Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 05.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Tipps ако искате немски паспорт  
Автор duende ()
Публикувано06.08.05 16:50



в една по стара тема поставих въпроса кое е по-добре, немски паспорт или

унбефристет и бг паспорт.

тъй като вече минах по този път и вече съм понемчена, искам да ви дам

няколко съвета ако искате да получите немски паспорт.

1. След като сте получили цузихерунг, че ще ви дадат паспорт, не си

подавайте документите за освобождаване от бг гражданство в бг посолство.

Защото процедурата трае 1 година! Подайте си документите в България,

Външното министерство, дирекция бг гражданство, там процедурата е 6

месеца. Имат и сайт, на който може да се проверява дале сте освободени или

не. Но не забравяйте да упълномощите лице, което да вземе указа за

освобождаване, преди да се върнете да чакате в Германия.

2. В никакъв случай не вземайте адвокати да вършат тази работа вместо вас.

Аз сама се оправих и си спестих сума ти пари, а адвоката понякога забавя

нещата, за да лапа повече парички...Не е сложно да вземеш списъка

с необходими документи, да ги преведеш и да ги подадеш...

3. Таксите, които платих за всичко, не са много...

255 евро на немците за получаване на гражданство

200 лв за освобождаване от бг гражданство

20 лв за обработка

200лв грубо слагам за преводи

значи няма и 500 евро, не е кой знае какво

Това е, ако някой се интересува от нещо конкретно, да пита...

Не съжалявам, че се отказах от бг гражданство, но в момента, в който

разрешат мерщаатихкейт си връщам бг гражданство




Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: duende]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 17:29



..che tuka vsichki sme s nemski pasporti!! Zakasnja neshto s tija tippsove!



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: ***]  
Автор duende ()
Публикувано06.08.05 19:00



по-добре късно отколкото никога

пък и може някой да се възползва от тези съвети

човек никога не знае

просто реших да споделя опита си



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: ***]  
Авторчиcт бълrapин (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 19:04



..и за какво ти е тоя немски паспорт, ако мога да запитам?



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: чиcт бълrapин]  
Автор duende ()
Публикувано06.08.05 19:12



има и предимства, и недостатъци

както всяко нещо

едно от предимствата е, че мога да пътувам в държави, в които като бг

си желан само с виза...

а на теб българският паспорт за какво ти е?



Тема Re: сайтанови [re: duende]  
Автор duende ()
Публикувано06.08.05 19:22



за проверки на номерата при отказ от бг гражданство



това е само ако документите са подадени в България

ако са подадени в бг посолство, няма как да се провери...

ще чакате да благоволят да ви пишат писмо по пощата



Редактирано от duende на 06.08.05 19:28.



Тема ми то найстина...нови [re: duende]  
Автор ПeчeнaTиkвa (eclectic)
Публикувано06.08.05 21:27



....си е шнепхен, duende, да те "освободят от бг гражданство"! Благодаря за типсовете ти!



Тема E da ama neнови [re: duende]  
Авторpaulo (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 23:00



mnogo sa si 500 Ewro
Az za trista ewro si izwadih falshiw portugalski pasport i sega moga da si bachkam kadeto i kolkoto si poiskam
Otkude nakude ste im butam pari na mrusnite schwabi, da si hraniat proshliazite i bezdelnizite s po 350 ewro na mesez
Bil sum wuw wsi4ki EU Strani no powe4e mizernizi alkoholizi i oligofreni ot nemskite nema nikude



Тема Re: E da ama neнови [re: paulo]  
Автор duende ()
Публикувано07.08.05 13:02



щом така се чувстваш добре...

всеки си преценява за себе си

написах сумата, която трябва да се предвиди, ако някой иска немски паспорт,

за да разсея митовете, които съм чувала, преди да взема гражданство, че

то било много скъпо, много пари трябвало, общо взето бла - бла



Тема И още един тип от мен...нови [re: duende]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано07.08.05 13:46



Dvojno grazhdanstvo za tezi ot vas, koito mogat da dokazhat s syotvetnite dokumenti, prevedeni, zavereni, s apostil ot nemskoto posolstvo, 4e pritezhavat zemja, no imashta njakakva stojnost, po dumite na sluzhitelja ne zaden dvor ili malka ovoshnta gradina, a ocenena na stojnost mimimum 10.000 evro - to togava imate pravo da polu4ite nemsko grazhdanstvo, bez da se otkazvate ot bylgarskoto. Trae syshto vreme, no ima po-malko razpravii...Uspeh!

