Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 13.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kakvo se plasta v BG sa vnos na kola nad 10g  
Автор kk_nn_kk (PRIATELI)
Публикувано06.03.07 09:49



Imam edin vapros...moje bi banalen sa mn ot was.
Kakvi taksi ste trjabva da se plastat i v koi instancii ako vnesa v BG .....18 godishen bus sas LKW zulasung
Ste se radvam ako zaposnatite v tasi oblast me prosvetjat malko i v njakoi tankosti ,koito kato obiknoven chovek (koito nikoga nese e sanimaval s vnos nakoli),njama ot kade da naucha.
Blagodarja wi predvaritelno





Тема Re: Kakvo se plasta v BG sa vnos na kola nad 10gнови [re: kk_nn_kk]  
Автор kk_nn_kk (PRIATELI)
Публикувано08.03.07 16:23



Okasvase che njama saposnati....taka li da vi rasbiram





Тема Re: Kakvo se plasta v BG sa vnos na kola nad 10gнови [re: kk_nn_kk]  
Автор RGBG (непознат )
Публикувано08.03.07 23:45



Здравей, казвам се Иван. Внесох ФОРД Транзит преди 1 месец. Ще ти обясня какво да направиш. На мен ми беше също първи автомобил с ЛКВ Зуласунг, досега бях купувал само ПКВ-та.
Надявам се бусът има ТЮФ? Ако да, отиваш в Пункта за регистрация (Цулассунгсщеле) и си купуваш в района застраховка Доппелкарте- това е за да поставиш цоловите, червени табели. За 1 месец застраховката е около 100-120 евро. После имаш 44 Евро регистрационни такси. Някои застрахователи подаряват табелите,търси такива,иначе за табели още 12-20 евро.
Има застраховки и за 14 дни...
След като регистрираш автомобила( за регистрацията си носи големия и малкия Бриеф) ... газ за България.
ВНИМАНИЕ...... Щом си с ЛКВ регистрация задължително пътувай през Румъния.
В Сърбия ще те разкатаят- ще те вкарат в колоната с Тировете и ще правиш спедиция, ще те преследват служители за гювеч, също и ченгета изискващи смешни дреболии от рода на стикер 80КМ/Ч. В ОБЩИ ЛИНИИ ЗАБРАВИ ЗА ЮГОСЛАВИЯ. Маршрутът ти е ???? Линц-Виена-Будапеща-Сегед-Мако-Арад-Дева-Сибиу-Питещ-Букурещ-Джурджу
(Гюргево)-Русе Този маршрут е по-дълъг от Арад-Тимишуара-Калафат-Видин, но ти го препоръчвам.
За Австрия купуваш Винетка- струва 7,80 евро. В Унгария купуваш Матрица(винетка) 6.50 евро В Румъния също- 5 евро. НЕ ЗАБРАВЯЙ тези винетки-глобите за "без винетка" са солени.

Ако има още нещо- питай, ако не, пожелавам ти ЛЕК ПЪТ



Тема Re: Kakvo se plasta v BG sa vnos na kola nad 10gнови [re: kk_nn_kk]  
Автор RGBG (непознат )
Публикувано08.03.07 23:50



Извинявай, не отговорих на същинския ти въпрос. В България сега процедурата е песен. Отиваш директно в КАТ и регистрираш буса. Купуваш си застраховка "Гражданска отговорност" и таксите.... целият мастраф е 150-200лв.
Това е. След това имаш срок от 2 месеца в който трябва да декларираш буса в данъчното. Там ще платиш Еко такса, не зная колко, защото аз още се мотая и не съм бил там.
Айде със здраве!!!



Тема Re: Kakvo se plasta v BG sa vnos na kola nad 10gнови [re: kk_nn_kk]  
Автор hebros777 (непознат )
Публикувано08.03.07 23:56



zdr.ako vnesesh bus-a na imeto na firma registrirana po DDS se plasta 20% ot fakturnata stoinost.ako e na 4astno lice , ne se plasta nisto.uspeh



Тема Re: Kakvo se plasta v BG sa vnos na kola nad 10gнови [re: kk_nn_kk]  
Автор kk_nn_kk (PRIATELI)
Публикувано09.03.07 10:16



blagodarja sa infoto


4uh che se plasta njakakva taksa na Dunav most? Ili veche e premahnata?
A moga li da go sakaram na nomerata s jaltata lenta 5dnevnite koito vajat samo sa EU darjavi-minavaiki pres Rumanija ili Garcia.Imali problem v BG s tesi vremenni nomera ili ne?



