Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 13.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема БГ-2008, Впечатления  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано13.06.08 15:11



Значи... Тая година си казвам ще се правя на голяма баровка в БГ като си отида. Мъж ми нае скъпа квартира на пъпа на София, кола чисто нована рент и аз ше се правя на хубава и избарана дама. Няма вече с парцалките и няма вече маскаради колко ми е зле в емиграция, та да ме съжаляват. Парад тая година и пъчене до дупка, така бях решила.
И тръгвам, значи, по Витошка, наконтена по немските разбирания , Галерия Пого, Байерн, престижен бутик, токчета даже и нов часовник, къса подстрижка, едва забележим руж по страните и изобщо... Интелигентен елеганс.. Вървя, гледам, значи и какво... никой не ме поглежда. И как да ме поглежда като наоколо ви казвам парад на пищна женска плът и красота. Абе, българките, мисля си, от къде ги извадихте тия цици изведнъж ? Едно време не бяхте/ме/ такива цицорести. Гърди и крака развети ви казвам, гримове и прически, токчета и чанти. Като на конкурс за топ моделки. Че и абитуриентски балове. И си личат и категориите, нали. Мутресите-майки вече леко застарели, но лицата с лифтинг, пазвата напомпана и експонирана, бедрата опнати всичко съответно скъпо и марково, за каквото аз и идея си нямам че някога ше си купа. Надничат те от едни лъскави Аудита шестици и Хамери, дето и тук при нас ги няма толкоз / хем Фабриката Ауди ми е на половин час път пеша/. Другата категория красавици - щерките то се знай. Ама от тях малко видях, някак си. Оскъдно. Сигурно са по чужбините да учат по престижните места. Иначе София залята от едни момиченца провинциалистки, дето дошли да я покоряват. Облекли роклички , ветреят се , блузки с деколтенца, без ръкавчета, едни пайетки, едни краченца показали. Но, разбира се личат си, че са от прованса, по нескопосно боядисаните в гарваново черно коси, по изражението на лицето и очакващите погледи. Пък може и не всичките да са от прованса, но това е, -Очакват момичетата. Очакват да ги забележат и да ги харесат. Аз разбира се изпаднах в сянка без да се терзая за това. Вече съм леля на определена възраст имам определени представи за стил, елеганс и прочие и българският тренд в модата откровено казано леко ме шокира. Още ме шокира, че нещо не забелязах къде са мъжете Къде са мъжете?Къде са готините софийски пичове от едно време?Въртят се тези момиченца , пъчат се и чакат, а няма кой да ги забележи. Ше речете остарели са пичовете от едно време, оженели сте ги и вече не са готини. Ами новото попълнение си викам, къде е ? Няма го. Няма кой на им подсвирне на тия красиви женски тела по улицата, няма кой да ги спре да им направи комплимент, да ги покани на кафе, както беше някога. Къде са мъжете? Всички ли са станали български студенти и автоджамбази в ДЕ?. Или тия, дето са останали в родината са толкова заети да изкарват пари, да правят кариера, да се вписват в новото време, че са станали не само безполови и импотентни но и напълно невидими ? Как мислите?
Забележка: Вчера по невнимание пуснах темата в един друг клуб, така че ако вече сте я чели извинете че се повтарям. Иначе в замисъла си бе написана за тук и за вас.



Тема Re: БГ-2008, Впечатлениянови [re: Maka_]  
Автор RGBG (непознат )
Публикувано14.06.08 19:34



Прекрасно описание на действителността в Столицата.

Малко в стил Алеко Константинов. Скоро няма да има мъже,а само чекиджии. Жалко да "мометата от прованса",тръпнещи в очакване чакайки някой пич да ги заговори.

П.П. В България има много пара,но е зле разпределена.



Тема Re: БГ-2008, Впечатлениянови [re: Maka_]  
Автор nasko_O7 (непознат )
Публикувано15.06.08 11:32



"Тая година си казвам ще се правя на голяма баровка в БГ като си отида..."


Тръгнала си да си избиваш комплексите.
Тръгнала да се прави на баровка пред "бедните" роднини. Егати комплексарите.



