Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 27.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Внос на автомобил в България...  
Автор drepa (Iceland)
Публикувано02.02.07 20:16



Здравейте искам да попитам какви документи са ми необходими за да внеса автомобил от Германия в България,сега след влизането ни в ЕС.Ще ми бъде в помощ ако ми кажете и каква е цената която излизат формалностите около една такава покупка.Благодаря предварително!

Редактирано от drepa на 02.02.07 20:45.



Тема Re: Внос на автомобил в България...нови [re: drepa]  
Автор hebros777 (непознат )
Публикувано02.02.07 23:07



Trqbva ti samo dogovor za pokupko-prodajba(ako kupuvash kolata ot 4astno lice)
ili faktura(ako e ot firma). Nqma formalnosti svurzani sus srectva. EUR. 1 i izhodna deklaraciq ve4e ne sa neobhodimi.Ne se hodi pri notarius kakto e v BG.
Uspeh !



Тема Re: Внос на автомобил в България...нови [re: drepa]  
Автор drepa (Iceland)
Публикувано03.02.07 12:55



Благодаря ти за отговора,много е лошо когато нямаш информация,за това може сега да задма и глупав въпрос но все пак,необходими ли са транзитни номера или застраховки, ако да каква е тяхната цена?От по-горното събощение да разбирам ли ,че след покупката на един автомобил от Германия то заплащането на каквото и да е друго по него е чак при регистрирането му в България?Извинявам се ако са ми тъпашки въпросите.

Редактирано от drepa на 03.02.07 12:56.



Тема Re: Внос на автомобил в България...нови [re: drepa]  
Автор hebros777 (непознат )
Публикувано03.02.07 14:40



Ako jelaesh da predvijish kolata na hod ot DE do BG, sa ti neobhodimi tranzitni nomera.Zada gi polu4ish avtomobila trqbva da e s validen pregled( HU).Nomerata+zastrahovka+obrabotka na dokumenti ,struvat m/u 100eur. i 150eur.Validni sa 15 dni.Ima i za 1mesec,3 meseca i t.n. no cenata e po-visoka.
V BG se plasta samo EKO-TAKSA.Ako oba4e, avtomobila e s mostnost na dvigatelq nad 120kw(163 konski sili),se zaplasta neprqk danuk(akciz) i tam ve4e rabotata e debela.....



Тема Re: Внос на автомобил в България...нови [re: drepa]  
Автор drepa (Iceland)
Публикувано07.02.07 01:44



Благодаря ти много zа помо6та



Тема Re: Внос на автомобил в България...нови [re: drepa]  
Автор eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee (непознат )
Публикувано09.02.07 22:47



Здравейте,
живея в Ш-Я и темата живо ме интересува.
За кола от тук,трябва и евро1,и бланката за експорт,
но неми е ясно,договора за покупко проджба на МПС,трябва ли някаква заверка?Защото в моя има само печата на гаража от кадето сам купил колата.
От митн. агенциа ми казаха ,че се плаща 20 процента от цената вписана в договора....Ако е така ,значи сме се прекарали като сме купили скъпа кола или можем да помолим гаража да напиши нов договор???
Има ли вероятност в БГ да не го признаят,какви са задал. атрибути на тоя прословут договор???





Тема Re: Внос на автомобил в България...нови [re: drepa]  
Автор eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee (непознат )
Публикувано10.02.07 19:11



ako odgovori nyakoy spe6no 6te sam mu blagodaren



Тема Re: Внос на автомобил в България...нови [re: eeeeeeeeeeeeeeeeeeee]  
Автор hebros777 (непознат )
Публикувано10.02.07 20:19



Zasto da trqbva EUR.1 i izhodna deklaraciq ako kolata e kupena ot Schottland?
........A mojebi ima zna4enie kak ste se pribere kolata do BG..? Nay-dobre otdeli 15 minuti i pregleday WWW.MITNICA.COM Tam ste razberesh kak to4no e v tvoq slu4ay. Ima forum, a i moje da zadudesh vupros direktno na avtorite na stranicata.Ste polu4ish kompetenten otgovor.
Uspeh



Тема Re: Внос на автомобил в България...нови [re: hebros777]  
Автор eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee (непознат )
Публикувано10.02.07 21:19



БЛАГОДАРЯ за инфото...
Понеже Швейцария не е членка на ОЕ но има митническо споразумение с общноста,от митница .ком ми одговориха,че ако става дума за МПС произведено в ОЕ ,след като се изкара евро1,митото се свежда до 0 лева,
остава ДДС,което след 1.01.2007 год. за МПС до 120 КВ,не се смята по мощноста на колата,а по сумата вписана в договора запокупко прдажба на автомобила,НЕ РАЗБРАХ КАКАВ ТРЯБВА ДА Е ТОЗИ ДОГОВОР ,ИМА ЛИ ЗАДЪЛ> ИЗИСКВАНИЯ КЪМ НЕГО.Понеже тук /Ш-Я/ само го разписват,по големите гаражи си слагат и печата.Чух ,че в Бг,понякога не признавали договора с мотива,че колата е много нова а цената е много малка

,за мен това е много относително и смешно



Тема Re: Внос на автомобил в България...нови [re: eeeeeeeeeeeeeeeeeeee]  
Автор hebros777 (непознат )
Публикувано11.02.07 12:27



Kaji,4e stava re4 za SCHWEIZ...

Az razbrah SCHOTTLAND i me hvurli v misli..
Da pri vnos ot SCHWEIZ e nujno EUR.1 i t.n. V BG se na4islqva DDS po fakturna stoynost.
Otnosno cenata vpisana v dogovora, ne trqbva da se pritesnqvash.Tova e oficialen dokument,koito ti predctavqsh i ako nqkoy se sumnqva v dostovernostta mu, da si go proverqva( ima si obsti registuri i t.n.)....Drug e vuprosut ako ti si napravil nqkoq shmekeriq i tvoq dogovor(formulqr) ne e identi4en s tozi na firmata(garaja), ot koyto si zakupil avtomobila...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.