Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 27.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Каране в ДЕ с БГ номернови  
Автор Бyrapин (Нелегален)
Публикувано07.02.07 02:06



Някой правил ли е следния номер: регистрира и застрахова колата си в България на името на баба си, тя му дава пълномощно да прави с нея каквото си поиска и кара в Германия неограничено, без да плаща на мизерните шваби данъците и застраховките. Сега зелената карта струва само 15 лв. допълнително към Гражданска отговорност.

Според немския закон максимално допустимият срок е 1 година. Ако обаче излезнеш веднъж от немско и после влезнеш пак, срокът се нулира и пак можеш да караш 1 година. Така, достатъчно е всяка година да се излиза по веднъж.

Освен всичко, досега съм спестил поне 10 глоби за превишена скорост по осмицата (от тъпите блицове), понеже никой не се занимава да издирва БГ-номерата.

На вас правили ли са ви проблеми?



Тема Re: Каране в ДЕ с БГ номер [re: Бyrapин]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано07.02.07 15:02



Момче разбирам те, че искаш да метнеш немската държава, но за съжаление не става.
Нещата стоят по следния начин. След като смениш адресната си регистрация, т. е преместиш се от град в град, примерно, си длъжен в срок от три месеца да си изкараш нова регистрация на колата от съответния крайс. Така е по закон. От една държава в друга ако се местиш, законът важи по същия начин..
Сйа , не всички спазват тази разпоредба. Аз имам една съседка, която вече три години живее тук и си кара колата с регистрацията от ГДР-то или от където си е. Няма кой да се занимава да я проверява. това е относително дребно нарушение. Въпроса е да не те наклепа някой мръсньо с будна гражданска съвест.





Тема Re: Каране в ДЕ с БГ номернови [re: Maka_]  
Автор Бyrapин (Нелегален)
Публикувано07.02.07 19:51



Да но колата както казах не е на мое име, а на името на баба ми в България. Като ме спрат полицаите ще кажа, че баба ми е дошла на гости и сега е някъде си по работа, а на мен ми е дала колата.

Освен това, дори да е на мое име: според закона имам право да карам с чуждестранен номер до една година (не е три месеца). Ако в рамките на тази една година обаче напусна Германия и после се върна, срокът тече от началото.



Тема Re: Каране в ДЕ с БГ номернови [re: Бyrapин]  
Автор Deutschlaender (непознат)
Публикувано09.02.07 12:18



Srokut e do 1 godina. Prez tova wreme moje6 da kara6 kolata s bg-nomera. No ne e dostatu4no samo da si zamine6 za Bg, za da zapo4ne tozi srok otnovo.
Nujno e "begrуеndung eines stаеndigen Wohnsitzes im Ausland", koeto ozna4ava nad 6 meseza prestoi v Bg.


Eto ti Rechtsgrundlage:

Demnаеchst ab 01.03.07 FZV

§ 20 Voruеbergehende Teilnahme am Strassenverkehr im Inland

(1) In einem anderen Mitgliedstaat der Europäischen Union oder einem anderen Vertragsstaat des Abkommens über den Europäischen Wirtschaftsraum zugelassene Fahrzeuge dürfen vorübergehend am Verkehr im Inland teilnehmen, wenn für sie von einer zuständigen Stelle des anderen Mitgliedstaates oder des anderen Vertragsstaates eine gültige Zulassungsbescheinigung ausgestellt und im Inland kein regelmäßiger Standort begründet ist...

6) Als vorübergehend im Sinne des Absatzes 1 gilt ein Zeitraum bis zu einem Jahr. Die Frist beginnt

1. bei Zulassungsbescheinigungen mit dem Tag des Grenzübertritts und

2. bei internationalen Zulassungsscheinen nach dem Internationalen Abkommen vom 24. April 1926 über Kraftfahrzeugverkehr mit dem Ausstellungstag.


Wenn es dann dem deutschen Zulassungsvefahren unterliegt, dann auch dem Kraftfahrzeugsteuergesetz.

Jedoch regelmäßiger Standort im Inland - dann unterliegt es sofort der Zulassungs- und Steuerpflicht




P.S. 6toм ne iska6 da pla6ta6 na "mizernite" 6wabi, za6to ne si ide6 na selo, pri mangal4etata? Vsqka svinq da si stoi v ko4inata.