I 'm free! Be free!


Тема Re: И още един тип от мен...нови [re: Nirvana]  
АвторRS (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 20:18



Moje li malko po-podrobno!



Тема Re: И още един тип от мен...нови [re: RS]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано07.08.05 20:44



Eto ti teksta ot novija Staatsangehoerigkeitsrecht 2000 g. po vyprosa za dopuskane na Mehrstaatigkeit:

Der bisherige Grundsatz, dass bei der Einbuergerung Mehrstaatigkeit verhindert werden soll, bleibt wie dargestellt auch bei der Anspruchseinbuergerung nach dem Auslaendergesetz bestehen. Die Ausnahmeregelungen fuer besondere Haertefaelle werden aber konkretisiert und punktuell erweitert:

• fuer aeltere Personen, wenn die Entlassung aus der auslaendischen Staatsangehoerigkeit auf unverhaeltnismaeige Schwierigkeiten stoesst,
• fuer politisch Verfolgte und anerkannte Fluechtlinge; bei ihnen muss; kuenftig die Unzumutbarkeit von Entlassungsbemuehungen nicht mehr im Einzelfall nachgewiesen werden, • bei unzumutbaren Bedingungen fuer die Entlassung aus der auslaendischen Staatsangehoerigkeit (u.a. unzumutbar hohe Entlassungsgebuehren oder Faelle, in denen der auslaendische Staat entwuerdigende Entlassungsmodalitaeten praktiziert) und
bei erheblichen Nachteilen insbesondere wirtschaftlicher oder vermoegensrechtlicher Art, die mit einer Entlassung aus der auslaendischen Staatsangehoerigkeit verbunden wueren.
• Ferner sind die Gruende, in denen ausnahmsweise Mehrstaatigkeit hingenommen werden kann, nunmehr auch auf den Regelanspruch auf Einbuergerung nach dem Staatsangehoerigkeitsgesetz anwendbar, der Ehegatten deutscher Staatsangehoeriger zur Verfuegung steht (bisher konnte diese Personengruppe allenfalls nach Ermessen unter Hinnahme von Mehrstaatigkeit eingebuergert werden


Ako imash specialni vyprosi , pitaj. Zemjata ne e zadylzhitelno v momenta da e na tvoe ime, trjabva da dokazhesh 4e imash pravata na naslednik.

I 'm free! Be free!

Редактирано от Biba на 07.08.05 22:05.



Тема Re: И още един тип от мен...нови [re: Nirvana]  
Авторrs (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 18:02



Imam jili6ta/sgradi,a nasledstvo vkl. kato zemq sy6to o4akvam,da sa mi jivi i zdravi starite,nqmam namerenie da gi iskam ot sega.
Mnogo se dvuomq za nemskiq pasport.Az imam pravo da si prebivavam oficialno v de i bez nemski.Nqmah namerenie za takyv,no sled slu4aq s NOI se re6ih,za da ne me iznudvat otnovo.Vyprosa e,4e ne iskam da si zagubq bylgarskiq.
Blagodarq za infoto!



Тема Re: И още един тип от мен...нови [re: rs]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано08.08.05 20:46



Концентрирай се върху земята, cградите/aпартаменти не важат, защото гu водят за "въздух", das Grundstueck е важен.
Да са ни живи и здрави старите, как викаш, и земята не трява да е на твое име. Трябва само да си извадиш документ от съвета, че им се явяваш пряк наслeденик.Това е достатъчно!
Имаш обаче немалко предимства, ако имаш и немско гражданство...Успех!


I 'm free! Be free!


Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: duende]  
Автор Strandjata (Meчтател)
Публикувано09.08.05 06:04



Като каза двойно гражданство, та се сетих, пътувам си една вечер в S-Bahn-a и кво да видя - захвърлен вестник - и нали съм си любопитко, се зачетох... Бре, не повярвах на очите си - с големи букви пишеше, че тука, в известната (с шовинизма си) Бавария, се разрешава по закон двойно гражданство. Информацията идваше точно от съседния Landkreis Bad Toelz - Wolfratshausen, отдето е и местния министър-председател Едмунд Щойбер. Ноооо, голямото но беше, че това се разрешава не така как да е. И въпроса със земята изобщо не се споменаваше. Изискването беше да има закон за двойното гражданство в отсрещната страна и поне един прецедент (демек германец, на когото са дали вече и другия паспорт). Цитираха се Словакия(!), Гърция, Италия и още една не я помня вече. Ех, че се зарадвах, ами в България си имаме такъв закон, все някой германец ще да се е побългарил междувременно, значи шапка на тояга... Даааа, ама не, казаха ми добрите ми хъшове, отдавна не си в час кво става в България. Тоя закон го отмениха още през 2001-ва. И кво, сега ако взема канадски паспорт примерно, наште ще ме погнат да си върна българския ли бе? Даааа, не ти се вярва, ама си е баш така. А стига бе, това не може да бъде, викам им, злобните германци вече дават, пък ние добричките българи, ние вече не допускаме, как така? Е ми върви чети Държавен вестник, просвещавай се, рекоха приятелчетата.

