Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:17 20.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Тема Студентска визанови  
Автор Majaa (непознат )
Публикувано02.01.07 15:10



Днес бях в кметството да си подавам молба за удължаване на ст.виза и ... изненада. Тъй като старата била валидна до 15.01. съм била закъсняла, трябвало да се сетя по-рано. За толкова кратко време не можели да се справят и трябвало да ми издадат Fiktionsbescheinigung за 3 месеца, което струва 20 евро. Друг път съм ходила 3-4 дни преди да ми изте4е старата, давам им вси4ки нужни документи, отивам да платя и като се върна, си полу4авам паспорта с новата виза. Не съм си представяла, 4е след влизането ни в ЕС не6тата се усложняват.
А освен това малко се сдърпах с "каки4ката"(около 25 г.), за6тото като по4на да ми гледа визите, да се задълбо4ава и да пита за най-малкото не6то, ве4е не се сдържах. Като разбра, 4е съм си сменила специалността и ми вика:"Das dürfen Sie aber nicht!" Аз и казах, 4е естествено, 4е мога, а и специално съм питала преди това в Ausländerbehörde-то (така ме посъветваха от унито-за всеки слу4ай). Дори след смяната ходих пак в кметството да питам трябва ли да си сменям визата, за6тото на нея пи6е, 4е е валидна само за старата специалност. Казаха ми, 4е е ОК, само следва6тия път като полу4авам нова виза да го кажа това не6то. Ама тая лигла като се заинати: не можело така. Аз оба4е си държах на моята и тя каза, 4е 6те пита допълнително. Отиде да пита и каза с някакво такова само4увствие и ехидна усмивка, 4е трябвало само да имам предвид, 4е мога да остана в Германия със студентска виза САМО 10 години. Аз да си преценявам ... Това за 10-те год.и аз можех да и го кажа, все пак ми го повтарят всеки път.
Питам се само дали това отно6ение е едини4ен слу4аи или е навсякъде така. И изоб6то за6то такъв строг контрол на студентските визи при положение, 4е сега всеки може да пътува без виза.





Тема Re: Студентска визанови [re: Majaa]  
Автор stir (непознат)
Публикувано02.01.07 20:27



щото студентската виза ти дава някакво разрешение на работа, а когато влезеш свободно като турист нямаш такова. това с влизането на България в ЕС няма да се промени, поне в германия.
колкото до бюрократите, не им се ядосвай и не си хаби нервите с тях. те са прости хорица с аусбилдунг, които по една или друга причина не са влезли в университет и ги е яд на всеки, който е. срещал съм го често. а представи си какво е да си много по-млад от тях, по-високо квалифициран и да си им шеф. ехидната усмивка е най-малкото. аз имам чувството, че носят кукли вуду в чантата си. не си хаби нервите, а отвръщай с още по-ехидна усмивка. ще се научиш с времето, ако не си се все още. още нещо - не разчитай, че някой си служител ти казал нещо, а друг друго. много от тях си нямат представа, щото или са спали на последния шулунг или са забравили това, което са научили. затова си научи добре правата от писмен източник и си ги отстоявай, в случай че ти правят проблеми. дори искай да говориш с Abteilungsleiter, ако смяташ, че те пързалят.



Тема Re: Студентска визанови [re: stir]  
Автор Plambin (непознат )
Публикувано02.01.07 22:07



Един мой познат първо звънеше по телефона, да види дали гадните лелки
са на служба, и чак тогава ходеше да си удължи визата. И моето
впечатление е, че напоследък лелките са заместени от безмозъчни
тусета, а остдойче тусета са най-лошите. Представи си да попаднеш на
някоя от Бранденбург, тогава всяка разправия е губене на време.

Това с лайтера е добър съвет, не e зле и ако някой посредник от унито
или ауслендербайрата се обадят за натиск. Доколко знам, десетте години
са ферорднунг а не закон, така че изключения са допустими.



