Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 05.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Колко излиза паричен превод до България?нови  
Автор интepнeт_aмaтьop (непознат )
Публикувано15.02.08 15:55



Здравейте!



Искам да преведа около 2300 евро за България . Колко ще ми излезе? Аз съм към Sparkasse, ама може и други възможности да ми кажете за да мина най-евтинко


Мерси предварително



Тема Re: Колко излиза паричен превод до България?нови [re: интepнeт_aмaтьop]  
Автор Grimm (брат)
Публикувано20.02.08 13:15



Аз трябваше да пратя малко пари - 100 € преди 2 месеца. Понеже нямах време да търся как е най-изгодно, директно отидох в Postbank и с Western Union направих превода. Резнаха ми главата - 20€ такса за 100€ превод.
После питах в моята Sparkasse - казаха, че ако човека в БГ има конто в някоя банка, превода от моето конто до БГ банката ще е само няколко евро.
За всеки случай питай пак в твоята Sparkasse.



Тема Re: Колко излиза паричен превод до България?нови [re: интepнeт_aмaтьop]  
Автор didimon (непознат )
Публикувано21.02.08 10:29



prevoda struva 0,50 centa ot minalata godina.triabva samo4e polu4atelj da ima sasto bankoba smetka.po postata bez bankova smetka struva 26 evro i parite pristigat ze 2 4asa.



Тема Re: Колко излиза паричен превод до България?нови [re: интepнeт_aмaтьop]  
Автор nothink (минаващ)
Публикувано26.03.08 16:17



Преводи в Евро между страни от EU по банкова сметка в Евро са безплатни ако се превежда с IBAN и BIC! Кажете това на всяка немска банка която се опитва да ви прекара да плащате за превод до БГ!
Обаче българските банки отдържат обикновено комисионни по входящи преводи (най-често 5 Евро).

...извинявай, не знаех, че е невъзможно...


Тема Re: Колко излиза паричен превод до България?нови [re: интepнeт_aмaтьop]  
Автор toto49 (непознат)
Публикувано27.03.08 10:04



Немските банки не начисляват такси при IBAN преводи само поради конуретни съображения.
Иначе Законът на EU за преводите в рамките на общността казва:

"...Auslandsueberweisungen nach dem IBAN-System innerhalb der Gemeinschaft duerfen nicht mit hoeheren Transaktionskosten belegt werden, als diejenigen, die bei Inlandsueberweisungen berechnet werden..."

Така че, могат да се начисляват трансакционни такси, които обаче не бива да надвишават таксите при вътрешните преводи.

Факт е, че българските банки все още си разиграват коня както си искат и касират и в двете посоки - и при входящи и при изходящи IBAN-преводи.

Когато ги запиташ, на какво законно основание ти прибират парите, те ти казват, ами това са такси за обмен на валута от EU в БГН и обратно.
Когато ги запиташ, ами защо касирате при преводи от и към сметки в Евра банките просто ти казват: ами това е, ако искаш.

Проблемът е, че не се е намерил някои хитряга адвокат, които да заведе един Musterprozess. И с това работата ще се уреди, защото европейското право стои над националното.
Само че адвоката го няма!!!!
А клиентите си траят.





Тема БeЗплатнонови [re: интepнeт_aмaтьop]  
Автор Zoe ()
Публикувано31.03.08 12:45



Аз сЪм в Спарда Банк и там има Euroueberweisung, маи до 8000 - , но не онлине, отиваш там лично.
Според Закона, парични преводи между държави в ЕУ са беЗплатни.
С ПоЗдрави

...and may the force be with you!




Тема Re: Колко излиза паричен превод до България?нови [re: интepнeт_aмaтьop]  
Автор Muskat (непознат )
Публикувано31.03.08 15:12



Ако ти и съответното лице имате Pay Pal,става най-бърzо.Има опция и zа емайл превод



Тема Re: Колко излиза паричен превод до България?нови [re: интepнeт_aмaтьop]  
Автор ira999 (непознат)
Публикувано31.03.08 18:08



Как безплатно бе хора, наскоро исках да от сметка на сметка да преведа в Холандия малка сума, искаха ми 34 евро за превод, заверки на сметки, от българска централна в незнам каква централна, абе ужас, отказах се и това което коментирате тук ме учудва, мисля си, че и от България би следвало да е с мин такса, но банките яко дерат



Тема Re: Колко излиза паричен превод до България? [re: ira999]  
Автор nothink (минаващ)
Публикувано02.04.08 00:54



виж

или, ако не ти се чете раzпоредбата, .

...извинявай, не знаех, че е невъзможно...

Тема Re: Колко излиза паричен превод до България?нови [re: nothink]  
Автор toto49 (непознат)
Публикувано02.04.08 09:36



Браво,

точно това е!!! И отгоре на всичко България е в Laenderliste (link)
И сега ако не се намери един оправен адвокат, които да спечели маса хонорари от българските банки - здраве му кажи!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.