Та да поставя въпроса във форума - кажете кой какво знае, разрешава ли България двойно гражданство? А сега де, до къде опряхме???

Живота не е нито толкова хубав, нито толкова лош, колкото си го представяме


Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: duende]  
Автор Strandjata (Meчтател)
Публикувано09.08.05 06:11



Още едно предимство - ако тръгнеш да искаш Arbetslosengeld II и нямаш немски паспорт, могат да решат и да те изгонят от Германия, па ако щеш и да имаш Unbefristet (Niederlassung) Aufenthalt или пък примерно австрийски (EU) паспорт... Едва ли точно тоя риск е много голям, ама все пак...

Живота не е нито толкова хубав, нито толкова лош, колкото си го представяме


Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: Strandjata]  
Автор duende ()
Публикувано09.08.05 09:55



благодарение на това, че служителят, който отговаряше за даване на

гражданство беше едно плямпало, което ме затрупваше с информация и

приказки, нямащи нищо общо с мен или с моят случай, но ми отнемаше по

горе-долу 45 мин дъра-бъра, въвеждайки ме в законите на Сирия, Бразилия,

проблемите в туризма на Турция, дори и несигурността в чуждестранните

авиолинии, разбрах, че в Европа 15 държави имат споразумение за

мерщаатихкейт./ България няма такова споразумение с

Германия/Предполагам, че това са държавите от ЕС, и ако един ден

влезем там, и Б-я ще го разреши/ 100% гаранция няма/

Важното, което трябва да се знае е, че ако се предприемат стъпки към

мерщаатихкейт, трябва да се направи първо антраг в ландратсамта, за да

не се изгубят правата за немско гражданство



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: Strandjata]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано09.08.05 10:18



България разрешава двойното гражданство, иначе как да си обясним наплива от македонци и украинци, които в момента на тълпи кандидатстват за българско гражданство. Доколкото ми е известно, България не ги кара да се отказват от тяхното си гражданство.

I 'm free! Be free!


Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: duende]  
Авторrs (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 18:49



Abe i na men taka mi obqsniha,kogato polubopitstvah.4e bg NQMA sporazumenie s de za dvojnoto grajdanstvo.I s knijkite i drugi dok. e sy6tata istoria.
Neznam samo dali na6ite ne gi interesuva i ne dejstvat za takiva vzaimootno6eniq ili pri4inata e nqkakva druga.
Tuk,samo v de sme hilqdi,moje bi daje ve4e stotici hilqdi bylgari,za6to diplomatite ne napravqt ne6to za tezi hora ne mi e ponqtno?!



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: Nirvana]  
Автор duende ()
Публикувано09.08.05 20:32



не искам да споря, защото нямам 100% представа за нещата

единственото обяснение е, че Б-я няма конкретно споразумение за

двойно гражданство с Германия

защо иначе ще ни карат да се отказваме от бг гражданство?



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: duende]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано10.08.05 00:35



Така е, прав си, няма споразумение между двете държави.

Но Германия допуска по изключение двойното гражданство, като имаш причини от финансово-икономическо естество да искаш запазане на българското. Това трябва да бъде обявено още в началото при подаване на документите за немско гражданство.

I 'm free! Be free!


Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: duende]  
АвторДAP (Нерегистриран)
Публикувано11.08.05 13:32



Какви са тези врели-некипели,бре хора? От БГ гражданство се освобождава,защото Германия не разрешава двойно гражданство!Има изключения -деца от смесени бракове,родени преди 1998 могат да запазват и двете гражданства,а останалите при навършване на 21 трябва да избират едно.Така че БГ разрешава двойно гражданство. Не съм сигурен ,но май с другите ЕУ страни ДЕ разрешава двойно.



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: duende]  
АвторLumpi (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 16:47



Какво то4но трябва да се направи, ъа да се полу4и немски паспорт?



