Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 27.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема razvod v germania?  
Автор pitahaja (непознат )
Публикувано10.01.07 11:20



Hi , v germania sum ot 2003 i sum omuzena za germanez ot 2 godini i 2 meseza ,,,iskam da popitam ako se razveda imam li pravo da ostana i rabotia v germania ,,,? Predvaritelno vi blagodaria!



Тема Re: razvod v germania?нови [re: pitahaja]  
Автор Germanboy (непознат )
Публикувано10.01.07 12:43



Mi naj mnogo da izduha6 supata , toest zna4i 4e nito pravo na rabota ste ima6 , kamo li puk na socialnite pomosti s koito predpolagam ve4e dosta si sviknala i ne moje6 bez tjah. Po dobre si stjagai kufara i si idvai v rodinata, rekolatata ot kartofi se nujdae ot selkostopanski gospojici tip tvoja milost. Ajde sestro pi6i pak kogato nemeca te e ka4il na avtobus4eto za Bg to.



Тема Re: razvod v germania?нови [re: pitahaja]  
Автор ganadark (Прелитаща)
Публикувано10.01.07 21:14



Не го слушай тоя- типичен българин в Германско -отврат не мога да ги понасям .В твоя случай нямаш проблем но само ако имас постоянна работа или си плащаш по някакъв начин данъците .По добре изтърпи поне още една година с него и ако имаш работа въобще нямаш да имаш проблем смятам .

Pogledni i tuk-ako znaesh nemski .
http://www.einbuergerung.de/index2.htm

Редактирано от ganadark на 10.01.07 21:21.



Тема Re: razvod v germania?нови [re: pitahaja]  
Автор lis (непознат )
Публикувано11.01.07 10:07



Zdraveite!Sled vlizaneto na Balgaria v EU, niamam predstava dokolko sa se promenili zakonite za balgari prebivava6ti v Germania, no smiatam, 4e niama da imate pravo na rabota, poneje niamate unbefristet.Ako iskate da ostanete 6te triabva da potarpite o6te 10 meseca, sled 3 godini brak moje da podadete Antrag i togava ve4e niamate griji. A na tozi s kartofite da hodi da si gi bere sam, i iskam da go popitam ot kade tolkova razbira ot sozialni pomo6ti kato v Balgaria niama Sozialni?





Тема Re: razvod v germania?нови [re: lis]  
Автор Germanboy (непознат )
Публикувано11.01.07 12:11



ami ne sa se promenili mnogo zakonite , duha si supata i tova e . Ama naistina neka da ostane oste 10 meseca s nego da ja dopre4uka ot boi , ta da i doide akula v glvata , drug put da si sedi na selo da si 4opli semkite na selskija megdan i da 4aka mujo i da se vurne ot nivata. A za socialnite pomosti hi4 i da ne si pomislja, kakto gledam maj bukel nemski ne znae taka ste ja oposkat 4e ste se naloji da leji v zatvora za lujlivi danni v deklaracijata



Тема Re: razvod v germania?нови [re: pitahaja]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано11.01.07 12:40



Sedish i traesh oshte malko ...i v tva vreme tyrsish "frisches Fleisch" za posle sled razvoda. Tuka njakoi taka go pravat....



Life is a tragedy for those who feel, and a comedy for those who think.

Тема Re: razvod v germania?нови [re: Deutschlaender]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано11.01.07 20:13



За себе си лично таKова решение не мога да си представя, но не съм против. Аз съм твърдо за свободата на личността, всеки да си оправя нещата както намери за добре.

Аз, бях твърдо решила, че ако не си осъществя сама детската ми мечта за немски паспорт, се включваме на план Б, демек развеждаме се и аз подписвам с един мой много печен приятел гей, който все още ми е като брат. Същото решение важеше и за Нирвански. Но нещата се оправиха и без план Б.

А иначе немците много си падат по чyжденки, защото са екзотика. Нямам никакъв проблем с тях. Дори в някои кръгове на академици брака с чужденка се води мноу шик. Виж, обратния вариант не върви много. Германките не си падат много по чужденци, защото все се притесняват, че първо ше ги хванат за гъза, както се опитват да правят повечето ауслендери....



Life is a tragedy for those who feel, and a comedy for those who think.