Тема Re: БГ-2008, Впечатлениянови [re: nasko_O7]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано15.06.08 12:39



Шо? Ти да не би нещо да се чувстваш "беден роднина", та се обиждаш?



Тема Re: БГ-2008, Впечатлениянови [re: Maka_]  
Автор nasko_O7 (непознат )
Публикувано21.06.08 21:43



Не се обиждам. Просто съм неприятно изненадан като виждам че приказката "Пази Боже сляпо да прогледне" е валидна и в наши дни.
Ако искаш да покажеш колко си успяла в чужбина. Помогни на някоя многодетна българка на която не и достигат парите да си плати парното вместо да си купиш пре-скъпи обувки от някой бутик. Но знам че няма да разбереш за какво говоря.

Редактирано от nasko_O7 на 21.06.08 21:44.



Тема Re: БГ-2008, Впечатлениянови [re: nasko_O7]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано24.06.08 14:55



Изключително глуповати коментари на човек дето го стяга шапката.. В моя постинг изобщо не стара реч за тези неща. Съжалявам, че имаш трудности с екзистенциалното си осигуряване и се чувстваш неуспял/а/ в живота. Съветвам те да не ходиш в клубовете на българите живеещи в чужбина, за да не си причиняваш пристъпи на злоба и завист и да не страдаш.
Желая ти успех.



Тема Re: БГ-2008, Впечатлениянови [re: Maka_]  
Автор nasko_O7 (непознат )
Публикувано24.06.08 20:39



1-во, аз съм мъж (което се подразбира от nick-a ми Nasko, но може би ти вече си станала германска и си забравила българските имена). Както и да е.

2-ро, не изпитвам финансови затруднения.

3-то, ходя в клубовете на българите живеещи в Германия защото самият аз живея в Щутгарт от доста години.

4-то, не изпитвам никаква злоба към никого още по-малко завист.
Но не съм си и помислял че ще разбереш за какво говоря.

Редактирано от nasko_O7 на 24.06.08 20:40.



Тема Re: БГ-2008, Впечатлениянови [re: Maka_]  
Автор бълrapckиcтyдeнт (гастарбайтер)
Публикувано26.06.08 15:36



Много пъти съм отговарял на този въпрос и сега ще го направя пак: майсторите на тези мацета по българските улици сме ние - българските студенти в Германия. Къде мислиш, влагаме парите от автоджамбазлъка и за какво изобщо спим по 6 в стая и пътуваме по 3-4 дена без да се къпем? Правим го, защото знаем - България ни чака! Трева, гаджета, евтин алкохол! Слънчев бряг - най-великият курорт на света! Който български студент не качи лятото една мадама на колата, не я заведе за 2 седмици на Сънито и не пръсне 5-6 бона за това време, не е никакъв български студент!



Лятна и пролетна ваканция - това е помеждутък от време между две бачкания в Даймлер

Тема Re: БГ-2008, Впечатлениянови [re: бълrapckиcтyдeнт]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано26.06.08 16:49



Ами тогава какво само ривиете тука с Арубата, че българките кълвели само на чужденци и не ви бутали. Ето пълно е с хубави, свежи девойки дето даже са готови да ви обърнат внимание, да ви дадат да ги повозите на докарана за продан трошка и даже да ви позволят да пръснете по тях 6 бона..
Да живее българската студенция!/в ДЕ/!





Тема Re: БГ-2008, Впечатлениянови [re: Maka_]  
Автор Gerylin ()
Публикувано29.06.08 12:11



значи първо се издразних на постинга ти,заЩото току Що се бях завърнала от БГ и ме гонеШе носталгията,но сега на свежа глава (

) си мисля колко права , за Бога, си ..
миналото лято оЩе от летиЩе Бургас ни посреЩна българЩината ей с това :



половината (секс)туристи веднага се залепиха на плаката

п.с иначе на мен определено не ми пука особено как се нося по БГ улиците,заЩото нямам намерение да свалям смугли Бг типове..както не искам и те мен

Do what you want to do and everything else will be revealed to you.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.