Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 03.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема реших да не ходя в Германиянови  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 11:44



Акйо отида ще задлъжнея към здравната каса с хиляди левове. Аспирантурата която ще направя няма да се признава в България, а в Германия ще трябва да давам много пари за да се тъпча в гратския транспорт, защото няма да ми признават шофьорската книжка.
Ето защо прецених че за едно 1250 евро месечно колкото е една аспирантска стипендия не си заслужава да се мъча!
Вие как мислите?



Тема Re: реших да не ходя в Германиянови [re: нoвa]  
Авторzzz (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 11:50



Gre6i6!!!



Тема Re: реших да не ходя в Германиянови [re: zzz]  
АвторKaт (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 11:57



И аз така мисля...



Тема Re: реших да не ходя в Германиянови [re: Kaт]  
Автор doktorius ((DoktorA))
Публикувано09.06.05 11:59



ami vseki si znae sam za sebe si no i az mislq 4e gre6i6



Тема няма задължениянови [re: нoвa]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 12:04



ако заминеш няма да задлъжнееш на здравната каса. Законът е оправен след 20.12.2004 (някъде около тази дата). Другото си е твой избор.



Тема Re: реших да не ходя в Германиянови [re: нoвa]  
АвторAcпиpaнт (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 12:43



В България, колкото повече инвестираш в обучение, толкова по-беден ходиш така че ако го правиш с презумпцията да се връщаш и споменаваш само пари (явно това те интересува най-много) няма абсолютно никакъв смисъл. Можеш обаче някое лято да дойдеш да побереш ягоди - ще изкарваш по 30 аспирантски стипендии на месец (български де)



Тема Re: няма задължениянови [re: DLCl]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 15:55



закона изобщо не е оправен! Всъщност какво да му се оправя? аз съм на 25! Държавата трябва да ми плаща, защото съм аспирантка и до 30! въпреки всичко тя до сега не е плащала на всички вас хиляди студенти в германия, до 25 и аспиранти до 30 г. Така проучих въпроса! Оказа се че на никой не са плащани тези осигуровки!

Освен това ако получа диплома от немски университет, в България ще трябва да ми я признава ВАК - с хиляди процедури! Най вече да пиша безмислени автореферати и то на български! Да си хабя парите.
А може и да не ми ги признае, както на едно момче, което сега съди България защото ВАК казала: нямало статии. А в Германия не се искали научни статии за да станеш dr. rer. nat например.
Освен това ще те карат да плащаш в Германия медицинска застраховка за хиляди левове, с които не можеш да си покриеш нищо - в БГ така или ниначе ще ти искат пари, а в Германия на всеки 3 месеца се плащало също някава невероятно-измислена сума, ако искаш да идеш на лекар.
Освен това ако имаш българска книжка, трябвало да изкараш пак немска, все едно аз не съм карала тука! Това е гавра, че аз имам от техникума книжка от преди 7 години и не съм слизала от кола!
За да съм гледала телевизия в Германия, въпреки че не им разбирам езика, ще трябвало да плащам 17 евро месечно..., Защото съм имала телевизор!
Много нагла политика от страна на тази държава!
Ето защо аз реших че в Германия няма нужда и труда да си правя да ходя!



Тема Re: реших да не ходя в Германиянови [re: Acпиpaнт]  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 16:04



а мога да си работя в България по специалността за 1000 лв. на месец?



Тема Re: реших да не ходя в Германиянови [re: нoвa]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 16:05



ха ха ха ти пак взе че се появи. Пак си замислила да ни правиш на будали май.



Тема еее няма оправиянови [re: нoвa]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 16:05



законът е оправен и точка по въпроса! Преди да излезеш от БГ подаваш декларация.

За останалото хич не ми обяснявай - нито съм студент в Германия, нито ме интересуват плановете и анализите ти. Извинявай, но не са ми интересни и полезни.

Казвам това което знам от гледна точка на коректната информация, пък ти ако искаш се закълни в черква, че ще имаш проблеми със здравната каса. Твоя воля.

И изобщо след като нямаш въпроси защо си тук? Да си натрапваш мнението? Ако имаш нужфа от информация питай и ще ти се отговори. Ако вече си ориентирана-няма с какво да ти помогнем. успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.