Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 25.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Razvod v Germanyнови  
Автор Edelwais69 (непознат)
Публикувано17.04.08 03:50



Zdraveite,predvaritelno blagodarja za otgovorite vi! Prez 1998 doidoh s majat mi i deteto v Germany i do 2004 imahme statut na emigranti. Prez 2004 polu4ihme postojanno prebivavane,poradi tova 4e majat mi si nameri rabota i se izdarjahme sami.Sega sam podala molba za razvod. Imam 4as pri advokat,no iskam savet ot vas ako njakoi e minal po tozi pat i znae podrobnostite. Ima li opasnost da zagubja prebivavaneto si sled razvoda,poneje az ne rabotja/ deteto e na 9/ i dali shte plashtam bor4ovete na maj mi ot neplateni smetki,koito sa na negovo ime? Molja vi kajete koi kavoto znae.. Braka ni e sklu4en v Balgaria.Blagodarya vi ot sarce predvaritelno!!!!

Ne e vajno koi e prav,a koe e pravilnoto!!!


Тема Re: Razvod v Germanyнови [re: Edelwais69]  
Автор didimon (непознат )
Публикувано19.04.08 18:33



otparvom emigrazijta edin vid otpadna,ponege sme v evropeiskijt sajs.sled kato e sklü4en braka v balgararij i ako ste balgarski gragdani,to trjbva da popitate v balgarskoto posolstvo.ako ste s nemski pasporti,to ti kato maika imasch goljmo predimstvo-podavasch molba v sozialni slugbi,pitasch v otdela za zaschtita na deteto i tn.nikoi njma taka da te varne obratno v balgarij osven toba deteto ti u4i i v germanij.mnogo e vagno do koga e razreschenieto vi za prestoi v stranata.ako ste s nemski pasporti to magat ti e dlagen da izplaschta izdragka na teb i deteto ti ,detskite pari saschto prinadlegat na tozi.koito schte se grigi za deteto.pischi s podrobnosti,kakvi pasporti imate,tova e vagno



Тема Re: Razvod v Germanyнови [re: didimon]  
Автор Edelwais69 (непознат)
Публикувано20.04.08 06:46



Zdraveite didimon,blagodarja vi za otgovora,nai setne njakoi da mi otgovori.Az i deteto sme s bg pasporti, no s postojanna viza Niederlasungerlaubnis v pasporta ,detteo u4i tuk,no braka ni e sklu4en v BG i ako se razveda v BG moje bi njama da imam osnovanie da se varna tuk tai kato ne rabotja i ne moga da se izdarjam,a tova e uslovieto za da jiveja tuk,kakto 4uvam ot poznati.Ako se razveda tuk v Germany, me e strah 4e nasledjavam polovinata ot neplatenite mu smetki.I tova pak taka 4uvam ot poznati,no nikoi ne se e razvejdal ot poznatite mi i zatova iskah mnenie ot foruma ot njakoi kade znae i e minal po tozi pat.Na advokat shte hodja no i te sa edni....gledat da vzemat parite ot razvoda i s sigurnost shte kajat 4e tuk da se razveda e po dobre ot kolkoto v BG/razbiraemo e,zahsto da platja na bg advokat vmesto te ot socialnite slujbi da si vzemat polagaemoto im se za razvoda mi/ Tejko reshenie e dali da se razveda tuk ili v BG---2 problema sa---zagubvane na prebivavane i nasledjavane na bor4ovete mu kam darjavata i firmite/ BLAGODARJA VI DIDIMON za otgovora,no vse oshte neznam kak e nai dobre i kade kakvo shte zagubja.blagodarja vse pak!!!!

Ne vajno koi e prav,a koe e pravilnoto!!!


Тема Re: Razvod v Germanyнови [re: Edelwais69]  
Автор didimon (непознат )
Публикувано20.04.08 09:40



ako se razvedesch v germanij ste platisch mnogo pari.200 e e tarifata na advokat za edin termin.osven tova germanij njma pravomostijta da izvarsci tozi razvod tai kato ste balgari i imate sklü4en brak v balgaria.tova ozna4ava ,4e vsi4ki dokumenti ste patuvat v balgarij ste se prevegdat s apostili i tn. i asdvokata ti ste te izto4i s partite.po -dobre e da izdadesch generalno palnomoschno na blizak rodnina da te predstavljva pred vsi4ki dargavni organi ,zaverjvasch go tuk,pred notar i davasch da ti napravjt prevod na balgarski.razvoda v balgarij trae ot 3m do godina.osven tova ti imasch smetka da ostanesch tuk ,zaschtoto schte se polzuvasch ot mnogo privilegii.v balgarij si na nula i ako njmasch pomoscht ot roditeli si zagubena.hvaschtai se i tragvai v sozialni slugbi,arvaitamta i se registrirai,dostata4no e da namerisch mini dgob,no da te vodjt ofizialo.togava imasch pravo na razli4ni pomoschti.taka barzo ,pri uslovie ,4e giveesch v germanij i t.n nikoi ne moge taka barzo da te varne obratno.dokolkoto dokolkoto do smetkite mu ,to pri uslovie ,4e toi ostane tuk v germanij ,smetkite schte se tarsjt ot nego.tuk ima semeistva s po 200000 hiljdi dalgove i kato otgovarjt na minimum dohot sle 5 godini dalgovete se oproschtavat.ne se podavai maga ti da te schantagira ,pri uslovie,4e ti ako se razvedesch imasch dobri pozizii.minala sam tozi pat i znaj kak e