Тема Re: Kakvo se plasta v BG sa vnos na kola nad 10gнови [re: kk_nn_kk]  
Автор RGBG (непознат )
Публикувано09.03.07 12:21



Не съм сигурен,дали жълтите номера важат за ЕС или само за Германия. Май застраховката към тях е само за немско.Нашите джамбази ги качват на коли без ТЮФ и карат. Срещнах няколко такива автомобила последния път. Властите в другите държави от ЕС сякаш си затварят очите за тези коли. Нали все пак чистим гюбрето на Европа.
Имаш 2 възможности-1 Тръгваш с жълти табели. 2 Отиваш на ТЮФ и вадиш ТЮФ за експорт. То не е точно експорт,нали сме ЕС, но трябва да кажеш,че автомобилът заминава за България и ти трябва ТЮФ ,за да качиш червените табели. Таксата е 36 евро, проверяват ти спирачките, ходовата част,светлините,не се заяждат. Дават ти документ на който няма срок за техническата годност(както е нормално за немските коли)-той е за да регистрираш колата с цоловите номера.
Пътувал съм с жълти табели 2002 година през Румъния,спряха ме в Сибиу и след голяма дандания ме накараха да си купя "Гражданска отговорност", не приеха рушвет,казаха ми ще те спрат по-нататък,ще ни изложиш и т.н. Тогава струваше 35 евро. На БГ граница ме задължиха също да си направя ГО.
Не зная как е сега, но аз вадя ТЮФ в ДЕ. Отивам със стария собственик, обясняваме как стоят нещата,ако колата е супер зле,т.е. има нещо счупено по ходовата част,не става,не я купувам. Немецът да се стасява. Самата проверка там си е някаква гаранция, че автомобилът не е с Тоталшаден. 36-те евро си заслужават. Таксата на Дунав мост е 10 евро. Фериботът Видин-Калафат: 25-45 евро- на ферибота румънците се циганят,искат "почерпки" за нищо, но ми се струва,че и там скоро ще ги стегнат- вижда им се края и затова наглеят.
ОК. Успех от мен и лек път



Тема Re: Kakvo se plasta v BG sa vnos na kola nad 10gнови [re: RGBG]  
Автор hebros777 (непознат )
Публикувано09.03.07 14:56



Jultite nomera sa validni samo za DE! No moje da se napravi dopulnitelna zastrahovka(zelena karta) i togava nqma problemi.V Surbiq oba4e ne q priznavat i trqbva da se pravi tqhna(struva 80 eur.),taka 4e po-dobre da se mine prez Rumaniq. Za sujaleni ZOLL-TÜV ne moje da se pravi ve4e(ot 01.01.2007).



Тема Re: Kakvo se plasta v BG sa vnos na kola nad 10gнови [re: hebros777]  
Автор RGBG (непознат )
Публикувано09.03.07 17:23



Моя TÜV е от 18.01.2007. Не е Zoll-TÜV- бланката е съвсем нормална(синя,формат А4) На него няма срок,kakto e normalno. Получих го без проблеми (geringe Mängel am Auto)
Все тая... Можеш да направиш както казва хеброс777. Но за Сърбия забрави с този LKW-Zulassung!



Тема Re: Kakvo se plasta v BG sa vnos na kola nad 10gнови [re: RGBG]  
Автор hebros777 (непознат )
Публикувано10.03.07 01:00



Moje bi tozi,koito ti e izdal tuv-a na 18.01.2007,ne e bil zapoznat......,no fakt e , 4e zoll-Untersuchung(kakto go nari4at proverqvastite v ATU....tam proverqvaha samo spira4kite i svetlinite) ne sustestvuva ve4e.Ako iskash da napravish Uberfurungkennzeichen,a kolata nqma gultige HU,trqbva da si minesh po etapniq red.Drugata ;novost;(ot 01.03.2007) e,4e nqma internacionalen talon(tazi zelenata knijka) , a se izdava Fahrzeugschein na imeto na kupova4a.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.