Редактирано от Deutschlaender на 09.02.07 12:20.



Тема Re: Каране в ДЕ с БГ номернови [re: Deutschlaender]  
Автор Lady.Di (непознат)
Публикувано10.02.07 13:19



Ама че грубо, невъзпитано и брутално изказване



Не знам дали Бугарин трябва да си ходи в кочината или при мангалите, той все пак зададе съвсем нормален въпрос. Вашият коментар обаче излиза от рамките на добрия тон и си е откровена обида, да не говорим за бодящата очите отвратителна маймуница, на която е написан!

Грозно, Deutschlaender, грозноооооооо......



Тема Re: Каране в ДЕ с БГ номернови [re: Deutschlaender]  
Автор genady (непознат )
Публикувано10.02.07 13:20



Здравей,

не съм съгласен с твоето мнение. Наистина законът е такъв, но има две неща, които трябва да се имат предвид:

1) Срокът - според §6

6) Als vorübergehend im Sinne des Absatzes 1 gilt ein Zeitraum bis zu einem Jahr. Die Frist beginnt

1. bei Zulassungsbescheinigungen mit dem Tag des Grenzübertritts ...

т.е. ако излезеш с колата от Германия и след това се върнеш, срокът започва наново.

2) Собствеността на колата - в случая става въпрос, че колата е собственост на физическо лице с постоянно пребиваване в България. Как някой, който не е собственик, ще може да пререгистрира колата в Германия на свое име? Че това би било узаконяване на кражба.
Човекът ще носи в себе си само пълномощно и българския Fahrzeugschein.

Опитай se да регистрираш кола в Германия, като имаш само Fahrzeugschein- ще те върнат директно. Т.е. човекът даже да иска, няма да може да вземе за тази кола немски номера.



Тема Re: Каране в ДЕ с БГ номернови [re: Deutschlaender]  
Автор Бyrapин (Нелегален)
Публикувано10.02.07 15:51



Значи Гражданската + Зелена карта в БГ ми струва 110 лв годишно, а в DE да плащам 200 ЕURO на месец плюс безбожните им данъци така ли? И да трябва да си плачам всички глоби! Я изяш една вафла да раздвижиш мозъчните клетки!



Тема Re: Каране в ДЕ с БГ номернови [re: genady]  
Автор Бyrapин (Нелегален)
Публикувано10.02.07 15:55



Точно така е. Освен това никой не може да докаже кога си влязъл в Германия, понеже на немско-австрийската граница не се слагат печати. Изобщо не могат да те бутнат, а освен това и не плащаш глоби за паркиране и превишена скорост, защото не издирват БГ-номерата.



Тема Re: Каране в ДЕ с БГ номернови [re: Бyrapин]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано10.02.07 18:25



А бе, я си карай колата и си яж фафлите. Какво толкова си заразсъждавал. Ако те пипнат, тогава му мисли.

От опит ти казвам, че пътната полиция радко спира някого за проверка. За кажи-речи шест години ми се е случвало само веднъж и то беше показна проверка за алкохол на входа на селото. Колите чакат на опашка, полицайчето ги спира един по едни и пита:Абе ти употребявал ли си алкохол?Все едно някой ще си признае. ХаХа!
Страшно е само някой да не напише срещу тебе донос. Иначе, бъди рахат!



Тема Re: Каране в ДЕ с БГ номернови [re: Бyrapин]  
Автор navy7Obg (PhD)
Публикувано12.02.07 08:13



аз си карах моята кола с БГ-номера, на мое име, вярно - 1 година. Но никой не ме е спирал да ми иска обяснения чия е, и т.н.
Щом става с кола на името на твой роднина и да не плащаш тези дивни такси - редно е да го направиш!
А идиота, който те кара да идеш на свиждане на роднините му - да си ходи той!
Колко немци са избягали да плащат адските данъци в БРД в Швейцария, Австрия и т.н.? Те ходят да си зареждат колите в Полша, като си карат и контрабанда туби, та и тях да пълнят, Ганьо седнал да го удря на идейност!
Аре да не сме по-католици от Папата!


ПОДАРЯВАМ ТРИОН С ИДЕАЛНА ЦЕЛ
-ГРЕДИ РЕЖЕ ВСЯКАКВИ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.