Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 01.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема немско гражданство?  
Автор bonboni (непознат )
Публикувано25.02.07 20:01



немско гражданство!
Здравейте омъжена съм от 2 години и 5 месеца ,бих искала да си сменя гражданството с немско! Някои има ли информация какво трябва да направя и колко години трябва да съм живяла в германия за да получа немски паспорт !Мерси много!



Тема Re: немско гражданство?нови [re: bonboni]  
Автор Бyrapин (Нелегален)
Публикувано25.02.07 21:16



Ех бе, да ви се не види и Германците. За какво са ви тия паспорти не ми е ясно, особено при сегашното положение на нещата.
На мен немският паспорт досега ми е носил само главоболия и се радвам че се отказах от него и си върнах българския.

Трябват ти 3 години, при положение че мъж ти е немски гражданин и имате достатъчно средства да се издържате сами. Освен това трябва да се откажеш от БГ поданство и да владееш немски език. Целият процес е дълъг и трае 1-2 години. Но ако се връщаш да живееш после в БГ ще плачиш с едри сълзи, гарантирам ти. Нямаш представа какви проблеми ще си имаш с нашата бюрокрация като чужденка в БГ.

Ако си сключила фиктивен брак внимавай много, понеже ще идват да ви задават въпроси и истината много лесно лъсва.

И изобщо, би трябва да си наясно с тези неща. Пита се на място в АBH а не по форумите.



Тема Re: немско гражданство?нови [re: bonboni]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано25.02.07 23:39



Минимум 3 години на общ адрес в Германия, които могат да се състоят и от 1 година предбрачен съвместен живот (съвместното ви съжителство трябва да е било регистрирано) и 2 години брачен живот. Сега не знам колко трае, но при всички положения около 1-1,5 години, като в този период се влкю4ва и времето за отказване от бг гражданство).

п.с. При мене параграфа беше друг преди 2-3 г. и процедурата по гражданството трая 1,5 год. и то при положение, че не трябваше да се отказвам от бг гражданството.



Life is a tragedy for those who feel, and a comedy for those who think.

Тема Re: немско гражданство?нови [re: bonboni]  
Автор kk_nn_kk (непознат )
Публикувано28.02.07 17:27



Ne slushai nikogo i napravi taka kakto si reshila!
1.Otivash vav vashiat grad v saveta v "Einbürgerung"
Predi beshe mnogo po trudno,no sega BG e v evropa i ste stane po barso.
Ot tosi "amt" ste ti dadat nugnite formuljari i ste ti kagat nai tochno kak stojat nestata!


Ste te posavetvam dane raschitash na tova koeto ti se otgovarja tuk v tosi forum a da vsemesh v race sama



Тема Re: немско гражданство?нови [re: bonboni]  
Автор kk_nn_kk (PRIATELI)
Публикувано28.02.07 17:50



otivash na seita na posolstvoto na BG v Bn Botschaft der Republik Bulgarien aussenstele Bon ,tarsi6-Leiterin der Konsularabteilung- do minalata godina beshe /D .Zakova / i iskash da ti pratjat na E-mail vsichko neobhodimo /info / sa osvobojdavane ot BG grajdanstvo.Ste te posavetvam da nese osvobojdavash chres posolstvoto sastoto ste te vartjat dalgo ,a da si skochish do BG, s edin advokat ot tam ste stane sa max 2 meseca i ste ti struva okolo 150 eumax,ako ti iskat poveche pari im pokaji sreden prast i si podai dokumentite sama ste chakash okolo3 meseca no ste si platish samo darjavnata taksa v Lev4eta -smeshna suma e. i tka ste si dvijish nestata sama bes da palnish gushata na njakoi tam samosvanec.

Jelaja ti uspeh.
V BG njama da imash posle absoliutno nikakvi problemi-ne gi slushai slostornicite.Sega vremenata se promeniha.



Тема Re: немско гражданство?нови [re: kk_nn_kk]  
Автор ganadark (Прелитаща)
Публикувано28.02.07 17:53



Strahoten Pich(Ka ) si !!!
Bravo !
Dobre e da ima hora kato teb!




Тема Re: немско гражданство?нови [re: ganadark]  
Автор kk_nn_kk (PRIATELI)
Публикувано28.02.07 18:00



Kakvo da pravim Bratko,trjabva da sapochnem da si pomagame
4e jivota e mn kratak
Vsichki ostanali nacii si pomagat i se ptdarjat....samo "nie"bivshite i nastojastite Balgari navsjakade po sveta nestiga che ne si pomagame,ami i si prechim.
Jivota e kato " Resonans"...kakvoto ispratish ,tova ti se vrasta.



Тема Re: немско гражданство?нови [re: kk_nn_kk]  
Автор ganadark (Прелитаща)
Публикувано28.02.07 18:06



Radvam se che si stignal do tova zakluchenie .
Ako si v Rajona na Frankfurt am Main moge da poddargame vrazka .Az dosega svesten bulgarin ne sam sreshtnala tuk .ti moge da si izkluchenie ,znam li ..
Njama da te izpolzvam imam si vsichko samo bulgarski prijateli njamam...




Тема Re: немско гражданство?нови [re: bonboni]  
Автор bonboni (непознат )
Публикувано28.02.07 20:47



Blagodaria za otgovorite!





Тема Re: немско гражданство?нови [re: ganadark]  
Автор alex96 ()
Публикувано03.03.07 19:12



И аз така , всичко си имам .. ама бълг. приятелка си нямам

.
И аз съм е района на Франкфурт, на 15 мин. от гарата.
А ти хубава ли си? Няма да те използвам, честна дума




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.