Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 01.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: И още един тип от мен...нови [re: Nirvana]  
АвторRS (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 20:18



Moje li malko po-podrobno!



Тема Re: И още един тип от мен...нови [re: RS]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано07.08.05 20:44



Eto ti teksta ot novija Staatsangehoerigkeitsrecht 2000 g. po vyprosa za dopuskane na Mehrstaatigkeit:

Der bisherige Grundsatz, dass bei der Einbuergerung Mehrstaatigkeit verhindert werden soll, bleibt wie dargestellt auch bei der Anspruchseinbuergerung nach dem Auslaendergesetz bestehen. Die Ausnahmeregelungen fuer besondere Haertefaelle werden aber konkretisiert und punktuell erweitert:

• fuer aeltere Personen, wenn die Entlassung aus der auslaendischen Staatsangehoerigkeit auf unverhaeltnismaeige Schwierigkeiten stoesst,
• fuer politisch Verfolgte und anerkannte Fluechtlinge; bei ihnen muss; kuenftig die Unzumutbarkeit von Entlassungsbemuehungen nicht mehr im Einzelfall nachgewiesen werden, • bei unzumutbaren Bedingungen fuer die Entlassung aus der auslaendischen Staatsangehoerigkeit (u.a. unzumutbar hohe Entlassungsgebuehren oder Faelle, in denen der auslaendische Staat entwuerdigende Entlassungsmodalitaeten praktiziert) und
bei erheblichen Nachteilen insbesondere wirtschaftlicher oder vermoegensrechtlicher Art, die mit einer Entlassung aus der auslaendischen Staatsangehoerigkeit verbunden wueren.
• Ferner sind die Gruende, in denen ausnahmsweise Mehrstaatigkeit hingenommen werden kann, nunmehr auch auf den Regelanspruch auf Einbuergerung nach dem Staatsangehoerigkeitsgesetz anwendbar, der Ehegatten deutscher Staatsangehoeriger zur Verfuegung steht (bisher konnte diese Personengruppe allenfalls nach Ermessen unter Hinnahme von Mehrstaatigkeit eingebuergert werden


Ako imash specialni vyprosi , pitaj. Zemjata ne e zadylzhitelno v momenta da e na tvoe ime, trjabva da dokazhesh 4e imash pravata na naslednik.

I 'm free! Be free!

Редактирано от Biba на 07.08.05 22:05.



Тема Re: И още един тип от мен...нови [re: Nirvana]  
Авторrs (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 18:02



Imam jili6ta/sgradi,a nasledstvo vkl. kato zemq sy6to o4akvam,da sa mi jivi i zdravi starite,nqmam namerenie da gi iskam ot sega.
Mnogo se dvuomq za nemskiq pasport.Az imam pravo da si prebivavam oficialno v de i bez nemski.Nqmah namerenie za takyv,no sled slu4aq s NOI se re6ih,za da ne me iznudvat otnovo.Vyprosa e,4e ne iskam da si zagubq bylgarskiq.
Blagodarq za infoto!



Тема Re: И още един тип от мен...нови [re: rs]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано08.08.05 20:46



Концентрирай се върху земята, cградите/aпартаменти не важат, защото гu водят за "въздух", das Grundstueck е важен.
Да са ни живи и здрави старите, как викаш, и земята не трява да е на твое име. Трябва само да си извадиш документ от съвета, че им се явяваш пряк наслeденик.Това е достатъчно!
Имаш обаче немалко предимства, ако имаш и немско гражданство...Успех!


I 'm free! Be free!


Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: duende]  
Автор Strandjata (Meчтател)
Публикувано09.08.05 06:04



Като каза двойно гражданство, та се сетих, пътувам си една вечер в S-Bahn-a и кво да видя - захвърлен вестник - и нали съм си любопитко, се зачетох... Бре, не повярвах на очите си - с големи букви пишеше, че тука, в известната (с шовинизма си) Бавария, се разрешава по закон двойно гражданство. Информацията идваше точно от съседния Landkreis Bad Toelz - Wolfratshausen, отдето е и местния министър-председател Едмунд Щойбер. Ноооо, голямото но беше, че това се разрешава не така как да е. И въпроса със земята изобщо не се споменаваше. Изискването беше да има закон за двойното гражданство в отсрещната страна и поне един прецедент (демек германец, на когото са дали вече и другия паспорт). Цитираха се Словакия(!), Гърция, Италия и още една не я помня вече. Ех, че се зарадвах, ами в България си имаме такъв закон, все някой германец ще да се е побългарил междувременно, значи шапка на тояга... Даааа, ама не, казаха ми добрите ми хъшове, отдавна не си в час кво става в България. Тоя закон го отмениха още през 2001-ва. И кво, сега ако взема канадски паспорт примерно, наште ще ме погнат да си върна българския ли бе? Даааа, не ти се вярва, ама си е баш така. А стига бе, това не може да бъде, викам им, злобните германци вече дават, пък ние добричките българи, ние вече не допускаме, как така? Е ми върви чети Държавен вестник, просвещавай се, рекоха приятелчетата.

Та да поставя въпроса във форума - кажете кой какво знае, разрешава ли България двойно гражданство? А сега де, до къде опряхме???

Живота не е нито толкова хубав, нито толкова лош, колкото си го представяме


Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: duende]  
Автор Strandjata (Meчтател)
Публикувано09.08.05 06:11



Още едно предимство - ако тръгнеш да искаш Arbetslosengeld II и нямаш немски паспорт, могат да решат и да те изгонят от Германия, па ако щеш и да имаш Unbefristet (Niederlassung) Aufenthalt или пък примерно австрийски (EU) паспорт... Едва ли точно тоя риск е много голям, ама все пак...

Живота не е нито толкова хубав, нито толкова лош, колкото си го представяме


Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: Strandjata]  
Автор duende ()
Публикувано09.08.05 09:55



благодарение на това, че служителят, който отговаряше за даване на

гражданство беше едно плямпало, което ме затрупваше с информация и

приказки, нямащи нищо общо с мен или с моят случай, но ми отнемаше по

горе-долу 45 мин дъра-бъра, въвеждайки ме в законите на Сирия, Бразилия,

проблемите в туризма на Турция, дори и несигурността в чуждестранните

авиолинии, разбрах, че в Европа 15 държави имат споразумение за

мерщаатихкейт./ България няма такова споразумение с

Германия/Предполагам, че това са държавите от ЕС, и ако един ден

влезем там, и Б-я ще го разреши/ 100% гаранция няма/

Важното, което трябва да се знае е, че ако се предприемат стъпки към

мерщаатихкейт, трябва да се направи първо антраг в ландратсамта, за да

не се изгубят правата за немско гражданство



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: Strandjata]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано09.08.05 10:18



България разрешава двойното гражданство, иначе как да си обясним наплива от македонци и украинци, които в момента на тълпи кандидатстват за българско гражданство. Доколкото ми е известно, България не ги кара да се отказват от тяхното си гражданство.

I 'm free! Be free!


Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: duende]  
Авторrs (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 18:49



Abe i na men taka mi obqsniha,kogato polubopitstvah.4e bg NQMA sporazumenie s de za dvojnoto grajdanstvo.I s knijkite i drugi dok. e sy6tata istoria.
Neznam samo dali na6ite ne gi interesuva i ne dejstvat za takiva vzaimootno6eniq ili pri4inata e nqkakva druga.
Tuk,samo v de sme hilqdi,moje bi daje ve4e stotici hilqdi bylgari,za6to diplomatite ne napravqt ne6to za tezi hora ne mi e ponqtno?!



Тема Re: Tipps ако искате немски паспортнови [re: Nirvana]  
Автор duende ()
Публикувано09.08.05 20:32



не искам да споря, защото нямам 100% представа за нещата

единственото обяснение е, че Б-я няма конкретно споразумение за

двойно гражданство с Германия

защо иначе ще ни карат да се отказваме от бг гражданство?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.