00



Има два начина за упражняване на медицинската професия в Германия:

01. Pабота в болница:

За такова нещо може и да се намери някоя болница, която да назначи български лекар само срещу неговата диплома. НО:
- във всеки случай започваш като AIP, т.е. наравно със завършилите току що студенти. И влизаш в една мелница, не ти е работа. Дежурствата по 36 часа са нещо съвсем обикновено, няма събота, няма неделя. И ти си последната дупка на кавала. И понеже си неориентиран в конкретната обстановка, старшата сестра започва да те командува, както си иска. За шефовете и другите колеги да не говорим - всичките ти спомени за колегиалните ти отношения в България си остават само мили спомени.
Цялата работа за около 3 бона начална заплата. Плати си жилището, колата, застраховките и другите тегуби и ти остава само една лека усмивка!

02. Самостоятелна работа в собствен кабинет.
Виж тук работата става дебела:

- тъй като ти си Господин Никoй те чака един безкрайно труден път, до като получиш Approbation от местната камера. Тук вече не става въпрос да поназнайваш малко немски и да си готин тип. Тук, братко мои те чака една комисия от специалисти, които в рамките на 5 - 6 часа те прекарват през цялата медицина и ти дават да разбереш, че не си толкова способен, колкото си мислиш.
- за да започнеш в собствен кабинет, трябва да си Facharzt в някоя специалност, трябва да познаваш цялата система на здравеопазването в страната, да имаш представа от това, как се набира personal, как се организира кабинет, как се правят тримесечните отчети и други подобни тънкости.
- но всички тези предварителни условия не са никаква гаранция, че след като откриеш кабинета (разходите по откриването са около десетина бона) някои ще те потърси. А разходите тръгват от първия ден - наем, помощничка, ток, вода.....

За това Колега:
стои си там, където си в момента.
Ако не си днес много на кеф, иди с някои колега в кръчмата отсреща да си поплачете на раменете и да пооплювате българската действителност. За това не трябва никаква специална подготовка, пак и българския си го знаете.

Но все пак можеш да опиташ.
Желая ти успех!!!





Тема Re: лекари в Германиянови [re: toto49]  
Автор lumier (непознат )
Публикувано18.12.08 14:07



Prosto mi haresva stila i hachina na mislene do nego-mnogo pozdravi i prijatni praznizi ot divite okolnosti na hannover





Тема Za Lumierнови [re: lumier]  
Автор toto49 (непознат)
Публикувано18.12.08 17:54



И най-дивите околности на Hannover си имат своите предимства:

- говори се най-добрия немски език (Celle),
- няма големи реки, съответно няма опасност от наводнения (виж кво става в Рим!!!)
- ако много ти е докривяло, отиваш в HeideparkSoltau и се кефиш докато ти се замае главата (после тихо повръщаш в канавката),
- има бол горски масиви с прекрасни коледни елхи (в София в момента са по 40 лева???!!),
- ако много ти домачнее за световното славянство, отиваш на някое Raststaette на А2 (гледай да не ти свият нещо от колата).

А бе изобщо, Niedersachsen, в центъра на Европа, Родината на Scorpions, Welfenprinz-a и него можеш да го скиваш някъде.

Хайде не се оплаквай, има и по-лошо, нали сме в криза.
И горе главата.
Коледа иде, гледай някоя комшийка да те почерпи с WeihnachtsPlaetzchen, много са готини.

Поздрави от Eifel





Тема Re: лекари в Германиянови [re: brt]  
Автор si2 (минаващ)
Публикувано13.01.09 17:12



Не е лесно,но труда и иzпитанията си zаслужават,zапла6тането е много добро.Има доста лекари 4ужденци,вкл. и от иzт.Европа,най_ве4е поляци,руснаци.6те ти е необходим добър немски.



Тема Не се притесняваи ако има трудов договорнови [re: brt]  
Автор Zoe ()
Публикувано24.01.09 20:54



Тук в Baden Württemberg да си лекар е много престижно, и си неЩо като малЪк бог едва ли не..
никои няма да очаква да говориШ немец. Понеже болните искат неЩо от теб а не обратно. е допустимо да си говориШ като чужденец.
Важно е да си учтив с тях и непременно трябва да научиШ сЪответните клиШета (5/6 лафа) и да ги прилагаШ с усмивка и поглед в очите, сякаШ виждаШ маика си, иначе се обиждат. РЪкостискане и Здравеите госпожо ...Довиждане и приятен ден и БЪрЗо оЗдравяване, особенно при бабетките които и беЗ това са свикнали да им се подмаЗва всеки. И усмивки, усмивки...
Не се Шегувам ни наи малко, теЗи неЩа в Бг не са така Затова ти ги каЗвам.

Да си БЪлгарин не е ниЩо кои Знае какво особенно, пЪлно е с руснаци, негри и американци, така че те са свикнали.
КриЗа при докторите няма, населението Застарява и има нужда от все повече ...Има ли клиенти/пациенти, каква криЗа??

...and may the force be with you!




Тема А в БГ как е???нови [re: toto49]  
Автор Zoe ()
Публикувано24.01.09 21:02



Няма ли дежурства???
Като си плати колата и жилистето какво ли пЪк Ще му остане?

Той да си пробва пЪк може и успее да стегне старШата сестра.

...and may the force be with you!




Тема апропо отворен,нови [re: toto49]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.01.09 22:54



да ти пратя ли WeihnachtsPlaetzchen, когато аz съм ги пекла и са топли са много вкусни, ако ще да стават студени и твърди понякога...

Опитвам с по_малко масло, zатова...


А иначе имаш право, поне можеш да говориш/пишеш достатъчно стресиращо, zа да те вzемат насериоzно ше се раzбираш с майка ми

Аz като потенциална пациентка си иzбирам лекарите, които ми пасват. Много непрофесионално, но аz не съм и професионалист. Веднага се усеща кой лекат те върти като бройка и кой наистина си гледа работата и ходи да се доусъвършенства на раzни курсове и т.н. И не ми харесва някой да ми прави прегледи, които не влиzат в профилактичните прегледи, zа да иzточи zдравната каса, пък и да не ми е директно от джоба. Пък и да ми го каzва в прав текст, "За подпомагане на болницата" Ха!

by himbeer


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.