Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:40 25.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ще пътувам за Германия! Съвети!  
АвторЛициaнa Mapия (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 16:17



Здравейте, оказа се че за първи път ще посетя тази страна и искам да ви попитам за някой неща да ми дадете съвет!
1. Вярно ли че разписанието на тролеите го имало на всяка спирка?
2. Вярно ли че магазините затварят рано?
3. Вярно ли че се качваш в транспорта от първата врата? А с метрото как е?
4. Вярно ли е че между тротоара и уличното платно имало колелейни алейи и трябвало да внимаваш да не те блъсне някой велосипедист?
Мерси за отговорите!
Аз ще ходя на специализация в Северен-Райн Вестфалия



Тема Re: Ще пътувам за Германия! Съвети!нови [re: Лициaнa Mapия]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 16:43



Това са последните неща, които трябва да те вълнуват от сега. По-добре си загуби времето в разучаване на карта на града, маршрути от/до точката на пристигане, настаняване и прочие.



Тема Re: Ще пътувам за Германия! Съвети!нови [re: Лициaнa Mapия]  
Автор BibaМодератор ()
Публикувано19.10.05 17:22



И аз като DLCl мисля, че тези неща не са най-важните, но както и да е
Изказванията по принцип са вярни. Някои са въпрос на гледна точка- повечето магазини в големите градове работят до 20:00, особено суперите и търговските центрове- за мен това не рано, защото след 8 вечерта нямам мераци да пазарувам, но за други това може да е рано.
Другото за качването от първата врата мисля, че важи за автобусите само (за да не "забравиш" случайно да си купиш билетче )- В метрото това е неприложимо...



Тема Re: Ще пътувам за Германия! Съвети!нови [re: Лициaнa Mapия]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано19.10.05 19:27



Душа, тука няма тролеu!! Има само автобуси, метро, S-бани, влакове, в някои големи градове има трамвай, има много коли и колоездачи. Е, т'ва е пътно-транспортната обстановка...

След 8 часа вечерта, ако закъсаш, има по гарите супери, които работят по-дълго, има кuoски, които работят до 23.30 часа, както и денонощни бензиностанции с супер-маркети към тях. Последните се препоръчват в краен случай и caMo 3a супер-спонтанен пазар, защото са доста по-скъпи...Успех!



Тема Re: Ще пътувам за Германия! Съвети!нови [re: Лициaнa Mapия]  
Авторmamamia (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 19:58



ti ot lunata li padash ??



Тема Re: Ще пътувам за Германия! Съвети!нови [re: Лициaнa Mapия]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 12:23



И алеЙи ;-) има,и хора,и пътища,и автомобили.Хубаво е да има някой,който да те посрещне там и да те въведе в обстановката на място!



Тема Re: Ще пътувам за Германия! Съвети!нови [re: x]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 16:39



1. Вярно ли че разписанието на тролеите го имало на всяка спирка? - Вярно е!
2. Вярно ли че магазините затварят рано? - Вярно е! Кво да ги правиш..тъпанари!
3. Вярно ли че се качваш в транспорта от първата врата? А с метрото как е? - Вярно е! С метрото от 3-та!
4. Вярно ли е че между тротоара и уличното платно имало колелейни алейи и трябвало да внимаваш да не те блъсне някой велосипедист? - Вярно е!

Мерси за отговорите! - Моля!
Аз ще ходя на специализация в Северен-Райн Вестфалия- cool!





Тема Re: Ще пътувам за Германия! Съвети!нови [re: Nirvana]  
АвторЛициaнa Mapия (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 12:10



Ами как така да няма тролей? не се ли казват O-bus? както О-Saft!
Даже имат своя история:
"Die Solinger O-Busse
Am 19. Juni 1952 wurde in Solingen die erste Solinger Obuslinie, die Linie Nr. 1, vom Dreieck über den Schlagbaum, Mangenberg und Merscheid nach Ohligs in Betrieb genommen. "



Аз ще специализирам Обработка на Стоманата и ще ходя в завода в Золинген в R&D department-a му!



Тема Благодаря за отговорите!нови [re: Лициaнa Mapия]  
АвторЛициaнa Mapия (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 12:17



На всички успех!



Тема Tatsaechlich!нови [re: Лициaнa Mapия]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано21.10.05 18:01



Верно бе, научих нещо ново! Цели 95 тролея имало в Солинген, правели малко закъснения, пишеше в инфоблата, ама са голяма атракция за града.

Абе регионална атракция, нещо явно кат швебебана в Вупертал...Е хайде успех в Солинген!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.