Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 22.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ima li balgari vav Frankfurt  
Автор cazo (непознат )
Публикувано13.01.07 16:24



Здравейте ,
Прибягнах до вашия форум защото ме "прецакаха" в последния момент и увиснах без алтернативно решение.Занимавам се с изработване на цигулки и тази година исках да посетя изложението през Март във Франкфурт на Майн.В последния момент колеги ми казаха ,че не могат да ме вземат защото нямало място.

И така ,чудех се дали няма да се намери някой любезен сънародник да ми съдейства и да ме посрещне някъде и да отидем заедно до това изложение.Разбира се ще си заплатя всичко необходимо.Ни няма да обяснявам повече защото не знам дали някой изобщо би се навил.
Пишете ми ако може да се организира нещо подобно.



Тема Re: ima li balgari vav Frankfurtнови [re: cazo]  
Автор xqwer (непознат )
Публикувано14.01.07 00:53



Не вярвам някой да ти помогне. Да беше казал, че идваш да правиш някаква далавера, да караш коли (то свърши вече с колите ...) да се заинтересува някой, ама за цигулки ... Ти кво си мислиш - че българите в германия са все фенове на Ане Софи Мутер. Ако само ти трябва да пренощуваш бих ти дал идея - казваш, че си готов да платиш. Ами тогава опитай да намериш хотел - могат да се намерят хотели във Фракфурт доста изгодно. Използвай www.hrs.de (www.hrs.com ако предпочиташ английски). Качеството на тоя сайт за резервации на хотели ти го гарантирам. Има доста изгодно цени - може да се намери хотел за около 50 евро на вечер, може и за по малко. Ако това те устройва опитай. Трябва ти кредитна карта да резервираш хотела. Може и без кредитна за някои резервации, но тогава трябва да пристигнеш до 6 часа вечерта в хотела. Ако твойте колеги там не могат да те посрещнат и нямат собствен транспорт не ти препоръчвам такси - доста скъпо е. Но по принцип в германия обществения транспорта е доста добър, така, че от съответните сайтове на метрото и на автобусите може да си разпечатиш от коя до коя спирка и в колко часа да се качиш и след колко спирки да слезеш, но може би вече имаш опит с обществения транспорт в ДЕ и знаеш че сравнително добър и удобен.

Дано това ти помогне ако никой не се навие да те посрещне.



Тема Re: ima li balgari vav Frankfurtнови [re: xqwer]  
Автор cazo (непознат )
Публикувано14.01.07 10:00



Благодаря ти все пак за откровеността.За нощувката и аз смятах да си резервирам хотел ,но проблемът по-скоро беше ,че не познавам града ,не знам немски и исках да ангажирам някого за един ден да ме съпроводи до на майн и да обиколи с мен.Но може би си прав ,че едва ли някой ще се отзове.
Ех ,бях длъжен поне да опитам






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.