Тема Re: Razvod v Germanyнови [re: Edelwais69]  
Автор didimon (непознат )
Публикувано20.04.08 09:55



tova e telefona na posolstvoto v bon 0228363061-65,mnogo sa u4tivi i vnimatelni,no trjbva da zvanisch po prodalgitelno.tam sre ti dadat nai -dobar savet i informazij



Тема Re: Razvod v Germanyнови [re: Edelwais69]  
Автор Muskat (орехче)
Публикувано20.04.08 12:55



Ако дълговете на съпруга ти са направени в Де и стои твоят подпис под някой документ,си mitschuldig с него.При невъzможност да пла6та6,те вкарват в така наре4ената SCHUFA и след това дори едно хенди не би могла да си купи6 с договор.Не раz4итай на рекъл,каzъл,а най- добре потърси бератунг в Ауслендерамт.
Желая ти късмет!

Ако спориш с идиот,то вероятно и той прави същото



Тема Re: Razvod v Germanyнови [re: Muskat]  
Автор didimon (непознат )
Публикувано20.04.08 13:12



hei,nedei da plaschisch taka genate.az poznavam edna balgarka s podoben slu4ai,tj otide v polizijta i zajvi,4e magat i iska da napusne stranata i da ne si plaschta dalgovete.trjbva da ti kaga,4e toi nemoga i s malak prast da j pipne i otvsi4ko nagore ne go pusnacha da zamine ot getrmanij dokato ne izplati dalgovete si.ot vsi4ko ima izchod,nezabravji,4e germanzite imat jki zakoni i tuk,razvedenite sa po-dobre vinansovo otkolkoto semeinite.az kato rabotj polu4avam po-malko otkolkoto vsi4ki,koito sa pod kriloto na vsi4ki sozialni i t.n pomoschti



Тема Re: Razvod v Germanyнови [re: Edelwais69]  
Автор Edelwais69 (непознат)
Публикувано21.04.08 01:22



Zdraveite,skipi sanarodnici,koito ste taka mili i mi otgovarjate.Mnogo toplo se 4uvstvam,kogato 4eta vashite saveti,dobih predstava kak da deistvam! Mnogo mnogo vi blagodarja!!! Ako v posledstvie vi izleze oshte njakakva informacia molja vi pishete mi pak.Az shte proverjavam pak dali ima neshto novo ot vas. I az imah 4uvstvoto 4e advokatite tuka shte gledat da pe4eljat ot men i njama da mi kajat nai blagopriatniat variant za razvod.Zatova se obarnah kam vas.--- Zna4i taka da razbiram---da pravja razvod v BG 4rez upalnomoshteno lice,da se hvana na rabota tuk Aushilfe na 400 euro bazis minimum i da tarsja pomosht ot socialnite slujbi za finansova pomosht. Kogato doide ot BG dokumenta 4e sam razvedena i pri polojenie 4e rabotja na Aushilfe na 400 euro bazis tuk ,mislite 4e njama da me varnat v BG, taka li? Oshte neshto da popitam--ako naprimer edna godina sled razvoda resha d arabotja na 8 casa raboten den s dogovor,a maj mi e bezraboten ,dali shte trabva az na nego da plashtam neshto kato izdrajka?? ;Skipi sanarodnici, oshte vednaj blagodarja i jelaja vi kasmet ot sarce!!!

Ne vajno koi e prav,a koe e pravilnoto!!!


Тема Re: Razvod v Germanyнови [re: Edelwais69]  
Автор didimon (непознат )
Публикувано21.04.08 12:20



ti si balgarka s balgarski pasport,razvegdasch se po balgarskite zakoni-tova zna4i,4e izdragkata za deta e okolo 50 e maksimum,a ako bivschijt pradjvi pretenzii za izdragka to sumata e okolo 30e,no sked razvoda njma da moge da iska ot teb izdragka, zastoto zubi davnost.ti oba4e imasch pravo po novijt zakon za izdragka i j poiskai,zaschtoto vsjka godina imasch pravo na uveli4enie.pozvani vav vseki slu4ai v posolstvoto za nai dobar savet



Тема Re: Razvod v Germanyнови [re: didimon]  
Автор Muskat (орехче)
Публикувано21.04.08 22:21



Споко,не съм пла6ило

,но имам чувството,че пи6е6 zа спорт и слава.Посолството на НРБ е в Берлин,а в Бон,Миунхен има консулски отдел
Дори и раzведени,ако ба6тата живее все о6те в Де,6те пла6та иzдръжка по така наре4ената "Диуселдорфска табела",която се определя според дохода му.
Художествени сравнения от рода на една поzната или на драгинкино Петко zълвиния син не са zаконите в една държава
Иначе желанието ти zа всаимопомо6т е похвално

Ако спориш с идиот,то вероятно и той прави същото


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.