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: duende]  
АвторSf (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 17:12



Dosega se otkazvaha vsichki ot Bg grajdanstvo,zashtoto De ne razreshavashe dvoino.Drugite strani ot EU razreshavat(Belgija,Holandija-sas sigurnost-imam prijateli).
A za po-gore spomenatite sotsialni pomoshti-naistina ako njamash nemski pasport moje da te izgonjat ot De ako poiskash pomoshti.Spored evropeiskoto pravo EG-Vertrag imash pravo da iskash takova neshto ako si grajdanin na strana ot evropeiskija sajuz i stava vapros samo za vremenno polojenie.
A kakvi sa uslovijata za poluchavaneto na nemski pasport-trjabva da si jenen za nemets,da imash dogovor za rabota,da si prebivaval poveche ot 10 godini tuk-kakvo?



Тема SAMO 3 GODINI !нови [re: Sf]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 21:25



Hi ,az minalata sedmiza pitah kak stojat neshatat s nemskoto grazdanstvo!Ta mi kazaha slednoto v ofisa v Koeln:
1.Triabva sa si prebivaval v germania 3 godini ot koito dve da si skluchil brak v germania!Sled tova teiabva da imash rabota i postojanni dohori.Iskat ti da mojesh da pishesh i da chetsh ,i sushto tam niakavi si rentner osigurovki!

Ta s dve dumi e tva! Informaziat e dostoverrna tui kato lichno s tiah govorih!



Тема Re: SAMO 3 GODINI !нови [re: az]  
АвторSf (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 15:37



E da,no braka trjabva da e s nemets?Pri brak go razbrah tova,che sled 3 godini davat grajdanstvo,no kakav e nomera bez da se jenish me interesuva.



Тема e togava chakash.............нови [re: Sf]  
Авторkitka (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 23:17



E razbira se che govoria 3 godini ama brak s nemski grazdanin! V drugiat sluchai e po dulgo -510 godini no ne sum sigurna!



Тема Re: e togava chakash.............нови [re: kitka]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 00:52



"-510 godini no ne sum sigurna!"

То4но 510 са годините за полу4аване без брак!!



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: duende]  
АвторDesi (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 23:24



Здравейте!

Сте ходя да подавам Antraga за Einbuergerung, някои спомня ли си какви документи искат че ми се иска да ги подам по бързо и ако ги имам вече да си ги нося направо??

Много ви благодаря!



Тема Vupros (sustia posting kato po gore)нови [re: Desi]  
АвторDesi (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 23:29



Здравейте!

Сте ходя да подавам Antraga за Einbuergerung, някои спомня ли си какви документи искат че ми се иска да ги подам по бързо и ако ги имам вече да си ги нося направо??

Много ви благодаря!



Тема Wie suess!нови [re: Desi]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано23.10.05 23:36



Ама то не става така хоп-хоп...След като не си подала още Антрага, отиваш в Амта и те ти връчват списък на всички документи,които се изискват (повече от десет), после си вземаш термин носиш оригиналите плюс преведените им и заверени копия, служителят ги контролира, взема ти антрага и копията и се почва с обработката на антрага...Останалото е чакане..Успех!



Тема suess e da!нови [re: Nirvana]  
АвторDesi (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 19:04



Zasto da ne stava, az vsichko si imam prevedeno i zavereno s apostil v papkata,
+ svidetelstvoto za brak aktualno stava za 15 min v Buergerbueroto i ti gi kopirat pri notariusa i plastash 11 EUR za da ti gi zaveriat na kup i tova e..

Ti kvo mislish...Bozeee...az ako se motkax kato tebe...poveche ot 10 bili, chak strax me xvana ste znaish...



Тема Re: suess e da!нови [re: Desi]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано28.10.05 19:45



Abe razbiram ti ironijata, ama predi 2 godini kato si gi podavah, pomnja, che ni vryshtaha naprimer, shtoto pervoda na udstoverenieto za razhdane ne bil po ISO normata, ta trjabvashe da se prevezhda otnovo...i tn.
A mojte beha mnogo poveche ot deset, shtoto az iskah da si zapazja i bg grazhdanstvoto i zatova trjabvat oshte dokumenti...



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: duende]  
Авторpl (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 17:29



I kakvo rabotish v DE s tozi nemski pass?!



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: duende]  
АвторKuscha (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 22:58



Blagodarja sa tova koeto publikuva.
Iskam prosto da dopalnja che vsichko e vjarno .
As sam saschto po tosi pat i toi e napalno vjaren .
Radvam se che v kluba ima i ISKRENNI hora ..



