Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 14.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Тема Молба към български студентнови  
Автор aruba_man (Euro Kinder)
Публикувано16.11.07 00:16



Декември месец се очертава да отивам пак в Германия за поредния "нов внос".

Ти като редовен клиент на автокъщите можеш ли да ми кажеш как е хавата в Щутгарт?Имам около 6-7 хиляди евро!Мисля за Вито(пътнишкия модел-дългата база,дизел).Но може и нещо друго да е!Например Зафира или Голф 4(пак дизелови).Много се търсят тука,правиш 1500-2000 горница от такъв модел!Наскоро продадохме една четворка!Ако стигнат парите може и две да взема,и някой,който иска да се прибира без пари в БГ ще ми я докара!Виж проучи там пазара,пък напушването и водката са от мен!По принцип съм до Мюнхен,но за каузата може и до Утрехт да идем!Наздраве...

Muenchen is mein Heim!


Тема Re: Молба към български студентнови [re: aruba_man]  
Автор бълrapckиcтyдeнт (гастарбайтер)
Публикувано17.11.07 20:22



Съжалявам, но нали знаеш орташката работа...Последния път, когато ми дойдоха приятели да купуват микробус, след като си заминаха се оказа, че половина от велосипеди от стоянката пред общежитието са изчезнали.



Бе какво да ти обяснявам, ти сам си го написал черно на бяло:



Лятна и пролетна ваканция - това е помеждутък от време между две бачкания в Даймлер

Тема ПС. Виж колелото на историята какво нещо е!нови [re: aruba_man]  
Автор бълrapckиcтyдeнт (гастарбайтер)
Публикувано17.11.07 20:34





Аз, като нямах почти никакви средства за съществуване, принуден бях да живея в Дешовката, прибежище за крайно бедните студенти. Бай Ганьо най-енергически настояваше да дойде и той в Дешовката.

- А бе не може, бай Ганьо, това заведение е само за студенти.

- Че какво, като е за студенти - убеждаваше ме бай Ганьо, - студентите не са ли хора като мене? Какво бива най-сетне един българин да приберат?

- Но вий сте богат човек, бай Ганьо, вий можете да платите на хотел.

- Ама че си бил прост човек - укоряваше ме бай Ганьо, - аз те мислех за по-хитър. А бе хей, българино, защо да си даваме паричките на московците? Набуташ ли келепир, дръж го с двете ръце, ами! Те отде ще знаят какъв ми е халът?

- Не може, бай Ганьо, ще протестират бедните студенти, ще ми се сърдят и може да ме изпъдят от общежитието.

- Инат глава българска! - продължаваше бай Ганьо.- Ами че ти уста нямаш ли? Не ти ли сече толкова пипето да им речеш, че съм ти брат, че съм изпаднал човек; а бе то стига да речеш, че съм българин, ти нали ги знаеш русите какви са ахмаци!...

- Не, не, не мога! - извиках аз решително и тръгнах към Дешовката.

- Ехе! Ти мислиш, че така лесно ще се откопчиш от мене! Чакай де! Какво си видял ти още! - мъмре бай Ганьо и върви подире ми. - Българин! И туй било българин! Няма за пет пари патриотизъм!... Чакай бе, човече, недей бърза толкова, че не мога да те стигна, дисагите ми тежат! Чакай бе, българино!...

В тази минута ний представлявахме, види се, доста любопитна картина, защото проходящите по тротоарите лица се обръщаха и ни изглеждаха внимателно. Бай Ганьо на десет крачки зад мене, нарамил дисагите, нанизани на бастона му, на другата ръка преметнал килимчето си, което издига сегиз-тогиз да си трие изпотеното си чело. Калпакът му едва се държи на темето. Крачи бай Ганьо подире ми и мъмре: "Чакай бе, човече божий, поемни поне килимчето, че ми откъсна ръката... Ти мислиш да се откачиш от мене! Не знаеш ти бай си Ганя какво е цвете!..." Аз стъпвам като в паници и си смятам в ума как ще се явя с бай Ганя в Дешовката и как ще оправдая тази своеволна постъпка. Трябва да излъжа! Пък виждам, че да се откача от него, е немислимо! Най-сетне, нали е работата за няколко дена, по неволя примирих се с положението. А бай Ганьо върви ли, върви подире ми и все мъмре, но остави вече бабаитския език и почна в миньорен тон: "Я чувай, бай Василе, почакай малко бе, моля ти се бе, бай Василе, българи сме най-сетне... "



Лятна и пролетна ваканция - това е помеждутък от време между две бачкания в Даймлер

Тема Re: Молба към български студентнови [re: бълrapckиcтyдeнт]  
Автор CarolinaKatarinaMueler (c.c. Catch)
Публикувано17.11.07 22:10



Зашо бе? Може да изпраска някоя друга непочесана леля от ващето общежитие?



Тема Re: Молба към български студентнови [re: бълrapckиcтyдeнт]  
Автор aruba_man (Euro Kinder)
Публикувано18.11.07 02:18



Ха-ха-ха!Мислех,че си нямал работа с фалшиви гастарбайтери и реших да те пробвам!Но ти наистина си врял и кипял!Надявах се поне с един телефон на договор да те прекарам!


Иначе щяхме да си прекараме чудно с мароканския хашиш,който щях да ти донеса от Милано и колко му е да те накарам да сложиш един автограф!

Muenchen is mein Heim!

Редактирано от aruba_man на 18.11.07 02:43.



Тема Re: ПС. Виж колелото на историята какво нещо е! [re: бълrapckиcтyдeнт]  
Автор aruba_man (Euro Kinder)
Публикувано18.11.07 02:51



Именно!Аз не виждам никаква промяна от преди 110 години!


Дали и след 100 години българските студенти и фалшиви гастарбайтери няма да претърпят някаква еволюция и да се променят?!Кой знае,единственото в което няма да има промяна съм сигурен,че ще са прякорите им!

Muenchen is mein Heim!


Тема Re: ПС. Виж колелото на историята какво нещо е!нови [re: бълrapckиcтyдeнт]  
Автор CarolinaKatarinaMueler (c.c. Catch)
Публикувано20.11.07 19:57



Не съм учила румънска литература, не знам защо ми я цитираш! При нас в Олденбурх, още щом почваше

аз заспивах. Не съм душа падаща си по Литератур(а), а само по на един Матиас кура! Той да ти кажа ми беше по-интересен!
Сега ли очакваш да проявя интетес към литературата на новоприсъединилите се провинции?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.