Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:16 05.10.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ausbildung?нови  
Авторeva (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 23:31



moje li niakoi da mi dade pove4e inforacia za ausbildung-a v Gemany
kakva e razlikata s pakrikata i pri koi slu4ai rabotodateliat zapla6ta ausbildung-a
imali vazrastova granitsa?



Тема Re: Berufs-ausbildung?!нови [re: eva]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 15:37



Имаш предвид Berufsausbildung ли?

Намери си в нета:

Das Berufsausbildungsgesetz

Накратко:
трае три години- теория и практика едновременно. Фирмата- Ausbilder ти плаща тарифно всеки месец. Възрастта няма значение, ако не си вече на
40 г...Трябва ти договор за Ausbildungsplatz- подписан от три страни- ти, фирмата и държавата в лицето на IHK.

Ако не ти се търси в нета- напр. википедия, изпрати факс- запитване до местната Industrie und Handelskammer. Ще ти изпратят безплатни материали, но за конкретна професия или бранш.



Тема Re: Berufs-ausbildung?!нови [re: eднa]  
Авторeva (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 19:55



a kak varvi zapla6taneto ot rabotodatelia,minimalno ili..?



Тема Re: Berufs-ausbildung?!нови [re: eva]  
АвторTeri (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 20:04



зависи от бранша от 300/400 € първата година до 600 € третата и то на месец .
И без Arbeits -i Aufenhaltserlaubnis няма да стане, ако не знаеш. Те за немските деца пищят навсякъде че няма Ausbidungsplaetze...



Тема Re: Berufs-ausbildung?!нови [re: Teri]  
Авторeva (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 21:42



az razre6enie imam,no neznam dali e po dobre da se naso4a kam IHG?
Kakvo mislite?



Тема Re: IHG ???????нови [re: eva]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 16:15




Eva,
прости невежеството, какво е IHG ?????

Що се отнася до беруфсаусбулдунг-а „мейд ин Джермани„, то има много високо качество и признание навсякъде по света!!!!

Над 1.5 мил. германци със семействата си са напуснали Дойчланд от падането на Берлинската стена до 2004 год. и дори тези, които са напр. в САЩ само след година са така високо ценени, предимно заради знанията и уменията им от професионалното образование.
Инфото е от „Арте„- френско/немски тв-канал за Европа от Страсбург...., не си го измислям аз.

Професии, като „бюрокауффрау/ман„ придобиват познания не само в тесния смисъл на професията, но и в електронна обработка на информацията- софтуер и хардуер, тъй като нашето време го изисква.

„Банккауфлеере„ е също супер, с немска диплома можеш да работиш и в банковото дело на Швецария, но браншът като цяло не е за препоръчване, тъй като банките напоследък повече уволняват кадри, отколкото - назначават..

Дори и „шивачка„ има бъдеще, ако си отвориш собствен бизнес като „Ендерунгсшнайдерай„!!!!!!

Не бъди глупав(а) и само заради ПРЕСТИЖА да се страмиш към някакви си „полу/ - или висши„, от които пазарът е препълнен с хиляди кадри...

Професионалното образование е на нивото на времето, трае кратко и води до реализация- колкото повече връзки имаш, толково по- бързо.....



Тема Re: IHG ???????нови [re: eднa]  
Авторeva (Нерегистриран)
Публикувано11.11.05 13:57



IHG e programa za podpomagane na 4astnia biznes,predlojihamia ot Arbeitzamt
Neznam koe e po-dobre ,da otvoria 4asen biznes ili da se prislam4a v niakoia firma v moiata oblast?!



Тема Re: няма еднозначен отговорнови [re: eva]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано11.11.05 17:22



Selbststaendig си има предимства, но е трудно.

Трябва ти постоянен във времето поток от Auftraege, независимо колко търсена на пазара е „твоята област„.

Кредити се дават, но е голямо тичане, докато ги получиш. След 3 години, ако дотогава не се наложиш на пазара, нито една банка няма да те погледне...

От разговори с немци знам, че Arbeitsamt се стреми да насочи повечето към собствен бизнес, за да ги „извади„ от статистиката си на търсещите работа..

Аз лично го вярвам наполовина. Бъдещето на работния пазар е наистина като в САЩ- виж колко уволняват големите концерни и банки, особено актионерните дружества- независимо, че са печеливши или от браншове с бъдеще като Infineon, Telekom, Mercedes, Deutsche Bank и пр.

Един съвет преди да решиш:
- питай IHK в твоя регион, какво е търсенето/предлагането в „твоята област„
- стани член на www.wer-weiss-was.de- безплатен форум на експерти, вкл. за
Existaenzgruendung;
- абонирай се за „Die Geschaefstidee"- много полезно списание по всички въпроси rundum.

Но най- много от опит знам, ще ти трябват две неща:
1. Eigenkapital и основни познания по Buchhaltung;
2. много, много КЛИЕНТИ / ВРЪЗКИ

Много е хубаво сам да си си шеф, да работиш за себе си и пр. не е невъзможно да успееш, което от сърце ти желая, но трябва да са изпълнени и доста от горепосочените условия, които минимират риска!


Така или иначе: успех ти желая !!



Тема Re: няма еднозначен отговорнови [re: eднa]  
Авторeva (Нерегистриран)
Публикувано11.11.05 21:35



mnogo ti blagodaria za pojelanieto
ti ka misli6 ,ima li smisal ideiata da se prika4a kam firma ot moia bransh i da iskaram ausbildung pri tiah(taka i taka moeto obrazovanie ot BG ne mi go priznavat).I ako ima veroiatnost sled ausbildung perioda da rabotia za samata firma? V smisal az si imam moiat opit,no poradi mai4instvo sam izostanala s novostite.Taka s berufausbildug-a 6te si navaksam a i 6te vleza v kra4ka.



Тема Re: хич не му мисли, стига фирмата да те поеме ...нови [re: eva]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано11.11.05 22:23



Eva,
наистина добро решение, от Berufsaubildung-a само ще спечелиш:
- актуална степен на теория и практика;
- немска „тапия„
- заплащане- не особено, но други придобивки: намаления в гр. транспорт, кино, театър, музеи....

Единственото е: СИГУРНО ЛИ Е, ЧЕ ФИРМАТА ЩЕ ТЕ ПОЕМЕ СЛЕД ТОВА ?????
Ами, ако до тогава фалира ( в Гя има по 700 фалита на година);
Ами, ако закрият филиали, за да се изнесат в Азия ?

Един съвет: това, което зависи от теб- ДОБЪР УСПЕХ- поне оценката 1.5 гледай да постигнеш!!!!!

Отсега ти стискам палци за изпитите след 3 години




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.