Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 02.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Злобата у българите в Германия  
Автор charismatic (непознат )
Публикувано22.07.06 11:41



Като хора, били в Германия за по-дълъг период, не може да не ви направи впечатление злобата на българите там.
На мен почти няма човек, който да не ми е завидял, че завърших за една година бизнес администрация там. Сякаш е много трудно да бъде изкоренено това типично чувство. Просто човек е индивидуалност и трябва да гледа себе си, а не да се опитва мислено да пречи на другите, защото не е полезно за здравето.





Тема Re: Злобата у българите в Германия [re: charismatic]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано22.07.06 12:26



Аз имам една много простичка рецепта за това:

Grundsaetzlich не контактувам с българи тука. По-полезно е за здравето...





Тема Re: Злобата у българите в Германия [re: charismatic]  
Автор ganadark (Прелитаща)
Публикувано23.07.06 07:54



Dolna zgan sa tova bulgarite -dosega nito edno freundchen ne sam otkrila -s edna duma bokluci...



Тема [usmihvam se] [re: charismatic]  
Автор DLCl (може и по-добре)
Публикувано23.07.06 13:13



Лош късмет си имал. Има си всякакви хора и много голяма част от тях са свежи и приятелски настроени. Аз не се оплаквам - има всякакви сънародници и чужденци наоколо и никой не ме насилва да контактувам с тези, които не са ми приятни.

"No" simply means begin again at a higher level!



Тема Re: [usmihvam se] [re: DLCl]  
Автор AnalenVandal (непознат )
Публикувано23.07.06 20:13



и аз съм като нирваната, не контактувам с номади.

Нирвано, нали не си забравила, че трябваше да се ебем. Скоро ще си вдигам тарифата...

А тук имаше един педерунгел - Свидригейлов или там както му беше плебейското име. Той е от патриотите-говнари. Лайно мизерно





Тема ;)) [re: AnalenVandal]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано23.07.06 23:56



Не съм забравила, ама вече свърших та'а работа и повече не ми се ебе. Цу шпет...





Тема Re: Злобата у българите в Германия [re: charismatic]  
Автор Plambin (непознат )
Публикувано24.07.06 13:27



е прчините са исторически и социални. И то сарказъм без малко злоба
няма. Ако искаш, да направя PowerPoint Folie, да го разбереш ;))

А иначе лекарството е слуашане на музика: клецмер и циганска.

P., който би говорил с гедеронци и Beamten само на идиш

Tumbala, tumbala, tumbalalaika,
Tumbala, tumbala, tumbalalaika.
Tumbalalaika, schpil balalaika,
Tumbalalaika, frejlech sol sajn.



Тема Re: Злобата у българите в Германия [re: charismatic]  
Автор White Raven ()
Публикувано24.07.06 15:38



Ми ти що им казваш? Аз нищо не казвам на случайни хора или хора от bg форумите относно какво съм постигнала. Знам, че не ми мислят доброто и защо да ги въвеждам в грях.










Тема Re: Злобата у българите в Германия [re: charismatic]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано25.07.06 10:39



Не съм забелязала такова нещо. Във всички случаи не са по-злобни от българите в България или даже самите немци в Германия.
Ако има нещо, което наистина тресе българите в Германия, то е комплекс за малоценност породен нодякъде от необоснованото високомение на туземците и нацисткото им категоризиране на чужденците.
Българинът още го мъчи притворство, страх да не го разкрият че е българин. Някои се изрусяват за да се маскират, че са местни, други се правят на италианчета. Но така е с всички източноевропейци. Руснаци, поляци, чехи - всичките много ги е срам от къде идват и кой по-успешно, кой по-неуспешно се преструва, че е местен. Такива жалки хорица-лъжци и конформисти съм срещала... Особено руснаците с този акцент, направо да се чудиш къде им се е дянало имперското самочувствие от преди двайсет години?
Другия проблем на българинът в Германия е "затегнатия колан". Брои си центовете и ги цепи до последно. Даже да ги има много. Не може да скъса с предразсъдъка, че тукашния стандарт е висок и всичко е много скъпо. Всъщност хич не е скъпо, даже като сравниш цените на някои потребителски стоки в БГ. Да не говорим за останалия Запад... Германия е раят на евтинджоса, ама бългачето е със свита душичка и свита кесийка. Не му се дават 2 евро, например да влезе в едни музей да разгледа - на, къта си ги да отиде с тях в БГ после да се покаже колко е велик.



Тема Re: Злобата у българите в Германия [re: Maka_]  
Автор ganadark (Прелитаща)
Публикувано25.07.06 12:24



Bravo i az sam na sashtoto mnenie .
Kade si che da se sreshtnem i razvargem kesii jako v nekoe zavedenie ???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.