Тема Re: razvod v germania?нови [re: Germanboy]  
Автор lis (непознат )
Публикувано11.01.07 21:24



Moje li da vi popitam ne6to, za6to ste takiva gadniari be?Niakade da pi6e,4e maja i e alkoholik,ili,4e tia e bokluk,qavno niakoq jena qko vie prezakala i sega vsi4ki sa vi 4erni, nali za tova e toq klub, 6tom pita,zana4i si ima problemi i ne e na qsno kak da si gi razre6i.Misleh,4e gadnite BALGARI sa ostanali v Balgaria,no qvno niakoi sa ospiali da se izmaknat.Ima hora koito se opraviat i si misliat,4e mestoto im e toplo na koito mu e zle da go duha,6toto e bokluk.Obi4am da si hodia v Balgaria,kakto vsi4ki vas,no samo za 2-3 sedmici 6to tam kato 4uiat,4e jivee6 v Gemania im barka6 v zadnika.Gledai te si rabotata i ostavete momi4eto na mira,dali 6te duha supata si e nein problem,moje i da imate pravo, no tova ne zna4i, e triabva ja obijdate!



Тема Re: razvod v germania?нови [re: Deutschlaender]  
Автор Plambin (непознат )
Публикувано11.01.07 21:51



wo fing das an, was ist passiert,
was hat dich bloss so ruiniert ...

сериозно, защо да са глупаци тези които се женят заради секса? И
обратно. Да не забравяме, че на твоя Юбердойчи Hartz му носеха с
хеликоптер португалка call girl.

Е, сигурно такива ги говорят в Дойч Вустерхаузен. Ама накъде тръгна славният преславен православен велики български народ, ццц

SCNR

Редактирано от Plambin на 11.01.07 22:40.



Тема Re: razvod v germania?нови [re: Deutschlaender]  
Автор ganadark (Прелитаща)
Публикувано12.01.07 16:37



Още един Извергнат от немците и българите нещастник ....




Тема Re: razvod v germania?нови [re: pitahaja]  
Автор micke (непознат)
Публикувано12.01.07 16:57



Mnogo si otvoren g-n Deutschlaender. Ja ni razkaji ti kak ostana v Germania.4etoh, 4e tuk si hodil na u4ili6te i ot tam mi stava jasno, 4e maika ti e bila niakoja braskalka i mnogo gi razbira6 smesenite brakove.
Pri ,,balgarski student" ot 11.01.2007, pro4etoh,4e se sramuva6 ot hora kato nego, mi kato si goliam nazionalist 6to si se pisal Deutschleander ami nese pisa Geno-4ikidjiqta naprimer. I posledno koeto iskam da te pitam e koi obojda6 na Ost,
koi te znae ot koe selo si se izmaknal?Sigorno i jena ti ne ti puska 6tom dreme6 do 01:00/02:00 4asa pred kompa.
Hora ne mu obra6taite vnimanie, 4oveka e bolen Geisterkrank, kompleksi ot detstvoto zatova obikalia po klubovete i obijda horata.





Тема Re: razvod v germania?нови [re: pitahaja]  
Автор lis (непознат)
Публикувано13.01.07 23:04



Za6to zamlaknahte? Na niakoi hora im braknaha v zdraveto i ne pi6at pove4e. Haide. 4akame da se razvie diskusiata.





Тема Re: razvod v germania?нови [re: lis]  
Автор Plambin (непознат )
Публикувано13.01.07 23:51



докато чакаме, да погледаме и послушаме the best girl band ever от
моята младост, когато мадамите бяха истински шнукита а не тусета като
сега. Да си припомним също, че за тези като мен, чийто пубертет мина
през възможно най-лошата комбинация -- 80те години и социализъм, 90те
бяха направо балсам.

