Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 07.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема S kola do Bulgaria - neobhodimite deklaracii  
Автор dimitermishev (непознат )
Публикувано08.08.05 12:33



Zdraweite,

Ste pytuwam s kola ot Germania do Bulgaria. Vyprosyt mi e kakwi deklaracii e neobhodimo da popylnia i na koi granici. Neobhodimo li e da se deklarira laptop, cifrova kamera? Do kakwa suma pari mozhe da ne se deklarira.

Predwaritelno blagodaria
dimitermishev



Тема Re: Лек пътнови [re: dimitermishev]  
Автор die kaka (непознат )
Публикувано08.08.05 13:45



Ако колата е купена в Германия и е с митнически номера (т.е. износ) ще трябва да попълниш транзитна декларация на нашата входна митница. По другите не искат. Информацията ми е от 2001 година и ако има някакви промени не са ми известни. Ако някой друг знае, надявам се, че ще ти каже. За лаптопа и камерата - не знам.

Като тръгваш от Германия непременно си набави пожарогасител и въже, защото по пътя със сигурност ще те спрат и ще те глобят ако нямаш.
През Унгария се пътува непременно на фарове - даже в най-ярко слънчев ден глобяват ако си без включени фарове.

И си приготви дребни пари за по пътя и евентуално цигари, защото и граничарите и полицаите направо си искат.



Тема Re: Лек пътнови [re: die kaka]  
Автор dimitermishev (непознат )
Публикувано08.08.05 14:10



Blagodaria za informaciata

Kolata e kupena w Germania i e s nemski nomera (ne tranzitni), t.e. ste se wyrna s neia w Germania. Vyprosyt mi po-skoro se otnasia za tehnika i za pari. Kakwo ot tiah triabwa da deklariram, pri uslovie, che tazi tehnika systo ste se vyrne kym Germania? To i ne stawa duma za koi znae kakwa tehnika, sumarno wsichko sigurno e pod 1000 Euro



Тема Re: S kola do Bulgaria - neobhodimite deklaraciiнови [re: dimitermishev]  
Автор BibaМодератор ()
Публикувано08.08.05 15:29



Цифровата камера не трябва да се декларира (то на днешно време не остана човек без цифрова камера, ако трябваше всички да си ги декларират щеше да стане задръстване на гишето "нещо за деклариране") Лаптопа също не, при положение, че е използван (т.е. не чисто нов в опаковката), поне така казаха в една друга подобна тема преди време. За сумата- до 8000 лв (или стойността им в чуждестранна валута) не се декларират.
Разгледай сайта на

, там ще намериш повече инфо.
Лек път



Тема Re: S kola do Bulgaria - neobhodimite deklaraciiнови [re: Biba]  
Автор dimitermishev (непознат )
Публикувано08.08.05 17:34



Blagodaria za informaciata i za linka kym saita na BG mitnici.



Тема Re: S kola do Bulgaria - neobhodimite deklaraciiнови [re: dimitermishev]  
Автор lambino ()
Публикувано09.08.05 21:25



какви деклараций 3а какво става дума по тоЧноъа3 сам карала кола от тук 3а БГ кайи ми по конкренто по принцип не помня да сам имала декларация....успех



Тема Re: S kola do Bulgaria - neobhodimite deklaraciiнови [re: dimitermishev]  
Автор lambino ()
Публикувано09.08.05 21:31



а оЩе неЩо ако лап топа и цифровата камера надвиШават 100 евро да трябва да ги декларираШ инаЧе ако ги набарат бе3 да си им ка3ал могат да ги конфискуват и касова бележка носи 3а тях ако нямаШ в краен слуЧаи гледай да ги убедиШ Че са ти подарък от някого да не си помислят Че са крадени(наШти БГ са боклуци малко)а 3а парите ако не надвиШават 5000 лева мойе бе3 да ги декларираШ...има и оЩе неЩа но това е достатъЧно...ако се 3аядат с теб паьни им една 10 или 20 еврова банкнота и си готов.......сспех и лек път



Тема Re: S kola do Bulgaria - neobhodimite deklaraciiнови [re: dimitermishev]  
Автор lambino ()
Публикувано09.08.05 21:34



а и оЩе неЩо да не се и3лъжеШ да плаЩаШ митото на колата на Калотина там само Ще внесеШ вноска от 50 лежа като гарант Че ж Плождиж Ще оправи6 митото Щото ако платиШ на Калотина от там става дълга и Широка помни на Калотина само вноската която е не повеЧе от 50 лева ....айде сега веЧе Чао дано съм ти помогнала Ще се радвам ....



Тема Re: S kola do Bulgaria - neobhodimite deklaraciiнови [re: lambino]  
Автор dimitermishev (непознат )
Публикувано10.08.05 11:40



blagodaria za sywetite

malko utochnenie. az niama da ostawiam kolata w BG. kolata e s nemska registracia, a ne s cherwen nomer. prosto ste otida do BG i sled towa ste se vyrna otnovo v DE s neia.

vypsosyt za deklaraciite beshe swyrzan s tehnikata. az sym pytuwal s avtobus do BG i dokolkoto si spomniam, predi wlizane w Syrbia se praweshe grupowa deklaracia koi kolko pari nosi. systo taka se zaiawiawashe tehnikata, koiato nosish. interesuwa me kak proticha tazi procedura kogato si s kola. triabwa li otnowo na srybskata granica da deklariram laptopa i kamerata i na izlizane ot Syrbia da pokazhwam tazi deklaracia ili ne e neobhodimo?



Тема Re: S kola do Bulgaria - neobhodimite deklaraciiнови [re: dimitermishev]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 23:42



Вси4ко опира до митни4арите! Просто се надявай да са в добро настроение.Като казвам митни4ари,разбирай сръбските такива--то други няма!
Аз имах луд късмет преди месец да се прибера с кола и задния капак да го отворя 4ак в къщи! Не4увано! Дори за миг си помислих, да се прибера на Балканите където ми е мястото,

Но ина4е има няква врътка,4е декларираш (плащаш електрониката) на влизане и на излизане ти връщат парите...демек за 200 м да не ги изтъргуваш!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.