Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:50 30.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Прием в университет  
Автор Peshev769 (непознат )
Публикувано18.08.07 09:15



Тази година кандидатствах в ТУ-Мюнхем и ме поканиха на интервю на 25.09. Аз ги попитах дали съм приет, те ми отговориха следното:

Sehr geehrter Herr Peshev,
vielen Dank für Ihre Anfrage.
Wenn Sie eine Einladung zum Eignungsfeststellungsverfahren bzw. Gespräch bekommen haben, müssen Sie daran teilnehmen um Aussicht auf den Studienplatz zu haben.

Бихте ли ми казали дали в такъв случай трябва вече да си търся квартира/общежитие там или не? Мерси предварително!



Тема Re: Прием в университетнови [re: Peshev769]  
Автор CarolinaKatarinaMueler (c.c. Catch)
Публикувано19.08.07 10:50



Ми търси си, Пазинг, Лайм, Гархинг, Исманинг - все ще намериш некоя стая за 400 евро. Не знаеш ли че в Германия няма кандидатстуденстски изпити и щом са те поканили значи си приет???
ПФУ



Тема Re: Прием в университетнови [re: CarolinaKatarinaMuel]  
Автор Peshev769 (непознат )
Публикувано19.08.07 20:47



Знам, че няма изпити, но просто писмото ми не е Zulassungbescheid - затова се страхувам да не резервирам нещо и после да се окаже, че не съм приет... Мерси за мнението!



Тема eignungsfeststellungsverfahren...нови [re: Peshev769]  
Автор Zoe (минаващ)
Публикувано22.08.07 16:40



...че по документи е добре, сега искат да установят дали си годен, каквото и да Значи това. Moже и някои Assesmen Verfahren да има

Ако мислиШ да ходиШ търси си квартира За по време на Иzпита, но За постоянна квартира иЗчакаи За Zulassungsbescheid



Тема Re: Прием в университетнови [re: Peshev769]  
Автор red_coral (morska)
Публикувано24.08.07 11:26



Здравей,

все още не си приет. Аz имах в групата ми по немски еzик двама, които кандидатстваха в ТУ-Мюнхен и ги поканиха така, както тебе. Те ходиха и единия го приеха, а другия - не и той се върна в България.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.