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: Kuscha]  
Авторnea (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 21:53



....es war einer der glücklichste Tage in meinen Leben, der tag wo ich meinen bulgarischen pass abgeben dürfte!!! Nie wieder Problemen in der Grenze!!!

Vor eine Woche in Irland: alle nicht EU- Staatsbürger wurden gefilzt ob die gerade aus Alkaidas Lager ausbrechen.....

Vor zwei Jahre in Zimbabwe: ich wurde für zwei Stunden verhaftet (die sehr stark pigmentierten Menschen konnten nicht mit meinen BG- Pass anfangen)....

Vor 4 Jahre Mauritius- Reise: ich musste einen Monat auf ein Visum von deren Botschaft warten....

Dezember geht es beruflich nach New York, dank meinen neue Biometrischer Pass- No Problem!!!!!!!

ich lebe seit 17 Jahre in Deutschland und ich kann mir nicht ein Mal erinnern wo BG- Pass mir Vorteil gebracht hat, im Gegenteil, nur Arger und Umstände...



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: nea]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 22:44



"ich lebe seit 17 Jahre in Deutschland".... И ние така си помислихме!Аз го вярвам оба4е,щото имам познати от 25 год. и пишат същата "една гаща плява"
Локер,имаш още 8 години!!






Тема Eine kleine und kostenlose Sprachuebungнови [re: nea]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано03.11.05 22:50



Unverschaemt...man lebt seit 17 Jahren in Deutschland und macht immer noch Grammatik- und Rechtschreibungsfehler!!!
Guck mal die Fehler, mit Hilfe von Grossbuchstaben dargestellt:

....es war einer der glücklichsteN Tage in meineM Leben, der Tag, AN DEM ich meinen bulgarischen Pass abgeben dürfte!!! Nie wieder Probleme AN der Grenze!!!

Vor eineR Woche in Irland: alle nicht EU- Staatsbürger wurden gefilzt, ALS ob SIE gerade aus Alkaidas Lager ausGEBROCHEN WAREN....

Vor zwei JahreN in Zimbabwe: ich wurde für zwei Stunden verhaftet (die sehr stark pigmentierten Menschen konnten nichtS mit meineM BG- Pass anfangen)....

Vor 4 JahreN Mauritius- Reise: ich musste einen Monat LANG auf ein Visum von deren Botschaft warten....

IM Dezember geht es beruflich nach New York, dank meineM neueN biometrischeN Pass- No Problem!!!!!!!

Ich lebe seit 17 JahreN in Deutschland und ich kann miCH AN Kein EINZIGES Mal erinnern, wo DER BG- Pass mir Vorteil gebracht hat, im Gegenteil, nur AErger und Umstände...


Entschuldigung, aber meine Buergerpflicht (als Deutsche) hat mich dazu gebracht, Ordnung in Ihrem Text zu verschaffen.



Тема Re: Eine kleine und kostenlose Sprachuebungнови [re: Nirvana]  
Авторnea (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 23:19



Sorry, ich habe nur Informatik studiert und keine deutsch Rechtschreibung, aber nett von dir Nirvana…. und irgendwie typisch….



Тема Re: Eine kleine und kostenlose Sprachuebungнови [re: nea]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано03.11.05 23:35



So, so....was heisst denn hier:

...und irgendwie typisch...?

Ich dachte, Du kannst schwarzen Humor gut vertragen...

Ausserdem, soweit es mir bekannt ist, gibt es kein Studium der deutschen Rechtschreibung...alles ist Uebungssache...

Und viel Informatik-Erfolg!



Тема най сетне нещо по тематанови [re: duende]  
АвторDesi (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 09:10



най сетне нещо по темата-

немския правопис честно казано слабо ме интересува и доколкото разбрах не е обект на тази тема.
А че някои си правел грешки като пишел на немски, голяма работа везното е да e приятен и услужлив човек който помага на другите, а не като нирвана само да критикува...

Ходих значи вчера при лелката за Антрага и каза че и трябвали актовете за раждане на мъжа ли , баста му и дядото на мъжа ми по бащина линия както и свидетелствата за брак на посочените лица...понеже трябвало да докажем че е немец и то ако е роден преди 1975 , майката няма значение...?!
Както коментира един приятел, то точно майката е сигурно че му е майка, за бащата нали....

Изличнo е да казвам колко много се ядосах, да знаят другите какво ги очаква ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.