Клип:



Лайф:




Тема Re: razvod v germania?нови [re: micke]  
Автор Deutschlaender (непознат)
Публикувано14.01.07 01:19



Dragi micke,

koito moje da e otvoren e otvoren.
Moqt proizhod ne e tema na diskusiata.
Ot malko dete jiveq v Germania. Ne sum "ostanal" za6toto nikoi ne me e pital dali iskam da ostana. Ne sum nazionalist, nick-a mi e slu4aino izbran (v momenta na moqta registrazia hapvah Deutschlaender Würstchen).
6to se kasae do drugite vuprosi:
- ne sum ot selo, a ot Sofia
- ne znam dali ti e qsno, no Germania ima druga zona na vreme, taka 4e 1:14 e 0:14 Bg-time.
- moeto mnenie ne e porodeno ot nikakvi kompleksi
- ne "obikalqm klubovete", pisal sum samo tuk komentari

A na teb, dragi micke, ti preporu4vam da si popravi6 pravopisa, makar i na latiniza. I dumata "Geiserkrank" ne su6testwuwa w nemskq. Bukwalno prewedena ozna4awa "Prizrazi-bolen". Ako iska6 da me obidi6 trqbwa da me nare4e6 "geisteskrank", napisano s malka bukwa. Qwno si s mnogo golqm intelektualen potenzql...



Тема Re: razvod v germania?нови [re: Deutschlaender]  
Автор xqwer (непознат)
Публикувано14.01.07 01:41



Казва се драгА Мике, а не драгИ Мике. Мике със сигурност е гордо българско девойче реализирало мечтата (поне доскоро) на много български девойки да забременее от немски паспорт.



Тема Re: razvod v germania?нови [re: Deutschlaender]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано14.01.07 01:52



Може и да си прав за прототиите на доста бг-та. Но...мене лично тва не ме засяга, защото нямам нищо общо с тях.
А гея си съществува, живее си в Кьолн, меката на геиовете тука, дори сега си завърши висшето и веднага си намери работа в социалната сфера. Не бери грижа, пич е та дрънка, хем готин, хем умен! Аз дори си мечтая да има по света повече гейове вместо хетерос....По-хармонична е обстановката...



Life is a tragedy for those who feel, and a comedy for those who think.

Тема Re: razvod v germania?нови [re: Nirvana_2]  
Автор ganadark (Прелитаща)
Публикувано14.01.07 08:34



За тия думи заслужаваш да ти стисна ръката Нирвано....
А тоя Deutschleander чини ми се тясна душичка и по тоя случай да му .........в усичката жълтичка педполагам...Май нищо не е прихванал от германската култура и си е останал с булгар Мант ама то си е за негова сметка няма сега и него да мисля да го е.. и дрисъка..






Тема Re: razvod v germania?нови [re: pitahaja]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано19.01.07 18:07



Какви ли не простоии пак са се изписали, но почти никой не е отговорил на жената, за да и бъде полезен.
Откровено и честно, нямам опит с разводите в Германия. Не съм омъжена за немец, а с българина с който нямам намерение да се развеждам. Добре съм си!. Но от опита на мои приятелки знам, че проблем има за първите три години и особено критична е първата. Ако мъж ти каже, "Не те ща! Равеждам се!", нямаш право на престой. Изгонена си от него, изгонена си от Германия. Сега вече с престоя летвата падна. Обаче е въпроса с разрешителното за работа. А това разрешително можеш да го получиш след една година брак. В Арбайтсамта се получава. Ако не си била там, завърти се и попитай, уреди си го, тъй да се рече. Като имаш право на престои и право на работа можеш да му удариш копитото щом ти е трудно с него. Ако си спастрила някоя пара или имаш съдебна застраховка можеш да отидеш при адвокат. И без това ще ти трябва за съдебно дело, та той ще те светне по всички въпроси, които те върнуват. Ако не знаеш добре немски търси българчета, в ГДР-то ситурно вече има, а руски адвокати ще намериш със сигурност в изобилие. Как си междувпрочем с руския?Едно време ние учехме яко и сега говорим и си разбираме, ама младите след нас, нямаха за съжаление този шанс.
И със следващия мъж внимавай. Един уреден аусландер в Германия е сто пъти за предпочитане от едни местен Мискерл. Щото наистина, дайте да си кажем истината в очите. Рядко някой читав немец се жени за жена от българия. Аз лично не познавам ни един.





Тема Re: razvod v germania?нови [re: Maka_]  
Автор ganadark (Прелитаща)
Публикувано19.01.07 23:47



Тя -гената с тия съвети които си и дала ще цъфне и варге .Та тя трябва да е най малкото с 100 000 Еуро Kонто да се възползва от тях ,че и за адвокат и нова квартира а и за прехрана а и за интеrнет връзка най малкото че да се свърже с тия руски хора които само нея чакат ...в Арбейцамта също със сол и пиперец ... хаха смешна си .
По - добре да си наляга парцалите още една година с немския боклук да направи три -тогава получава постоянно разрешение за работа и дотогава да търси нещо читаво .. ама и тя ако не е читава -никoй не може да и помогне ...




