Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:00 20.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема za balgar4etata v 4ugbinaнови  
Автор didimon (непознат )
Публикувано18.05.08 09:29



givej ot godini izvan graniza idezata mi vladejt pismenno i govorimo balgarski ezik.za sagalenie poznavam mnogo balgari sas smeseni brakove,4iito deza ne razbirat i duma ot mai4inijt si ezik.s dezata se govori na nepravilen nemski ili kakavto i da e drug ezik.za men vsi4ko tova e ne samo tagno ,no i nepravilno da se otnema na dezata vazmognosta da sa 4ast ot drugata si polovina ot proizchoda si.loschoto e ,4e 4esto sam i svidet,kogato kontaktuvam s toku schto doschli balgari v 4ugbina i te zapo4vat da govorjt s men na nemski ezik ili na balgaro-nemska smesiza.izvinenieto im e , 4e bili zabravili balgarskite dumi.izvinjbam se,no mai4inijt ezik,e kato karaneto na velosipeda. za ili protiv balgar4etata izban graniza da goborjt mai4inijt si ezik...



Тема Re:нови [re: didimon]  
Автор Gerylin ()
Публикувано18.05.08 20:16



ти пък заЩо не оставиШ хората да си възпитават децата как си искат..
аман от пъхане на носа където не вие работата .. българска му работа



Do what you want to do and everything else will be revealed to you.

Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор didimon (непознат )
Публикувано19.05.08 09:23



ne me interisuva koi kak si vaspitava dezata,prosto ne e nugno da tvardi,4e e balgarin sled kato ne znae balgarski ezik ili se pravi ,4e go e zabravil.saschtoto se otnasj i za teb,4ovek njma nugda da paradira s zau4eni frazi na drug ezik,saita e za balgari,koito govorjt balgarski ezik.idinstvvenoto,za koeto sagaljvam e ,4e ne moga da izpoolzvam kirilizata poradi techni4eski pri4ini.



Тема Re: za balgar4etata v 4ugbinaнови [re: didimon]  
Автор Muskat (орехче)
Публикувано19.05.08 13:19



Виж сега всичко е много индивидуално и най -важният фактор е на каква въzраст децата приемат или трябва да свикнат с иzбраната им родина.
За родените в чужбина(особено при смесените бракове) е трудно да се самоопределят по-късно като българи,колкото й майката да прелива от патриотиzъм.Не става дума zа иуридическата страна на въпроса,а zа усе6тането като национален дух.Об6туването с бълг.среда,баби,дядовци,роднини и т.н. е твърде ограничено.Дори при формулирането на иzречения иzполzват несъzнателно рамкирането като при немския zатz.
За придо6лите от 10 12 год.,които идват с по- 6ирок речников zапас ,не е
проблем да си обогатяват бълг.еzик дори и в чужбина,,четейки книги,чатове и т.н.
От опита си на бг.мама мога да раzкажа доста сме6ни ситуации,но има други клубове zа подобни истории.
В контактите си с българи тук можем да вметнем някоя немска дума,но като акцент,а не като парадиране zа владеенето на еzика.Такива претенции zа перфектно владеене са смехотворни и се сре6тат само в старите соц.криминалета


За кирилицата може6 да иzполzва6 тоzи линк после само копи пейст.Ако не6то не е ясно,свиркай


Ако спориш с идиот,то вероятно и той прави същото

Тема Re:нови [re: didimon]  
Автор Gerylin ()
Публикувано19.05.08 20:16



ne me interisuva koi kak si vaspitava dezata

като не те интересува,какво си пуснала темата ???

ne e nugno da tvardi,4e e balgarin sled kato ne znae balgarski ezik ili se pravi ,4e go e zabravil

дали е нужно или не остави на всеки индивидуално..и пак логиката ти бърка..този човек ВИНАГИ Ще си остане с българска кръв ,независимо какъв език говори,какъв цвят си боядисва косата или дали яде диетични бисквитки ..

.saschtoto se otnasj i za teb njma nugda da paradira s zau4eni frazi na drug ezik,saita e za balgari,koito govorjt balgarski ezik.

единствената чуждица от постинга ми е "аман" и това не е фраза ,а дума



п.с Кредорът ти не работи ли? тцтцтцтц май е по добре да си поправиШ собствените писание ,преди да обсъждаШ хората по принцип

Do what you want to do and everything else will be revealed to you.

Тема Re: za balgar4etata v 4ugbinaнови [re: Muskat]  
Автор didimon (непознат )
Публикувано20.05.08 10:28



blagodarj ti za informazijta.az bjch si instalirala kiriliza,no kompütatat mi izpadna v depresij i se nalogi otnovo da e deinstaliram.vinagi kogato se mernaschna horizonta s tvojt prjkor muskat se seschtam za muskativata rakij na djdo toscho i goljmoto to4ene na ligi



Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор didimon (непознат )
Публикувано20.05.08 10:36



mnogo interesno si opisana v drugite klubove....zlobarkata Gerylin...tvoite mnenij ne podlegat na obsagdane i njmat mirodavnost.kato si tolkova otvorena podchvani po-umna tema



Тема Re:нови [re: didimon]  
Автор Gerylin ()
Публикувано20.05.08 11:50



хехе,разсмя ме...
такива отворени като теб най ги обичам...
айде със здраве,че вече не си ми интересна

Do what you want to do and everything else will be revealed to you.


Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор didimon (непознат )
Публикувано20.05.08 12:49



...kato ne dostignala lisizata grozdeto,kazala:to e kiselo ...zavartjla opaschka i si tragnala...



Тема Re:нови [re: didimon]  
Автор Gerylin ()
Публикувано20.05.08 20:41



ми не просто няма смисъл да ти се връзвам..опитах се да покажа,че подходът в случая е греШен...хората сами си преценяват как ,заЩо и на какъв език да учат децата си

аз обсъждах твоята тема,ти подхвана мен .. съвсен непознат човек в нет форум

ако имаШ проблем с мен,може на белжки да го обсъдим...
ако ли не,психологията го е доказала: този ,който не може да се заЩити с разумни доводи,го обръЩа на обиди...

по умният отстъпва пръв



а "гроздето" е много гнило за вкуса ми

Do what you want to do and everything else will be revealed to you.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.