Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 08.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Тема Einbuergerung/Daueraufenthalt и Bundeswehrнови  
Автор novakov_ (непознат )
Публикувано03.10.08 03:38



Здравейте всички,скоро може да имам немско гражданство или Daueraufenthalt...Чух обаче от Auslaenderbehoerde-то че ще има нужда да карам немска казарма (не съм карал българска и съм на 26г.).Та въпросът ми тук е,това важи ли за човек който има Daueraufenthalt или само за тези с двойно гражданство?И до коя възраст могат да ме викнат за казармата (което почва първо с Musterung)?В интернет четох че може да се изхитрява това искане за Musterung (напр. ако съм женен) или да не се ходи на прегледа.Аз не искам нито казарма нито цивилния и вариaнт да карам.Какви възможности имам за това,при положение че приема един от горе изброените немски документи (немски паспорт или Daueraufenthalt)?

Редактирано от novakov_ на 03.10.08 03:43.



Тема Re: Einbuergerung/Daueraufenthalt и Bundeswehrнови [re: novakov_]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано03.10.08 15:52



Привет novakov_,

не се притеснявай, в Германия това важи само до 25 годишна възраст.




Тема Re: Einbuergerung/Daueraufenthalt и Bundeswehrнови [re: nealivilla]  
Автор novakov_ (непознат )
Публикувано03.10.08 22:14



Здравей nealivilla,
a може ли да ми кажеш източника на тази информация?Къде мога да прочета,законът как е,има ли разлика в различните провинции,и пр..Имаш ли личен опит с това?

Редактирано от novakov_ на 03.10.08 22:29.



Тема Re: Einbuergerung/Daueraufenthalt и Bundeswehrнови [re: novakov_]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано03.10.08 22:49



Hi, инфото е от съпруга ми, но прочети тук:








Тема Re: Einbuergerung/Daueraufenthalt и Bundeswehrнови [re: novakov_]  
Автор бълrapckиcтyдeнт (гастарбайтер)
Публикувано09.10.08 23:30



Новаков, що не идеш в немската казарма доброволец. Заради тръпката. В България армията стана професионална, за нещастие. Пускам ти линк за един разказ на Карбовски за казармата, който ти, надявам се, ще се амбицираш да допълниш с лични впечатления от немската служба.

И така,

СТАРШИНА @-ОВ проговори. Взе думата и не я остави, докато всички ние - отслужили, неотслужили - искахме да викнем "стига":



Лятна и пролетна ваканция - това е помеждутък от време между две бачкания в Даймлер

Тема Разказа е класика!!!нови [re: бълrapckиcтyдeнт]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано10.10.08 03:03



Кърти мивки!Респект....



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Разказа е класика!!! [re: ZainGadol]  
Автор бълrapckиcтyдeнт (гастарбайтер)
Публикувано11.10.08 09:18



Нали! Ако използваме една метафора от волейбола, М. Карбовски е вдигнал топката, а нашият човек има само да забие. Отива в немската казарма и описва всичко: кой е германският еквивалент на унтерофицер @-ОВ, кои са 10-те цигани от КЕЧ-а, как са го измислили немските стари пушки: дали делфини и целуване на пода на тоалетната, или може би нещо по-хай-тек....Изобщо има широк мегдан за творческа изява.

Лятна и пролетна ваканция - това е помеждутък от време между две бачкания в Даймлер



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.