Тема Re: razvod v germania?нови [re: ganadark]  
Автор lemmy (непознат )
Публикувано20.01.07 20:30



"Един уреден аусландер в Германия е сто пъти за предпочитане от едни местен Мискерл"

Мисткерл! Мисовете ги подреждаше Батето едно време!!

Уреден ауслендър- жива Мака си!!


На дърт гъз-пързалка!!

Редактирано от lemmy на 20.01.07 20:31.



Тема Re: razvod v germania?нови [re: lemmy]  
Автор VEnschy (DSH-lubitelka)
Публикувано31.01.07 02:26



lemmy,приятелю как си?
Привет от България и Стара Загора,иначе доста китно БГ градче,но сега малко студено и заскрежено!
Как я караш,а как е кучето?



Тема Unbefristet- след 3 годининови [re: pitahaja]  
Автор Zoe (новак)
Публикувано05.02.07 14:48



Zdravei!

Poizchakai da stanat 3 godini brak , idi da ti slozat pechata i togava se razvezdai!

Ako veche ziveete razdeleno ne znam dali ste ti dadat, ne se stesniavai da luzesh ako se stigne do tam. E, vse pak da ne si se preregistrirala na drug adres, se podrazbira.
Zelaia ti uspex, pitai tuk ako ima nesto veche sum se spezializirala.



Тема Re: Unbefristet- след 3 годининови [re: Zoe]  
Автор ganadark (Прелитаща)
Публикувано05.02.07 23:55



Za kakav pechat stava vapros? Bili bila po-jasna .Mersi




Тема Re: Unbefristet- след 3 годининови [re: ganadark]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано06.02.07 00:07



Ти па кви глупости питаш? Виж, че жената вика, че се е "специализирала"...демек разбира от секакви печати



Life is a tragedy for those who feel, and a comedy for those who think.

Тема Re: Unbefristet- след 3 годининови [re: Nirvana_2]  
Автор ganadark (Прелитаща)
Публикувано06.02.07 00:13



Takmo tova se chudeh, kade se slaga toja pechat -na cheloto ili na njakakv dokument ...






Тема Re: Unbefristet- след 3 годининови [re: ganadark]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано06.02.07 00:15



Ти имаш ли си такъв печат? И къде ти е сложен, ако мога да те запитам?



Life is a tragedy for those who feel, and a comedy for those who think.

Тема Za Pechata :))нови [re: ganadark]  
Автор Zoe (новак)
Публикувано15.02.07 19:11



ami "Unbefristet " e pechat, ne ti go pishat na ruka v pasporta....

Na men mi e v pasporta, vie ako iskate i na dupeto mooze da vi go slozat, na men mi beshe vazno da e v pasporta, no to xora razni...



Тема Blagodariaнови [re: pitahaja]  
Автор pitahaja (непознат )
Публикувано23.02.07 17:19



Blagodaria na vsichki za otgovorite!





Тема njamash problemi ako...нови [re: pitahaja]  
Автор kk_nn_kk (PRIATELI)
Публикувано28.02.07 17:55



...ako rasbira se mojesh da dokajesh che sama s legalna rabota mojesh da si pokrivash nujdite i ako imash adresna registracia.Netrjabva obache da si na besrabotni pomosti ili na novite socialni.


Ako se pridarjash kam Nemskite sakoni i ne "nagasvash luka" mojesh da napravish mnogo raboti tuka ako naistina gi jelaesh
USPEH



Тема Re: razvod v germania?нови [re: Germanboy]  
Автор cтpинkaвиyйнa (магарица)
Публикувано03.03.07 20:21



Голяма си 3лоба.Такива като теб ве4е не са на мода.Моми4ето 3адава въпрос ,търси помоЩ,а ти какво,3лобееШ като истински ганьовец.Като не можеШ да отговориШ по добре си 3амъл4и.Ти си типи4ен пример 3а 3авистлив българин,от които 3а жалост все оЩе има много.

Обичам въ ора и орки!!!!!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.