Тема Re: Студентска визанови [re: Majaa]  
Автор val78 (непознат )
Публикувано04.01.07 00:46



zdrasti
dnes si udaljih vizata v Freiburg,starata izti4ashe na 13.01...Nemashe nikakvi problemi,4oveka si beshe mnogo liubezen...
to v tozi slu4ai udaljavane na viza ve4e ne e pravilnia izraz,shtoto te Bescheinigung izdavat,koito pri tova ne struva nishto





Тема Re: Студентска визанови [re: stir]  
Автор Deutschlnder (непознат )
Публикувано06.01.07 21:56



Dragi stir,

edva li nqkoi, koito e Beamter ili Angestellter im Öffentlichen Dienst 6te zavijda na sme6ni student4eta ot Ostblock. Tezi hora si imat edna seriozna Ausbildung, 4ieto nivo e po-visoko ot pove4eto Studiengänge an deutschen Universitäten. Samo si pripomni kakvi jalki sa ezikovite iziskvaniqta pri pove4eto Magister, Bachelor ili Diplom-Studiengänge. Sravni gi pro purva vuzmojnost s tezi za mittleren ili gehobenen Dienst na städtische Verwaltung.

Za va6e sujalenie se durjat po4ti navsqkude taka s studenti ili drugi grajdani ot Bg. Pri4inite sa mnogobroini - vrodenata xenophobia pri nemskoto naselenie i mizernoto i dolnoprobno povedenie na "bulgar4etata" v D sa nai-vajnite.
Malko li sa tezi, koito rabotqt na 4erno v D, karat nelegalno koli, kradat ili se prostituirat? Ne govorq na izust a sum zasi4al vsqkakvi stranni individi. Da ne govorim, 4e po4ti vsi4ki praviqt nai-razli4ni 6a6mi s iziskanite 12000 DM/6000€ na bankova smetka.
Vseki znae, 4e edin sredno statisti4en Bg student ne razpolaga s tolkova pari. Po tozi na4in v D sa se dotutrili hilqdi bedni individi, koito sa gotovi da "ba4kat" za po-malko ot 5 € na 4as. Koq durjava bi se radvala na takiva "gosti"?



Тема Re: Студентска визанови [re: Deutschlnder]  
Автор stir (непознат)
Публикувано07.01.07 18:16



Бих прочел какво си написал в отговор на постинга ми, ако го беше написал на българки или друг език, на който мога да чета.



Тема Re: Студентска виза [re: stir]  
Автор Deutschlaender (непознат)
Публикувано07.01.07 19:26



Sehr geehrter Stir,

ich habe anhand deiner Beitraege erkannt, dass du ein erbaermlicher Haarspalter bist.
Da ich keine Tastatur mit der kyrillischen Schrift habe, werde ich immer wieder auf bulgarisch mit der lateinischen Schrift posten. Wenn dies ein Problem für dich darstellen sollte, so tut es mir Leid, ändern kann ich es jedoch nicht. Soweit ich weiss hat es dich in deiner Ostblock- Vergangenheit auch nicht gestoert SMS-Nachrichten auf deinem "GSM" oder "mobifon" zu verfassen und zu lesen. Warum echauffierst du dich hier derart?

Darüberhinaus muss ich erwähnen, dass ich seit 18 Jahren in Deutschland lebe, in Deutschland aufgewachsen und zur Schule gegangen bin, so dass mir etwaige Rechtschreib- und Ausdrucksfehler zu verzeihen sind.

Das Alles aendert nichts am Inhalt meiner Aussage. Damit solltest du dich auseinandersetzen und nicht in Nebenkriegsschauplätzen ausweichen.



Тема Re: Студентска визанови [re: Majaa]  
Автор Germanboy (непознат )
Публикувано07.01.07 20:39



Ama sestro kva voza sled kato sme vuv EU. Ot 1 januari njama vizi a freizuegigkeitsbescheinung koeto trjabva da go polu4i6 po postata malko predi da ti izte4e starata viza. Ti kato si tolkova umna sto ne kaza 4e ve4e bg to e v EU i za vizi za studenti i duma ne moje da stava . Tova 4e pi4kite v auslanderbehoerdeto sa leko kuhi leiki ne e opravdanie za tvojata bezotgovornost



Тема Re: Студентска визанови [re: Deutschlaender]  
Автор DLCl (може и по-добре)
Публикувано08.01.07 10:41



В отговор на:

Da ich keine Tastatur mit der kyrillischen Schrift habe, werde ich immer wieder auf bulgarisch mit der lateinischen Schrift posten.




Хахахахахахахахахахахаахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахах

Ето как се появявал прогресът и защо хората учели чужди езици: при все, че има кирилизирани операционни системи, кредор, виртуални клавиатури, injinera.bgplus.com и т.н. подобни инструменти все пак е трудно да се пише на езика от първите 7 години...

"No" simply means begin again at a higher level!


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.